Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Przyszłość UE czy grozi nam rozpad? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 22, 2018 12:50 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jockey napisał(a):
Kraje zamykają granice a tymczasem Bruksela i jej komisarz krytykuje Polskę za zamknięcie granic
https://www.dorzeczy.pl/swiat/132840/ur ... ranic.html
Bruksela zmienia stanowisko ws. zamykania granic. Już nie krytykuje państw UE


Wt mar 17, 2020 4:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jockey napisał(a):
Z matematyki i faktów.


Swietnie, to moze przedstawisz ta matematyke i fakty z ktorych to wynika ( albo Barney, bo to jego teza ) chetnie sie zapoznam.
Jeszcze jedna zabawna recz zwrocila moja uwage - powszechne narzekanie na doplaty do tego czy owego w tym watku.
Czy nikt nie rozumie dlaczego one funkcjonuja?


Wt mar 17, 2020 6:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Dla ciebie nie warto się trudzić. I tak nie zrozumiesz.
Takie są moje doświadczenia z rozmowy z tobą.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 17, 2020 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
To raczej wyglada jakbys nie mial argumentow na poparcie swojej tezy?


Śr mar 18, 2020 1:05 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
To raczej wyglada jakbys nie mial argumentow na poparcie swojej tezy?

Raczej stwierdzam fakt ze z betonem dyskusja nie ma sensu. EOT.
Juz w samym wstępie manipulujesz jakbyśmy jakaś specjalna kasę dostali co jest bzdura.
Ekonomia zakłada rachunek zysków i strat ale co ty siedząc w Kanadzie możesz o tym wiedzieć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr mar 18, 2020 6:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
To moze na poczatek ta "nieprawdziwa" wiadomosc podana przez onet:

https://www.onet.pl/?utm_source=forum.w ... 07&utm_v=2

Poza tym jak dobrze wiesz rahunek zyskow i strat ( a wlasciwie kosztow ) jest moja codziennoscia tak dlugo jak prowadze firme nie mowiac o moim wyksztalceniu ekonomicznym i pracy w finansach w przeszlosci.
Dlatego z zainteresowaniem przeczytam dlaczego Polska traci gospodarczo bedac czescia rynku Unii gdy np takie kraje jak Norwegia czy Szwajcaria placa krocie by do tego rynku miec dostep, wiec najwyrazniej na tym zyskuja?


Śr mar 18, 2020 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
To moze na poczatek ta "nieprawdziwa" wiadomosc podana przez onet:

https://www.onet.pl/?utm_source=forum.w ... 07&utm_v=2

Tak jak już pisałem, UE pozwala wykorzystać część pieniędzy z funduszu spójności na walkę z koronawirusem. To nie są dodatkowe pieniądze! To są pieniądze już przyznane na konkretne cele albo niewykorzystane na to na co miały iść. Nic ponadto.

Wiem że jesteś stary, ale wytłumaczę ci jak dziecku, bo wygląda na to że jesteś strasznie niekumaty.
Mama mówi ci jak masz wydać swoje pieniądze na zakupy. Masz kupić mleko, chleb i jakieś buty.
- mamo, ale ja jestem chory
-hmm , no to zamiast butów możesz sobie kupić lekarstwa,

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr mar 18, 2020 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
No i co z tego?
Rozumiem ze te pieniadze sa juz w Polsce albo moga byc natychmiast przekazane i uzyte dla poprawienia sytuacji w zaopatrzeniu w srodki ochrony i lekarstwa i pomoc upadajacym przedsiebiorstwom, bez zbednej roboty papierkowej zwiazanej z utworzeniem funduszu i skierowaniem tam nowych pieniedzy.
Wynika z tego ze cala pula pieniedzy przeznaczona dla Polski w tym roku bedzie o te sume zwiekszona, a nastepne pozniej przekazane transze pieniedzy pokryja zapotrzebowanie z polityki spojnosci, czy innych tytulow.
Wiem ze jestes mlody, ale wytlumacze ci jak dziecku bo wyglada na to ze jestes strasznie niekumaty.
Czy to nie ty pytales o te doplaty?

Mama mówi ci jak masz wydać swoje pieniądze na zakupy. Masz kupić mleko, chleb i jakieś buty.
- mamo, ale ja jestem chory
-hmm , no to zamiast butów możesz sobie kupić lekarstwa,
- mamo, ale buty mi sa rowniez potrzebne
- dobrze na buty dostaniesz pieniadze po mojej wyplacie.
I to tyle na temat polklamstw obu panow Rafalow na portalu YouTube.


Śr mar 18, 2020 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
I dokladniejsze tlumaczenie z Onetu:

https://wiadomosci.onet.pl/politico/pre ... cs&utm_v=2


Śr mar 18, 2020 9:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
A mówiłem że nie zrozumie...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr mar 18, 2020 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
I dokladniejsze tlumaczenie z Onetu:

https://wiadomosci.onet.pl/politico/pre ... cs&utm_v=2


A mamy tam napisane:
"Niewydane fundusze", z których mają być czerpane środki w ramach pierwszej transzy, to gotówka na kontach w Brukseli, która m.in. pozostała po niezrealizowanych projektach unijnych.
To poszukaj sobie teraz informacji co to znaczy. Co to za pieniądze i skąd się dokładnie wzięły. Nie napiszę ci bo i tak mi nie uwierzysz.

A dalej mamy:

Pozostałe 6,31 mld euro przeznaczone dla Polski ma przyjść, kiedy (i jeśli) wydana zostanie pierwsza transza. Te pieniądze to część sumy 29,38 mld euro, która przesunięta będzie z funduszy zwanych European Structural and Investment Funds (Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, ESIF).

Tu premier Morawiecki ma częściowo rację, bo istotnie te środki były już wcześniej Polsce przyznane. Tyle, że na zupełnie inne cele – wśród tych funduszy ESIF jest znany nam dobrze fundusz spójności, służący zbudowaniu nowoczesnej infrastruktury w niedoinwestowanych regionach Unii.


Czyli dokładnie to co napisałem wcześniej.
A opieram się na materiale który sam zalinkowałeś, ale chyba nie chciało ci się przeczytać.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr mar 18, 2020 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Odpowiadając na pytanie wątku: mam nadzieję.
Przynajmniej byłby jakiś pożytek z tej epidemii...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz mar 19, 2020 12:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Owszem, przeczytalem caly artykul przed zalinkowaniem a nawet zajrzalem do budzetu Funduszu Spojnosci na marzec 20r i rzeczywiscie musze stwierdzic ze ktos tu czegos nie rozumie, ale nie jestem pewien czy to ja.
Z tego co napisano w materiale Unii o nowym funduszu koronawirusowym natychmiast uruchomiona gotowka pojdzie z niewykorzystanej przez Polske czesci Funduszu Spojnosci gdzie realnie do tej pory wykorzystano chyba mniej niz 50 % przeznaczonych na ten fundusz pieniedzy ( alokowane 90 mld E, wydane 43 mld E ).
Rozumiem ze wydawanie pieniedzy zalezy od panstwa ktore je wydaje czyli Polski, a nie od brukselskiej biurokracji i te pieniadze ktore nie zostana wydane w danym okresie rozliczeniowym zostaja na koncie funduszu do dalszego rozdysponowania przez Unie
Wyjatkowo niskie wykorzystanie srodkow z tego funduszu wynika z niskiego poziomu inwestycji na szczeblu lokalnym od 2015r o czym wszyscy trabia od tego 15r, tyle ze niewiele to zmienilo.
Tych niewykorzystanych srodkow Polska by nigdy nie dostala, wiec sa to rzeczywiscie nowe pieniadze przeznaczone na dorazna pomoc z budzetu na lata 06-20.
W czesc majaca przyjsc z niewydanych funduszy strukturalnych juz nie wchodzilem ale zakladam ze tam sytuacja jest identyczna.
Tak ze spokojnie mogles to napisac w swoim poscie i oszczedzic mi biegania po dokumentach Unii na ten temat.
Nie widze tu nic strasznego z czym nie spotkalem sie wczesniej ( chociazby w sprawie zebranych acz niecalkowicie wydanych pieniedzy na wymiane okien w moim condominium ).
Moze twoje, Jockey'a i innych oburzenie wynika po prostu z nieznajomosci prawa unijnego, ktore niezupelnie zgadza sie z waszymi wyobrazeniami o dzialaniach Unii?
Tak samo jak opowiesci panow Rafalow na YouTube?
To ze Polska ma "odlozone" srodki w budzecie unijnym na jakas sume nie znaczy ze po prostu je dostaje. Dostaje je na udokumentowane projekty inwestycyjne ktore zgadzaja sie z profilem funduszu, w tym konkretnym przypadku z infrastruktura ( czyli jak Adrian stwierdzil "budowe chodnikow" )
Aha https://cohesiondata.ec.europa.eu/countries/PL


Cz mar 19, 2020 2:14 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Polska stoi przed historyczną szansą na wybicie się.
UE upadnie, to już pewne.

Jeśli uda nam się szybko uporać z koronawirusem, to możemy pogonić brukselskich biurokratów i stać się liderem.
Trzeba tylko bardzo poważnie potraktować zagrożenie epidemiologiczne i ugasić je w zarodku, tak jak zrobiły to Chiny.

Zachodnia Europa już przespała ten moment i pożar już się wzniecił.
Takie Włochy, Francja czy Hiszpania nawet do wybuchu epidemii były na skraju bankructwa.
Po takim gospodarczym armagedonie jaki przyniosła epidemia to z nich nie będzie co zbierać.


Cz mar 19, 2020 9:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Adam M. napisał(a):
Moze twoje, Jockey'a i innych oburzenie wynika po prostu z nieznajomosci prawa unijnego, ktore niezupelnie zgadza sie z waszymi wyobrazeniami o dzialaniach Unii?
Tak samo jak opowiesci panow Rafalow na YouTube?
Moje oburzenie, jeśli można to tak nazwać bo emocji jednak nie wywołało, spowodowała manipulacja onetu który walnął sumę 32 mld od UE. Później zaczęli rozbijać g*** na atomy żeby się jakoś usprawiedliwić. Rzeczywiście po rozbiciu na czynniki pierwsze sytuacja nie jest oczywista, ale jedno pozostaje bez zmian: te środki wstępnie zostały przyznane na inne cele dla konkretnych państw.
Od Rafałów wolę pana Tomasza z kanału wolność w remoncie
Adam M. napisał(a):
To ze Polska ma "odlozone" srodki w budzecie unijnym na jakas sume nie znaczy ze po prostu je dostaje. Dostaje je na udokumentowane projekty inwestycyjne ktore zgadzaja sie z profilem funduszu, w tym konkretnym przypadku z infrastruktura ( czyli jak Adrian stwierdzil "budowe chodnikow" )
Aha https://cohesiondata.ec.europa.eu/countries/PL
I właśnie z tej papierkowej roboty częściowo zrezygnowali, a raczej odroczyli na później. Przyznaję, wielkie osiągnięcie jak na takich fanatyków biurokracji.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz mar 19, 2020 2:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL