Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:21 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Problemy protestantyzmu z aborcją 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Myślę, że zarówno PiS jak i PO - niezależne od popisów retorycznych - zalegalizują aborcję w Polsce wtedy, gdy takie rozwiązanie będzie miało realne wsparcie elektoratu, dopóki tego nie ma, nie wprowadzą. Jeśli chcecie utrzymać obecny stan prawnego zakazu aborcji na terytorium RP (chciałbym aby to się Wam nie udało) nie ma tu nic do rzeczy czy głosujecie na PiS czy na PO. Musicie mieć wpływ na postawy Waszych współwyznawczyń. Co do Lewicy - zależy jaka jej część będzie u steru, jeżeli dawne SLD - to tak jak PiS i PO. Jeśli nowa lewica, to być może możecie mieć problem. Ale też - IMHO niestety - na razie Lewica bez dominującego SLD samodzielnie nie będzie miała większości.

_________________
www.reformowani.pl


So kwi 18, 2020 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Dostęp do możliwości mordowania innych osób też popierasz?
Cytuj:
Myślę, że zarówno PiS jak i PO - niezależne od popisów retorycznych - zalegalizują aborcję w Polsce wtedy, gdy takie rozwiązanie będzie miało realne wsparcie elektoratu, dopóki tego nie ma, nie wprowadzą.
To prawda. Ale partia, która kieruje się w tej sprawie opinią publiczną, jest tym samym niemoralna.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 18, 2020 3:54 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu..


Drogi kolego protestancie.. Czy w Twoim zborze uważa się, że człowiek jest dopiero po urodzeniu?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So kwi 18, 2020 4:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
W mojej opinii zadna partia gdyby doszla do wladzy nie ruszy obecnego "kompromisu aborcyjnego" bo kazda bedzie obawiala sie utraty czesci elektoratu, tak ze to wymyslony problem jest.
Tak samo to widzę
Adam M. napisał(a):
Co innego gyby PiS przeforsowal projekt Godek, wowczas prawie pewne ze po utracie wladzy przeforsowany bedzie projekt znacznego zluzowania prawa aborcyjnego. Wierchuszka PiS zdaje sobie z tego sprawe ze bylby to nastepny gwozdz do ich trumny i ten goracy kartofel schowa w komisjach, lub w czyims biurku.

PiS nie chciał tym tematem się zajmować. Zastanawiają mnie tylko analfabeci, którzy atakują PiS za to że inicjatywa obywatelska przebiła się na salę plenarną. To było na zasadzie nie PiS ale Godek ale my i tak przywalimy w PiS. Tak samo było w poprzedniej akcji czarnych marszów.
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
A jak się to ma do deklaogu?
Czy może jako biblijny nie uznajesz już przykazania zawartego w Biblii?
A czy jesteś też za tym, żeby można było zabić sąsiada, małżonka czy rodzica gdy jest nam niewygodny? Czy to już się u ciebie mieści w przykazaniu nie zabijaj?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 18, 2020 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
A czy jesteś też za tym, żeby można było zabić sąsiada, małżonka czy rodzica gdy jest nam niewygodny? Czy to już się u ciebie mieści w przykazaniu nie zabijaj?

Gdy jest niewygodny to nie mozna, ale gdy trzyma wycelowany we mnie pistolet to najpierw odwrocil bym jego uwage - o ptaszek.
Pozniej strzelil bym pierwszy.


So kwi 18, 2020 4:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Cały czas się zastanawiam czy do końca świata będziemy związani opcja wyboru mniejszego zła.
W demokracji przedstawicielskiej obserwuje się powtarzający schemat: partia polityczna po dojściu do władzy realizuje tylko część swoich obiecanych postulatów i tylko w pierwszym okresie rządzenia. Po tym krótkim okresie miodowym, zazwyczaj odchodzi od swoich ideałów albo wychodzą prawdziwe ideały i agendy ukryte, które są toksyczne dla całości społeczeństwa, ale korzystne dla niewielkiej grupki, która ogromnie zyskuje. Jest to schemat uniwersalny dla każdej partii demokratycznej.

Dlatego, partie polityczne trzeba jak najczęściej wymieniać u władzy zanim przepoczwarzą się z pierwszej fazy w drugą. Gdy jakis inny byt proponuje realizację oryginalnych wartości, od których odeszła partia aktualnie u władzy, trzeba natychmiast przenosić tam swoje poparcie, bez wzgledu na propagandę i argumentację partii u władzy. Oczywiście nowa partia po dojściu do władzy zachowa się toćka w toćkę jak poprzednia, ale mamy gwarancję że wartości na których nam zależy nie zginą tylko będą podtrzymywane, bo w pierwszym okresie i tylko w pierwszym, będą starali się wykazać elektoratowi.


So kwi 18, 2020 5:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
Ale też - IMHO niestety - na razie Lewica bez dominującego SLD samodzielnie nie będzie miała większości.


To, że protestanci popierają mordowanie dzieci nienarodzonych jakoś specjalnie mnie nie dziwi... Zwłaszcza, że jedną z przedstawicielek tych zborów jest niejaka Eliza Michalik - w czasach Gazety Polskiej zasłynęła plagiatem a potem w Superstacji (a teraz Onecie) jako zadeklarowana feministka atakuje Kościół i wartości konserwatywne i katolickie jak tylko może. Szczyci się swoim wyznaniem i za każdym razem próbuje udowodnić jak to jedynie protestanci przestrzegają słów Pana Jezusa i cudownie znają Biblię... czyli hejt na Kościół i katolicką naukę społeczną.

Teraz jak widać i takie sympatie polityczne się pojawiają. No cóż... To dla mnie osobiście rzecz nie do pogodzenia - wierzyć w Chrystusa i jednocześnie popierać lewackie, marksistowskie kulturowo środowiska ze skrajnymi feministkami i antyklerykałami.

To mniej więcej tak jakby przyznać Hitlerowi Pokojową Nagrodę Nobla...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 18, 2020 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
Myślę, że zarówno PiS jak i PO - niezależne od popisów retorycznych - zalegalizują aborcję w Polsce wtedy, gdy takie rozwiązanie będzie miało realne wsparcie elektoratu, dopóki tego nie ma, nie wprowadzą.
To prawda. Ale partia, która kieruje się w tej sprawie opinią publiczną, jest tym samym niemoralna.[/quote]

Te, ktore się nie kierują (w tej czy innej sprawie) są i pozostają niszowe.

_________________
www.reformowani.pl


N kwi 19, 2020 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524, odpowiedz na pominięte przez Ciebie pytanie Barneya:
Barney napisał(a):
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Dostęp do możliwości mordowania innych osób też popierasz?


N kwi 19, 2020 5:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524, odpowiedz na pominięte przez Ciebie pytanie Barneya:
Barney napisał(a):
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Dostęp do możliwości mordowania innych osób też popierasz?


Tak, ponieważ;
- to jest dział "Aktualności" a pytanie nie dotyczy bieżących lecz tego, co sami uważacie za niezmienne nauczanie. Przedstawiłem swój pogląd jako kontekst mojej wypowiedzi na temat głosowania na PiS i Po w kontekście aktualnej debaty w Sejmie, i do tego się odnoszę. Reszta to off-top, albo na inny wątek.
- Forum, zgodnie z regulaminem, który wszyscy zgodziliśmy się przestrzegać, służy wymianie poglądów (I.1). Jeżeli macie potrzebę wymiany poglądów w sprawie aborcji, biorąc pod uwagę, że regulamin nakłada obowiązek szacunku wobec przestawianych poglądów (pkt. 7.1), załóżcie taki temat. Jednak kwestia aborcji -o ile się orientuję po wpisach - raczej dla większości z was nie jest poglądem, na którego temat ze zrozumieniem i szacunkiem dla innych racji chcecie się wymieniać, choćby krytycznie. Dlaczego więc chcecie wymieniać poglądy na ten temat?
- wymianę poglądów na swój temat na poziomie epitetów mordercy dzieci versus mordercy kobiet sobie darujmy. Nie jesteśmy na wiecu, przynajmniej ja nie zamierzam. Poza tym ma się nijak do regulaminu, który zobowiązałem się przestrzegać.

_________________
www.reformowani.pl


Pn kwi 20, 2020 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Popierasz, powiadasz... A co z przykazaniem: "Nie będziesz zabijał"?


Pn kwi 20, 2020 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524, odpowiedz na pominięte przez Ciebie pytanie Barneya:
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Barney napisał(a):
Dostęp do możliwości mordowania innych osób też popierasz?


P524 napisał(a):
Tak, ponieważ;
- to jest dział "Aktualności" a pytanie nie dotyczy bieżących lecz tego, co sami uważacie za niezmienne nauczanie.
Zatem "nie morduj" nie należy do "niezmiennego nauczania"?!

Cytuj:
- Forum, zgodnie z regulaminem, który wszyscy zgodziliśmy się przestrzegać, służy wymianie poglądów (I.1). Jeżeli macie potrzebę wymiany poglądów w sprawie aborcji, biorąc pod uwagę, że regulamin nakłada obowiązek szacunku wobec przestawianych poglądów (pkt. 7.1), załóżcie taki temat. Jednak kwestia aborcji -o ile się orientuję po wpisach - raczej dla większości z was nie jest poglądem, na którego temat ze zrozumieniem i szacunkiem dla innych racji chcecie się wymieniać, choćby krytycznie.
Ponieważ wypowiedziałaś horrendalny pogląd, iż można mordować dzieci.
I, żeby nie było wątpliwości - podobnie jak "poglądy" iż można mordować Murzynów, Rudych, starych, kalekich, Żydów itd - ani trochę nie szanuję tego "poglądu".
Cytuj:
Dlaczego więc chcecie wymieniać poglądy na ten temat?
Jeśli nie chcesz, by Twój "pogląd" podlegał dyskusji i ocenie, nie wyrażaj go publicznie (np. na forum dyskusyjnym).
Cytuj:
wymianę poglądów na swój temat na poziomie epitetów mordercy dzieci versus mordercy kobiet sobie darujmy. Nie jesteśmy na wiecu, przynajmniej ja nie zamierzam.
W Twoim wypadku (mam nadzieję) nie mówimy o "mordercy dzieci" tylko o "tym, który przyzwala na mordowanie dzieci, twierdząc, iż jest chrześcijaninem".
I to, że CI się to (prawdziwe, wg Twoich własnych słów) stwierdzenie (bo to NIE jest epitet, tylko opis tego, co powiedziałeś) nie podoba to nie powód, by nie padło.
Cytuj:
Poza tym ma się nijak do regulaminu, który zobowiązałem się przestrzegać.
Zatem, gdybym wyraził np. pogląd, że Turcy dobrze zrobili, mordując 1/2 miliona Ormian (w tym kobiet i dzieci), nie zaprotestowałbyś, bo Ci regulamin forum nie pozwala?
Serio?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 20, 2020 1:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524, odpowiedz na pominięte przez Ciebie pytanie Barneya:
P524 napisał(a):
Uważam osobiscie, że aborcja powinna byc dostępna nie tyle "na żądanie" - bo co to znaczy? Czy ktoś z nas tutaj może sobie "zażądać" bo ustawa? - ale powinna być dostępna zawsze wtedy, gdy kobieta jej potrzebuje. Po prostu.
Barney napisał(a):
Dostęp do możliwości mordowania innych osób też popierasz?


P524 napisał(a):
Tak, ponieważ;
- to jest dział "Aktualności" a pytanie nie dotyczy bieżących lecz tego, co sami uważacie za niezmienne nauczanie.
Zatem "nie morduj" nie należy do "niezmiennego nauczania"?!

Jeżeli tak uważasz to tym bardziej nie jest to sprawa bieżących wydarzeń religijnych czy politycznych. Założ wątek do tego jeśli chcesz. Ja nie zamierzam trollować

Cytuj:
- Forum, zgodnie z regulaminem, który wszyscy zgodziliśmy się przestrzegać, służy wymianie poglądów (I.1). Jeżeli macie potrzebę wymiany poglądów w sprawie aborcji, biorąc pod uwagę, że regulamin nakłada obowiązek szacunku wobec przestawianych poglądów (pkt. 7.1), załóżcie taki temat. Jednak kwestia aborcji -o ile się orientuję po wpisach - raczej dla większości z was nie jest poglądem, na którego temat ze zrozumieniem i szacunkiem dla innych racji chcecie się wymieniać, choćby krytycznie.
Ponieważ wypowiedziałaś horrendalny pogląd, iż można mordować dzieci.
I, żeby nie było wątpliwości - podobnie jak "poglądy" iż można mordować Murzynów, Rudych, starych, kalekich, Żydów itd - ani trochę nie szanuję tego "poglądu".[
Cytuj:
Dlaczego więc chcecie wymieniać poglądy na ten temat?
Jeśli nie chcesz, by Twój "pogląd" podlegał dyskusji i ocenie, nie wyrażaj go publicznie (np. na forum dyskusyjnym).
Cytuj:
wymianę poglądów na swój temat na poziomie epitetów mordercy dzieci versus mordercy kobiet sobie darujmy. Nie jesteśmy na wiecu, przynajmniej ja nie zamierzam.
W Twoim wypadku (mam nadzieję) nie mówimy o "mordercy dzieci" tylko o "tym, który przyzwala na mordowanie dzieci, twierdząc, iż jest chrześcijaninem".
I to, że CI się to (prawdziwe, wg Twoich własnych słów) stwierdzenie (bo to NIE jest epitet, tylko opis tego, co powiedziałeś) nie podoba to nie powód, by nie padło.[/QUOTE]
Zaznaczyłem jedynie, w kontekście wypowiedzi o sprawie głosowania na poszczególne partie i bieżacej debaty w Sejmie, iż uważam, że moim zdaniem aborcja jest ok, kiedy kobieta jej potrzebuje. Rozumiem, że interpretujesz sobie to jak chcesz, Twoje prawo.


Cytuj:
Cytuj:
Poza tym ma się nijak do regulaminu, który zobowiązałem się przestrzegać.
Zatem, gdybym wyraził np. pogląd, że Turcy dobrze zrobili, mordując 1/2 miliona Ormian (w tym kobiet i dzieci), nie zaprotestowałbyś, bo Ci regulamin forum nie pozwala?
Serio?

To Twoje poglądy, co mi do tego? Jeżeli pisalbys np w dziale dla rzymskokatolików to nawet gdyby z jakigokolwiek powodu przyszłoby mi zareagować, admin słusznie by mój post skasował z powodu regulaminu, nie tresci. Cel nie uświeca środków.

_________________
www.reformowani.pl


Wt kwi 21, 2020 4:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
P524 napisał(a):
Zaznaczyłem jedynie, w kontekście wypowiedzi o sprawie głosowania na poszczególne partie i bieżacej debaty w Sejmie, iż uważam, że moim zdaniem aborcja jest ok, kiedy kobieta jej potrzebuje. Rozumiem, że interpretujesz sobie to jak chcesz, Twoje prawo.
to tak jakbyś powiedział ze Hitler taki delikatny i wrażliwy był.
Albo masz swoje poglądy i masz gdzieś to co wBiblii jest napisane i wtedy możesz sobie wygadywać ze aborcja jest ok.
Argument mnie rozbawił ze poza działami religijnymi to już nie trzeba mieć kręgosłupa moralnego. Normalnie bomba.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 21, 2020 7:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jeżeli rzeczywiście uważacie, że aborcja to temat do wymiany poglądów na rzymskokatolickim forum, to załóżcie odpowiedni wątek. Jednak - jeżeli dla Was z to "mordowanie dzieci", to o czym chcecie rozmawiać? Wiem, i przyjmuję do wiadomości Wasz pogląd.

To rzymskokatolickie forum, jestem tu gościem i zgodnie regulaminem szanuję Wasze poglądy, wierzenia, przekonania, nawet jeśli są dla mnie dziwne, niezrozumiałe, budzą sprzeciw, nie są moje. Nie uważam, żeby właściwym było przychodzenie w gości, by protestować przeciw poglądom gospodarzy. Napisałem jedynie, w kontekście dyskusji w tym wątku o swoim poglądzie, rozumiem, że krytykujecie i macie inny. Szanuję go tutaj, to rzymskokatolickie forum. A poglądy o "dobroci mordowania Ormian przez Turków" czy podobne rzeczy wymyślane przez Barneya nie należą chyba do depozytu rzymskokatolickiej wiary, taka różnica.

_________________
www.reformowani.pl


Wt kwi 21, 2020 10:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL