Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:14 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Problemy protestantyzmu z aborcją 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I kolejny unik. Jak widać, prawda boli.

Aha... Nie widzę powodu aby zakładać nowy temat. Poruszyłeś tę kwestię tutaj, więc tutaj ją możemy pociągnąć.


Pt kwi 24, 2020 10:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 podejrzewam że żyje w dualizmie. W wątkach stricte religijno - moralnych będzie jak lew walczył o etykę chrześcijańską, za to w wątkach ogólnych będzie się zgadzał na naruszenia tej etyki. Wchodząc do kościoła staje się prawdziwym nieugiętym chrześcijaninem, po wyjściu zgadza się na kompromisy tego świata... Smutne to...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt kwi 24, 2020 10:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
P524 podejrzewam że żyje w dualizmie. W wątkach stricte religijno - moralnych będzie jak lew walczył o etykę chrześcijańską, za to w wątkach ogólnych będzie się zgadzał na naruszenia tej etyki. Wchodząc do kościoła staje się prawdziwym nieugiętym chrześcijaninem, po wyjściu zgadza się na kompromisy tego świata... Smutne to...

Dzięki za uwagę poświęconą rozważaniu hipotetycznych zachowań mojej osoby. Nie jestem jednak tematem tego forum. A z "lwa" się uśmiałem :)

Jeżeli chcecie założyć watek na temat aborcji, to dla mnie obojętne czy będzie w części otwartej dla wszystkich czy w części przeznaczonej na dyskusje wyznaniowe.

_________________
www.reformowani.pl


Pt kwi 24, 2020 11:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I dalej stosujesz uniki, czyli wychodzi na to, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że Twoje poglądy na temat tzw. aborcji są sprzeczne z nauczaniem objawionym przez Boga. Szkoda, że zamiast się nawrócić, wolisz udawać, że problemu nie ma.

Napisałem jasno, jesli chcesz założ wątek. Jak na razie ty tego unikasz.

Ale po co nowy temat. Możemy wyjaśnić sprawę schizofrenii duchowej w tym temacie. A to co robisz to właśnie taka ucieczka żeby nie powiedzieć wprost ze teoretycznie jesteś za przekazem biblijnym ale praktycznie nie jesteś za wprowadzaniem tego nauczania do życia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt kwi 24, 2020 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
P524 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I dalej stosujesz uniki, czyli wychodzi na to, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że Twoje poglądy na temat tzw. aborcji są sprzeczne z nauczaniem objawionym przez Boga. Szkoda, że zamiast się nawrócić, wolisz udawać, że problemu nie ma.

Napisałem jasno, jesli chcesz założ wątek. Jak na razie ty tego unikasz.

Ale po co nowy temat. Możemy wyjaśnić sprawę schizofrenii duchowej w tym temacie. A to co robisz to właśnie taka ucieczka żeby nie powiedzieć wprost ze teoretycznie jesteś za przekazem biblijnym ale praktycznie nie jesteś za wprowadzaniem tego nauczania do życia.

1. Jeżeli to decyzja Moderatora, to proszę na czerwono, jako Moderator a nie User. Regulamin na of-topy nie pozwala, ale interpretacja należy do Moderatora.
2. W rozmowie pojawiła się sprawa różnych poglądów dotyczących aborcji. Mogę rozmawiać o poglądach o aborcji, jeżeli tego chcecie. "Wyjaśniać sprawy schizofrenii" nie będę, bo ani na schizofrenii się nie znam, ani nikomu schizofrenii, żadnego rodzaju nie przypisuję. Jeżeli z kimś chcesz wyjaśniać sprawę schizofrenii,to nie ze mną i nie na tym forum.
3. Jeżeli chodzi o "przekaz biblijny' to już tu wiele razy o tym pisałem, inaczej rozumiemy chrześcijański użytek z Biblii: m.in. tutaj, czy tutaj czy w innych miejscach. Nie jestem ani obecnym ani byłym rzymskokatolickim.
4. Z tezą jaką zakładasz w drugiej części ostatniego zdania, oczywiście się nie zgadzam, jeżeli będziesz chciał rozmawiać nie o wyrażanych podglądach a o snuciu przypuszczeń dotyczących intencji, zamiarów czy myśli innych użytkowników to nie porozmawiamy.

_________________
www.reformowani.pl


Pt kwi 24, 2020 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
P524 podejrzewam że żyje w dualizmie. W wątkach stricte religijno - moralnych będzie jak lew walczył o etykę chrześcijańską, za to w wątkach ogólnych będzie się zgadzał na naruszenia tej etyki. Wchodząc do kościoła staje się prawdziwym nieugiętym chrześcijaninem, po wyjściu zgadza się na kompromisy tego świata... Smutne to...

...ale nie dziwne. Jest to wcielenie w życie wprost luterańskiej nauki o dwóch królestwach".
Wyjaśnia to tutaj https://youtu.be/x4DgoLUdJWw?t=1322 prof A. Wielomski w bardzo ciekawej audycji "Wszelka władza pochodzi od Boga - co w praktyce oznacza ta starożytna zasada?"

W skrócie: Wg Lutra są 2 królestwa, w których żyje człowiek: pierwsze cielesne, podporządkowane władzy i państwu (a każda władza pochodzi od Boga) z którym musimy się całkowicie zgadzać i jest królestwo wewnętrzne, duchowe, w którym możemy się z władzą nie zgadzać. Tak więc wg tej doktryny, wykonując posłusznie niemoralny rozkaz władzy (np egzekucję niewinnych Polaków z rozporządzenia władzy hitlerowskiej) chrześcijanin nie grzeszy, jeśli wewnętrznie się z tym nie zgadza.


Pt kwi 24, 2020 12:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
3. Jeżeli chodzi o "przekaz biblijny' to już tu wiele razy o tym pisałem, inaczej rozumiemy chrześcijański użytek z Biblii: m.in. tutaj, czy tutaj czy w innych miejscach.

Mówiąc krótko: Przebierasz sobie w Biblii i interpretujesz ją tak, aby pasowała Ci do poglądów, zamiast dopasować swoje poglądy do nauczania objawionego przez Boga. Dobitnym dowodem, który to obrazuje, jest chociażby kwestia mordowania ludzi przed narodzeniem (zwana dla ukrycia aborcją), gdzie nie widzisz niczego złego nawet po przytoczeniu stosownego przykazania Dekalogu.


Pt kwi 24, 2020 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
3. Jeżeli chodzi o "przekaz biblijny' to już tu wiele razy o tym pisałem, inaczej rozumiemy chrześcijański użytek z Biblii: m.in. tutaj, czy tutaj czy w innych miejscach.

Mówiąc krótko: Przebierasz sobie w Biblii i interpretujesz ją tak, aby pasowała Ci do poglądów, zamiast dopasować swoje poglądy do nauczania objawionego przez Boga.

Twoja ocena, ok. Różnimy się.

Cytuj:
Dobitnym dowodem, który to obrazuje, jest chociażby kwestia mordowania ludzi przed narodzeniem (zwana dla ukrycia aborcją),
gdzie nie widzisz niczego złego nawet po przytoczeniu stosownego przykazania Dekalogu.

Nie wiem co nazywasz aborcją, aborcja oznacza przerwanie ciąży a nie morderstwo ludzi. Nie można zamordować kogoś zanim się urodzi? Gdzie Dekalog mówi o uchwalaniu ustawy antyaborcyjnej w 2020 r. w Polsce?

_________________
www.reformowani.pl


Pt kwi 24, 2020 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
3. Jeżeli chodzi o "przekaz biblijny' to już tu wiele razy o tym pisałem, inaczej rozumiemy chrześcijański użytek z Biblii: m.in. tutaj, czy tutaj czy w innych miejscach.

Mówiąc krótko: Przebierasz sobie w Biblii i interpretujesz ją tak, aby pasowała Ci do poglądów, zamiast dopasować swoje poglądy do nauczania objawionego przez Boga.

Twoja ocena, ok. Różnimy się.

No tak, jak poważnie traktuję Biblię, a Ty, jak widać, przedkładasz swoje poglądy nad nauczanie objawione przez Boga.

Cytuj:
Cytuj:
Dobitnym dowodem, który to obrazuje, jest chociażby kwestia mordowania ludzi przed narodzeniem (zwana dla ukrycia aborcją),
gdzie nie widzisz niczego złego nawet po przytoczeniu stosownego przykazania Dekalogu.

Nie wiem co nazywasz aborcją, aborcja oznacza przerwanie ciąży a nie morderstwo ludzi.

O, to ciekawe. To powiedz mi, proszę, co takiego w takim razie rozwija się w macicy kobiety w czasie ciąży, skoro to nie jest człowiek. Pies? Kot? A może jakaś meduza?


Pt kwi 24, 2020 2:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Na pewno słoń się rozwija. No bo przecież nie człowiek.
I to jest ta schizofrenia moralna.
Po raz kolejny mamy jak na talerzu ze biblijni protestanci nie przestrzegają tego co naucza biblia za to niebiblijnych katolicy jak najbardziej stosują się do tego co biblia uczy. Taki paradoks

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt kwi 24, 2020 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie wiem jak wy, ale mnie dyskusja na temat "czy dziecko zanim się urodzi jest człowiekiem" brzydzi. Podobnie jak analogiczne dyskusje, w rodzaju "Czy Żyd jest człowiekiem i wolno go zabić", "Czy osoba starsza jest człowiekiem i wolno ją zabić", "Czy Murzyn jest człowiekiem i wolno go zabić" itd.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 24, 2020 8:57 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Proszę wybaczyć, że wtrącam się, ale
Jockey napisał(a):
Na pewno słoń się rozwija. No bo przecież nie człowiek.
I to jest ta schizofrenia moralna.
Po raz kolejny mamy jak na talerzu ze biblijni protestanci nie przestrzegają tego co naucza biblia za to niebiblijnych katolicy jak najbardziej stosują się do tego co biblia uczy. Taki paradoks

Yarpen Zirgin napisał(a):
O, to ciekawe. To powiedz mi, proszę, co takiego w takim razie rozwija się w macicy kobiety w czasie ciąży, skoro to nie jest człowiek. Pies? Kot? A może jakaś meduza?

Jockey, Yarpen, nie każda ciąża musi być związana z człowiekiem. Na przykład zaśniad nie jest człowiekiem, a mimo to kobieta jest w ciąży.
Aborcja to tylko czynność i nie zawsze musi oznaczać uśmiercanie człowieka i dlatego aborcja powinna być dopuszczona w przypadku, gdy niewiasta nosi w sobie zaśniad. Bezwzględny zakaz aborcji jest zły.
Chyba że zaśniad jest człowiekiem...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So kwi 25, 2020 1:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Maciek napisał(a):
Proszę wybaczyć, że wtrącam się, ale
Jockey napisał(a):
Na pewno słoń się rozwija. No bo przecież nie człowiek.
I to jest ta schizofrenia moralna.
Po raz kolejny mamy jak na talerzu ze biblijni protestanci nie przestrzegają tego co naucza biblia za to niebiblijnych katolicy jak najbardziej stosują się do tego co biblia uczy. Taki paradoks

Yarpen Zirgin napisał(a):
O, to ciekawe. To powiedz mi, proszę, co takiego w takim razie rozwija się w macicy kobiety w czasie ciąży, skoro to nie jest człowiek. Pies? Kot? A może jakaś meduza?

Jockey, Yarpen, nie każda ciąża musi być związana z człowiekiem. Na przykład zaśniad nie jest człowiekiem, a mimo to kobieta jest w ciąży.
Aborcja to tylko czynność i nie zawsze musi oznaczać uśmiercanie człowieka i dlatego aborcja powinna być dopuszczona w przypadku, gdy niewiasta nosi w sobie zaśniad. Bezwzględny zakaz aborcji jest zły.
Chyba że zaśniad jest człowiekiem...

Maciek jak zwykle plecie trzy po trzy.Trolling ciąg dalszy


So kwi 25, 2020 8:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
O, to ciekawe. To powiedz mi, proszę, co takiego w takim razie rozwija się w macicy kobiety w czasie ciąży, skoro to nie jest człowiek. Pies? Kot? A może jakaś meduza?

Kształtuje się organizm przyszłego dziecka, które kobieta urodzi. Albo nie.
Nie znam się na tym czy można urodzić osobnika innego gatunku i czy są w ogole takie badania na ssakach.
Maciek napisał(a):
Proszę wybaczyć, że wtrącam się, ale
Jockey napisał(a):
Na pewno słoń się rozwija. No bo przecież nie człowiek.

Dlaczego nie? Z ludzkiej zygoty potencjalnie może się rozwinąc organizm ludzki. Nie znam sie na tym czy z zygoty jednego gatunku można ukształtowac organizm innego. To raczej nie to forum na takie pytania

Cytuj:
I to jest ta schizofrenia moralna.
Po raz kolejny mamy jak na talerzu ze biblijni protestanci nie przestrzegają tego co naucza biblia za to niebiblijnych katolicy jak najbardziej stosują się do tego co biblia uczy. Taki paradoks


Jeśli nawet to co to ma do prawnej czy moralnej (bo nie jestem pewien do końca o czym chcecie rozmawiać) dopuszczalności aborcji?

quote napisał(a):
Bezwzględny zakaz aborcji jest zły.
Chyba że zaśniad jest człowiekiem...

Jeżeli piszemy o prawnej dopuszczalnosci czy zakazie aborcji to IMHO powinna być ona dostępna zawsxe wtedy gdy kobieta jej potrzebuje. Zakaz aborcji jest zły nie dkatego, że zygota, embrion czy płód itd ale dlatego, że kobieta jest człowiekiem i stąd to jej prawo decyzji czy ma urodzić dziecko czy nie.

Barney napisał(a):
Nie wiem jak wy, ale mnie dyskusja na temat "czy dziecko zanim się urodzi jest człowiekiem" brzydzi. Podobnie jak analogiczne dyskusje, w rodzaju "Czy Żyd jest człowiekiem i wolno go zabić", "Czy osoba starsza jest człowiekiem i wolno ją zabić", "Czy Murzyn jest człowiekiem i wolno go zabić" itd.


To są Twoje IMHO perwersyjne wyobrażenia. Ludzkie skojarzenia bywają różne, nawet takie. Co to ma to do prawnego zakazu aborcji? To podstawa sądów moralnych? Jakiś nowy Dekalog- bo mi sie cos kojarzy?

_________________
www.reformowani.pl


So kwi 25, 2020 9:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
O, to ciekawe. To powiedz mi, proszę, co takiego w takim razie rozwija się w macicy kobiety w czasie ciąży, skoro to nie jest człowiek. Pies? Kot? A może jakaś meduza?

Kształtuje się organizm przyszłego dziecka, które kobieta urodzi. Albo nie.

Przepraszam, ale zadam to pytanie: Co robiłeś na lekcjach biologii kiedy omawiano cykl życiowy człowieka?


So kwi 25, 2020 9:45 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL