Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 3:10 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Czyli to bzdura, że Kościół zgłasza pedofili do prokuratury jak tylko jakiegoś wykryje, a świecki sąd ich przenosi gdzie indziej?

No i co z tym linkiem do kościelnych finansów?
To też bzdura?
Się nam bzdur nazbierało ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn gru 16, 2019 8:54 pm
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol napisał(a):
Czyli to bzdura, że Kościół zgłasza pedofili do prokuratury jak tylko jakiegoś wykryje, a świecki sąd ich przenosi gdzie indziej?

No i co z tym linkiem do kościelnych finansów?
To też bzdura?
Się nam bzdur nazbierało ...


A, no sie nazbierao bzdur, od pierwszego twojego wpisu zakladajacego temat, bo przede wszystkim ksiadz to nie zawod.
Dalej nie ma sensu nic wyjasniac, bo beda sie jedynie zbieraly kolejne bzdury w twoich wpisach.


Pn gru 16, 2019 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol napisał(a):
Czyli to bzdura, że Kościół zgłasza pedofili do prokuratury jak tylko jakiegoś wykryje, a świecki sąd ich przenosi gdzie indziej?

No i co z tym linkiem do kościelnych finansów?
To też bzdura?
Się nam bzdur nazbierało ...



Pytałeś (w sąsiednim wątku) Merss, żeby podała gdzie walnąłeś tezę, bez krztyny wiedzy na temat. Otóż to jest właśnie jeden z takich przykładów.

Irbisol napisał(a):
Czyli to bzdura, że Kościół zgłasza pedofili do prokuratury jak tylko jakiegoś wykryje, a świecki sąd ich przenosi gdzie indziej?
Owszem, taki przęłożeni mają obowiązek.
Jednak nie na zasadzie, ze "proboszcz usłyszał, jak ktoś mówił". Albo nawet na zasadzie "rodzice przyszli i powiedzieli, więc proboszcz zgłasza".
Proboszcz nie może zgłaszać ani plotek, ani wiadomości zasłyszanych z ust poszkodowanych rodziców, którzy sami nie uznali za stosowne tego zgłosić.

Dokładnie tak samo, jak nie zgłosi do prokuratory nauczyciela dyrektor szkoły, tylko zgłaszającym się rodzicom poradzi udać się na policję (albo do prokuratury).

Proboszcz zrobi więcej niż dyrektor szkoły, bo ten nie wszczyna własnego śledztwa - natomiast proboszcz to robi po linii kościelnej. Jednak jest to zupełnie niezależne od śledztwa karnego i śmieszne jest oczekiwanie, że będzie wyręczał w tym prokuraturę.
Dodam, że mimo wszystko takie "kościelne śledztwo" jest mało skuteczne, bo proboszcz czy biskup nie mają uprawnień śledczych, powoływania niedobrowolnych świadków, wsadzania do paki nie fałszywe zeznania itd.
A ukarać może dopiero po udowodnieniu - a nie na zasadzie "usłyszenia".

Dalej - słynne "przenoszenie na inną parafię". Otóż wbij sobie do głowy, ze to przenoszenie to nie jest kara, tylko zwykły środek zabezpieczający "śledztwo" kościelne przez mataczeniem. Biskup nie ma mozliwości wsadzenia podejrzenego duchownego do aresztu żeby nie mataczył - dlatego istnieje nawet obowiązek przeniesienia go jak najdalej.
Drugim powodem przeniesienia jest zapobiegnięcie spotykania sie duchownego i domniemanej ofiary (na ulicy, albo co gorsze na Mszy Świętej) - co jest w interesie ofiary, by nie mnożyć jej traumy.

Co do finansów - przekroczyłeś granicę absurdu niebotycznie. Chcesz twardych danych (zarówno na temat finansów parafii, jak i Watykanu)?
Zapraszam, omówiłem temat szeroko, z liczbami i faktami tutaj:
http://analizy.biz/marek1962/finanse.pdf

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 16, 2019 11:24 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Barney
Odkąd czytam posty - Irisbola na tym forum, to już podejrzewałem że chodzi jemu o to właśnie. Starałem się go sprowokować do odkrycia tego i powiedzenia tego wprost. Trochę długo to trwało, no ale jednak nareszcie napisał ten temat. Wiedziałwm że nikt bez powodu z kimś takim jak Bóg nie walczy, lecz chodzi jemu o inną sprawę, zwykle o finanse. To proste zachowanie, doświadczam tego od dziecka. Miał nadzieję że spotka innych podobnie myślących i będzie mógł z nimi rozpocząć krucjatę. Przeciwko wyzyskiwaczom religijnym za jakich uważa kapłanów. Pisałem do niego tak, by uzmysłowić jemu to. Że by podnieść kwestię nadużyć finansowych, trzeba mieć na to twarde dowody. A na pewno nie takie że Boga nie ma.
Po drodze tłumaczył mi że jestem manipulowany, także przez niego jakoby, więc zna ten rodzaj zachowań jako skuteczny. Pisał wtedy o matrixie. Tak jak bym nie znał spraw związanych z manipulacjami. To skrucony rys.
By widzieć manipulacje to jedno, natomiast by mieć tego dowody to drugie. Bo trzeba mieć na to dokumenty, by w takim jak nasz świecie to wykazać. Zwykle kto by nie oszukiwał, to robi to tak by nie pozostawiać po sobie żadnych śladów. Choć wiem dzięki wierze w Boga, że nie ma możliwości, by po sobie żadnych śladów nie pozostawić. Po każdym naszym działaniu pozostaje ślad. Jaki? To zależy co robimy. Nie znając tego, myślimy tylko że coś ukrywamy. Te sprawy zna każdy kapłan. Tudno więc by byli wszyscy kapłani tak naiwni by oszukiwać. Choć zdażyć się może. I to wszystko do tematu. Powodzenia - Irbisol w tropieniu tego rodzaju fałszu. Bo jeśli jest, to trzeba z nim skończyć. A jeśli go nie ma, to po co się podniecać.


Wt gru 17, 2019 9:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Ksiądz to zawód. Nawet jeżeli sami księża twierdzą, że "służą". W ankiecie, w rubryce "zawód" co wpisują zatem? "Bezrobotny"?

-----

Wydatki na Kościół:

https://www.forbes.pl/finanse/wydatki-n ... ii/b3sxlwy

w 2013 r. kard. Nycz podał, że budżetowe wydatki na Kościół to ok. 2 mld zł.

------

@witoldm
Kłamiesz pisząc, że napisałem, że cię manipuluję. Przytocz cytat mojej wypowiedzi, który by o tej manipulacji świadczył. Zobaczymy, kto tu łże. Zwłaszcza, że taką wagę przywiązujesz do prawdy ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt gru 17, 2019 11:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol napisał(a):
Ksiądz to zawód. Nawet jeżeli sami księża twierdzą, że "służą". W ankiecie, w rubryce "zawód" co wpisują zatem? "Bezrobotny"?


Niekoniecznie. Bywają księża nauczycielami, lekarzami, astronomami, zajmują się fizyką i kosmologią..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt gru 17, 2019 11:50 am
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol napisał(a):
Ksiądz to zawód. Nawet jeżeli sami księża twierdzą, że "służą". W ankiecie, w rubryce "zawód" co wpisują zatem? "Bezrobotny"?
.

To ze ktos musi cokolwiek wpisac w jakiejs rubryce bo tak sobie swiecki system ustalil i wymaga, czy tez w ankietach, wcale nie stanowi o tym ze to jest zawod.
Zreszta sam podales przyklad "bezrobotny", a to tez nie jest zawod.
Zawoden nie jest ksiadz, kaplan, prezbiter, diakon, zakonnica, zakonnik, ministrant, pielgrzym, uczen, i wiele wiele innych.
W takich rubrykach o jakich piszesz powinno sie wpisywac to na robieniu czego ktos zarabia, a nie za co, czy na co dostaje pieniadze.
A tak w ogole zgodzil bys sie np. jutro pracowac za 1 zlotowke caly dzien? A pojutrze za 20 zlotych? Czy raczej masz kazdy dzien czy godzine jednakowo placone?
To ze urzad skarbowy wymaga by kazdy w jakis sposob byl opodatkowany wcale nie oznacza ze cokolwiek ktokolwiek robi jest zawodem.
Ci ksieza ktorzy uwazaja to za zawod to nie sa ksieza mimo ze maja swiecenia.
Poza tym Kosciol to nie instytucja tylko wspolnota, i tu tez oficjalne swieckie wymagania zadaja jakiejs oficjalnej kwalifikacji wspolnoty i stad pojecie instytucji Kosciola, ale to i tak nie czyni Kosciola instytucja.
Ty niemniej takich rzeczy nie potrafisz zrozumiec co jest stanem faktycznym, a co wykreowana przez systemy swieckie iluzja rzeczywistosci i faktow o Kosciele i Wierze.


Wt gru 17, 2019 12:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ksiądz to zawód. Nawet jeżeli sami księża twierdzą, że "służą". W ankiecie, w rubryce "zawód" co wpisują zatem? "Bezrobotny"?.
To ze ktos musi cokolwiek wpisac w jakiejs rubryce bo tak sobie swiecki system ustalil i wymaga, czy tez w ankietach, wcale nie stanowi o tym ze to jest zawod.
Zreszta sam podales przyklad "bezrobotny", a to tez nie jest zawod.

To jest "brak zawodu" a nie zajmowanie się czymś, co zawodem nie jest.
Więc ksiądz wpisuje "bezrobotny" - tak?

Cytuj:
Zawoden nie jest ksiadz, kaplan, prezbiter, diakon, zakonnica, zakonnik, ministrant, pielgrzym, uczen, i wiele wiele innych.

Nie wiem, o co walczysz. Bycie księdzem spełnia kryteria zawodu, a w przytaczanej przeze mnie ankiecie mało kogo obchodzi, jak ty czy ktoś inny widzi ten zawód. Nawet założywszy, że ksiądz nie wykonuje zawodu, nadal jest szanowany przez 33% respondentów - gorsi są tylko politycy i maklerzy.

Cytuj:
A tak w ogole zgodzil bys sie np. jutro pracowac za 1 zlotowke caly dzien? A pojutrze za 20 zlotych? Czy raczej masz kazdy dzien czy godzine jednakowo placone?

Piszesz o tzw. "wolnych zawodach". Naucz się, jak działa świat, bo chyba jesteś tym zaskoczony. Zawód a etat to nie to samo.

----
@PeterW
A jeżeli nie zajmuje się nauczaniem ani fizyką, tylko wykonuje typowo kapłańskie obowiązki, to wtedy jest oficjalnie bezrobotnym?
Czyli co - może iść do urzędu pracy i składać podanie o zasiłek?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt gru 17, 2019 1:30 pm
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol
Temat nie jest o mnie, ani nawet o tobie. No ale jak stawiasz tezę o kłamstwie, to odpowiem skąd mój wniosek. Postaram się możliwie krutko, więc tylko same wnioski. Piszesz gdzieś wcześniej z dużą dozą pewności, że każdy jest podatny na manipulację, czy nawet pisałeś wprost ogólnie o tym że ludzie są głupi. To zbyt niefortunne stwierdzenie, więc uznałem je za manipulację mną. Bo znając siebie udawało mi się wielu manipulacji mną uniknąć. Nie lubię się wykłucać o pietruszkę, więc nie ciągnąłem tego w szczegółach. Tu też piszę, bo widzę że po prostu czepiasz się by się czepić, szukanie prawdy wygląda inaczej. Tyle w tym i bez odbioru bo nie ten temat.


Wt gru 17, 2019 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
@witoldm
Skłamałeś na mój temat.
A jeżeli się pomyliłeś, to tak naprawdę sam siebie zmanipulowałeś. Bo nigdzie nie sugerowałem nawet, że cię manipuluję.
I to by było na tyle, niepodatny na manipulację
"bojowniku o prawdę".

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt gru 17, 2019 2:49 pm
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ksiądz to zawód. Nawet jeżeli sami księża twierdzą, że "służą". W ankiecie, w rubryce "zawód" co wpisują zatem? "Bezrobotny"?.
To ze ktos musi cokolwiek wpisac w jakiejs rubryce bo tak sobie swiecki system ustalil i wymaga, czy tez w ankietach, wcale nie stanowi o tym ze to jest zawod.
Zreszta sam podales przyklad "bezrobotny", a to tez nie jest zawod.

To jest "brak zawodu" a nie zajmowanie się czymś, co zawodem nie jest.
Więc ksiądz wpisuje "bezrobotny" - tak?

Cytuj:
Zawoden nie jest ksiadz, kaplan, prezbiter, diakon, zakonnica, zakonnik, ministrant, pielgrzym, uczen, i wiele wiele innych.

Nie wiem, o co walczysz. Bycie księdzem spełnia kryteria zawodu, a w przytaczanej przeze mnie ankiecie mało kogo obchodzi, jak ty czy ktoś inny widzi ten zawód. Nawet założywszy, że ksiądz nie wykonuje zawodu, nadal jest szanowany przez 33% respondentów - gorsi są tylko politycy i maklerzy.

Cytuj:
A tak w ogole zgodzil bys sie np. jutro pracowac za 1 zlotowke caly dzien? A pojutrze za 20 zlotych? Czy raczej masz kazdy dzien czy godzine jednakowo placone?

Piszesz o tzw. "wolnych zawodach". Naucz się, jak działa świat, bo chyba jesteś tym zaskoczony. Zawód a etat to nie to samo.



I jak widac dales znow popis trolowania i glupoty, bo sam piszesz ze skoro ktos cos robi co nie jest zawodem, to powinien albo wpisac "brak zawodu", albo po prostu "nie dotyczy",
Ty chyba nawet w zyciu zadnego tego typu formularza nie wypelniales.
Jak bys dostal formularz ogolny pacjenta np. w szpitalu i byla by w nim rubryka "kiedy byla twoja ostatnia miesiaczka" to co bys w niej wpisal?
Ze nie masz miesiaczki?, czy ze ta rubryka cie nie dotyczy?
Tak samo jest z twoimi wpisami na forum jak i twoimi zalosnymi sondarzami, steki wymyslow i spekulacji , jak pytanie facetow o ostatnia miesiaczke. Nie masz pojecia o wierze i nie rozumiesz nawet terminw religijnych i ich znaczen.
Co maja wolne zawody i etaty wspolnego z Kosciolem?
wez sie chlopie w garsc i zacznij czytac konkrety, bo jak dotychczas to bujasz w toksycznych oblokach rury wydechowej ateizmu.


Wt gru 17, 2019 2:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Istnieje zawód i istnieje profesja.
Kapłaństwo to powołanie. Wśród kapłanów są np. ojcowie zakonni. Ich ciężko wsadzić w ramy zawodów bo taki ksiądz zakonnik to może być ekonomem itp. wykonywać różne zawody w ramach swojego zgromadzenia. A przeor zakonu ma wpisać w zawód wykonywany menadżer? A taki misjonarz wyjeżdżający np. na Madagaskar lub do innego egzotycznego kraju gdzie musi być kucharzem, stolarzem, kaznodzieją, spowiednikiem, murarzem, ogrodnikiem, szewcem, krawcem, hydraulikiem, nauczycielem to jaki zawód wykonuje?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt gru 17, 2019 3:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Osoba cywilna nie przedstawia się na ogół jaki ma zawód, nawet wówczas, gdy ten zawód traktuje jak powołanie życiowe. Kim powinien być kapłan wskazał św. M.Kolbe. W miejscu, gdzie ludziom zabrano tożsamość, i zamieniono człowieka w ponumerowany przedmiot, na zapytanie o to kim jest, zamiast odruchowo wyrecytować swój numer, odpowiedział, że jest księdzem katolickim. W tak upodlonym miejscu pozostał tym kim powinien być. Ci, którzy odpowiadali na pytania ankietowe to takie ludzkie 'numery', pozbawione zdowego rozsądku, odruchowo myślą w każdej sytuacji. Dlaczego strażak? Bo nie ma na nich żadnych nagonek i wybór zawodu nie jest przypadkowy. Ksiądz może być zawodem i taki niewierzący ksiądz powie swej parafiance: pani, to zawód jak każdy inny. A dziś mamy czas, by ów 'zawód' był dojrzany w krasie. Przestanie być atrakcyjny dla tych co widzą w nim sposób na zaistnienia dzięki profesji a nie swym umiejętnościom. Nie znamy określeń: antylekarz, antyprofesor, ale znamy antyklerykal. i autor wątku nim jest. Nie jet ateistą, bo przez emocjonalne okulary antyklerykała nie można dojść do prawdy. Tak więc czy antyklerykał to określenie tożsamości człowieka? Sceptyk szuka prawdy i zna granice, antyklerykal jest osobą myślącą emocjami i granic sobie nie stawia, szuka potwierdzeń.
Tischner powiedział kiedyś, że nie odchodzi się od Boga z powodu przeczytania dzieł Lenina, ale z powodu braku powołania i zawodowego proboszcza - tak.
Zestawienie więc księdza z innymi zawodami i próby interpretacji takiej listy, bardzo płytkiej służą ludziom bardzo powierzchownym, szukającym wciąż usprawiedliwienia swej niewiary. Ona jest niestabilna skoro ciągnie ich do wyłapywania nawet w takich listach 'zawodu', który ich męczy. Ja bym to zignorowała jako że niewiele można odczytać poza inżynierią społeczną. Emocje wymagają takich wzmocnień, rozum powinien mieć wszystko poukladane i powinien widziec głębiej. Dlaczego nie padło zapytanie o to, dlaczego ten strażak prowadzi listę? Mój teść, który był prokuratorem powtarzał, że dobry ksiądz jest więcej wart niż stu policjanów. W drugiej jednak płaszczyźnie widać stosunek tego człowieka do ludzi; widział w nich dobro, a zło w proporcjach, które mają miejsce. Wśród księży podaje to Biblia: co dwunasty kapłan to zawód. Antyklerykał widzi te proporcje w krzywym zwierciadle, a człowiek masowy tak jak mu podadzą media, które ogląda.

Inna płaszczyzna obserwacji to przyjęcie klucza odczytu w kategoriach zawodów. Można, jeśli ktoś potrafi spoglądać na sprawy z różnych perspektyw. Tu także powinno się szukać odpowiedzi: dlaczego taka lista? I wówczas nie warto się czepiać pojęcia: zawód.

Analitycy potrzebują więcej danych statystycznych do interpretacji. Ideolog nakarmi się taką listą. Mamy więc i trzeci klucz odczytu: dane powierzchowne, które wykorzystuje się do tworzenia bezmyślnego człowieka metodami inżynierii społecznej. Wieść gminna głosi, że zabierając człowiekowi Boga, łyka już wszystko. Traci rozum.

Katolicy rozmawiając w innym wątku o kryzysie w Kościele spierają się, ale szukają przyczyn. Wiedzą też lub mają taką intuicję dlaczego pewne sprawy ujrzały światło dzienne. Były przepowiedziane, nawet czterysta lat temu i wskazano wówczas wiek k. XX. Było tego trochę jako, więc i czytać można tak jak sprawy mają miejsce. I też dostrzega się intencje.

O zawodzie profesora i jego dewaluacji też można rozmawiać. Ciekawie to przedstawił prof. B.Wolniewicz. A ludzie nadal widzą w profesorach takich intelektualistów o wysokim poziomie etycznym. Nagłaśniają sprawy tych, którzy śmią operować mową nienawiści jak pewien profesor z Torunia, innemu odebrano w ostatnim momencie zajęcia z bioetyki lekarskiej w uniwersytecie medycznym, innego pozbawiono pracy bo śmiał na zajęciach ze studentami medycyny interpretować 'nieprawomyślnie' dostępne informacje o homoseksualizmie, również te podawane przez WHO.


Śr gru 18, 2019 10:34 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Jakieś milion lat temu w średniej szkole na lekcji religii wyszła jakaś dyskusja czy ksiądz to zawód. Nie pamiętam szczegółów, ale utkwiło mi w pamięci, że ksiądz się zaśmiał i powiedział że jego zawód to mechanik samochodowy - przed pójściem do seminarium skończył technikum mechaniczne :)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr gru 18, 2019 10:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych (CBOS)
Wg Wikipedii:

Zawód – zbiór zadań (zespół czynności) wyodrębnionych w wyniku społecznego podziału pracy, będących świadczeniami na rzecz innych osób, wykonywanych stale lub z niewielkimi zmianami przez poszczególne osoby i wymagających odpowiednich kwalifikacji (wiedzy i umiejętności), zdobytych w wyniku kształcenia lub praktyki. Wykonywanie zawodu stanowi źródło dochodów. Szczególnym rodzajem zawodu jest profesja.

Czyli zbiór zadań, które wykonuje ksiądz, nie zdobywa uznania w społeczeństwie.

P.S.
Zniknął założony przeze mnie wątek o wczorajszym głośnym wydarzeniu (cały czas była to tym mowa w serwisach informacyjnych). Chodzi o udostępnienie organom ścigania tajnych danych kościelnych dotyczących pedofilów.
Jak rozumiem, to usunięcie wątku to w ramach walki o jedynie słuszną prawdę?
Nawet niusy dotyczące decyzji papieża będziecie usuwać?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr gru 18, 2019 2:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL