Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Niby nie wiele, ale to było pocieszające i fajnie się czytało. Dzięki merss. Takim właśnie miejscem powinno być forum. Pełnym pozytywnych treści, dających nadzieję. Prawdziwe chrześcijaństwo takie właśnie jest. Szkoda że zbyt często rozpraszamy się zajmując tematami, które za chwilę i tak tracą swoją aktualność.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So kwi 04, 2020 3:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Zgadzam sie ze przynaleznosc do Kosciola i wiara bardzo pomaga w czasach trudnych takich jak obecne.
My oprocz obaw o siebie nawzajem mamy jeszcze obawy o osoby bedace pod nasza opieka, dlatego jest to troche wiekszy ciezar i odpowiedzialnosc.
W kazdym razie jestesmy zbunkrowani w domu od czasu mojej choroby czyli poczatku marca i staramy sie zachowac maksymalna ostroznosc i rezim czystosciowy na najwyzszym poziomie.
Mimo to rozne nieprzewidziane rzeczy sie zdarzajam zona wbila sobie chromowa drzazge pod paznokiec w trakcie prysznica i kilka wizyt w szpitalu bylo niezbednych, babcia miala upadek w nocy w drodze do kibelka i tez przyjazd pogotowia i pol dnia w szpitalu.
Jednak zabezpieczenia w naszym szpitalu sa na najwyzszym mozliwym poziomie i czulismy sie w miare bezpiecznie.
Oczywiscie oprocz tego trzeba pojsc do sklepu i robic jakas rutyne cwiczen fizycznych zeby nie zwariowac, postanowilismy ze 2 krotkie spacery rano i wieczorem + moje 10X26 schodow w gore i w dol oraz moze 40 pompek i przysiadow codziennie jest niezbedne. No i oczywiscie nasze "strecze pod cisnieniem".
Oprocz tego wspolne gotowanie zawsze na nas dobrze dzialalo i to robimy co 2 dni. Dla zony i tak wiekszosc dnia kreci sie wokol obslugi Babci, ja zdecydowanie przejalem departament prania i jakos sie to kreci.


So kwi 04, 2020 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Aż trudno uwierzyć, że przydarzyły się wam te wypadki wymagające wizyty w szpitalu w takim czasie. Dobrze, że ćwiczycie. U mnie tak jakby piekarnia w domu się rozkręca. Dzisiaj debatowaliśmy nad różnicami między obwarzankiem krakowskim a bagel'em nowojorskim. Siedzenie w domu sprzyja rozszerzeniu wiedzy kulinarnej.

Niestety, wśród znajomych jest już najprawdopodobniej COVID-19. W całym mieście około 60 tys. zakażonych.


N kwi 05, 2020 1:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Ja ciągle szukam tych pozytywów - jak dziś wracałem z pracy to ogarnął mnie taki jakiś smutek, normalnie miasto zazwyczaj tętniące życiem wymarłe... puste ulice, sklepy, autobusy, chodniki bez ludzi.

Jednak spowiedź w tak niecodziennych okolicznościach niech też będzie pozytywem ;) W końcu niecodziennie chodzi się na furtę do klasztoru, spotyka takiego sympatycznego zakonnika i jest się Solus cum Deo solo (sam na sam z Bogiem) w pustej kruchcie kościoła...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N kwi 05, 2020 1:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Taaak, ciezko sobie wyobrazic ze mozna wbic sobie metalowa drzazge korzystajac z plastikowego prysznica, jednak chrom zaczal zlazic we wnetrzu uchwytu, a zona trzymala akurat sam prysznic na tyle nisko zeby ten farfocel chromowy wbic.
I to z taka sila ze przebil paznokiec i wbil sie pod niego.
Strach sie bac.:)
Z babcia tez to byla niezla trauma, o 3 rano corka znalazla ja lezaca na podlodze i jeczaca. Spodziewalismy sie zlamanego biodra a dzisiaj jak nowa.
Nic sie nie stalo oprocz potluczenia.
Niestety kazdy pobyt w szpitalu poglebia jej demencje i trzeba kilku dni po powrocie zeby doszla do siebie. Tyle ze za kazdym razem ten poziom komunikacji sie troszke obniza.
Zrobili u nas rzadowy website pokazujacy wyniki testow, ale jej testu dalej nie ma po 2-ch tygodniach. Co prawda to prawda ze jedynym powodem testu byla podwyzszona temperatura w jednym pomiarze w nocy, caly nastepny dzien byla juz normalna i jest normalna do dzis.
Mamy piekne doswiadczenia z pieczenia chleba z zona, taki prawdziwy razowy na miodzie z ziarnami slonecznika i innymi robiony od podstaw, tzn od robienia zakwasu I to wszytko potrafilismy zakrecic w 15 min - potem rosniecie przez noc i pieczenie bylo dluzszym procesem.
W kazdym razie musielismy przestac gdy zona zaczela robic naturalne kremy do ciala.
Czy moze mieszkacie w okolicach New York?
Tam epidemia wyglada b.groznie.


N kwi 05, 2020 3:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
merss napisał(a):
Dziś zaspałam na poranną mszę z abp. Rysiem to mnie zawołał na mszę z Jasnej Góry. Nigdy nie wiedział o czym było kazanie w kościele, ogłoszenia przesypiał. A teraz? Woła mnie i mówi, że są rekolekcje i czy znam o. Salija, bo się mu podoba to co głosi. Przypilnował godzin i wszystkich odsłuchał i mnie jeszcze zawołal.

Widze ze mam konkurencje jezeli chodzi o abp. Rysia. Rowniez codziennie jestesmy z zona w kaplicy arcybiskupa chociaz przewaznie po kilku godzinach na you tube.
W zwiazku z tematem to ten wirus u nas narozrabial. W tygodniu bardzo rzadko nam sie zdarzalo aby byc na Mszy Sw a caly rozaniec zdarzalo nam sie odmawiac tylko jezeli mielismy dalszy wyjazd samochodem.
Teraz codziennie spotykamy sie z Rysiem na Mszy Sw i z Szustakiem na rozancu. Ale sie narobilo.


N kwi 05, 2020 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Adam M. napisał(a):
(...)
Czy moze mieszkacie w okolicach New York?
Tam epidemia wyglada b.groznie.


Wczoraj i dzisiaj jest trochę lepiej z liczbą hospitalizacji i śmierci. (https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-data.page) Oby okazało się, że to nie jest złudna nadzieja. Wydział Edukacji przewidział kontynuację nauki dla dzieci w czasie świątecznym, sugerując, że to może pomóc w ograniczeniu epidemii (bo pewnie dzieci będą zajęte i mniej skłonne do odwiedzin).
----
Głowice od prysznica warto okresowo regularnie wymieniać.


Pn kwi 06, 2020 12:23 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 12, 2017 2:42 am
Posty: 176
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Jeśli modele się potwierdzą, w Stanach przez covid19 ze swiatem pożegna się ponad 200.000 ludzi. Mam wrażenie że USA znów górą. Szkoda że w takich okolicznościach.
W Syracuse NY (upstate) narazie jest względnie spokojnie. Szpitale względnie puste. Żona wraca ze zmiany w połowie dniówki, bo nie ma pacjentów.
Są plany żeby przewozić chorych na covid19 do nas na leczenie, w razie przepełnienia szpitali w NYC. Narazie to się jeszcze nie stało, widocznie sobie jakoś radzą. Z tym że szczytów zarazy jeszcze nie osiągneliśmy. Powysyłali od nas mase pielęgniarek do NYC. Wszelkie operacje w szpitalach w Syracuse są zawieszone - chyba że konieczne. Jeśli otworzą szkoły w centrum epidemi - wszystko rozpęta się od nowa. Dzieci nie dbają o dystans. Zobaczymy.


Pn kwi 06, 2020 5:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Przypomne wypowiedz Adama:
Adam M. napisał(a):
A ja uwazam ze wprost przeciwnie, nie nalezy sie przepychac w tym watku, bo pragne szanownym kolegom przypomniec ze ma on byc o pozytywach tej epidemii.


Chetnie bym przeczytal wiecej wypowiedzi na temat.
I zasugerowal Szustaka:
https://www.youtube.com/watch?v=2VZB44ULTOA


Pn kwi 06, 2020 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Dołączam do Adama i robaczka i przypomnę, że ten wątek nie miał służyć szerzeniu defetyzmu i innych tego typu.

Jozek napisał(a):
Niby nie wiele, ale to było pocieszające i fajnie się czytało. Dzięki merss. Takim właśnie miejscem powinno być forum. Pełnym pozytywnych treści, dających nadzieję. Prawdziwe chrześcijaństwo takie właśnie jest. Szkoda że zbyt często rozpraszamy się zajmując tematami, które za chwilę i tak tracą swoją aktualność.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt kwi 07, 2020 12:45 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
ja znalazłem kolejny pozytyw. Nie wiem czy już był taki. Jesli był to prosze skasowac

Gądecki zawierzył kościół w Fatimie. Anglia i Walia zawierzyli również kościół Matce Bożej.

https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/n ... chols.html mozna tutaj przeczytać.

Gądecki też zawierzył w raz z Portugalią i Hiszpanią w ramach Fatimi czy jakoś tak. Nawet Duda był na Jasnej Górze.


Wt kwi 07, 2020 2:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Temat systemu finansowego wydzieliłem do nowego wątku aby Stefan miał możliwość zaprezentowania mam wszystkim jak to będzie wspaniałe.

viewtopic.php?f=3&t=30493

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 07, 2020 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Kto to jest Gądecki ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt kwi 07, 2020 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Ja bym raczej zapytał: "Który Gądecki?" :D


Wt kwi 07, 2020 4:48 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pozytywy - refleksje w czasach Korono wirusa
Oczywiście chodzi o Abp. Stanisława Gądeckiego. Ja tylko znam jednego Gądeckiego...Ale juz poprawiłem :).

Przepraszam za brak pełnych nazw. Tak samo powinienem pisać Prezydent Andrzej Duda.


Wt kwi 07, 2020 5:41 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL