Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:43 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Urodziny Karola Wojtyły 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Przede wszystkim Wespecjan po raz kolejny wskazuje na zupełny brak podstaw w tematach na które się wypowiada. Powinien wiedzieć, że nie ma narzędzia do pomiaru głębokości wiary, czyli stopnia zbliżenia się do Prawdy. Podam anegdotę to lustrującą. Dotarło do papieża, że w pewnym zakonie żyje świątobliwa zakonnica. Wysłał papież swego przedstawiciela, by zbadał sprawę. Są dwie wersje tej opowiastki. Jedna mówi o prośbie gościa, by zakonnica wyczyściła mu buty - odmówiła. Druga wersja dotyczyła zapytania, które pojawiło się podczas uroczystego posiłku z zakonnicami: a którą z was jest tą świętą zakonnicą? To ja, odpowiedziała. Po powrocie wysłannik dostarczył papieżowi notatkę: fałszywa moneta.
Wespecjanie, ty nawet nie wiesz, że autoreklama o swej przynalezności do wybranych to sekciarskie myślenie. Nie masz na tyle wglądu w siebie, że uważasz, że możesz wydać opinię o swej wierze wypełniając ankietę lub ankieterzy zbadali to co chcieli i jak chcieli tak interpretowali. Nie czytasz więc badań ankietowych z perspektywy wiedzy, ale szukasz potwierdzeń na sekciarskie myślenie. Kiedy czyni się zarzut fałszywemy prorokowi, on dalej leci w tym samym tropem. Gdy Prorok (jaki?) powiedział Bogu, że ma już wszystkiego dość i do niczego się nie nadaje a Izraelici to lud o twardych karkach i ma pokazać im gdzie ich miejsce a gdzie Bóg, Bóg mu odpowiedział, że ma się nawrócić. To był szok, bo oddał Bogu wszystko...nawrócił się.

Zbawi się człowiek, który jest z prawdy. W języku biblijnym oznacza to czynienie prawdy a nie gadanie. To widać u człowieka: błądzi, ale szuka światła czy też mamy takiego, który przypisuje sobie blask. Zakonnice nie poznały, wysłannik papieża wiedział jak ma szukać.

Kilka przyczyn jest takiego sekciarskiego myślenia. Kiedy nawet decyzja pójdzie w stronę trollingu, niżej mamy realną przyczynę tego, by chcieć błyszczeć. Dlatego nie rozpoznasz człowieka o którym mógłbyś powiedzieć Oto Człowiek. Musiałeś go zdepnąć. Największego Polaka.


Cz kwi 23, 2020 6:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
PeterW napisał(a):
Zarzucasz, że zwolennicy NOM są inaczej uczeni niż zwolennicy MT. Nie dostrzegasz tu absurdu Twej tezy? Przecież nauczają CI SAMI KSIĘŻA i BISKUPI, którzy raz odprawią MT, raz NOM. Dla jednych mają inne nauki niż dla tych drugich?? Czy aby wszyscy zdrowi w domu? Tak się pytam.

p.s. jeszcze na to odpowiem, że jak niby ksiądz odprawiający naprzemiennie NOM i MT i głoszący powiedzmy prawie identyczne kazania może mieć 2 różne "grupy wychowanków" różniących się podejściem do nauki i zazsad moralnych naucznych przez Kościół? Otóż bardzo prosto: sam ryt i otoczka wokół niego potrafi kształtować dusze na mniej lub bardziej katolickie! Bo liturgia to sposób przekazu treści trudno albo językowo niewypowiedzialnych.


Cz kwi 23, 2020 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Wespecjan napisał(a):
Ale co ja takiego niby zmanipulowałem?? Pokazałem tylko badanie, które ktoś zrobił.
Osobiście uważam, że ryt Mszy to wcale nie "estetyka" jak Pan uważa, tylko poważny pas transmisyjny teologii. Liturgia jest to metoda docierania do wiernych z katolicką teologią i nauką.

No to liturgia trydencka kiepsko się sprawdza, bo przeciętny Kowalski nie zna łaciny i niczego nie rozumie. Za to zna swój język ojczysty i rozumie NOM. :)


Cz kwi 23, 2020 6:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Zarzucasz, że zwolennicy NOM są inaczej uczeni niż zwolennicy MT. Nie dostrzegasz tu absurdu Twej tezy? Przecież nauczają CI SAMI KSIĘŻA i BISKUPI, którzy raz odprawią MT, raz NOM. Dla jednych mają inne nauki niż dla tych drugich?? Czy aby wszyscy zdrowi w domu? Tak się pytam.

p.s. jeszcze na to odpowiem, że jak niby ksiądz odprawiający naprzemiennie NOM i MT i głoszący powiedzmy prawie identyczne kazania może mieć 2 różne "grupy wychowanków" różniących się podejściem do nauki i zazsad moralnych naucznych przez Kościół? Otóż bardzo prosto: sam ryt i otoczka wokół niego potrafi kształtować dusze na mniej lub bardziej katolickie! Bo liturgia to sposób przekazu treści trudno albo językowo niewypowiedzialnych.


Nie słuchasz (czytasz).. DANE STATYSTYCZNE jakie przytoczyłeś są fundamentalnie NIEPRAWDZIWE. Wierz mi. Statystyka (jej mała część) to część mojego zawodu. I ja je odczytałem tak jak się je powinno czytać.
A poza tym nie czytasz merss. Totalna ślepota.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz kwi 23, 2020 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Ta tabelka to typowy przykład ignorancji - tym razem co do zasad prowadzenia badań statystycznych.
Nie można wiarygodnie porównywać ogółu wiernych z małą, sekciarską grupą. Na tej zasadzie to statystycznie wyznawca Świadków Jehowy czy innej małej grupy będzie bardziej gorliwy.
Podobnie jest z konwertytami; choć mała częśc ludzi zaangażowanych nimi zostaje, to jesli badać samą grupę konwertytów, to w niej 100% będzie zaangażowanych (bo w błąd nie popadają ludzie nie zaangażowani, bo ich to nie interesuje).
Podobnie jest z tradsami.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 23, 2020 8:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Barney napisał(a):
z małą, sekciarską grupą.

Ciekawe czy będzie Pan miał na tyle refleksji i klasy by przeprosić teraz zaocznie tych ludzi.


Cz kwi 23, 2020 9:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
I kto to mówi? Gość który wyleciał z forum za obrażanie księży katolickich, wyzywanie biskupów od modernistów o papieżu już nawet nie wspominam. Ciągłym hejcie na katolików wiernych Kościołowi.
Najpierw wyjmij belkę ze swojego oka a potem będziesz mógł wyjąć drzazgę z oka Barneya

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 23, 2020 9:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Jeśli mnie skleroza nie myli, już raz mu to Barney wyjaśniał. I co? Ano, jakby się nie pojawiło. Powtórka z rozrywki i próba zdartej płyty. Nastawienia na rozumienie nie widzę, staram się naprawdę zobaczyć w wespecjanowych wypowiedziach troskę o stan Kościoła.
Zakłada wątek o Karolu Wojtyle, a nie papieżu. Nie koniec, bo go sam strollował. W swej głupocie nie wiedział, że łacina dla tego pokolenia księży to był język, w którym czytali i rozumieli teksty. Odprawiali też Liturgię. I Wespecjan, popisujący się łacińskimi terminami liturgicznymi ocenia...kogo ocenia? Paple po łacinie, ale sensu Liturgii nie rozumie. Arytmetyka jeszcze trochę udawał, by go nie rozpoznać. Papież Polak był tym kim byli inni święci. Czynil prawdę wskazując na Jezusa. Jego śmierć odsłoniła wiele spraw, których sam nie mógł przeforsować. Tyle pozostawił po sobie tekstów, że do dziś nie są przetrawione. Nie przekonał wszystkich biskupów do poświęcenia Rosji a tego wymagał przekaz idący z Fatimy. Łucja powiedziała: zrobił ile mógł. Zdawał sobie sprawę z konsekwencji odmowy Bogu i przewidział starcie Kościoła z Antykościołem jako nieuchronne. Można poczytać o znakach czasu i łaskach płynących i tych chociaż częściowych prób wypełnienie woli Boga. Powierzono katolickim biskupom, ale wszystkim łącznie los świata.
Bóg oczekuje jedności, Boży człowiek próbuje to zrealizować. Jakież musi przeżywać cierpienie, gdy natrafia na opór tych, którzy powinni mu pomagać. Znał konsekwencje, które dotkną kiedyś wszystkich, najpierw katolików. To, że mieliśmy proroka naszych czasów dowiemy się kiedyś tam, bo proroctwa się spełniają.


Cz kwi 23, 2020 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
merss napisał(a):
Zakłada wątek o Karolu Wojtyle, a nie papieżu. Nie koniec, bo go sam strollował. W swej głupocie nie wiedział
Gdybym miał odpowiadać na wasze bluzgi, przezwiska i przewrotne insynuacje to bym nic innego nie robił, więc nic nie będę odpowiadał na takie coś od tej pory, możecie sobie ulżyć ile chcecie, ze stadem koni nie będę się kopał.

Temat celebracji urodzin Karola Wojtyły (tak, Wojtyły, bo ten się urodził w maju 1920) jest jak najbardziej na czasie dosłownym jak i w kontekście szerszym, bo moja hipoteza robocza jest taka, że polskiemu episkopatowi nie chce się wymyśleć nic innego w kwestii pobudzenia katolicyzmu w Polsce niż podtrzymywanie kultu JPII jako motoru wiary katolickiej na Wisłą.

A co radzi Św Paweł w kwestii rewitalizacji wiary? "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe."
To jest bardzo głęboki tekst na, którego zrozumienie trzeba wiele doświadczenia i medytacji modlitewnej.


Cz kwi 23, 2020 11:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Wespecjan napisał(a):
To jest bardzo głęboki tekst na, którego zrozumienie trzeba wiele doświadczenia i medytacji modlitewnej.


Wespecjan na Prymusa... wróć.. Prymasa Polski! ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz kwi 23, 2020 11:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Setną rocznicę urodzin takiego człowieka się nagłaśnia, to raz. Po drugie, w języku polskim na razie nie uzyskało uzusu językowego przemienne używanie nazwiska i papieskiego imienia, używa się imienia. Po trzecie, czyta się przekaz emocjonalny. ten jest wyrazisty: no, umiał Pater Noster...słabe to. Degradacji do Wojtyły to nie zauważą. Po kolejne, to chciałeś upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: dołożyłeś biskupom, że nie mają wizji polskiego Kościoła. To było bardzo ważne-> pominąłeś najważniejsze: gdy nawet ktoś zawodzi to nie ma ludzi niezastąpionych i podejmuje się samemu zadania - dyskretnie ewangelizuje a nie stosuje politykę w duchowości. To myślenie polityczne a nie religijne. Zakładałeś wątki polityczne o tematyce religijnej. Polityk walczy jednak o władzę. Przejęcie władzy jest jego celem.

Dziś mamy rocznicę zamordowania św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Po tylu wiekach się o nim mówi. Dla podniesienia autorytetu Episkopatu? Nie myślał w kategoriach politycznych. Gdyby tak myślał, żyłby w luksusach, ale historia by go nie zapamiętała. Nie byłoby też wzorca osobowego, by wskazać na Chrystusa. Robił to co powinien jako chrześcijanin a nie polityk. Abp Ryś podał, że żył jak Jezus, tylko w świetle myślenia religijnego można zrozumieć jego decyzyjność. Umarł jak Jezus 23. kwietnia, w piątek. Też z ran wytrysnęły woda i krew.


Pt kwi 24, 2020 12:07 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Urodziny Karola Wojtyły
Wespecjan napisał(a):
Gdybym miał odpowiadać na wasze bluzgi, przezwiska i przewrotne insynuacje to bym nic innego nie robił, więc nic nie będę odpowiadał na takie coś od tej pory, możecie sobie ulżyć ile chcecie, ze stadem koni nie będę się kopał.
Dobra starczy tego trollingu i obrażania św. Jana Pawła II. Zacząłeś temat bez szacunku zresztą do świętego katolickiego a temat służył tylko atakowi na Kościół jak zwykle zresztą. Sam doprowadziłeś do tego, że nie było merytorycznej dyskusji. Jako temat do hejtu na Kościół katolicki zamykam dla twojego dobra. Żebyś nie napisał czegoś za co wywalimy cię z tego forum na amen. Blisko już jesteś więc uważaj

Wespecjan napisał(a):
A co radzi Św Paweł w kwestii rewitalizacji wiary? "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe."
A może spróbuj zastosować się do wskazówek św. Pawła?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt kwi 24, 2020 12:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL