Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Przyszłość UE czy grozi nam rozpad? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
Jockey napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=iP2NQ9D3acU
Polecam szczególnie Adamowi


Nie wiem dlaczego mi tych dwoch pajacow podlinkowales ale uwaznie wysluchalem, jak rowniez przeczytalem komentarze.
Poziom programu "w tyle wizji" czyli mul i wodorosty, narracja zlozona z polprawd, polklamstw i zupelnych klamstw jak np negowanie nagonki na polskich emigrantow w czasie kampanii za brexitem ( co mieszkajacy w Anglii wytkneli w komentarzach, ale co rowniez ja swietnie pamietam ).
Nie zostal mi w glowie zaden rzeczowy argument w sprawie czlonkowstwa w UE, sam hejt i wycieczki ad personam w stosunku do poszczegolnych ludzi i calych grup o pogladach innych niz szanowni redaktorzy.
Zeszta jesli chodzi o ich poglady to tez nic nie moge powiedziec, bo wszystkie przedstawione opcje polityczne byly zjechane od gory do dolu i tyle. Zadnych pozytywow o nikim i o niczym.
Jezeli suwerem z takich programow czerpie wiedze o czlonkowstwie Polski w Unii to nie dziwie sie, ze czuje sie oszukany i rozczarowany.

Co innego wywiad z Sosnierzem, ktorego tak jak Bosaka czy Wilka cenie, choc nie zgadzam sie z ich pogladami. EU oczywiscie nie jest tworem doskonalym i trzeba ja zmieniac ( zamiast chrystianizowania ), niestety polska mozliwosc zmieniania Unii obecnie jest rowna zeru.

Mniszku co do twoich doswiadczen ulicznych z brakiem euroentuzjastow, to ja mam tez swoje doswiadczenia, np moj brat cioteczny ma zaklad robiacy okna wysokiej jakosci sprzedawane na rynek Unii i rynek amerykanski.
To bardzo konkurencyjny rynek i zeby sie na nim utrzymac jego ceny musza byc nizsze niz konkurentow a jakosc taka sama. Ten zaklad daje zatrudnienie kilkudziesieciu ludziom, a podatki pobierane od nich i zakladu jako takiego placa m. in. za obecne 500+.
Jego nie obchodzi ideologia gender czy LGBT, czy problemy z aborcja - jego interesuje sprzedanie swojej produkcji do czego trzeba byc wewnatrz Unii, bo na zewnatrz nie ma szansy utrzymac niskich cen na unijnym rynku.
Takich zakladow sa w Polsce dziesiatki tysiecy, a pracuja w nich miliony ludzi.
Moj brat nie jest moze nawet euroentuzjasta i moga go denerwowac wymogi unijne w stosunku do jego produkcji, ale sprobuj mu wspomniec o wyjsciu z Unii i utracie wiekszej czesci sprzedazy - potrafisz sobie wyobrazic jego odpowiedz mam nadzieje.:)

Adam, w takiej samej sytuacji jak twoj kuzyn sa wszystki firmy w Chinach.
Jesli nie zauwazasz roznicy to jest nia brak przynaleznosci Chind do EU, a jednak sobie radza, a ceny u nich nie sa juz tak niskie jak kiedys gdy jedynie Hong Kong posredniczyl w wymianie handlowej. Indie to samo.
W przynaleznosci do EU nie ma zadnych przywilejow pod wzgledem handlu, dzialaja te same reguly, niezaleznie od tego w ktorym kraju odbywa sie produkcja.


Śr lut 05, 2020 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jockey, nie czytam polskiej prasy, o czym juz ci kiedys pisalem , w TV ogladam Polsat.
Napisalem co mialem napisac o tych dwoch szmondakach, bo tylko tak mozna ich nazwac. Z takimi nie ma co dyskutowac - czysta pisia propagitka.

Sam2, nie wypisuj glupstw, Polska to nie Chiny.
Produkty chinskie, ktore kupuje od czasu do czasu na ich Alibabie sa tansze o kilka rzedow wielkosci od tego co sprzedaje sie gdzie indziej, dlatego cla nie maja dla nich zadnego znaczenia. Dla polskich zakladow maja podstawowe.
Dla przykladu regulator pradnicy mego motocykla sprzedawany na rynku amerykanskim za $50.-, kupuje u chinskiego dostawcy za $15.- za sztuke, ale gdybym zainwestowal $ 1000.- i kupil je w ilosci tysiaca to cena jest $1.-
Jak to porownac z produkcja w Polsce?
Bedac w Unii nie placisz cel na swoje produkty, nie masz rowniez kwot ograniczajacych ilosc produkcji sprzedawanej na rynku UE.
Taka jest roznica miedzy byciem wewnatrz a na zewnatrz Unii.


Śr lut 05, 2020 5:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
I ty mówisz o prpagidce? Śmiech

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lut 05, 2020 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adamie, ja bardzo lubię słuchać Dobromira Sośnierza :wink: Bardzo trafnie obnaża te wszystkie niedorzeczności i absurdy. Musi wiedzieć o czym mówi, sam przecież był europosłem (niezbyt długo), ale chyba na tyle dość, żeby poznać "to i owo" i tym się dzielić.

Uważam, że istotna jest też kwestia suwerenności, o czym wspominałem. "Prawo unijne", które miałoby być 'ważniejsze' od naszej Konstytucji i prawa jest nie do przyjęcia.

A o gospodarce, to może już kiedy indziej (padam na twarz niemal dosłownie :wink: ). Napiszę tylko tyle, że wcale nie jest tak "różowo".../

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr lut 05, 2020 10:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 22, 2018 12:50 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
sam2 napisał(a):
EU to po prostu kolejna wersja imperum.
Tak jak wszystki wczesniejsze, upadnie.
Tak zgadzam się, że UE to kolejna wersja imperium która niestety niema zbyt wielkiej szansy na przetrwanie na wieczność. W historii świata było wiele takich imperiów, ale niestety wszystkie wcześniej czy później zanikły. Zanikło i rozpadło się np. cesarstwo Rzymskie, Austro Węgry, ZSRR, była Jugosławia i nawet wspólne państwo dwóch małych narodów była Czechosłowacja. Jest wiele narodów które dążą do niepodległości i usamodzielnienia np. Palestyna, Katalonia, Taiwan, Czeczenia i być może jeszcze niektóre dalsze. W tej sytuacji nieodpowiedzialni politycy podejmują kolejną próbę tworzenia czegoś co w historii świata się nie sprawdziło i co niema zbyt wielkiej szansy na sukces. Ci ludzie (politycy) tego chyba nie widzą, albo raczej widzieć nie chcą do czego nas wciągają.

Jockey napisał(a):
Ten zalew rynku towarami podłej jakości.
Nie zamierzam zbyt krytykować Polski bo Polska produkuje wiele dobrych i dobrej jakości towarów. Tak jak i w innych krajach tak niestety i w Polsce są nieuczciwi producenci którzy próbują zaopatrywać inne kraje towarami niezbyt dobrej lub nawet podłej jakości. Pamiętam (chyba w zeszłym roku to było) jak Polska zaopatrywała kraje europejskie zakażonym mięsem albo dawniej kapustą kiszoną zawierającą jakieś niedozwolone substancje.


Pn mar 16, 2020 3:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Kraje zamykają granice a tymczasem Bruksela i jej komisarz krytykuje Polskę za zamknięcie granic
https://www.dorzeczy.pl/swiat/132840/ur ... ranic.html

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 16, 2020 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Tak tylko czekałem kiedy te "elity" Eurokołchozu znowu o coś Polskę zaczepią, coś im się nie spodoba. Długo nie trzeba było czekać... Dla mnie to jakiś szczyt bezczelności, hipokryzji i znowu podwójnych standardów. Dajmy już spokój z tym co oni tam gadają, to idzie w kierunku samozniszczenia.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 16, 2020 10:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Od dawna to mówię, że biurokraci z UE rozwalą całą ideę UE, bo to że sama UE w takiej formie jak teraz jest w potwornym kryzysie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 16, 2020 10:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jockey napisał(a):
Kraje zamykają granice a tymczasem Bruksela i jej komisarz krytykuje Polskę za zamknięcie granic
https://www.dorzeczy.pl/swiat/132840/ur ... ranic.html

Ups, to jednak koronawirus nam zagraża?
Po co panikować.


Pn mar 16, 2020 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Warto rowniez sprawdzic ile pieniedzy dostala wlasnie Polska od tej okropnej EU na walke z koronawirusem, o czym wasz rzad jakos sie zbyt szeroko nie wypowiada?


Pn mar 16, 2020 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
Warto rowniez sprawdzic ile pieniedzy dostala wlasnie Polska od tej okropnej EU na walke z koronawirusem, o czym wasz rzad jakos sie zbyt szeroko nie wypowiada?
Łaski nie robią. I tak jesteśmy na minus.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt mar 17, 2020 1:40 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Skad to przekonanie?


Wt mar 17, 2020 2:22 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Z matematyki i faktów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 17, 2020 10:11 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jedna dobra rzecz jaką koronawirus spowoduje, to że UE przestanie istnieć.

Nic już nie będzie jak teraz.


Wt mar 17, 2020 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
Warto rowniez sprawdzic ile pieniedzy dostala wlasnie Polska od tej okropnej EU na walke z koronawirusem, o czym wasz rzad jakos sie zbyt szeroko nie wypowiada?

Dokładnie ZERO.
To nie są żadne ekstra pieniądze, tylko środki zatwierdzone w budżecie unii które łaskawie pozwalają nam wydać w nieco bardziej elastyczny sposób na bierzące potrzeby walki z wirusem.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt mar 17, 2020 1:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL