Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Przyszłość UE czy grozi nam rozpad? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adamie mówisz o tym co już komunista Altiero Spinelli opracował

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 02, 2020 7:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Inczuczuna napisał(a):
Holmes napisał(a):
Świat sobie bez UE świetnie poradzi. A Polska ma bardzo korzystny bilans handlowy z państwami UE, wyjście byłoby gospodarczym samobójstwem.
A czy na dłuższą metę pozostanie w unii też nie jest samobójcze? Ja jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu że naszą niepodległość oddajemy po kawałku za "paciorki i lusterka" jakieś kolejnej wersji egzekutywy PZPR.


Zależy jaka to będzie unia. Marksistowski skręt jaki można dostrzec od jakiegoś czasu da się odwrócić, przyszły kształt UE nie jest przesądzony. Eurokomuniści wcale nie muszą rządzić za parę lat. Oczywiście ich odpowiedzią na brexit będzie "więcej marksizmu" ale już chyba widać, że budowanie jedności na fundamencie odrzucenia historii i pałowania niepokornych przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Pn lut 03, 2020 12:08 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Nie wiem czy marksiści zdają sobie z tego sprawe

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 03, 2020 12:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Barney napisał(a):
Holmes napisał(a):
Barney napisał(a):
W jakim sensie się opłaca? Jesteśmy płatnikiem netto, nie mówiąc już o tym, że pieniądze które najpierw idą do Brukseli a potem wracają mają wszlkie wady centralnego rozdawnictwa i muszą być w dużej części przekazane na bdzury.
Gra byłaby warta świeczki, gdyby to była Unia taka, jak została założona - a nie taka, jaka jest. Ta która jest, to śmeirtelne totalitarne zagrożenie - dla swoich członków, ale potencjalnie także dla świata.


Świat sobie bez UE świetnie poradzi. A Polska ma bardzo korzystny bilans handlowy z państwami UE, wyjście byłoby gospodarczym samobójstwem.
Bez związku. Są kraje europejskie nie będące w UE i świetnie sobie z handlem z Unią radzą - a przy tym nie mają durnych ograniczeń co do handlu z resztą świata.


Na "bez związku" wypadałoby sobie zapracować faktami.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Pn lut 03, 2020 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Nie, pisze o deklaracji Schumana - francuskiego ministra spraw zagranicznych ktorego deklaracja byla poczatkiem Wspolnoty Wegla i Stali.
Ciala wowczas powstale majace zarzadzac Wspolnota zostaly pozniej nazwane Komisja Europejska, Parlamentem Europejskim, Europejska Rada Ministrow i Europejskim Sadem.
Czyli zarowno od poczatku Unii istnial pierwiastek oddania czesci wlasnej suwerennosci na rzecz Wspolnoty jak decydowanie o sprawach gospodarczych i politycznych poszczegolnych panstw przez ciala zarzadzajace Wspolnota, jak rowniez istniala koniecznosc ujednolicenia prawa w ramach Wspolnoty i niezbedny byl mniej wiecej ten sam poziom rozwoju gospodarczego wsrod panstw tworzacych Wspolnote.
Poza tym deklaracja Schumana mowila wprost o dazeniu panstw zalozycieli do jak najscislejszej integracji europejskiej, wowczas rozumiana jako integracje jej zachodniej czesci.
Przykladem sprawy, ktora wladze Wspolnoty rozegraly wbrew dazeniom poszczegolnych panst bylo zablokowanie dazenia Francji do okupacji Zaglebia Ruhry i Saary. Wladze Wspolnoty zdecydowaly o ich pozostawieniu w granicach Niemiec Zach. zintegorwanych z Unia, co zapobieglo resentymentom niemieckim, gdyby ta czesc Niemiec byla okupowana.

W kazdym razie od samego poczatku powstania Wspolnoty wyartykulowane bylo dazenie do jednolitego panstwa europejskiego, co mialo zapobiec wojnom w Europie i jak historia pokazuje rzeczywiscie zapobieglo.
Drugim efektem Wspolnoty a pozniej Wspolnego Rynku byl bezprecedensowy rozwoj krajow skupionych w tym zwiazku ( lata 50 te i 60 te ) gdy pozostajca poza zwiazkiem W.Brytania klepala biede i obserwowala rozpad i zanik swojego imperiom kolonialnego.
To w koncu sklonili W Brytanie do wstapienia do Wspolnego Rynku, ale nigdy nie byla to integracja na poziomie reszty panstw zwiazku.

Trudno w kazdym razie teraz argumentowac ze wchodzilo sie do Unii nie wiedzac ze tym krokiem oddaje sie zarowno czesc suwerennosci jak i pozwala instytucjom unijnym na decydowanie o sprawach kraju bedacego czlonkiem Unii bo od samego poczatku bylo to jasno powiedziane.

Aha, sprawdzilem rowniez na jakich zasadach 4 kraje nie bedace czlonkami Unii maja dostep do rynku Unii - sa to Norwegia, Szwajcaria, Lichtenstein i Islandia. Wszystkie oprocz Islandii placa za to przy czym wplata Norwegii rowna sie wplacie W. Brytanii, musialy przyjac wiekszosc regulacji unijnych obowiazujacych na jej rynku, co wiecej musialy przyjac azylantow przybywajacych do Unii w ilosci 2x wiekszej niz W Brytania ( w stosunku do swojej populacji ).
https://blogs.lse.ac.uk/brexit/2016/07/ ... -will-like

To jest ten swietny deal proponowany przez Barney'a?


Pn lut 03, 2020 12:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
To że część suwerenności oddaliśmy wchodząc do UE, było - mam nadzieję - jasne dla wszystkich od samego początku. Nie było jasne natomiast że docelowo mamy ją oddać całkowicie. Przed referendum dotyczącym członkostwa w mediach szedł przekaz że będzie to "wspólnota państw niepodległych" - podobieństwo do nazwy tworu powstałego po rozpadzie zsrr wynika tylko z trafności nazwy. Okazuje się że zostaliśmy przez polityków wprowadzeni w błąd, celowo lub nie, nie przesądzam.

Teraz po 17 latach członkostwa chyba pora zacząć podliczać bilans zysków i strat, oraz oszacować potencjalny bilans na przyszłość. Innymi zastanowić się bez żadnych sentymentów, bez żadnego obciążenia ideologicznego czy to członkostwo UE nam się opłaciło, czy teraz się opłaca i czy będzie się opłacać w przyszłości.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn lut 03, 2020 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Mysle ze jezeli panstwa niezrzeszone w Unii placa duze pieniadze za dostep do unijnego rynku ( nawet tak bogate jak Norwegia i Szwajcaria ), to znaczy ze gospodarczo na pewno sie to oplaca.
W mojej opinii oplaca sie to rowniez politycznie, jako ze mialem okazje zyc prawie 40 lat w Polsce bedacej w rosyjskiej strefie wplywow i mam na ten temat ustalona negatywna opinie.
Co do spraw swiatopogladowych to wydaje mi sie ze dla wiekszosci Polakow maja one mniejsze znaczenie niz czlonkom, tego forum sie wydaje, jesli we wczorajszym sondazu 89% pytanych wyrazilo chec pozostania w Unii.

Co do rozpadu samej Unii - oczywiscie wszystko jest mozliwe, ale rowniez wydaje mi sie ze sa to tylko pobozne zyczenia czlonkow forum "katolik.pl".
Rzadzacy najwiekszych krajow Unii wiedza ze w obcnych warunkach male panstwa narodowe Europy politycznie i gospodarczo sa niczym nawet dla miedzynarodowych korporacji, nie mowiac o panstwach olbrzymach i nie ma innego wyjscia niz integracja Europy, jesli chce ona odgrywac jakakolwiek role na swiatowej arenie


Pn lut 03, 2020 4:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Na początek przypomnę co powiedziała
Obrazek
A następnie warto policzyć jak wyglądają te rożne interesy z UE. Ile kasy wyprowadzają od nas przeróżni. Np. te wszystkie lidle, biedronki itp. Ten zalew rynku towarami podłej jakości. Likwidacja i wyprzedaż za bezcen rożnych polskich firm. Juz PO planowało LOT doprowadzić do bankructwa ale im się nie udało. Niby Amber Gold mieli przejąć ten biznes ale... a dzisiaj LOT kupuje linie lotnicze niemieckie.
Nie wiem czy znasz sprawę przetargów na budowę rożnych dróg wspolfinansowanych ze środków UE. Jest to tak robione żeby przetarg wygrała odpowiednia firma. I ta firma zazwyczaj z kapitałem zagranicznym podnajmuję polskie firmy które robią czarna robotę za grosze a główna cześć ciasteczka wraca do państw starej UE najczęściej są to Niemcy. Urwało się jak PiS przejął władze. Ale z tego co słyszę są inne sposoby żeby wyprowadzić te unijna kasę.
O socjalistycznych kagańcach produkcji np. mleka czy połowu ryb juz pisałem. UE podobno ma zasadę solidaryzmu to ja się pytam gdzie ten solidaryzm był jak Niemcy z ruskimi ponad nami dogadywali się w sprawie gazociągu?
Bycie w UE jak najbardziej ale tylko wtedy gdy będziemy na równych prawach jak stara unia. I tylko wtedy gdy nam się to finansowo opłaca. A przyszłość UE widzę tak jak wróżyła im Żelazna Dama.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 03, 2020 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Oczywiście, że zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd - któż tam się wtedy nad tym zastanawiał. Wielu się "zachłysnęło" tą super UE - wow, jak to fajnie będzie.

Nie wiem czy nieprzesadzone są teorie, że przy Okrągłym Stole i w Magdalence politycy i "elity III RP" uzgodniły: komuny i ZSRR dość, teraz będziemy budować Eurosocjalizm..

Niestety wielu Polakom wydaje się, że Polexit byłby równoznaczny np. ze zniknięciem Polski z mapy Europy, że wybuchłaby III wojna światowa albo inne cuda wianki.

Banda socjalistów, biurokratów, dyrdymały, absurdy, narzucanie nam gender, LGBT, lewackiego światopoglądu, walka z wartościami chrześcijańskimi, promocja aborcji, eutanazji - to tak w skrócie.

Jak dla mnie w takiej formie jak obecnie, to niech się rozlatuje jak najprędzej. W WB świętują i się cieszą - zdjęli z siebie smycz i kaganiec. Mają wolność.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lut 03, 2020 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
mniszek_pospolity napisał(a):
Banda socjalistów, biurokratów, dyrdymały, absurdy, narzucanie nam gender, LGBT, lewackiego światopoglądu, walka z wartościami chrześcijańskimi, promocja aborcji, eutanazji - to tak w skrócie.

Akurat to są moim zdaniem ważne kwestie, ale nie dla wszystkich. To kwestie ekonomiczne były, są i będą decydujące. Chciałbym przypomnieć że Związek Radziecki przegrał zimną wojnę z zachodem ponieważ był niewydolny ekonomicznie. Spotkałem się z opinią że unijna biurokracja, te wszystkie często absurdalne regulacje prawne dławią wzrost gospodarczy i postęp technologiczny. Dr Jacek Bartosiak, spec od geostrategii mówi wprost: Europa będzie łupem dla zwycięzcy konfrontacji USA i Chin. Nie ma już mowy o tym by Europa mogła "zawalczyć o pierwsze miejsce w świecie", a jeszcze kilkanaście, ba kilka lat temu wydawało się ze jednak jest szansa.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn lut 03, 2020 11:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
mniszek_pospolity napisał(a):
Niestety wielu Polakom wydaje się, że Polexit byłby równoznaczny np. ze zniknięciem Polski z mapy Europy, że wybuchłaby III wojna światowa albo inne cuda wianki.
>
W WB świętują i się cieszą - zdjęli z siebie smycz i kaganiec. Mają wolność.


Mniszku - jaka wolnosc?
Stracili prawo glosu w Unii, poza tym nic sie nie zmienilo, przez nastepny rok wszystko od strony gospodarczej dziala jak dotychczas. Dopiero przyszly 31.12.21 bedzie naprawde data wyjscia gospodarczego W.Brytanii z Unii.
Co to ma wspolnego z wolnoscia nawet jak z tej Unii wyjda?
Wg ciebie teraz nie sa wolni?
Co do znikniecie Polski z mapy Europy to dlaczego?
Byla by sobie dalej tak jak byl PRL z Rosjanami mowiacymi "Polsza nie zagranica".:)


Pn lut 03, 2020 11:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
https://www.youtube.com/watch?v=iP2NQ9D3acU
Polecam szczególnie Adamowi

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lut 04, 2020 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
A ja też coś polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=XAV6WEsBuh0

Adamie, "zniknięcie Polski z mapy Europy" - to takie porównanie. Ludzie dziś bez UE nie są sobie w stanie w ogóle Polski wyobrazić jako wolnego, suwerennego i niepodległego państwa... Nawet nie wiecie jak wielu nie może pozbyć się myśli, że "ktoś nad Polską jednak musi być"...

Nie wszyscy i Bogu dzięki. Co do sondażu, to już kiedyś pisałem, że sondaże są jak bikini... niby wiele pokazują, ale najważniejsze zakrywają. Ja "swoje sondaże" mam gdzie indziej ; w rozmowach w pracy, autobusie, sklepie, na przystanku ze znajomymi. I naprawdę nie ma w nich unioentuzjastów. Może i nie pragną Polexitu i to najlepiej od marca tego roku, ale są w szoku jak słyszą co się tam 'wyrabia'/

Zależy też gdzie i kogo pytać. Jak pójdziesz pod budkę z piwem i zapytasz czy alkohol jest zły, to raczej nikt tam tego nie potwierdzi.

Wystarczy zapytać Rosjan jak oceniają Stalina - większość wciąż żyje mitem, że Sowiecka Rosja to była potęga, "a za Stalina to było wspaniale, wojnę wygrał i tak dobrze było". I takie zdanie mają o największym zbrodniarzu w historii ludzkości.

Nic więc dziwnego, że przy tak sprawnie rozbudowanej machinie propagandowej jaka to UE jest wspaniała Polacy mówią tak a nie inaczej. Większość zapewne nigdy nie będzie chciała Polexitu, bo Polska jest w tej UE "młoda i świeża" - jednak czas działa na korzyść uniosceptyków. I to nie tylko w Polsce...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lut 04, 2020 10:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jockey napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=iP2NQ9D3acU
Polecam szczególnie Adamowi


Nie wiem dlaczego mi tych dwoch pajacow podlinkowales ale uwaznie wysluchalem, jak rowniez przeczytalem komentarze.
Poziom programu "w tyle wizji" czyli mul i wodorosty, narracja zlozona z polprawd, polklamstw i zupelnych klamstw jak np negowanie nagonki na polskich emigrantow w czasie kampanii za brexitem ( co mieszkajacy w Anglii wytkneli w komentarzach, ale co rowniez ja swietnie pamietam ).
Nie zostal mi w glowie zaden rzeczowy argument w sprawie czlonkowstwa w UE, sam hejt i wycieczki ad personam w stosunku do poszczegolnych ludzi i calych grup o pogladach innych niz szanowni redaktorzy.
Zeszta jesli chodzi o ich poglady to tez nic nie moge powiedziec, bo wszystkie przedstawione opcje polityczne byly zjechane od gory do dolu i tyle. Zadnych pozytywow o nikim i o niczym.
Jezeli suwerem z takich programow czerpie wiedze o czlonkowstwie Polski w Unii to nie dziwie sie, ze czuje sie oszukany i rozczarowany.

Co innego wywiad z Sosnierzem, ktorego tak jak Bosaka czy Wilka cenie, choc nie zgadzam sie z ich pogladami. EU oczywiscie nie jest tworem doskonalym i trzeba ja zmieniac ( zamiast chrystianizowania ), niestety polska mozliwosc zmieniania Unii obecnie jest rowna zeru.

Mniszku co do twoich doswiadczen ulicznych z brakiem euroentuzjastow, to ja mam tez swoje doswiadczenia, np moj brat cioteczny ma zaklad robiacy okna wysokiej jakosci sprzedawane na rynek Unii i rynek amerykanski.
To bardzo konkurencyjny rynek i zeby sie na nim utrzymac jego ceny musza byc nizsze niz konkurentow a jakosc taka sama. Ten zaklad daje zatrudnienie kilkudziesieciu ludziom, a podatki pobierane od nich i zakladu jako takiego placa m. in. za obecne 500+.
Jego nie obchodzi ideologia gender czy LGBT, czy problemy z aborcja - jego interesuje sprzedanie swojej produkcji do czego trzeba byc wewnatrz Unii, bo na zewnatrz nie ma szansy utrzymac niskich cen na unijnym rynku.
Takich zakladow sa w Polsce dziesiatki tysiecy, a pracuja w nich miliony ludzi.
Moj brat nie jest moze nawet euroentuzjasta i moga go denerwowac wymogi unijne w stosunku do jego produkcji, ale sprobuj mu wspomniec o wyjsciu z Unii i utracie wiekszej czesci sprzedazy - potrafisz sobie wyobrazic jego odpowiedz mam nadzieje.:)


Śr lut 05, 2020 4:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
Nie wiem dlaczego mi tych dwoch pajacow podlinkowales ale uwaznie wysluchalem, jak rowniez przeczytalem komentarze.
Poziom programu "w tyle wizji" czyli mul i wodorosty, narracja zlozona z polprawd, polklamstw i zupelnych klamstw jak np negowanie nagonki na polskich emigrantow w czasie kampanii za brexitem ( co mieszkajacy w Anglii wytkneli w komentarzach, ale co rowniez ja swietnie pamietam ).
Za dużo propagandy czytasz i oglądsz. To co ci podlinkowałem to nie wtylewizji a wsensie.pl Całkiem inny program. Generalnie odnieś się do tego co mówią. Wiem, że trudne dla tych co wiecznie GW i TVN a jeszcze w Kanadzie przez politpoprawność mają prane mózgi. Ale wierze że ci się uda.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lut 05, 2020 4:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL