Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Ale za to jaką będziemy mieli wykształconą młodzież..


To sarkazm

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn mar 23, 2020 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
PeterW napisał(a):
No cóż.. Równie dobrze można się uczyć tylko z książek.. No ale jednak żywy kontakt bywa nieodzowny. "Co pan profesor miał namyśli mówiąc to i to?", "a jeżeli to zastosujemy tam, to też uzyskamy podobne wyniki?". "czy można to uznać za ..?" Po odpowiedziach nasuwają się następne pytania i jeszcze parę..

Oczywiście, że tak i właśnie w tym celu są ćwiczenia oraz seminaria. Na zajęcia tego typu studenci przychodzą już przygotowani i dyskutują w ich trakcie z prowadzącym. W czasie wykładu raczej nie ma czasu na dyskusję, a nawet jeśli by był, to studenci raczej nie przygotowują się do wykładów, więc też nie za bardzo mają jak dyskutować.
PeterW napisał(a):
Czasem jeden wykład wyjaśni więcej, niż super mądra książka.

Studiowałem w sumie przez 9 lat* i nie pamiętam ani jednego wykładu, którego nie mógłbym zastąpić dobrą książką. Byli nieliczni profesorowie, których słuchało się bardzo przyjemnie i wolałem chodzić na wykłady niż czytać książki, ale e-learning spełniłby dokładnie taką samą funkcję. Dodatkowo mógłbym przesłuchać go kilkukrotnie, zrobić pauzę w celu zrobienia notatek albo zapisać dany fragment aby przedyskutować go podczas seminarium.
Uważam, że nie ma lepszego sposobu zdobywania wiedzy niż samodzielne przyswojenie materiału we własnym tempie a następnie przedyskutowanie go z nauczycielem. Tymczasem studia wyglądają odwrotnie. Większość wykładów jest nudnych, a nieliczni uczestnicy notują zamiast słuchać. Następnie jedyna okazja do dyskusji jest dopiero na egzaminie.

Sporą część rzeczy, którymi zajmuję się teraz zawodowo, nauczyłem się z kursów online. Taka forma pasowała mi o wiele bardziej niż tradycyjne wykłady i mam wrażenie, że o wiele szybciej przyswajałem wiedzę. Gdybym miał jeszcze do tego możliwość dyskutowania raz w tygodniu z profesorem, to byłaby już w ogóle bajka.

*Nie, nie kiblowałem ;)

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pn mar 23, 2020 5:20 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 3:24 pm
Posty: 86
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Ja mam nadzieję na pozytyw taki, że ludzie zaczną wpierw wymiotować mediami głownego nurtu a nastepnie się do nich zrażą.


Pn mar 23, 2020 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Pozytyw u mnie jest taki, że kirownik pozwolił , żebym nie przyjeżdżał w ogóle do pracy w sobotę, bo nie ma potrzeby :wink:

A tak ogólnie, to być może zbliżenie, więzi rodzinne, czytanie książek jak najbardziej ; inne formy kreatywności - ludzie wpadają na szalone pomysły, np. kibice ŁKS Łódź przez internet z innymi kibicami w scrabble grali ;d - taki turniej (lepsze to niż mordobicie).

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 23, 2020 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Te pozytywy które wymieniliście jak brak korków na drodze, to takie czynniki zewnętrzne, które ostatecznie wraz z końcem epidemii i tak wrócą. Zmiany krótkotrwałe i nic nie znaczące. Niektóre, jak np. otwarcie oczu w społeczeństwie na papkę medialną, można nawet włożyć do działu z pobożnymi życzeniami. A coś trwalszego i na dłużej ? Czy są jakieś pozytywy które ktoś tak mocno w sobie i osobiście doświadczył? Jakaś zmiana myślenia, czy zlych zwyczajów ? Nie wiem, np. troska o rodziców zażegnała jakiś spór z mamą, albo tatą? Pokazała ile takie spory sa tak na prawdę warte i że w życiu liczy się ostatecznie miłość ?

Jeśli nie, nikt nic nie doświadczył nowego, albo nie wypada mówić bo nazbyt osobiste pytanie, to może zróbmy eksperyment? Przy czym uczciwie przyznam, że nie chodzi mi o żadne straszenie a bardziej o refleksję.



Wyobraźmy sobie...
Cytuj:
"My nie jesteśmy w środku epidemii. To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku. My zaczynamy w tej chwili wzrost liczby chorych, którzy będą potrzebowali naszej pomocy"


* że w najbliższym czasie powyższe słowa ministra zdrowia o niedalekiej przyszłości się sprawdzą, a w Polsce powtarza się scenariusz podobny do scenariusza Włoskiego z wysoką, lub nawet wyższą umieralnością (zważywszy na ogólny stan naszej służby zdrowia).


*W ubiegłym tygodniu w US zarejestrowano rekordową liczbę bezrobotnych - 3 miliony osób w jednym tylko tygodniu. Widmo potężnej globalnej recesji staje się co raz bardziej realne.
https://strefainwestorow.pl/artykuly/gi ... obocie-usa
System naczyń powiązanych zwany gospodarką globalną wywołuje efekt kuli śnieżnej. Obecne redukcje zatrudnienia które mają już miejsce w Polsce, nagle okazują się skromną zapowiedzią poteżnego kryzysu gospodarczego w kraju. Galopujace bezrobocie, bankructwa małych firm, dramaty wielu rodzin, przyczynią się na nowo do powrotu ubóstwa społeczeństwa, a ograniczone wpływy do budżetu wyeliminują całkowicie pakiet rozwiązań socjalnych i zapomóg. Pojawia się inflacja, która dynamicznie się rozwija.

*Kolejna mega susza w okresie letnim, wywołuje wzrost cen żywności i jej niedobory na rynku krajowym. Wody zaczyna brakować w kranie w wielu gminach. Inflacja daje się we znaki jeszcze bardziej najbiedniejszym. Złotówka leci na łeb na szyję tracąc na wartości. Klasa średnia, traci osczędności całego życia. Pogłebia się ubóstwo.

* Kryzys ma wymiar globalny, a zniecierpliwione społeczeństwa domagają się od rządów realnych zmian. Napięcia doprowadzają do wybuchów zamieszek, a ostatecznie do zbrojnych konfliktów lokalnych. Zamknięte granice i od dawna ograniczony ruch lotniczy, uniemożliwia migracje uchodźców. Utrzymująca się od sześciu miesięcy cena 5$ za baryłkę ropy, doprowadza Rosję na skraj upadku. Ratujący się przed upadkiem rosyjski niedźwiedź rozpoczyna zbrojną szarżę w kierunku Europy.

Już ląduje.

Chodzi mi o to, że dzisiaj mam/masz dobrą pracę i trochę odłożonych pieniędzy. Dzisiaj mogę tego jeszcze użyć, to ma wartość i jest cenne. Mogę wyświadczyć jakieś dobro, ale jutro... jutro tego już może nie będzie. Mam rodziców, czy też znajomych w potrzebie którym mogę pomóc, ale jutro nie będę miał już jak. Mam zdrowie, jestem młody i sprawny fizycznie i mogę to wykorzystać jeszcze w jakiś optymalny sposób, ale jutro... jutro sam będę potrzebował pomocy.I mam też w sobie mocne przekonanie co do swojej niezłomności. Tyle mocy, pomysłów i jedynie słusznych idei dzięki naczytanym książkom inżynierów świata. Wiem o świecie wszystko i nikt mnie co do wyrażanych przekonań nie odwiedzie. Ale jutro... jutro może to wszystko okazać się warte funta kłaków. Jutro moje życie będzie warte tyle, ile jest warta rata niespłaconego przeze mnie kredytu.

Pisarz ze mnie marny, ale z taką być może nie najlepiej wyrażoną refleksją chciałem każdego zostawić. O to co tak na prawdę liczy się w życiu ? Na czym opieram swoje przekonanie co do bezpieczeństwa własnego i mojej rodziny ? Co jest tym fundamentem, który pozwala mi z nadzieją patrzeć w przyszłość, nawet jeśli ta zacznie się rysować po ludzku - mało optymistycznie?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn mar 30, 2020 11:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
"Upadł, upadł Babilon" - to będzie pozytyw z koronawirusa.

System banksterów i mafii światowej finansjery zostanie zaorany.
1% możnowładców, na których pracuje 99% procent reszty świata się skończy.


Wt mar 31, 2020 8:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Stefan12 napisał(a):
System banksterów i mafii światowej finansjery zostanie zaorany.
1% możnowładców, na których pracuje 99% procent reszty świata się skończy.
Pomarzyć można. Tak samo mówiono o ogólnoświatowym kryzysie i mają się dobrze.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 31, 2020 9:28 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Za kwartał marzenia zaczną się spełniać.
Tamten kryzys to był pikuś, zresztą finansiści mówili, że lekarstwo jakie zostało na niego zaaplikowane tylko zwiększyło problem i trochę odwlekło w czasie egzekucję.


Wt mar 31, 2020 9:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Zobaczymy.
Ucieszą się zapewne wszyscy mający kredyty.
Obawiam się raczej tego, że pójdzie to jako uderzenie w społeczeństwo i będzie jeszcze gorzej.
Ale za kwartał to szybko. Właśnie od jutra zaczynamy kolejny kwartał a to oznacza, że powinniśmy widzieć pierwsze efekty już w okolicach 1.07.2020r.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 31, 2020 9:52 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wprowadzają obostrzenia dalsze
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 176879745a
Cytuj:
Nowe ograniczenia dotyczą m.in. osób starszych. Rząd wprowadził tzw. godziny dla seniorów. Między 10 a 12 każda osoba powyżej 60. roku życia będzie mogła skorzystać ze sklepu, czy punktów usług jako jedyna grupa wiekowa. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, bez względu na wiek.
Tylko kto i jak to będzie sprawdzał?

Cytuj:
Dodatkowo do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego "będą mogły wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3". To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

To akurat to dobre posunięcie patrząc na to jak nasi rodacy zachowują się w sklepach. O odległości 1,5 nikt nie słyszał. Jak zwróciłem uwagę gościowi w kolejce za mną żeby się odsunął to wypalił ze na coś trzeba umrzeć.

Taka jeszcze ciekawostka. Dzięki koronawirusowi mamy mocne przyspieszenie w internecie i w rozwoju technologii konferencji online. Może tez trochę świadomość Polaków w dziedzinie higieny osobistej jak i kultury zachowywania się będąc chorym w miejscach publicznych wzrośnie.
Martwi mnie tylko zachowanie niektórych ludzi. Akurat nie dotyczyło to Polski ale obrzucono kamieniami i materiałami wybuchowymi we Hiszpanii transport z zakażonymi koronawirusem.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4404596

Podobne akcje były jak były początki HIV. Ludzie się boja i reagują właśnie tak.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 31, 2020 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Nie wiem, czy ktoś juz wymienial ten pozytyw, ale zadaje się, że ceny mieszkań spadną.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz kwi 02, 2020 9:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7276
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Mówi o tym Tokarczuk:https://dorzeczy.pl/kraj/134734/ue-skapitulowala-niespodziewane-slowa-olgi-tokarczuk.html
Jeśli chodzi o jej słowa :"Według pisarki zamknięcie granic w dobie pandemii to "największa porażka w tych złych czasach".itd to ręce opadają
ale
mowiąc
Cytuj:
Według noblistki świat po pandemii będzie inny. "Przed naszymi oczami ulatuje, przemija paradygmat cywilizacji, który kształtował nas przez ostatnich dwieście lat. Który brzmiał: jesteśmy panami stworzenia, możemy wszystko i świat należy do nas. Teraz nadejdą nowe czasy" – wskazuje autorka "Ksiąg Jakubowych".

Powiedziała całkiem dobrze. Może niech przeminie ten paradygmat pychy ludzkiej i już nie wraca?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz kwi 02, 2020 9:46 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie wiem, czy ktoś juz wymienial ten pozytyw, ale zadaje się, że ceny mieszkań spadną.

To i pozytyw i negatyw. Jak chcesz kupić to pozytyw jak sprzedać to negatyw.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 02, 2020 11:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Do tego jak masz kredyt hipoteczny, to mogą wzrosnąć koszty tego kredyty, na skutek spadku wartości mieszkania

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz kwi 02, 2020 11:14 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Andy72 napisał(a):
Mówi o tym Tokarczuk:https://dorzeczy.pl/kraj/134734/ue-skapitulowala-niespodziewane-slowa-olgi-tokarczuk.html
Jeśli chodzi o jej słowa :"Według pisarki zamknięcie granic w dobie pandemii to "największa porażka w tych złych czasach".itd to ręce opadają
ale
mowiąc
Cytuj:
Według noblistki świat po pandemii będzie inny. "Przed naszymi oczami ulatuje, przemija paradygmat cywilizacji, który kształtował nas przez ostatnich dwieście lat. Który brzmiał: jesteśmy panami stworzenia, możemy wszystko i świat należy do nas. Teraz nadejdą nowe czasy" – wskazuje autorka "Ksiąg Jakubowych".

Powiedziała całkiem dobrze. Może niech przeminie ten paradygmat pychy ludzkiej i już nie wraca?

A która lewicowa intelektualistka napisała cokolwiek z sensem. Zbyt wysoko mierzysz stawiając poprzeczkę tak wysoko.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 02, 2020 11:32 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL