Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:26 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
O nasze oszczędności się nie martw. Zajmij się udowadnianiem swoich tez, którymi próbujesz straszyć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 15, 2020 10:32 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Jockey napisał(a):
O nasze oszczędności się nie martw. Zajmij się udowadnianiem swoich tez, którymi próbujesz straszyć.

Tobie nic nie udowodnię.
Ale za 2 tygodnie zaczniesz moje słowa cytować jako swoje, tak jak to czynisz w wątku obok, hahaha :P


Śr kwi 15, 2020 10:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefan12 napisał(a):
Nie wiem czy to szczęście. Jedyna różnica, że ZUS to państwowa piramida finansowa.

Tylko, że ZUS (w przeciwieństwie do funduszy emerytalnych) nie może stracić pieniądzy.


Śr kwi 15, 2020 10:52 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
feelek napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
Nie wiem czy to szczęście. Jedyna różnica, że ZUS to państwowa piramida finansowa.

Tylko, że ZUS (w przeciwieństwie do funduszy emerytalnych) nie może stracić pieniądzy.


Bo ZUS nie ma żadnych pieniędzy. To co w marcu zebrał w składkach od pracowników, to w kwietniu wysłał emerytom.

Ale przyjdzie taki moment, kiedy emerytami staną się ludzie z czasów Balcerowicza, dla których ZUS prowadził te indywidualne konta. I okaże się, że zgodnie z wirtualnie uzbieranymi pieniędzmi powinienem np. dostać 3.000 emerytury, tylko że ZUS uzbiera dla mnie 1.000 zł ze składek pracowników.

I nie dostanę tych "moich" pieniędzy, a dostanę na co ZUS będzie aktualnie stać.
Zresztą, dzięki dzikiemu dodrukowi pieniędzy być może i dostanę te 3.000 zł, ale za to można będzie kupić 10 bochenków chleba.


Śr kwi 15, 2020 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Dopóki gospodarka będzie w stanie nadążyć za podażą pieniądza - czyli wytwarzać więcej dóbr i usług - dopóty ceny nie będą gwałtownie rosły.


Śr kwi 15, 2020 11:13 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Właśnie FED wydrukował 2,3 bln dolarów w ciągu tygodnia, w czasie kiedy gospodarka amerykańska jest ograniczona na niespotykaną skalę.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-po ... 60970.html


Śr kwi 15, 2020 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefan12 napisał(a):
Właśnie FED wydrukował 2,3 bln dolarów w ciągu tygodnia, w czasie kiedy gospodarka amerykańska jest ograniczona na niespotykaną skalę.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-po ... 60970.html

Po to aby ta gospodarka nie upadła.

https://rekinfinansow.pl/fed-nieogranic ... pieniadza/


Pt kwi 17, 2020 10:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
O tak, po co pracować, drukujmy sobie pieniądze.


So kwi 18, 2020 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefan12 napisał(a):
O tak, po co pracować, drukujmy sobie pieniądze.

NBP też drukuje. Po to aby ratować gospodarke. Wypowiadasz się o czyms o czym nie masz zielonego pojęcie


So kwi 18, 2020 1:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Sachol dopiero teraz do tego doszłaś?
Ja próbuje się dowiedzieć jaki to wspaniały system ma Stefan w miejsce obecnie istniejącego i jak do tej pory poza adpersonam nic nie napisał.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 18, 2020 1:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
sachol napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
O tak, po co pracować, drukujmy sobie pieniądze.

NBP też drukuje. Po to aby ratować gospodarke. Wypowiadasz się o czyms o czym nie masz zielonego pojęcie


A wiesz, że w medycynie jest oczywiste, że podanie lekarstwa w zbyt dużej dawce może zabić pacjenta?
W ekonomii też tak jest.

Wiesz co oznacza takie dodrukowanie pieniądza w tak ogromnej skali?
To że USA pożyczyły od swoich wierzycieli 100$, a zamierzają im oddać 70$.
Myślisz że Chiny i inne kraje, które za swoją pracę pożyczyły USA pieniądze będą teraz spokojnie patrzeć na to jak są jawnie okradani?

Jockey napisał(a):
Sachol dopiero teraz do tego doszłaś?
Ja próbuje się dowiedzieć jaki to wspaniały system ma Stefan w miejsce obecnie istniejącego i jak do tej pory poza adpersonam nic nie napisał.


Nie bądź Jockeyku w gorącej wodzie kąpany, niedługo zobaczysz finansowy armagedon. A architektem nowego systemu nie będe ja, wieć nie rozumiem dlaczego ode mnie się ciągle domagasz bym go przedstawiał. Ja jedynie uprzedzam o tym co się stanie niedługo z obecnym.


So kwi 18, 2020 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefan, wszyscy zostaniemy okradzeni przez inflacje.


So kwi 18, 2020 3:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefan to taki formowy Wernyhora. Przepowiada co nas spotka a wcześniej ostrzegał ale nie miał pomysłu.
To ze nie znasz się na ekonomii to już wiemy. To ze o systemie monetarnym nic nie wiesz to tez wiemy. A teraz dowiadujemy się ze jesteś prorokiem przepowiadającym. Swojego czasu pisałeś ze upadnie i ze banksterzy źli zapłaczą. No cóż. Ci banksterzy zapewne będą modelować i przerabiać na nowo system żeby nie doszło do anarchii i do walki o przetrwanie. To co ty wieszczysz to upadek państwa i ogólny chaos.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 18, 2020 4:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Stefek przecież powiedział że ma parę sztabek złota więc przetrwa. Głupie ludzie co nie mają sztabek..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So kwi 18, 2020 4:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Upadek systemu finansowego i jego konsekwencje
Sztabki złota to kruszec. Którego stała wartość jest umowna. Głównie obwarowana przez zapotrzebowanie, oraz ograniczone jego ilości. Zapotrzebowanie nawet tak cenionego kruszcu może zmaleć. A kto wtedy utrzyma jego wartość na niezmiennym poziomie? Rzucą się wszyscy po złoto, którego nie potrzebują? A jak ktoś gdzieś ukopie go jeszcze większe ilości, to cena jego jeszcze spadnie. Ach ta wiara w mamonę. Bo to też wiara. A nie żadna realna wartość. Ja tam wolę mieć tylko jedną jedyną wiarę w Boga. On nigdy nie straci na wartości. A co do pomysłów jak dalej, w przypadku krachu finansowego. To praca moich rąk na swe utrzymanie pozwala na wiarę, że będzie tak samo dobrze. A może nawet bez obciążeń utrzymujących kolosa władcy, na glinianych nogach. Będzie nawet jeszcze lepiej jak jest teraz. Glina się rozpuści, władca się przewróci. A my będziemy żyć dalej, nie myśląc o tym że trzeba kogoś wspierać, finansować. Wszak to co mamy, władza pieniądza, to ludzki wymysł. Użyteczny do czasu i w określonych sytuacjach. Nie potrzebnie traktowany jako panaceum na wszystko. A jak na wszystko, to do niczego. Czyżby nikt o tym nie wiedział? Że wzdycha wielu na samą myśl, że to może się skończyć. Dobrze że Bóg przygotowuje nas od dawna na taką okoliczność.


So kwi 18, 2020 4:51 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 176 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL