Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:11 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Tarcza antykryzysowa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Tarcza antykryzysowa
Podyskutujmy tutaj o rozwiązaniach z tarczy antykryzysowej, plusy, minusy - jeśli ktos jest przedsiebiorcą niech napisze jakich rozwiazań by oczekiwał


So kwi 11, 2020 2:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
Ze względu na swoje przekonania jestem apolityczny. I tak naprawdę inni wybrali za mnie tych, którzy sprawują władzę w naszym kraju. Jestem jednak przedsiębiorcą. Mam firmę budowlaną i świadczę usługi związane z dociepleniem budynków. N a tyle dużą, że świadczę usługi dla deweloperów i ocieplam domy wielorodzinne. Z powodu epidemii pojawiły się pewne problemy z płynnością finansową rozpoczętych inwestycji i w praktyce miałem problemy z wypłatami dla pracowników. Te, zapłaty zobowiązań wobec banków, jak i zapłaty za towar, to moje priorytety. Te zawsze przedkładam przed moimi zarobkami i zyskami. Tutaj jednak powstał "zator" płynności. Niemniej otworzyły się przede mną trzy bramy pomocy. Trzy różne. Wstrzymanie opłat na rzecz Zus, pomoc pieniężna z urzędu pracy i otrzymania kredytu. Nie jedna droga pomocy. Tylko trzy. Jedna po drugiej. Większa od poprzedniej.Wszystkie na czas. Wszystkie po to, żebym nie zwalniał pracowników. I nie zwalniam, i nie muszę, ponieważ otrzymałem praktyczną pomoc. Nie za późno, tylko na czas. Prawdę pisząc nawet przez myśl nie przyszło mi, że państwo wyciągnie pomocną dłoń do takich jak ja. Ja sam jestem jednak żywym dowodem skuteczności pomocy. Za tą i taką dziękuję.


N maja 17, 2020 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
A mnie zastanawia z kolei czemu akurat górnicy jako jedyna grupa społeczna w Polsce przy zamknięciu kopalń ma 100% postojowego, a inne branże nie mogły na to liczyć...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt cze 09, 2020 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
mniszek_pospolity napisał(a):
A mnie zastanawia z kolei czemu akurat górnicy jako jedyna grupa społeczna w Polsce przy zamknięciu kopalń ma 100% postojowego, a inne branże nie mogły na to liczyć...

Wydobycie wegla w Polsce w wiekszosci kopaln jest nieopłacalne, ale gornicy przyzwyczajeni do roznych przywilejów zaraz zrobią burde w warszawie
https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-nie ... 01646.html


Śr cze 10, 2020 8:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
Czyli są równi i równiejsi, podwójne standardy.

Cytuj:
Jacek Sasin zamknął kopalnie na trzy tygodnie "według trudnego do zrozumienia klucza". Powołał się na informacje przekazane Konfederacji przez górników i związkowców, z których wynika, że - jak relacjonował - "aż sześć z 12 kopalń, które zostają zamknięte, to kopalnie, w których nie zarejestrowano zakażeń koronawirusem". "Natomiast kopalnie, które były typowane przez ekspertów do zamknięcia było wiele, takie jak kopalnie Pniówek czy Zofiówka, zamknięte nie zostały" - dodał.


Według Bosaka, rząd zdecydował o kontynuowaniu wydobycia w kopalniach z węglem koksującym i zamykaniu na trzy tygodnie kopalń, w których jest wydobywany węgiel kamienny przede wszystkim ze względu na "ogromne różnice pomiędzy cenami tych dwóch rodzajów węgla", a nie ze względu na troskę o zdrowie górników.

A wiemy doskonale, kto naciska na Polskę, żeby wygaszać polskie górnictwo, żeby nie wydobywać polskich bogactw naturalnych, żebyśmy jako naród nie zarabiali na tym. Jest to oczywiście Unia Europejska - oświadczył kandydat Konfederacji. Sugerował też, że rząd chce "kupować bezczynność" górników.

Jakkolwiek trudno skrytykować fakt, że górnicy, jako jedyna grupa, dostaną 100 proc. postojowego, wygląda to trochę na wygaszanie jakiegokolwiek oporu społecznego przed decyzjami, które (...) nie mają żadnych podstaw merytorycznych - podkreślił Bosak.


całość co do sytuacji w kopalniach:

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7740298,konfederacja-bosak-wybory-prezydenckie-kampania-koronawirus-slask-kopalnie-wiec.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr cze 10, 2020 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
mniszek_pospolity napisał(a):
Czyli są równi i równiejsi, podwójne standardy.

Cytuj:
Jacek Sasin zamknął kopalnie na trzy tygodnie "według trudnego do zrozumienia klucza". Powołał się na informacje przekazane Konfederacji przez górników i związkowców, z których wynika, że - jak relacjonował - "aż sześć z 12 kopalń, które zostają zamknięte, to kopalnie, w których nie zarejestrowano zakażeń koronawirusem". "Natomiast kopalnie, które były typowane przez ekspertów do zamknięcia było wiele, takie jak kopalnie Pniówek czy Zofiówka, zamknięte nie zostały" - dodał.


Według Bosaka, rząd zdecydował o kontynuowaniu wydobycia w kopalniach z węglem koksującym i zamykaniu na trzy tygodnie kopalń, w których jest wydobywany węgiel kamienny przede wszystkim ze względu na "ogromne różnice pomiędzy cenami tych dwóch rodzajów węgla", a nie ze względu na troskę o zdrowie górników.

A wiemy doskonale, kto naciska na Polskę, żeby wygaszać polskie górnictwo, żeby nie wydobywać polskich bogactw naturalnych, żebyśmy jako naród nie zarabiali na tym. Jest to oczywiście Unia Europejska - oświadczył kandydat Konfederacji. Sugerował też, że rząd chce "kupować bezczynność" górników.

Jakkolwiek trudno skrytykować fakt, że górnicy, jako jedyna grupa, dostaną 100 proc. postojowego, wygląda to trochę na wygaszanie jakiegokolwiek oporu społecznego przed decyzjami, które (...) nie mają żadnych podstaw merytorycznych - podkreślił Bosak.


całość co do sytuacji w kopalniach:

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7740298,konfederacja-bosak-wybory-prezydenckie-kampania-koronawirus-slask-kopalnie-wiec.html

Jak by Bosak rzadzil pewnie balby sie gorników tak samo jak obecny rzad:)


Śr cze 10, 2020 4:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
Cytuj:
Jak by Bosak rzadzil pewnie balby sie gorników tak samo jak obecny rzad:)


Hmm... I tyle wywnioskowałaś z tego wszystkiego co przytoczyłem? Kompletnie nie o tym była mowa, ale mniejsza z tym...

Ostatnio jak znany strongman/zawodnik MMA znany jako "Hardcorowy koksu" Robert Brunejka na pytanie pana Świetlika w programie "W tyle wizji" czy korzystał z tarczy antykryzysowej i czy mu pomogła, odparł: Jak tarcza, to w ogóle takie...Dziękujemy, dziękujemy - koniec :mrgreen:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 11, 2020 9:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
Pytanie było do przedsiębiorców a ty mniszku chyba jesteś pracownikiem a nie pracodawca. Temat był o tarczy a nie o węglu. Jedyny przedsiębiorca który się wypowiedział do robertson
Wydaje mi się ze temat do zamknięcia

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 11, 2020 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tarcza antykryzysowa
Jestem przedsiębiorcą, prowadzę działalność od prawie 10 lat. Świadczę usługi księgowe dla naprawdę całego stada firm o przeróżnej wielkości. Zatrudniam pracowników.

Mnie kryzys nie uderzył mocno, przychody spadły mi o mniej niż 10%. Z tarczy dostałem zwolnienie z ZUS i 3 mikropożyczki (w sumie dwie bo Warszawa jeszcze mi nie rozpatrzyła wniosku. Mam to szczęście, że mam 3 firmy i każda jest mikrofirmą. Zych pieniędzy finansuję obniżki dla Klientów, którzy stracili przychody na czas pandemii. W pewnym sensie jest to inwestycja ponieważ to buduje lojalność i zaufanie. Prawdopodobnie zmniejszenie przychodów zeżre mi z nawiązką pieniądze z tarczy ale jeśli moi kontrahenci przetrwają to za rok będę zarabiał więcej niż przed pandemią.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


So cze 20, 2020 11:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL