Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:38 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Wiesz, że w ten sposób się ośmieszasz?

Natomiast nikt nie musi się domyślać kogo masz na myśli.


Wt kwi 07, 2020 6:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Piotr9000 napisał(a):
Oczywiście chodzi o Abp. Stanisława Gądeckiego. Ja tylko znam jednego Gądeckiego...Ale juz poprawiłem :).

Przepraszam za brak pełnych nazw. Tak samo powinienem pisać Prezydent Andrzej Duda.

To jest forum katolickie wiec warto używać w przypadku abp Gadeckiego chociażby tych trzech literek abp. A co do prezydenta to przyjęło się pisać o nim PAD i tez wszyscy wiedza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 07, 2020 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Chłopak wyraził już skruchę i okazał dobrą wolę.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt kwi 07, 2020 9:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Pandemia obnaża i jeszcze obnaży ile zbędnych zawodów, rzeczy, zachowań jest wokół nas.
Np. taki sport zawodowo-wyczynowy. Ogromne pieniądze, ogromne zepsucie (łapówkarstwo, machlojki), a na koniec wyniszczenie organizmu.

Cała gałąź związana z poprawianiem wyglądu. Zaczynając od paznokci, kończąc na mega inwazyjnych zabiegach chirurgicznych.

Rozdmuchana konsumpcja wszystkiego, która jest prawdziwą przyczyną degradacji środowiska.
Widziałem takie info (nie wiem czy to prawda, nie sprawdzałem), że do produkcji jednego T-shirta zużywa się w całym procesie 2.600 litrów wody - tyle ile człowiek wypija przez prawie 4 lata.

Ile tak naprawdę człowiek wymyślił zbędnych rzeczy, może to czas by się tego pozbyć.


Cz kwi 23, 2020 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Stefan12 napisał(a):
Pandemia obnaża i jeszcze obnaży ile zbędnych zawodów, rzeczy, zachowań jest wokół nas.
Np. taki sport zawodowo-wyczynowy. Ogromne pieniądze, ogromne zepsucie (łapówkarstwo, machlojki), a na koniec wyniszczenie organizmu.

Cała gałąź związana z poprawianiem wyglądu. Zaczynając od paznokci, kończąc na mega inwazyjnych zabiegach chirurgicznych.

Rozdmuchana konsumpcja wszystkiego, która jest prawdziwą przyczyną degradacji środowiska.
Widziałem takie info (nie wiem czy to prawda, nie sprawdzałem), że do produkcji jednego T-shirta zużywa się w całym procesie 2.600 litrów wody - tyle ile człowiek wypija przez prawie 4 lata.

Ile tak naprawdę człowiek wymyślił zbędnych rzeczy, może to czas by się tego pozbyć.

To nie o produkcję T-shirtów chodzi tylko o uprawę bawelny do ktorej potrzebna jest woda.
Z produkcji tejże bawelny utrzymuje ok 100 mln rolników na świecie.
A w poprawieniu wyglądu i malowaniu paznokci nie ma nic złego. Oczywiscie wyłąnczajac inwazyjne operacje chirurgiczne.
A jeśli ktoś ze sportu czyni swoj zawód też nie ma nic złego. Pracownik produkcji po 30 latach pracy tez bedzie mial rozne problemy zdrowotne. Wiec argument zupelnie nietrafiony.


Cz kwi 23, 2020 10:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Stefan12 napisał(a):
Widziałem takie info (nie wiem czy to prawda, nie sprawdzałem), że do produkcji jednego T-shirta zużywa się w całym procesie 2.600 litrów wody - tyle ile człowiek wypija przez prawie 4 lata.


T-shirty to po prostu podkoszulki - akurat to nie jest zbytkiem

sachol napisał(a):
To nie o produkcję T-shirtów chodzi tylko o uprawę bawelny do ktorej potrzebna jest woda.
Z produkcji tejże bawelny utrzymuje ok 100 mln rolników na świecie.


Tu woda raczej się nie marnuje. Jest spożywana przez rośliny. Jak nie bawełna, to jakieś inne rośliny (w tym i chwasty)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz kwi 23, 2020 10:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Stefanowi chyba chodzi o to, że te potrzeby są sztucznie wykreowane. Nikt tak naprawdę nie potrzebuje mieć szafy pełnej T-shirtów, malowac paznokci albo uprawiać wyczynowego sportu. Bez tego wszystkiego można żyć.

Ta cała konsumpcjonistyczna machina jest po to, by podkręcac gospodarkę. Kto uważa, ze priorytetem jest gospodarka, powinien jak najwiecej konsumować, a żeby nie było mu przykro, ze musi się poświęcać, trzeba go najpierw propagandowo urobić, żeby myślał, że naprawdę tego wszystkiego potrzebuje.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz kwi 23, 2020 10:42 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
towarzyski.pelikan napisał(a):
Stefanowi chyba chodzi o to, że te potrzeby są sztucznie wykreowane. Nikt tak naprawdę nie potrzebuje mieć szafy pełnej T-shirtów, malowac paznokci albo uprawiać wyczynowego sportu. Bez tego wszystkiego można żyć.

Ta cała konsumpcjonistyczna machina jest po to, by podkręcac gospodarkę. Kto uważa, ze priorytetem jest gospodarka, powinien jak najwiecej konsumować, a żeby nie było mu przykro, ze musi się poświęcać, trzeba go najpierw propagandowo urobić, żeby myślał, że naprawdę tego wszystkiego potrzebuje.


Dokładnie tak, 100% mojej myśli.

sachol napisał(a):
A w poprawieniu wyglądu i malowaniu paznokci nie ma nic złego. Oczywiscie wyłąnczajac inwazyjne operacje chirurgiczne.


Nie ma nic złego, chyba jest - pylica i chemia którą się trują kobiety.
A ja zapytam, co jest dobrego? Nic. Bezsensowna strata zasobów.

sachol napisał(a):
To nie o produkcję T-shirtów chodzi tylko o uprawę bawelny do ktorej potrzebna jest woda.
Z produkcji tejże bawelny utrzymuje ok 100 mln rolników na świecie.


Ale to nie jest argument - róbmy coś bezsensownego bo ludzie mają pracę.
A kto na tym cierpi? Środowisko oczywiście.
Kiedyś chodziło się w rzeczach aż do ich fizycznego zużycia. Teraz, wyrzuca się je bo są niemodne, albo nie mieszczą się w szafie, bo zostały kupione nowe.

Do produkcji każdego przedmiotu są zużywane zasoby - wody, energii, związków organicznych, nieorganicznych i pracy ludzkiej.
I takie jest właśnie zgubne myślenie, produkujmy więcej, bo ludzie będą się bogacić na tym.

sachol napisał(a):
A jeśli ktoś ze sportu czyni swoj zawód też nie ma nic złego. Pracownik produkcji po 30 latach pracy tez bedzie mial rozne problemy zdrowotne. Wiec argument zupelnie nietrafiony.


Nietrafiony? A co pożytecznego z zawodu sportowca jest? Nic
Takie gwiazdy sportu zarabiające astronomiczne sumy wysysają z sytemu pieniądz, a pieniądz to przecież ekwiwalent towarów i usług.
Płacisz jemu bo jego dochód jest ukryty w cenie towaru który kupujesz, bo firma - jego sponsor dorzuca to do kosztu wytworzenia.


Cz kwi 23, 2020 11:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Cytuj:

Nie ma nic złego, chyba jest - pylica i chemia którą się trują kobiety.
A ja zapytam, co jest dobrego? Nic. Bezsensowna strata zasobów.

Jakich zasobów? Oświeć mnie. A co ma pylica z malowaniem paznokci to kompletnie nie mam pojęcia.
sachol napisał(a):


Ale to nie jest argument - róbmy coś bezsensownego bo ludzie mają pracę.
A kto na tym cierpi? Środowisko oczywiście.
Kiedyś chodziło się w rzeczach aż do ich fizycznego zużycia. Teraz, wyrzuca się je bo są niemodne, albo nie mieszczą się w szafie, bo zostały kupione nowe.

Do produkcji każdego przedmiotu są zużywane zasoby - wody, energii, związków organicznych, nieorganicznych i pracy ludzkiej.
I takie jest właśnie zgubne myślenie, produkujmy więcej, bo ludzie będą się bogacić na tym.

No tak najlepiej chodzić w podartych/znoszonych ubraniach żeby nie marnować zasobów.
Coż za wspaniała idea

sachol napisał(a):
A jeśli ktoś ze sportu czyni swoj zawód też nie ma nic złego. Pracownik produkcji po 30 latach pracy tez bedzie mial rozne problemy zdrowotne. Wiec argument zupelnie nietrafiony.


Nietrafiony? A co pożytecznego z zawodu sportowca jest? Nic
Takie gwiazdy sportu zarabiające astronomiczne sumy wysysają z sytemu pieniądz, a pieniądz to przecież ekwiwalent towarów i usług.
Płacisz jemu bo jego dochód jest ukryty w cenie towaru który kupujesz, bo firma - jego sponsor dorzuca to do kosztu wytworzenia.[/quote]
A niech zarabia coż mi do tego. Żyj Stefan i daj żyć innym zamiast wszedzie widzieć zło.
Idąc rym tropem dla wielu ludzi na globie w działalnosci kaplana tez nie ma nic pożytecznego a Kosciół postrzegaja jak pazerną instytyucje która nalezy zlikwidować.


Cz kwi 23, 2020 11:43 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
sachol napisał(a):
Jakich zasobów? Oświeć mnie. A co ma pylica z malowaniem paznokci to kompletnie nie mam pojęcia.

Zasoby ludzkie - kosmetyczka mogłaby robić coś pożytecznego, osoby zaangażowane do produkcji lakierów również.
Energia na wytowrzenie lakierów, energia zużywana w trakcie zabiegu.
Skąd pylica? Z pyłu szlifowanych paznokci.

sachol napisał(a):

No tak najlepiej chodzić w podartych/znoszonych ubraniach żeby nie marnować zasobów.
Coż za wspaniała idea

Między podartymi a niemodnymi jest bardzo wiele zmarnowanych zasobów.

A myślisz, że zanieczyszczenie środowiska, brak wody pitnej skąd się wzięło?
Z takiego myślenia 7 miliardów ludzi.

sachol napisał(a):
A niech zarabia coż mi do tego. Żyj Stefan i daj żyć innym zamiast wszedzie widzieć zło.
Idąc rym tropem dla wielu ludzi na globie w działalnosci kaplana tez nie ma nic pożytecznego a Kosciół postrzegaja jak pazerną instytyucje która nalezy zlikwidować.


Jak na deklarowanego katolika to dość śmiała teza.
Płacisz sportowcom to zarabiają, ja nie bardzo chcę łożyć na nich, ale niestety jestem zmuszony.


Cz kwi 23, 2020 11:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Stefan12 napisał(a):
sachol napisał(a):
Jakich zasobów? Oświeć mnie. A co ma pylica z malowaniem paznokci to kompletnie nie mam pojęcia.

Zasoby ludzkie - kosmetyczka mogłaby robić coś pożytecznego, osoby zaangażowane do produkcji lakierów również.


Czyli co?

sachol napisał(a):

No tak najlepiej chodzić w podartych/znoszonych ubraniach żeby nie marnować zasobów.
Coż za wspaniała idea

Między podartymi a niemodnymi jest bardzo wiele zmarnowanych zasobów.
[/quote]
Idea dbania o środowisko jest pusta jeśli tego jeszcze nie zuwazyles. Swiatem rzadzi pieniadz i nic wiecej. Kolejne tezy bez żadnych konkretów.


Cz kwi 23, 2020 12:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
sachol napisał(a):
Idea dbania o środowisko jest pusta jeśli tego jeszcze nie zuwazyles. Swiatem rzadzi pieniadz i nic wiecej. Kolejne tezy bez żadnych konkretów.


No i dzięki takiemu myśleniu świat kroczy ku zagładzie.


Cz kwi 23, 2020 12:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
A czy znajdzie się chociaż jeden temat w którym będziesz merytoryczny a nie same puste hasła nic nie wnoszące do tematu?
Trolling który uprawiasz jest porażający.
W żadnym temacie nie potrafisz się odnieść i przedstawić konkretów a wszędzie tylko i wyłącznie pustosłowie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 23, 2020 1:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
(ciach offtop i próba obrażania moderatora, następnym razem będzie ostrzeżenie -J)


Cz kwi 23, 2020 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Za pozytyw uznalabym niejako zmniejszenie tempa życia, więcej czasu dla siebie, dla rodziny. Czas tak tego brakowało w gonitwie praca - dom - praca - dom. Pracoholicy teraz mają ciężej :wink:


Pn kwi 27, 2020 1:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL