Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
A Niemców jest tak ze policja pilnuje tylko żeby była odpowiednia odległość. Cóż podobno jesteśmy wolnym krajem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 12, 2020 3:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Z policjantką to też ładny kawałek. Wyprowadziła pieska na spacer, ale podbiegła do niej koleżanka, też psiara. Rozpoczęły pogawędkę, ale przerwał ją sms od jej mamy. [tu imię], 2 metry!. Stanęły pod oknem jej mamy i ta zrobiła porządek z panią oficer. Policja też się uczy!
Tak jak pozostały opowiastki ze stanu wojennego, tak nam pozostaną z kwarantanny. Za wczorajsze przekroczenia limitu osób podczas Liturgii posypały się mandaty.


N kwi 12, 2020 4:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Jockey napisał(a):
W rozporządzeniu nie ma takich obostrzeń jak interpretują to policjanci i to tylko niektórzy.
W parkach ludzie urządzali sobie zgromadzenia i grillowanie. Nie jest dziwne ze zabronili wstępu do parku.

Na stronie gov jest napisane aby minimalizować aktywność fizyczną. Zatem ktoś coś pomylił albo powinien się puknąć w głowę z rzadu


N kwi 12, 2020 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Jockey napisał(a):
Dodam jeszcze ze szczyt zachorowań jest przewidywany na około tydzień po świętach. Potem w maju ma być już spadek zachorowań. Zobaczymy czy się uda to osiągnąć.
Według epidemiologów groźniejsza może być druga fala która na pewno się wydarzy ale pytanie kiedy. Najpewniej w okolicach października i listopada.

Epidemilodzy nie mogą tego wiedziec. Wszystkie te prognozy to troche wróżenie z fusów.


N kwi 12, 2020 5:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
W rozporządzeniu nie ma takich obostrzeń jak interpretują to policjanci i to tylko niektórzy.
W parkach ludzie urządzali sobie zgromadzenia i grillowanie. Nie jest dziwne ze zabronili wstępu do parku.

Na stronie gov jest napisane aby minimalizować aktywność fizyczną. Zatem ktoś coś pomylił albo powinien się puknąć w głowę z rzadu

Tak ale jest tez napisane ze jeśli jest to konieczne dla zdrowia psychicznego to jak najbardziej można.
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Dodam jeszcze ze szczyt zachorowań jest przewidywany na około tydzień po świętach. Potem w maju ma być już spadek zachorowań. Zobaczymy czy się uda to osiągnąć.
Według epidemiologów groźniejsza może być druga fala która na pewno się wydarzy ale pytanie kiedy. Najpewniej w okolicach października i listopada.

Epidemilodzy nie mogą tego wiedziec. Wszystkie te prognozy to troche wróżenie z fusów.

Są algorytmy które pozwalają na pewne oszacowania

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 12, 2020 6:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
O Bradaszkowie moi, co widzę poza klatką...(skrada skrada) widzę to, że dzisiaj bardzo dobra pogoda na co najmniej spacer, rower, rolki, bieganie, skakanie; ptaszyny pięknie ćwierkają i na słońcu pióra wygrzewają. W Warszawie, okolice Ursynowa policja się nie przychrzania, więc spoko rokoko można zaryzykować wyjście (zaryzykowałem i wygrałem jazdę na rowerze! :lol:)


Umocnienia i trwania w Wierze Nadziei i Miłości płynących ze Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N kwi 12, 2020 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Ciekawy artykuł w temacie na konserwatyzm.pl:
https://konserwatyzm.pl/rekas-mundur-ni ... 0BdfarPhrg
Cytuj:
Nadużywanie uprawnień, nieuzasadnione podejmowanie interwencji, stosowanie mandatów i kar w sytuacjach, których wystarczyłoby upomnienie i poinstruowanie, agresja (nie tylko słowna), wreszcie zwykłe chamstwo niektórych policjantów – wszystko są to realne i poważne problemy stanu epidemicznego, znacznie poważniejsze od ewentualnego zagrożenia chorobą. Ta bowiem dotyka wciąż jeszcze nielicznych – a praktyka prawna państwa może zostać dotkliwie i trwale zepsuta na lata po pandemii.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N kwi 12, 2020 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Ja bym nigdzie nie wychodził, nawet gdybym dobrze się czuł, no ale... od dwóch dni coś tam chyba sobie do mnie powróciło (kamień z serca, że to nie koronawirus, tylko schorzenie, które uziemiło mnie w szpitalu w poprzednim roku na kilkadziesiąt dni :)

A 30% zarażonych złapało koronawirusa w szpitalu (dane, statystki ogólnie dostępne we wszystkich mediach). ;

Teraz to dopiero się zacznie "jazda na całego". Dzięki koronawirusowi nie mogłem tego USG 26 marca wykonać, więc co się odwlecze, to nie uciecze czy jakoś tak ;d

Zobaczymy, dzień, dwa i jak zmian nie będzie, to kierunek szpital (jak bardzo mi tego "brakowało"), jeszcze w tak szalonym czasie.

A mandaty teraz kompletnie mi niestraszne - w sumie niewiele mnie obchodzą. Jednak zdania nie zmieniam ;d więcej wolności panowie rządzący >;

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N kwi 12, 2020 10:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
mniszek_pospolity napisał(a):
Ja bym nigdzie nie wychodził, nawet gdybym dobrze się czuł, no ale... od dwóch dni coś tam chyba sobie do mnie powróciło (kamień z serca, że to nie koronawirus, tylko schorzenie, które uziemiło mnie w szpitalu w poprzednim roku na kilkadziesiąt dni :)

A 30% zarażonych złapało koronawirusa w szpitalu (dane, statystki ogólnie dostępne we wszystkich mediach). ;

Teraz to dopiero się zacznie "jazda na całego". Dzięki koronawirusowi nie mogłem tego USG 26 marca wykonać, więc co się odwlecze, to nie uciecze czy jakoś tak ;d

Zobaczymy, dzień, dwa i jak zmian nie będzie, to kierunek szpital (jak bardzo mi tego "brakowało"), jeszcze w tak szalonym czasie.

A mandaty teraz kompletnie mi niestraszne - w sumie niewiele mnie obchodzą. Jednak zdania nie zmieniam ;d więcej wolności panowie rządzący >;
lekarze za kasę nie na nfz podobno przyjmują i badania robią, może warto spróbować zamiast szpitala


Pn kwi 13, 2020 6:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Cytuj:
lekarze za kasę nie na nfz podobno przyjmują i badania robią, może warto spróbować zamiast szpitala


Spokojnie, póki co żyję ;) Też już o tym myślałem, żeby iść prywatnie. Szpital to zawsze jest ostateczność. Przepraszam bardzo za ten off-top tutaj.

Wracając do tematu, to mi zbrakło chleba (no moja mama zapominalska nie wzięła z lady, więc raczej zagapiła się) - jeszcze by starczyło od biedy, ale kolega - sąsiad zaproponował, że mogę przyjść - bo ma chleb - czy to w dzisiejszych regulacjach rzecz niezbędna? (może piwo nie, ale chleb chyba jak najbardziej ) l;d i poszedłem - przez ulicę i wyniósł mi ten chleb (maska, rękawiczki itd.), akurat jak wracałem, to straż miejska jechała... na szczęście się nie zatrzymywali.

Wymarłe to wszystko takie, że nie wiem. Widziałem też dwóch rowerzystów i ze 3-4 samochody. Sklepy wiadomo, zamknięte.

Co do tych przepisów jeszcze:

https://finanse.wp.pl/wladza-twierdzi-ze-walczy-z-koronawirusem-lecz-ofiara-absurdalnych-przepisow-padaja-obywatele-opinia-6497654148699777a

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn kwi 13, 2020 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
lekarze za kasę nie na nfz podobno przyjmują i badania robią, może warto spróbować zamiast szpitala


Spokojnie, póki co żyję ;) Też już o tym myślałem, żeby iść prywatnie. Szpital to zawsze jest ostateczność. Przepraszam bardzo za ten off-top tutaj.

Wracając do tematu, to mi zbrakło chleba (no moja mama zapominalska nie wzięła z lady, więc raczej zagapiła się) - jeszcze by starczyło od biedy, ale kolega - sąsiad zaproponował, że mogę przyjść - bo ma chleb - czy to w dzisiejszych regulacjach rzecz niezbędna? (może piwo nie, ale chleb chyba jak najbardziej ) l;d i poszedłem - przez ulicę i wyniósł mi ten chleb (maska, rękawiczki itd.), akurat jak wracałem, to straż miejska jechała... na szczęście się nie zatrzymywali.


Zasadniczo Ty sam decydujesz co niezbędne a co nie. Wczoraj w mieście Łodzi było widać ludzi na rowerach, spacerach z reguły samotnie. Ot straszni przestępcy.
Dziś zdecydowanie mniej ze względu na pogodę troche deszczową.


Pn kwi 13, 2020 3:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
https://www.youtube.com/watch?v=e2-obKhEgHc
Spacery są dozwolone mówi pan policjant, 2,4'


Pn kwi 13, 2020 6:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siedzienie z dziećmi na ławce strasznym przestępstwem.
Bardzo ciekawy wywiad
https://youtu.be/yA8G76hIYIM

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 15, 2020 4:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL