Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netflixie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Chodzi ci tu raczej o obrazoburcze NIEpodskakiwanie co 20 kroków.

Nie rozumiem. Jeśli masz na myśli bierne obrażanie kogoś poprzez nierobienie jakiejś wydumanej czynności, to przecież brak tu jakiejkolwiek analogii.

Jest jak najbardziej - wierzący też się przecież obrażają, że ktoś nie wykonuje pewnych rytuałów.
Ale niech będzie w prostszej wersji - że podskakiwanie co 20 kroków obraża.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Tak - wg waszej logiki to jest to samo. Wg mojej to jest co innego.

Dlaczego uważasz, że według mojej logiki podskakiwanie (lub nie) na jednej nodze co 20 kroków oraz nazwanie czyjejś matki k**wą, to to samo? :roll:

Bo świętość Jezusa oraz świętość podskakiwania na jednej nodze to kwestie sztuczne i umowne.
A obrażanie świętości Jezusa i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was to samo.
Czyli obrażanie przez (nie)podskakiwanie i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was również to samo - o ile ktoś sobie uroi z tym podskakiwaniem.

-----
@PeterW - prawda, że proste?
A skoro już to takie proste, to nie widzisz różnicy pomiędzy tym, że ktoś obmawia twoją matkę w ścisłym gronie (do którego nie należysz i którym się nie interesujesz) a tym, że przychodzi do ciebie i ci to mówi?
Druga jakże prosta różnica - odróżniasz pomówienie od durnej satyry?
Proponuję włączyć Umysł Wyższy (TM) - powinno być łatwiej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt sty 07, 2020 2:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Jest jak najbardziej - wierzący też się przecież obrażają, że ktoś nie wykonuje pewnych rytuałów.
Ale niech będzie w prostszej wersji - że podskakiwanie co 20 kroków obraża.

Rozmawiamy o nie wykonywaniu jakichś rytuałów czy o celowej prowokacji? :roll:
Oczywiście istnieją katolicy, którzy atakują niewierzących za ich styl życia, ale nie o tym tutaj rozmawiamy i nie mam pojęcia po co to poruszasz.
Irbisol napisał(a):
Bo świętość Jezusa oraz świętość podskakiwania na jednej nodze to kwestie sztuczne i umowne.

Tak jak i świętość matki.
Irbisol napisał(a):
A obrażanie świętości Jezusa i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was to samo.

Tak, to według mnie rzeczy tego samego ciężaru gatunkowego. W obu przypadkach obrażany jest ktoś z kim dana osoba posiada bliską i osobistą relację.
Jeśli widzisz tu jakąś zasadniczą różnicę to wskaż ją.
Irbisol napisał(a):
Czyli obrażanie przez (nie)podskakiwanie i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was również to samo - o ile ktoś sobie uroi z tym podskakiwaniem.

Celowa prowokacja poprzez kpiny z czegoś, co w naszej kulturze jest powszechnie uważane za świętość to według Ciebie to samo co niepodskakiwanie na jednej nodze? Obawiam się, że zaczynasz bredzić.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt sty 07, 2020 3:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
@PeterW - prawda, że proste?
A skoro już to takie proste, to nie widzisz różnicy pomiędzy tym, że ktoś obmawia twoją matkę w ścisłym gronie (do którego nie należysz i którym się nie interesujesz) a tym, że przychodzi do ciebie i ci to mówi?
Druga jakże prosta różnica - odróżniasz pomówienie od durnej satyry?
Proponuję włączyć Umysł Wyższy (TM) - powinno być łatwiej.


No cóż.. Mówiąc kąśliwie, Twoja matka musi być z Ciebie dumna.. :|

Netflix to nie "ścisłe grono" tylko platforma o zasięgu ogólnoświatowym.
Rozumiem, że jakbym na katoliku.pl otworzył wątek o tytule "Niewybredne dowcipy i ploty (im bardziej oszczercze tym lepiej) o matce Irbisola" to po prostu nie wchodziłbyś do tego wątku, nie czytałbyś, byłoby wszystko OK?? Nie zaprotestowałbyś?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 07, 2020 3:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Ibrisol,Jeśli jesteś człowiekiem, w którego obecności

I już mamy podstawowy błąd.
Netflix nie emituje tego filmu "w obecności" kogoś, kto sobie tego nie życzy.

(...)


Ibrisol,
Czy tak jak na forum katolickim optujesz za wolnością oglądania bluźnierczego filmu, tak w miejscach, które propagują ten film, optujesz za wolnością wyznawców Chrystusa do potępiania tego filmu w miejscach, w których oni się gromadzą?


Wt sty 07, 2020 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Rozmawiamy o nie wykonywaniu jakichś rytuałów czy o celowej prowokacji?

Jedno z drugim jest często utożsamiane. Tutaj nie widzę prowokacji - jest to durnowata satyra. A im ktoś bardziej "niepokalany", tym łatwiej się z niego naśmiewać.
W stand-upach też często pojawia się motyw religii i Jezusa - żarty są na nieco wyższym poziomie, ale każdy z odrobiną oleju w głowie rozumie, że to nic wspólnego z prowokacją nie ma.
Podobnie zresztą jak podarcie Biblii na koncercie Behemotha.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Bo świętość Jezusa oraz świętość podskakiwania na jednej nodze to kwestie sztuczne i umowne.

Tak jak i świętość matki.

Owszem - tylko że tu nie mówimy o świętokradztwie (ja nie uważam żadnego człowieka za świętego), lecz o zwykłym, fałszywym pomówieniu.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Czyli obrażanie przez (nie)podskakiwanie i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was również to samo - o ile ktoś sobie uroi z tym podskakiwaniem.

Celowa prowokacja poprzez kpiny z czegoś, co w naszej kulturze jest powszechnie uważane za świętość to według Ciebie to samo co niepodskakiwanie na jednej nodze? Obawiam się, że zaczynasz bredzić.

Widzę, że użyłem zbyt złożonego zdania albo nie włączyłeś - właściwego tylko dla wierzących - Umysłu Wyższego (TM).
Doczytaj to, co podkreśliłem w swojej wypowiedzi wyżej. I - tak już totalnie łopatologicznie - uświadom sobie, że piszę o waszym SPOSOBIE rozumowania a nie o tym, jakie zmienne sobie do tego rozumowania podłożycie.
Jak sobie uroisz, że obraża cię podskakiwanie na jednej nodze, to będziesz miał dokładnie takie same argumenty - łącznie z matkami-k***ami.

----------

PeterW napisał(a):
Rozumiem, że jakbym na katoliku.pl otworzył wątek o tytule "Niewybredne dowcipy i ploty (im bardziej oszczercze tym lepiej) o matce Irbisola" to po prostu nie wchodziłbyś do tego wątku, nie czytałbyś, byłoby wszystko OK?? Nie zaprotestowałbyś?

Zaprotestowałbym, bo fałszywe pomówienia to coś, z czym każdy się zgodzi, że jest złe.
A naśmiewanie się z czyichś urojeń to jednak co innego. Zwłaszcza gdy nikt się z tym wyśmiewaniem nie narzuca. Lepiej sobie to unaocznisz, gdy poczytasz o przykładzie podskakiwania co 20 kroków, o którym piszę wyżej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt sty 07, 2020 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Brandeisbluesky napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Ibrisol,Jeśli jesteś człowiekiem, w którego obecności

I już mamy podstawowy błąd.
Netflix nie emituje tego filmu "w obecności" kogoś, kto sobie tego nie życzy.

(...)


Ibrisol,
Czy tak jak na forum katolickim optujesz za wolnością oglądania bluźnierczego filmu, tak w miejscach, które propagują ten film, optujesz za wolnością wyznawców Chrystusa do potępiania tego filmu w miejscach, w których oni się gromadzą?

Oczywiście.
Możecie sobie we własnym gronie potępiać, co wam się podoba.
Ale wysyłanie petycji do Netflixa trochę już poza to grono wykracza.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt sty 07, 2020 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
I jak zwykle moralność Kalego:

- Ateisto, co to jest zły uczynek?
- Jak ktoś wyśmiewa się z tego, co uważam za święte lub godne szacunku.
- A dobry?
- Jak ja się wyśmiewam z tego, co inni uważają za święte lub godne szacunku.


Wt sty 07, 2020 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Ibrisol,
A jednak z Tobą rozmawiamy na forum katolickim :) Jeśli według Ciebie nie należy podpisać petycji w spr. filmu i wysłać jej, to po co Ty tutaj piszesz o tym? Trochę dziwacznie rozumiesz wolność. Twoje rozumowanie jest wewnętrznie sprzeczne.


Wt sty 07, 2020 3:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Tutaj nie widzę prowokacji - jest to durnowata satyra.

Nie oglądałem tego serialu, więc wypowiadam się bardziej ogólnie, ale sam stwierdziłeś, że:
Irbisol napisał(a):
Tutaj mamy oczywiście działanie celowe ze strony twórców filmu

Irbisol napisał(a):
W stand-upach też często pojawia się motyw religii i Jezusa - żarty są na nieco wyższym poziomie, ale każdy z odrobiną oleju w głowie rozumie, że to nic wspólnego z prowokacją nie ma.

Istnieje cienka granica pomiędzy satyrą a obrażaniem. Każdy artysta podejmuje się tego typu tematów na własne ryzyko i nie może mieć do nikogo pretensji, jeśli spora grupa uzna, iż się zagalopował. Zazwyczaj dosyć łatwo jest rozpoznać czyjeś intencje i to one według mnie decydują czy granica została przekroczona. Powtarzam, że nie oglądałem serialu, ale z tego co słyszałem, można odnieść wyraźne wrażenie, że intencją autorów była kpina z chrześcijan i prowokacja. Być może było inaczej.
Irbisol napisał(a):
Owszem - tylko że tu nie mówimy o świętokradztwie (ja nie uważam żadnego człowieka za świętego), lecz o zwykłym, fałszywym pomówieniu.

A czy ja pisałem coś o świętokradztwie?
Irbisol napisał(a):
Widzę, że użyłem zbyt złożonego zdania albo nie włączyłeś - właściwego tylko dla wierzących - Umysłu Wyższego (TM).

Z poniższej wypowiedzi:
Cytuj:
Bo świętość Jezusa oraz świętość podskakiwania na jednej nodze to kwestie sztuczne i umowne.
A obrażanie świętości Jezusa i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was to samo.
Czyli obrażanie przez (nie)podskakiwanie i nazywanie czyjejś matki k***ą to wg was również to samo - o ile ktoś sobie uroi z tym podskakiwaniem.

wyraźnie wynika, że porównujesz postrzeganie Jezusa jako świętości do podskakiwania na jednej nodze. Jeśli coś źle zrozumiałem, to postaraj się napisać tak, żebym zrozumiał.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt sty 07, 2020 3:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):

PeterW napisał(a):
Rozumiem, że jakbym na katoliku.pl otworzył wątek o tytule "Niewybredne dowcipy i ploty (im bardziej oszczercze tym lepiej) o matce Irbisola" to po prostu nie wchodziłbyś do tego wątku, nie czytałbyś, byłoby wszystko OK?? Nie zaprotestowałbyś?

Zaprotestowałbym, bo fałszywe pomówienia to coś, z czym każdy się zgodzi, że jest złe.
A naśmiewanie się z czyichś urojeń to jednak co innego. Zwłaszcza gdy nikt się z tym wyśmiewaniem nie narzuca. Lepiej sobie to unaocznisz, gdy poczytasz o przykładzie podskakiwania co 20 kroków, o którym piszę wyżej.


Już długo tu przebywasz i chyba wiesz (zakładam jakąś inteligencję), że dla wierzących żywy Chrystus (cała Trójca) i święci to żywe, realne osoby, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie? Po co te chamskie wstawki o urojeniach? Rozumiem że takie teksty na racjonaliście.pl czy na ateiście.pl nie robią wrażenia, więc tu należy robić z siebie jełopa, w imię "wolności słowa" bo tu przynajmniej kogoś zbulwersujesz.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 07, 2020 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
PeterW napisał(a):
Irbisol napisał(a):
PeterW napisał(a):
Rozumiem, że jakbym na katoliku.pl otworzył wątek o tytule "Niewybredne dowcipy i ploty (im bardziej oszczercze tym lepiej) o matce Irbisola" to po prostu nie wchodziłbyś do tego wątku, nie czytałbyś, byłoby wszystko OK?? Nie zaprotestowałbyś?
Zaprotestowałbym, bo fałszywe pomówienia to coś, z czym każdy się zgodzi, że jest złe.A naśmiewanie się z czyichś urojeń to jednak co innego. Zwłaszcza gdy nikt się z tym wyśmiewaniem nie narzuca. Lepiej sobie to unaocznisz, gdy poczytasz o przykładzie podskakiwania co 20 kroków, o którym piszę wyżej.

Już długo tu przebywasz i chyba wiesz (zakładam jakąś inteligencję), że dla wierzących żywy Chrystus (cała Trójca) i święci to żywe, realne osoby, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie? Po co te chamskie wstawki o urojeniach?

Bo tak to właśnie widzę - tak jak dla ciebie są to żywe osoby, tak dla mnie są to urojenia.
Jeżeli wymyślisz lepsze słowo zamiast "urojeń", które opisuje to tak, jak to widzę, to podaj - będę go używał.

---------

Yarpen Zirgin napisał(a):
I jak zwykle moralność Kalego:
- Ateisto, co to jest zły uczynek?
- Jak ktoś wyśmiewa się z tego, co uważam za święte lub godne szacunku.
- A dobry?
- Jak ja się wyśmiewam z tego, co inni uważają za święte lub godne szacunku.

Jak zwykle przekłamania - coś, w czym teiści brylują. Ile bym nie tłumaczył łopatą, to i tak nie zrozumieją.
Nie chodzi o to, co JA uważam za święte lub godne szacunku, lecz ogół ludzkości. Bo raczej wszyscy uważają matkę za godną szacunku. Religijne urojenia w stylu "podskok co 20 kroków" czy inne fanaberie - już nie wszyscy.

------------

Brandeisbluesky napisał(a):
Ibrisol,A jednak z Tobą rozmawiamy na forum katolickim :) Jeśli według Ciebie nie należy podpisać petycji w spr. filmu i wysłać jej, to po co Ty tutaj piszesz o tym? Trochę dziwacznie rozumiesz wolność. Twoje rozumowanie jest wewnętrznie sprzeczne.

Pisałem wprost - prościej nie potrafię. Wysyłanie petycji WYKRACZA poza wasze kółko. Natomiast W RAMACH waszego kółka możecie sobie potępiać i pisać petycje do siebie.
Teraz coś sie przejaśniło?

-------------

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Powtarzam, że nie oglądałem serialu, ale z tego co słyszałem, można odnieść wyraźne wrażenie, że intencją autorów była kpina z chrześcijan i prowokacja.

Ja obejrzałem kilkanaście minut. Nie wiem, co trzeba mieć nie po kolei, by uznać to za prowokację czy kpinę. To jest tak przejaskrawione, żeby największe tępaki pojęły, że to żart. Może i głupi, ale nadal żart.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Owszem - tylko że tu nie mówimy o świętokradztwie (ja nie uważam żadnego człowieka za świętego), lecz o zwykłym, fałszywym pomówieniu.

A czy ja pisałem coś o świętokradztwie?

Pisałeś o świętości. Ja nikomu świętości nie przypisuję.

Cytuj:
wyraźnie wynika, że porównujesz postrzeganie Jezusa jako świętości do podskakiwania na jednej nodze. Jeśli coś źle zrozumiałem, to postaraj się napisać tak, żebym zrozumiał.

Już to robiłem i nie pomogło.
Jak sobie uroisz, że obraża cię podskakiwanie na jednej nodze, to będziesz miał dokładnie takie same argumenty - łącznie z matkami-k***ami.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt sty 07, 2020 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I jak zwykle moralność Kalego:
- Ateisto, co to jest zły uczynek?
- Jak ktoś wyśmiewa się z tego, co uważam za święte lub godne szacunku.
- A dobry?
- Jak ja się wyśmiewam z tego, co inni uważają za święte lub godne szacunku.

Jak zwykle przekłamania - coś, w czym teiści brylują. Ile bym nie tłumaczył łopatą, to i tak nie zrozumieją.
Nie chodzi o to, co JA uważam za święte lub godne szacunku, lecz ogół ludzkości. Bo raczej wszyscy uważają matkę za godną szacunku. Religijne urojenia w stylu "podskok co 20 kroków" czy inne fanaberie - już nie wszyscy.

Mam prośbę: Przestań wobec tego uznawać swoje przekonania na temat tego, co jest święte lub nie, za przekonania ogółu ludzkości. Więcej pokory, ateuszu. Nie jesteś pępkiem świata i to, że Ty coś uważasz, nie oznacza jeszcze, że jest to oglądem ogółu.
Możesz sobie wierzyć, że Boga nie ma, a Chrystus to urojenie, ale nie daje Ci to prawda do obrażania chrześcijan i domagania się, abyśmy siedzieli cicho udając, że nic się nie dzieje kiedy ktoś wyśmiewa się z naszej wiary.


Wt sty 07, 2020 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Ibrisol napisał(a):
Cytuj:
"Brandeisbluesky"]Ibrisol,A jednak z Tobą rozmawiamy na forum katolickim :) Jeśli według Ciebie nie należy podpisać petycji w spr. filmu i wysłać jej, to po co Ty tutaj piszesz o tym? Trochę dziwacznie rozumiesz wolność. Twoje rozumowanie jest wewnętrznie sprzeczne.

Pisałem wprost - prościej nie potrafię. Wysyłanie petycji WYKRACZA poza wasze kółko. Natomiast W RAMACH waszego kółka możecie sobie potępiać i pisać petycje do siebie.
Teraz coś sie przejaśniło?


Gdybyś to pisał na jakimś forum Netflix'u, to by było jasne, że Ci się przejaśniło, a że piszesz tutaj, to odczytuję to tak, że dalej tkwisz w wewnętrznej sprzeczności.

Gdybyś wykazał, że podpisywanie i wysyłanie petycji na CitizenGO, https://www.change.org/ i innych podobnych nie jest zgodne z prawem, to można byłoby się zastanowić nad problemem. Obecnie postępujesz niezgodnie z tym, co głosisz.


Wt sty 07, 2020 5:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Zwykle jak ktoś nie ma argumentu na swój przeciwstawny pogląd. A chce dokopać zwolennikowi innego poglądu, to go wyśmiewa. Niska to pobudka, ale karmi się czym może. Zwykły pseudo rewolucjonista. Ktoś o rewolucyjnych poglądach, na to sobie nie pozwala. No bo ważniejsze jest wykazanie prawdy nieznanej, o rewolucyjnym charakterze. A zaprzeczanie elementom wiary w Boga jest rewolucyjne. To fakty, choć nudne w tym wątku. Chcecie się tym dalej bawić?


Wt sty 07, 2020 5:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Petycja w sprawie usunięcia bluźnierczego filmu na Netfl
Irbisol napisał(a):
Nie chodzi o to, co JA uważam za święte lub godne szacunku, lecz ogół ludzkości. Bo raczej wszyscy uważają matkę za godną szacunku. Religijne urojenia w stylu "podskok co 20 kroków" czy inne fanaberie - już nie wszyscy.
Skończ z tym hejtem na katolików, którzy ośmielili się sprzeciwiać.
Doskonale cię Yarpen podsumował
Yarpen Zirgin napisał(a):
I jak zwykle moralność Kalego:

- Ateisto, co to jest zły uczynek?
- Jak ktoś wyśmiewa się z tego, co uważam za święte lub godne szacunku.
- A dobry?
- Jak ja się wyśmiewam z tego, co inni uważają za święte lub godne szacunku.

Irbisol każdy kolejny twój chamski wpis spotka się z moją reakcją. Jak przekroczysz regulamin jak to właśnie czyniłeś to polecą kary.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 07, 2020 6:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL