Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netflixie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Nie chodzi o to, co JA uważam za święte lub godne szacunku, lecz ogół ludzkości. Bo raczej wszyscy uważają matkę za godną szacunku. Religijne urojenia w stylu "podskok co 20 kroków" czy inne fanaberie - już nie wszyscy.

Mam prośbę: Przestań wobec tego uznawać swoje przekonania na temat tego, co jest święte lub nie, za przekonania ogółu ludzkości.

To raczej wy to robicie. Wg was Jezus jest tak samo święty dla wszystkich - za to matka niekoniecznie wymaga szacunku.

Cytuj:
nie daje Ci to prawda do obrażania chrześcijan i domagania się, abyśmy siedzieli cicho udając, że nic się nie dzieje kiedy ktoś wyśmiewa się z naszej wiary.

Nie z waszej wiary, tylko z waszej kołtunerii i zapyzialstwa. W filmie na netflixie nie ma nic merytorycznego (oglądałem kilkanaście minut co prawda, ale od razu to widać). Jest to tak przejaskrawione, żeby największe tępoty zrozumiały, że nikt tu nikogo nie wyśmiewa.
Ale jak nie macie dystansu i wydaje się wam, że to to samo co wyzywanie czyjejś matki od k***w, to najlepiej to świadczy o waszej wierze.

-------

Brandeisbluesky napisał(a):
Gdybyś to pisał na jakimś forum Netflix'u, to by było jasne, że Ci się przejaśniło, a że piszesz tutaj, to odczytuję to tak, że dalej tkwisz w wewnętrznej sprzeczności.

A co ma miejsce pisania do rzeczy? Piszę tu o waszej petycji, która ma wyjść na zewnątrz kółka wzajemnej adoracji.

Cytuj:
Gdybyś wykazał, że podpisywanie i wysyłanie petycji na CitizenGO, https://www.change.org/ i innych podobnych nie jest zgodne z prawem, to można byłoby się zastanowić nad problemem. Obecnie postępujesz niezgodnie z tym, co głosisz.

Ale ja tu nie dyskutuję o prawie.

--------

witoldm napisał(a):
Zwykle jak ktoś nie ma argumentu na swój przeciwstawny pogląd. A chce dokopać zwolennikowi innego poglądu, to go wyśmiewa.

Zwykle, gdy chce się zobaczyć, z kim ma się do czynienia, wystarczy zażartować i sprawdzić reakcję.
Gdzie ty tu, forumowy filozofie, widzisz walkę jakichkolwiek poglądów?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt sty 07, 2020 6:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
A tu twa odpowiedź.
Cytuj:
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Rozmawiamy o nie wykonywaniu jakichś rytuałów czy o celowej prowokacji?

Jedno z drugim jest często utożsamiane. Tutaj nie widzę prowokacji - jest to durnowata satyra. A im ktoś bardziej "niepokalany", tym łatwiej się z niego naśmiewać.
W stand-upach też często pojawia się motyw religii i Jezusa - żarty są na nieco wyższym poziomie, ale każdy z odrobiną oleju w głowie rozumie, że to nic wspólnego z prowokacją nie ma.
Podobnie zresztą jak podarcie Biblii na koncercie Behemotha.

Niepokalany inaczej wolny od wad.
Jak zwykle sam nie wiesz co sam piszesz.


Wt sty 07, 2020 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Owszem - tylko że tu nie mówimy o świętokradztwie (ja nie uważam żadnego człowieka za świętego), lecz o zwykłym, fałszywym pomówieniu.

A czy ja pisałem coś o świętokradztwie?

Pisałeś o świętości. Ja nikomu świętości nie przypisuję.

Napisałem:
Cytuj:
Tu raczej nie chodzi o boskość Jezusa, tylko o naruszanie czegoś, co dla wielu osób jest świętością. Świętością w taki zwykły świecki sposób, jak np. matka.

I jak tu z Tobą rozmawiać? ;)

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt sty 07, 2020 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
witoldm napisał(a):
A tu twa odpowiedź.
Cytuj:
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):Rozmawiamy o nie wykonywaniu jakichś rytuałów czy o celowej prowokacji?
Jedno z drugim jest często utożsamiane. Tutaj nie widzę prowokacji - jest to durnowata satyra. A im ktoś bardziej "niepokalany", tym łatwiej się z niego naśmiewać.W stand-upach też często pojawia się motyw religii i Jezusa - żarty są na nieco wyższym poziomie, ale każdy z odrobiną oleju w głowie rozumie, że to nic wspólnego z prowokacją nie ma.Podobnie zresztą jak podarcie Biblii na koncercie Behemotha.

Niepokalany inaczej wolny od wad.
Jak zwykle sam nie wiesz co sam piszesz.

Piszę, że wolny od grzechu i ogólnie "naj" w sensie chrześcijaństwa.
Nie to napisałem?

--------

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Cytuj:Irbisol napisał(a):Owszem - tylko że tu nie mówimy o świętokradztwie (ja nie uważam żadnego człowieka za świętego), lecz o zwykłym, fałszywym pomówieniu.
A czy ja pisałem coś o świętokradztwie?
Pisałeś o świętości. Ja nikomu świętości nie przypisuję.

Napisałem:
Cytuj:
Tu raczej nie chodzi o boskość Jezusa, tylko o naruszanie czegoś, co dla wielu osób jest świętością. Świętością w taki zwykły świecki sposób, jak np. matka.

I jak tu z Tobą rozmawiać? ;)

Jak już napisałem, nikomu świętości nie przypisuję. W tym również "świeckiej".
Więc nie wiem, w czym masz problem i nie potrafię ci pomóc.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 08, 2020 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Zachęcony reklamą na katoliku rzuciłem okiem na te filmy. Moim zdaniem bardziej głupawe niż bluźniercze i trzeba mieć specyficzne poczucie humoru żeby chciało się obejrzeć je całości.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr sty 08, 2020 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Inczuczuna napisał(a):
Zachęcony reklamą na katoliku rzuciłem okiem na te filmy. Moim zdaniem bardziej głupawe niż bluźniercze i trzeba mieć specyficzne poczucie humoru żeby chciało się obejrzeć je całości.

Dokładnie.
Równie głupawe jest obrażanie się na tak wyrazistą satyrę. To jest największy sukces tego filmu - sprowokowanie talibów, podczas gdy powinni się jedynie uśmiechnąć półgębkiem stwierdziwszy "co za durnota" i to zignorować.
Ale nie - petycję będą smażyć ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 08, 2020 1:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Brniesz niepotrzebnie.
Równie głupawe jest zabraniania się komuś obrażać. A propo słuchają, jest to skuteczny zabieg na obrażalskich? Zaznaczę że sam nie jestem zwolennikiem obrażania się. Uważam to za ludzką słabość. Lecz jeśli ktoś nie wyrabia, w sensie że szuka ukojenia w wierze. A jeśli ktoś jemu tego zabrania, ośmieszając to, w imię doszukiwania się sensu. Tego co dla niego to, ma wartość zwłaszcza przynoszącą ulgę w zmartwieniach. Robiąc tak dla tej osoby złą robotę.
To jak to nazwiesz? Czy jednak dobrą robotą?


Śr sty 08, 2020 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Cały słowotok w tym wątku jest niepotrzebny. Wydawało mi się że skoro na samym początku Yarpen trafił w sedno, to po dwóch postach wątek wyląduje na śmietniku. Zamiast tego mamy mielenie wody i rzeźbienie powietrza. A w ogóle dlaczego temat jest w dziale dla wszystkich? Przecież taka petycja interesuje raczej tylko wierzących , a i to nie wszystkich.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr sty 08, 2020 3:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
witoldm napisał(a):
Równie głupawe jest zabraniania się komuś obrażać.

A kto tu zabrania komukolwiek obrażać się?
To nie "Pierwsze kuszenie" was ośmiesza, lecz sami się ośmieszacie swoją przesadzoną reakcją.
Przecież od razu widać, że ten film jest robiony w tak głupi sposób, żeby było jasne, że nie jest to żadna merytoryczna krytyka czy ośmieszanie.
"Żywot Briana" też was obraża?
Ogarnijcie się trochę, talibowie, bo te wasze urazy żenujące są. XXI wiek trwa już od dłuższego czasu.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 08, 2020 6:09 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Dyktuj swe poglądy, bo mnóstwo ludzi nie umie myśleć. Kimi lubi takich betoniarzy, dobrze się wśród nich czuje.
Tylko że brak tobie ogłady i nie wiesz co sam piszesz, a raczej nie chcesz wiedzieć i nie chcesz nawet stosować konsekwentnej logiki. No cóż potrzebujesz pomocy, na forum jak widać nie uzyskasz jej. Na obsesje są inne lekarstwa. Śmiecisz tu tylko tematy, nic nie wyjaśniając. Szkoda bo myślałem że czujesz problemy tego świata.


Śr sty 08, 2020 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
@Irbisol

Jeszcze trochę, a wzruszony uwierzę że piszesz z najwyższym przekonaniem.
Cykl "Krucjata Borna" kiedyś się skończył i ten w twoim wykonaniu również się już kończy. Samo prowadzenia sporu dla prowadzenia sporu z powtarzaną do znudzenia niechęcią, mija się z celem.

Nie pisz więcej w tym temacie.


Śr sty 08, 2020 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
(ciach zostałeś wyproszony z tego tematu -J)

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Cz sty 09, 2020 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Sędzia Benedicto Abicair nakazał wstrzymanie bluźnierczego filmu.
-------------------------------
https://variety.com/2020/tv/global/brazilian-judge-orders-removal-netflix-gay-jesus-christmas-comedy-special-1203461599/

https://time.com/5761970/brazil-netflix-gay-jesus/


Cz sty 09, 2020 4:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
(Irbisol został wyproszony z tego tematu -J)
Nie widziałem ani sekundy, jednak jeśli poważni ludzie uznali, że film ten jest kpiną, to oni po prostu tak to odbierają, wybacz ale opinia osoby, która widziała jedyne kilkanaście minut wyśmiewając reakcję katolików nie jest godna do zaliczenia jej do kategorii poważnej argumentacji.

"Sędzia z Rio de Janeiro zarządził usunięcie z serwisu Netflix brazylijskiej komedii "Pierwsze kuszenie Chrystusa", w której Jezus ukazany jest jako homoseksualista."

"Wolność słowa nie jest absolutna, stwierdził sędzia Benedicto Abicair"

"Prezentacja tej "artystycznej produkcji" może spowodować większe szkody niż zawieszenie jej emisji."

"Abicair twierdzi, że na jego decyzji skorzysta nie tylko społeczność chrześcijan, ale całej brazylijskie społeczeństwo, które jest w większości chrześcijańskie".
https://www.filmweb.pl/news/Brazylia+za ... %22-136063

Podejrzewam, że z wyrokiem tego sędziego również będziesz dyskutował? Irbisol - sam dobrze wiesz, że ateizm nie wnosi ocen odnośnie obiektów wierzeń i samej wiary (czy są śmieszne, czy też nieśmieszne). Szacunek polega na tym, aby czasem spróbować wczuć się w czyjeś położenie - w tej sprawie chodzi o oburzenie wielu osób odnośnie przedstawienia najważniejszego "obiektu" ich wierzeń w taki sposób jak to zrobiono w tym filmie. Szacunek do przekonań, które wiążą się z pozytywnym kształtowaniem rzeczywistości - powinien dotyczyć również ateistów, bo oni również czerpią z tego korzyści. Dlatego jako agnostyk popieram akcję katolików, zarówno tych z Brazylii jak i naszych, polskich, tak więc podpiszę petycję - do czego Ciebie również gorąco namawiam :)
-----
Edit:
"Wygląda na to, że petycja przyniosła skutek, bowiem w chwilę po publikacji naszego materiału film zniknął z polskiej wersji serwisu Netflix w wersji dekstopowej. Film można obecnie obejrzeć już tylko na smartfonach w aplikacji Netflix."


Cz sty 09, 2020 4:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
(ciach zostałeś wyproszony z tego tematu -J)

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Cz sty 09, 2020 7:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL