Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:37 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netflixie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Offtop odnośnie wyproszenia został przeniesiony do uwag

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 10, 2020 11:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
(ciach zostałeś wyproszony z tego tematu-J)

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt sty 10, 2020 1:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Ciach i kolejne ostrzeżenie za łamanie poleceń moderacji -J

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt sty 10, 2020 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
WeźSieTato napisał(a):
[...)




Szacunek do przekonań, które wiążą się z pozytywnym kształtowaniem rzeczywistości - powinien dotyczyć również ateistów, bo oni również czerpią z tego korzyści. Dlatego jako agnostyk popieram akcję katolików, zarówno tych z Brazylii jak i naszych, polskich, tak więc podpiszę petycję - do czego Ciebie również gorąco namawiam :)



Ta wypowiedź świadczy imho, iż nie jesteś zamkniętym na argumenty pochodzące od katolików, masz otwarty umysł i starasz się , tak mi się wydaje, szukać wspólnego dobra ogółu społeczeństwa. Mam pytanie trochę może odbiegające od tematu , może zbyt osobiste dla Ciebie ( jak nie chcesz to nie odpowiadaj) ale nurtujące mnie, gdyż nie wiem jak dotrzeć do kogoś w realu, kto podobnie uważa się, mówi o sobie, że jest agnostykiem: dlaczego skoro prawda o rzeczywistości może być tylko jedna , czyli że albo jest Bóg ( na potrzeby rozmowy załóżmy, że mówimy o chrześcijaństwie) albo nie i wtedy ateizm, czyli istnienie, rzeczywistość sprowadza się do materialnego bytu , Ty stoisz na rozdrożu tych dróg?


Wt sty 21, 2020 9:11 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Arwena napisał(a):
Ta wypowiedź świadczy imho, iż nie jesteś zamkniętym na argumenty pochodzące od katolików, masz otwarty umysł i starasz się , tak mi się wydaje, szukać wspólnego dobra ogółu społeczeństwa. Mam pytanie trochę może odbiegające od tematu , może zbyt osobiste dla Ciebie ( jak nie chcesz to nie odpowiadaj) ale nurtujące mnie, gdyż nie wiem jak dotrzeć do kogoś w realu, kto podobnie uważa się, mówi o sobie, że jest agnostykiem: dlaczego skoro prawda o rzeczywistości może być tylko jedna , czyli że albo jest Bóg ( na potrzeby rozmowy załóżmy, że mówimy o chrześcijaństwie) albo nie i wtedy ateizm, czyli istnienie, rzeczywistość sprowadza się do materialnego bytu , Ty stoisz na rozdrożu tych dróg?

Wybacz, że się wtrącę, ale to wynika z niezrozumienia znaczenia słów agnostyk i ateista. Ludzie którzy tytułują się agnostykami są zazwyczaj ateistami agnostycznymi.
Na pytanie czy ktoś wierzy w istnienie Boga można odpowiedzieć tylko tak(teista), albo nie(ateista).
Pytanie o to, czy ktoś wie*, że Bóg istnieje to inne pytanie.

*Wie = dysponuje wiedzą absolutną w danej kwestii.
Ergo agnostycyzm nie wyklucza zarówno ateizmu, jak i teizmu, bo te postawy nie dotyczą deklaracji wiedzy, tylko wiary lub jej braku.

I zanim ktoś wyciągnie definicje z jakiejś encyklopedii... Nie zgadzam się z nimi.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Wt sty 21, 2020 8:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
WeźSieTato napisał(a):
(...)
"Sędzia z Rio de Janeiro zarządził usunięcie z serwisu Netflix brazylijskiej komedii "Pierwsze kuszenie Chrystusa" (...)"

(...)


Niestety, Sąd Najwyższy w Brazylii uchylił tę decyzję. :-(


Cz lut 13, 2020 12:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL