Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Cześć,

Nie wiem czy był taki wątek, ale ostatnio z kimś dyskutowałem anonimowo
Zakładam wątek. Ja wiem, ze epidemia jest straszna dla wszystkich i tak dalej. Rozumiem, ze jak umiera ktoś bliski to jest brak empatii zaraz.

Ale zakładając wątek chciałem się odnieść ,że świat się na chwilę zatrzymał.
Ludzie nagle przestali chodzić do kina, do klubu tanczyć. Człowiek nei ma czasu na refleksje tylko gdzies goni. Zaraz się okaże, ze teraz człowiek musi nagle rozmawiac i zostac w domu na chwilę. A przecież jest post Wielkanoc. Nie twierdzę ze my Polacy jesteśmy święci i tak dalej, ale wiecie o co chodzi.



Czy katolikom wypada szukać pozytywów w takich czasach bo nie rozumiem niektórych w internecie ? Po epidemii i tak ludzie wrócą do normalności inni będą gonić, a tacy jak ja będą dalej w domach siedzieć


Wt mar 17, 2020 11:29 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 3:24 pm
Posty: 86
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Są pozytywy, przynajmniej w niespodziewanej możliwości oceny ludzkich osobowości. Jeśli ktoś panikuje, nie podaje ci dłoni na przywitanie, prawdopodobnie przedawkował media i wiesz, że jest to osoba podatna na propagandę, odruchy stadne. Takiej można dać słowo uspokojenia i krótką, dobra radę, ale nie warto się z nią w ogóle kolegować, przyjaźnić ani współpracować.
Idziesz w następną niedzielę do kościoła, rozglądasz się i widzisz ludzi, obecność pokazuje, że przekładają bardziej życie wieczne nad dobrostan życia doczesnego - z takim warto się kolegować, przyjażnić i współpracować.


Pt mar 20, 2020 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Piotr9000 napisał(a):
Cześć,

Nie wiem czy był taki wątek, ale ostatnio z kimś dyskutowałem anonimowo
Zakładam wątek. Ja wiem, ze epidemia jest straszna dla wszystkich i tak dalej. Rozumiem, ze jak umiera ktoś bliski to jest brak empatii zaraz.


Ta epidemia nie jest taka straszna, to bardziej epidemia w naszych umysłach podkręcana przez media które nadal prześcigają się w ukazywaniu... zmarła 27 letnia osoba... a potem, sorry nie z tego powodu (ale to w innym temacie :) ). Osobiście nie potrafiłbym tak pracować... jakby komuś igły w tyłek pakowali...

Pierwszy pozytyw - rozpoznanie tego ze ludzie są z natury panikarzami. Warto to zrozumieć i się przygotować na przyszłość. Tego typu "odjazdy" będą się zdarzały w "globalnej wiosce" coraz częściej.

Cytuj:
Ale zakładając wątek chciałem się odnieść ,że świat się na chwilę zatrzymał.
Ludzie nagle przestali chodzić do kina, do klubu tanczyć. Człowiek nei ma czasu na refleksje tylko gdzies goni. Zaraz się okaże, ze teraz człowiek musi nagle rozmawiac i zostac w domu na chwilę. A przecież jest post Wielkanoc. Nie twierdzę ze my Polacy jesteśmy święci i tak dalej, ale wiecie o co chodzi.


To prawda. Świat się zatrzymał. Jednak warto się zastawić dlaczego i dla kogo? Pozytywny znak to to ze świat się MOŻE zatrzymać jak MUSI. Teraz pytanie: Czy zatrzyma się w ten sposób dla Boga?


Cytuj:
Czy katolikom wypada szukać pozytywów w takich czasach bo nie rozumiem niektórych w internecie ? Po epidemii i tak ludzie wrócą do normalności inni będą gonić, a tacy jak ja będą dalej w domach siedzieć


Wypada? Ja to nawet mówię ze trzeba.

Np. dzisiaj będziemy odmawiali Drogę Krzyżową w moim domu ze znajomymi. Na Msze nie możemy chodzić, to będziemy się razem w domach spotykać.

Nie, nie będę TV oglądać bo nie mam co robić.

Tu trzeba szukać rozwiązań, a nie tylko KASOWAĆ i się zamykać... Wiec pozytywem jest kształtowanie katolickiej wspólnoty. Czegoś czego nam BARDZO brakuje.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt mar 20, 2020 5:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Leszcz napisał(a):
To prawda. Świat się zatrzymał. Jednak warto się zastawić dlaczego i dla kogo? Pozytywny znak to to ze świat się MOŻE zatrzymać jak MUSI. Teraz pytanie: Czy zatrzyma się w ten sposób dla Boga?

Pozytyw, że świat może się zatrzymać.
Bo w kapitalizmie jest tak jak w Alicji po drugiej stronie lustra : trzeba biec najszybciej jak tylko można aby stać w miejscu.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt mar 20, 2020 5:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Andy72 napisał(a):
Pozytyw, że świat może się zatrzymać.
Bo w kapitalizmie jest tak jak w Alicji po drugiej stronie lustra : trzeba biec najszybciej jak tylko można aby stać w miejscu.


Kapitalizm to dla mnie narzędzie, jak młotek. Nie musisz cały czas nim przybijać.

To jak z Niedziela w Polsce, można "świat zatrzymać". W Starym Testamencie ludzie to praktykowali na BAAARDZO długie okresy czasu, dosłownie oddając czas "wolny od pracy" Bogu. Czas w którym pozwalali "odetchnąć" ziemi która dla nich pracuje przynosząc plony...

Generalnie jako społeczeństwa to my totalnie zgłupieliśmy.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt mar 20, 2020 5:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Żydzi mieli rok szabatowy przypadający co 7 lat.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 20, 2020 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Jockey napisał(a):
Żydzi mieli rok szabatowy przypadający co 7 lat.


O tym właśnie pisałem :)

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt mar 20, 2020 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wczoraj przyśniła mi się moja znajoma, a dzieje się tak przed tym, gdy się ze mną faktycznie skontaktuje. Już wieczorem dostałam od niej wiadomość tekstową nawiązującą do wirusa z zapytaniem jak się miewamy. Dużo serdeczności, i krótkie info o jej rodzinie. Wdzięczna jestem, bo zajęta jest niemiłosiernie. Wykład u niej za wykładem i wszystko przez łącza - nowa rzeczywistość. Miło dostać taką wiadomość i widać, że różne katastrofy sprzyjają zacieśnieniu kontaktów międzyludzkich.
---------
klik


Pt mar 20, 2020 8:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 3:24 pm
Posty: 86
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Brandeisbluesky napisał(a):
Wczoraj przyśniła mi się moja znajoma, a dzieje się tak przed tym, gdy się ze mną faktycznie skontaktuje. Już wieczorem dostałam od niej wiadomość tekstową nawiązującą do wirusa z zapytaniem jak się miewamy. Dużo serdeczności, i krótkie info o jej rodzinie. Wdzięczna jestem, bo zajęta jest niemiłosiernie. Wykład u niej za wykładem i wszystko przez łącza - nowa rzeczywistość. Miło dostać taką wiadomość i widać, że różne katastrofy sprzyjają zacieśnieniu kontaktów międzyludzkich.
---------
klik

Ludzie mają tendencje do kontaktowania się z osobami, z którymi może by i pragnęli, ale nie mają odwagi, wstyd im, albo coś przeskrobali wobec nich w przeszłości, pod takimi właśnie pozorami, jak się coś dzieje ogólnoludzkiego. Takie preteksty ich ośmielają.


Pt mar 20, 2020 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Kiedys bylo kiedys, a dzisiaj jest dzisiaj.
Jesli zatrzymanie bedzie krotkie to mimo duzych kosztow damy rade je przetrzymac, jezeli dlugie to moze byc bardzo trudno dla bardzo wielu ludzi.
Ja stracilem z dnia na dzien 90% swoich klientow, oni z kolei musieli zamknac swoje biznesy calkowicie, czyli stracili 100% dochodow i musieli zwolnic wszystkich pracownikow. Ci pracownicy przez 6 tygodni nie dostana ani grosza, bo tyle sie srednio u nas czeka na uruchomienie unemployment.
Rachunki trzeba placic co miesiac, nie mowiac o wlozeniu czegos do garka.
Co ci ludzie maja zrobic?

Albo co ma zrobic polski przedsiebiorca z programu Polsat, ktory napisal:
- "Od 15 marca mam 0 dochodow, a 28 tys do zaplacenia w pensjach i podatkach. Co zrobic?"

Tak ze ci co maja czas zatrzymac sie i kultywowac wspolnote katolicka, moga to robic ale nie sadze zeby bylo ich zbyt wielu, reszta musi kombinowac jak zdobyc to co jutro do gara mozna bedzie wlozyc.


So mar 21, 2020 12:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Zona traci klientów jak to pisze... ale takie to życie "w globalnej wspólnocie".

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So mar 21, 2020 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Sławomir Mentzen w jednym z wywiadów wymieniał takie plusy: jak uświadomienie sobie, ile niepotrzebnej biurokracji jest w naszym życiu, bez której - jak się teraz okazuje - da się żyć, nagle można z dnia na dzień zaniechać lub zmienić dotąd nienaruszalne procedury, a to się przekłada na mnóstwo niepotrzebnych etatów, które zostały stworzone ze względu na te procedury. Poza tym, wiele firm jak np. restauracje w krótkim czasie przestawiły się na usługi "na wynos", sporo przedsiębiorców może przetrwać ten kryzys dzięki swojej elastyczności. Także wielu pracodawcom udało się szybko i sprawnie umożliwić swoim pracownikom pracę zdalną, co może zaowocować jakimś przełomem, gdzie zamiast budować wielkie biurowce z open spacami, gdzie tłoczy się mnóstwo osób (co sprzyja w ogóle rozprzestrzenianiu się różnych infekcji), można równie dobrze iść w kierunku pracy zdalnej, co jest wygodne dla pracowników, mogą pracować dla firmy z dowolnego miejsca w Polsce czy na świecie oraz ekologiczne (nie trzeba dojeżdżać, budować i utrzymywać tych wszystkich wielkich biur).

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So mar 21, 2020 11:54 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Nawiązując do przemyśleń typu przemian i oszczędzania. To czy nie warto by było przemyśleć sobie temat samowystarczalnych rodzin. Czyli rodzinne przedsięwzięcia. W oparciu o mocne zaplecze budynków. Gdzie można tworzyć dowolnie szybko zmieniane produkty, w odpowiedzi na potrzeby. Gdzie łatwo mogą rodziny siebie doszkalać do odpowiednich potrzeb. Można pod te potrzeby planować edukację członka rodziny. Tak by był podział ról. Więc wykorzystywać potencjał do prawdziwych potrzeb. Bo wspólna ogólnokrajowa gospodarka, oprócz wielkich osiągnięć. Generuje też wiele gigantycznych kosztów, z racji wielkiej infrastruktury dostosowanej tylko do jednego tematu produkcji. Tu zwrócił bym uwagę na to, czego mogła by dotyczyć ogólnokrajowa gospodarka. A czego może dotyczyć rodzinna gospodarka itp.
To może być plus tego rodzaju nieszczęścia jak pandemia wirusa.

Zbyt mocny nacisk na gigantyzm przedsiębiorstw, z pominięciem małych zakładów, kończy się nie wypłacalnością tych gigantów. Więc wytwarza się tak sztucznie kryzys, który nie powinien występować nigdy w ogóle. Niewypłacalność małych przedsiębiorstw, łatwiej jest doraźnie ograniczyć, a nawet przetrwać te kryzysy. Szybciej je przebranżowić. Unika się też błędów centralizacji którymi są, góra swoje, dół swoje. Jest mnóstwo spraw na tym świecie do poprawki. Które wymagają nowego spojrzenia na sprawy tego świata.


So mar 21, 2020 2:08 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wątek może pójść w każdą w stronę..

Nagle się okazuje, ze korki same się eliminują z powodu ,ze ludzie moga ograniczyć swoje życie poza domem. Nagle okazuje się powietrze jest czystsze i można swobodnie oddychać, bo mniej jest samochodów. Tylko szkoda, ze kosztem epidemii.

Ale władze chyba takich rozwiązań nie chca, będa dalej budować ?


So mar 21, 2020 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Piotr9000 napisał(a):
Wątek może pójść w każdą w stronę..

Nagle się okazuje, ze korki same się eliminują z powodu ,ze ludzie moga ograniczyć swoje życie poza domem. Nagle okazuje się powietrze jest czystsze i można swobodnie oddychać, bo mniej jest samochodów. Tylko szkoda, ze kosztem epidemii.

Ale władze chyba takich rozwiązań nie chca, będa dalej budować ?


Najlepiej ograniczyć populacje polski do jakiego 1 mln to wtedy powietrze będzie BARDZO czyste...

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So mar 21, 2020 4:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL