Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Arwena napisał(a):
Za pozytyw uznalabym niejako zmniejszenie tempa życia, więcej czasu dla siebie, dla rodziny. Czas tak tego brakowało w gonitwie praca - dom - praca - dom. Pracoholicy teraz mają ciężej :wink:

Pracoholicy mają szansę wyleczyć się tego nałogu, bo jeśli ktoś nie ma czasu na wypoczynek, to w prędzej czy później będzie zmuszony znaleźć czas na chorobę :wink:

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn kwi 27, 2020 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Utwór Gaude Mater Polonia

dedykuję polskim biskupom by wzieli przykład z świętego Stanisława biskupa męczennika, na cześć którego ten utwór napisano a który to nie poddał się zarządzeniom władzy świeckiej, w imię pierszeństwa służby Chrysusowi.

Św Stanisławie dodaj odwagi tym naszym biskupom, którzy jeszcze wierzą a tchórzą, a wszyscy to będąc w filharmonii nawet powstawali na ten utwór
https://www.youtube.com/watch?v=NmWPHOggw6A


Śr kwi 29, 2020 11:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
https://youtu.be/NzPePoRMeVk

Ciekawa reflekcja ks. Michala Chacinskiego w konteksie koronowirusa.


Cz kwi 30, 2020 9:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Juz drugi czy trzeci raz podczas spaceru widze orla krazacego nad nasza okolica. Nigdy wczesniej tych ptakow tu nie bylo, natomiast widzialem je 130 km od miasta. Najwyrazniej mniejszy ruch sprowadzil je z powrotem.
Nie ma rozjechanych malych zwierzat na ulicach, co poprzednio bylo codziennym widokiem.


Cz kwi 30, 2020 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wespecjan napisał(a):
,Św Stanisławie dodaj odwagi tym naszym biskupom
...aby nie ulegli nawoływaniom głupców i samozwańczych sędziów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 30, 2020 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
,Św Stanisławie dodaj odwagi tym naszym biskupom
...aby nie ulegli nawoływaniom głupców i samozwańczych sędziów.
Zgłosiłem Pana chamską wypowiedź do moderacji.

........................
Widocznym pozytywem jest także to, że kto ogląda transmisje mszy z kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze przyzwyczaja się do kapłana odprawiającego Mszę ad orientem, "tyłem do ludu" i przy prawdziwym ołtarzu a nie "na stole". To jest bardzo dobre smarowanie pod popularyzację Mszy Trydenckiej.


Cz kwi 30, 2020 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Adam M. napisał(a):
Juz drugi czy trzeci raz podczas spaceru widze orla krazacego nad nasza okolica. Nigdy wczesniej tych ptakow tu nie bylo, natomiast widzialem je 130 km od miasta. Najwyrazniej mniejszy ruch sprowadzil je z powrotem.
Nie ma rozjechanych malych zwierzat na ulicach, co poprzednio bylo codziennym widokiem.


W jaki sposób rozpoznajesz, że dany ptak w locie to orzeł? Ja kiedyś pomyliłam orły z sępnikiem różowogłowym (turkey vulture), ale usprawiedliwia mnie to, że w okolicy widziano orły. Dopiero rozmowa z biologiem znającym ptaki w okolicy pozwoliła mi na zorientowanie się w pomyłce.
----------
Gdyby okazało się, że badania na obecność przeciwciał wykazały, że na koronawirusa było chorych całkiem sporo ludzi, a w związku z tym śmiertelność jest mniejsza niż się podaje, to jaki procent śmiertelności uznalibyście za taki, że czulibyście się z tym komfortowo w zbiorowiskach ludzkich?


Cz kwi 30, 2020 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Po przechorowaniu grypy typu A miesiac temu w zadnym.
Tzn wszedzie stosowalbym system zabezpieczen stosowany przez nas z zona obecnie.
Jesli chodzi o orly to tak podejrzewam, zadnego osobnika rodziny sepow w pld Ontario nie widzialem nigdy.


Cz kwi 30, 2020 10:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Adam M. napisał(a):
Juz drugi czy trzeci raz podczas spaceru widze orla krazacego nad nasza okolica. Nigdy wczesniej tych ptakow tu nie bylo, natomiast widzialem je 130 km od miasta. Najwyrazniej mniejszy ruch sprowadzil je z powrotem.
Nie ma rozjechanych malych zwierzat na ulicach, co poprzednio bylo codziennym widokiem.

A jesteś pewny że wcześniej zwracałeś uwagę na takie rzeczy?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz kwi 30, 2020 11:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
,Św Stanisławie dodaj odwagi tym naszym biskupom
...aby nie ulegli nawoływaniom głupców i samozwańczych sędziów.
Zgłosiłem Pana chamską wypowiedź do moderacji.

I moderacja mnie upomniała; nie do końca jednak się z tym zgadzam, i to od razu z dwu powodów:
  • po pierwsze, nikogo nie wskazałem personalnie. Ja rozumiem, że "uderz w stół, a nożyce sie odezwą", ale to już problem nożyc... nawet jeśli miałem na myśli konkretne osoby, nie wskazałem ich.
    Czyżby się Wespecjan nie zgadzał z moim życzeniem dla biskupów i sugerował, że powinni ulegać tym dwóm grupom? ;)
    .
  • Z drugiej strony patrząc, co powinno być na forum katolickim bardziej piętnowane i uważane za "chamskie" - gołosłowne oskarżenie biskupów o tchórzostwo, czy uzasadnione skwitowanie tego oskarżenia jako samozwańczy osąd?
    Jakoś tak się przyjęło - przez mnogość oskarżycieli - że chamskie, niesprawiedliwe, a nawet oszczercze plucie na biskupów już nikogo nie razi - w każdym razie mniej, niż zasugerowanie wprost takiemu oskarzycielowi, że to co pisze to niesprawiedliwy osąd biskupów i głupota.
    Czy na pewno to jest słuszne podejście?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 01, 2020 1:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Barney napisał(a):
Jakoś tak się przyjęło - przez mnogość oskarżycieli - że chamskie, niesprawiedliwe, a nawet oszczercze plucie na biskupów już nikogo nie razi - w każdym razie mniej, niż zasugerowanie wprost takiemu oskarzycielowi, że to co pisze to niesprawiedliwy osąd biskupów i głupota.
Czy na pewno to jest słuszne podejście?[/list]

Jan Paweł II powtarzał setki razy: "Nie lękajcie się". Ja napisałem to samo tylko nieco mocniejszymi słowami, bo nadzywczajna sytuacja braku swobody kultu to usprawiedliwia. I prosiłem o wstawiennictwo św Stanisława męczennika wobec biskupów jeszcze wierzących, którym brak odwagi. Bo ci co już nie wierzą, a tylko piastują urzędy, na ich odwagę dla Ewangelii - nie ma co liczyć. Modlitwy zachowuję na rokujących, by nie wzywać imienia Pana Boga nadaremno (ani wstawiennictwa świetych).


Pt maja 01, 2020 1:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Żałosne tłumaczenie. Czym innym jest oskarżanie biskupów o tchórzostwo (a także o wszystkie inne rzeczy, o jakie w róznych wątkach raczyłeś ich oskarżyć) a czym innym napisanie "Nie lekajcie się".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 01, 2020 2:33 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Ja zwracałem uwagę Barneyowi.
Ma racje Barney ze nie wskazał konkretnie ale szło to w kierunku pyskówki i tylko dlatego upomniałem. Tez uważam ze Wespecjan szuka zaczepki i dlatego taka reakcja. Oczywiście komentarze Wespecjana odnośnie biskupów są nie do przyjęcia na katolickim forum. Zreszta to była jedna z przyczyn jego wylotu z forum. Obecnie jest na warunku.
Wespecjan twoje tłumaczenie jest conajmniej niewystarczające. Nadal czekamy na twoja deklaracje odnośnie soboru watykańskiego drugiego. Czy był heretycki czy nie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 01, 2020 2:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Inczuczuna napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Juz drugi czy trzeci raz podczas spaceru widze orla krazacego nad nasza okolica. Nigdy wczesniej tych ptakow tu nie bylo, natomiast widzialem je 130 km od miasta. Najwyrazniej mniejszy ruch sprowadzil je z powrotem.
Nie ma rozjechanych malych zwierzat na ulicach, co poprzednio bylo codziennym widokiem.

A jesteś pewny że wcześniej zwracałeś uwagę na takie rzeczy?


Zawsze zwracalem uwage na miejscowe ptaki, ktore sa w jakis sposob wskaznikiem ustepowania zimy a przychodzenia wiosny ( ktora szczegolnie lubie ) i ktorych w moim miescie jest b. duzo w porownaniu np z Warszawa.
Jednak nigdy nie widzialem w miescie ptaka drapieznego wiekszego od jastrzebia ( ktore zreszta dobrze sie w miescie zaaklimatyzowaly i potrafia w srodku miasta w godzinach szczytu porannego polowac na golebie ).
Obecna pora to czas rudzikow ( robin ) biegajacych po trawie w sporych grupach i niechetnie podrywajacych sie do lotu jak rowniez bajecznie kolorowych dzikich kaczek laczacych sie w pary.
Jest rowniez cala masa malych i srednich zwierzat mieszkajacych w okolicy, od szczurow wodnych do kojotow ale to osobny temat.


Pt maja 01, 2020 4:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL