Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 1:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
 Kosciol a polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Yarpen Zirgin napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
Ja tam nie lubuję się w spiskowych teoriach i ufam, że sąd biskupi miał podstawę do unieważnienia poprzedniego małżeństwa(...)

Stwierdzenia nieważności, a nie unieważnienia. To nie jest, wbrew potocznemu mniemaniu, to samo i nie można stosować tych terminów zamiennie.

Racja. Tyle ze nawrt ks. Isakowicz w zalinkowanym przez Jockeya linku uzywa słowa "unieważnienie"


Wt lip 21, 2020 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
To, że ksiądz popełnia błąd, nie oznacza jeszcze, że mamy go naśladować.


Wt lip 21, 2020 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Yarpen Zirgin napisał(a):
...nie przykładaj swoje miary do wszystkich. To, że Ty widzisz jakiś wydumany problem, nie oznacza jeszcze, że inni również tak podchodzą do tej sprawy.
Moja miara jest taka że mam gdzieś losy Kurskiego i losy Kościoła. A tutaj na forum "przykleiłem do swojej wypowiedzi miarę z jaką ja się spotkałem", wśród ludzi dla których autorytet kościoła istnieje już tylko w sferze baśni i legend.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli masz zamiar tutaj sugerować, że sąd biskupi wydał orzeczenie w sprawie J. Kurskiego z naruszeniem prawa kanonicznego, to przedstaw stosowne dowody. W innym przypadku daruj sobie takie sugestie.
To już taki nawyk nad którym nie panujesz z tymi dowodami? :D
Ale na serio, to ja nawet wychodzę z założenia że biskupi znaleźli jakieś dowody i ich decyzja mogła być słuszna. Ale w tej konkretnej sprawie to ma takie samo znaczenie jak fakty miały znaczenia w niedawno skończonej kampanii wyborczej, czyli praktycznie żadne.
Tu chodzi o wizerunek. Coś trochę nieuchwytnego. To taki dziwny obszar na którym logika nie zawsze działa. Można na przykład wygrać w sądzie sprawę ale i tak stracić na wizerunku.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt lip 21, 2020 9:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Właśnie dlatego o czym pisze Inczuczuna uważam ze Kościół powinien zająć stanowisko aby ukrócić takie wypowiedzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 21, 2020 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Takie wypowiedzi na temat Kościoła były, są i zawsze będą. Nawet jeżeli któryś z biskupów publicznie powie, że wszystko było zgodnie z prawem, to i tak nadal będą pojawiać się wypowiedzi, że sprawa jest podejrzana/załatwiona po znajomości/za łapówkę itd., bo w określonych kręgach nie szuka się prawdy na temat Kościoła, tylko kija, który można mu przyłożyć. To zaś, że "kij" to tylko wymysł wyobraźni i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, takich osób nie obchodzi. Dlatego trzeba wreszcie wstać z kolan, przestać dowodzić, że się nie jest jeleniem, i na wzór Chrystusa zawołać do oskarżycieli: "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?"

A to, że są ploty i szemrania? Przeciwko Chrystusowi też były. Sytuacja się powtarza, co zresztą zapowiedział Zbawiciel:
24 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. 25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. (Mt 10,24-25)

Za bardzo się przyzwyczailiście, że przed byle oskarżycielem Kościół pada na kolana i tłumaczy się z win urojonych, bo "jeszcze coś sobie ludzie pomyślą". :(


Śr lip 22, 2020 7:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Tu są pewne fakty, nagłośnione w niemal wszystkich mediach. A czy winy są urojone nie wiemy? Nie wiemy ponieważ nie mamy oficjalnych informacji, poza takimi które budzą wątpliwości i jest ich sporo.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Za bardzo się przyzwyczailiście, że przed byle oskarżycielem Kościół pada na kolana i tłumaczy się z win urojonych, bo "jeszcze coś sobie ludzie pomyślą". :(
Duma kroczy przed upadkiem.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lip 22, 2020 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):
Tu są pewne fakty, nagłośnione w niemal wszystkich mediach.

Jakie to konkretnie fakty są nagłośnione w "niemal wszystkich mediach" poza tymi, że zarówno J. Kurski jak i jego żona, uzyskali stwierdzenie nieważności poprzednich małżeństw, dzięki czemu mogli wziąć ślub kościelny?

Inczuczuna napisał(a):
A czy winy są urojone nie wiemy? Nie wiemy ponieważ nie mamy oficjalnych informacji, poza takimi które budzą wątpliwości i jest ich sporo.

Ja zajmuję się faktami, a nie plotkami. Fakty zaś są takie, jak wskazałem powyżej. Jeżeli masz dostęp do innych, to poproszę o ich przedstawienie.

Inczuczuna napisał(a):
Cytuj:
Za bardzo się przyzwyczailiście, że przed byle oskarżycielem Kościół pada na kolana i tłumaczy się z win urojonych, bo "jeszcze coś sobie ludzie pomyślą". :(

Duma kroczy przed upadkiem.

To nie duma, tylko normalne podejście do życia. Udowadnia się winę, a nie niewinność, więc to oskarżyciele powinni przedstawiać dowody potwierdzające to, co wygadują na temat Kościoła, a nie my tłumaczyć.


Śr lip 22, 2020 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):

Tu chodzi o wizerunek. Coś trochę nieuchwytnego. To taki dziwny obszar na którym logika nie zawsze działa. Można na przykład wygrać w sądzie sprawę ale i tak stracić na wizerunku.

Rzuć kogoś błotem a plama zawsze zostanie.
Wizerune traci osoba postawiona w stan oskarżenia, nieważne o co została oskarżona. Nieważne też, czy została skazana, czy nie.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr lip 22, 2020 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jakie to konkretnie fakty są nagłośnione w "niemal wszystkich mediach" poza tymi, że zarówno J. Kurski jak i jego żona, uzyskali stwierdzenie nieważności poprzednich małżeństw, dzięki czemu mogli wziąć ślub kościelny?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zajmuję się faktami, a nie plotkami. Fakty zaś są takie, jak wskazałem powyżej. Jeżeli masz dostęp do innych, to poproszę o ich przedstawienie.
Są fakty dotyczące tego o czym piszesz, ale nie będę się czepiał wątpliwości które powinien mieć wierny krk. Jak widać na twoim przykładzie ślepa wiara w słuszność decyzji biskupów usuwa te wątpliwości. Chociaż mnie ciekawi jak można argumentować coś stojącego tak w tak jawnej sprzeczności z tym co na co dzień głosi krk. Wspominałem już wcześniej co to takiego.
Inne fakty dotyczą osoby Jacka Kurskiego, który nie jest jakimś anonimowym facetem tylko szefem propagandy obecnego rządu.
Ślub był huczny. Miejsce to znane sanktuarium. Udział plejady polityków. Wizyta z naczelnikiem państwa na Wawelu. To są te fakty które ignorujesz.
Inczuczuna napisał(a):
To nie duma, tylko normalne podejście do życia. Udowadnia się winę, a nie niewinność, więc to oskarżyciele powinni przedstawiać dowody potwierdzające to, co wygadują na temat Kościoła, a nie my tłumaczyć.
Sęk w tym że cała sprawa dotyczy nie tylko kościoła ale też jego powiązań z politykami obecnej władzy. Można sobie jak ty wybrać kawałek z tej całości i twierdzić że to drobiazg. Ale suma tego wszystkiego już drobiazgiem nie jest.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lip 22, 2020 3:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
mareta napisał(a):
Rzuć kogoś błotem a plama zawsze zostanie.
Dlatego używamy środków czystości które pozwalają plamę usunąć.
W przypadku niesłusznych oskarżeń tym środkiem jest prawda. W przypadku słusznych dobre i akceptowalne wytłumaczenie.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lip 22, 2020 3:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jakie to konkretnie fakty są nagłośnione w "niemal wszystkich mediach" poza tymi, że zarówno J. Kurski jak i jego żona, uzyskali stwierdzenie nieważności poprzednich małżeństw, dzięki czemu mogli wziąć ślub kościelny?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zajmuję się faktami, a nie plotkami. Fakty zaś są takie, jak wskazałem powyżej. Jeżeli masz dostęp do innych, to poproszę o ich przedstawienie.
Są fakty dotyczące tego o czym piszesz (...)

Wobec tego poproszę o przedstawienie tych innych faktów, o których wiesz na temat tego, co czym napisałem, a których ja nie wymieniłem.

Cytuj:
Inczuczuna napisał(a):
To nie duma, tylko normalne podejście do życia. Udowadnia się winę, a nie niewinność, więc to oskarżyciele powinni przedstawiać dowody potwierdzające to, co wygadują na temat Kościoła, a nie my tłumaczyć.
Sęk w tym że cała sprawa dotyczy nie tylko kościoła ale też jego powiązań z politykami obecnej władzy. Można sobie jak ty wybrać kawałek z tej całości i twierdzić że to drobiazg. Ale suma tego wszystkiego już drobiazgiem nie jest.

No przykro mi, ale dalej operujesz w zakresie plotek i insynuacji, a nie twardych faktów. Masz jakieś konkrety?


Śr lip 22, 2020 3:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):
mareta napisał(a):
Rzuć kogoś błotem a plama zawsze zostanie.
Dlatego używamy środków czystości które pozwalają plamę usunąć.
W przypadku niesłusznych oskarżeń tym środkiem jest prawda. W przypadku słusznych dobre i akceptowalne wytłumaczenie.

A podasz te fakty? Bo wyglada to słabo. To tak jakbyś bezrozumnie powtarzał to co media mainstreamu mówią piszą i pokazują. Oczywiście wszystko na podstawie domysłu plotki pomówienia.
To jak będzie?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2020 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Fakty dotyczące małżeństwa i jego unieważnienia:
1. Tego uczy KościółNIEROZERWALNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA - ktoś zaprzeczy?
2. 20 lat małżeństwa i trójka dzieci - unieważnione małżeństwo - ktoś zaprzeczy?

Fakty dotyczące ślubu:
Ślub był huczny w miejsce które jest znanym sanktuarium.
Udział znanych polityków.
Wizyta z naczelnikiem państwa na Wawelu.

Proszę mi wskazać co z tego jest plotką, co domysłem, co pomówieniem. Śmiało.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lip 22, 2020 3:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):
2. 20 lat małżeństwa i trójka dzieci - unieważnione małżeństwo - ktoś zaprzeczy?

Ja zaprzeczę. Stwierdzono nieważność małżeństwa, a nie, jak twierdzisz, je unieważniono. Czyli mamy jedno kłamstwo i cztery fakty wśród tych pięciu punktów, które wskazałeś.

Ale ad rem:
Masz jakieś fakty, których nie znamy, a które możesz wskazać w kwestii tego wydarzenia i jego otoczki, zmieniające cokolwiek w tym, co wiadomo?
Bo te cztery fakty, które wskazałeś, są akurat powszechnie znane i nikt ich nie ignoruje.


Śr lip 22, 2020 4:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Inczuczuna napisał(a):
Fakty dotyczące małżeństwa i jego unieważnienia:
1. Tego uczy KościółNIEROZERWALNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA - ktoś zaprzeczy?
2. 20 lat małżeństwa i trójka dzieci - unieważnione małżeństwo - ktoś zaprzeczy?

Fakty dotyczące ślubu:
Ślub był huczny w miejsce które jest znanym sanktuarium.
Udział znanych polityków.
Wizyta z naczelnikiem państwa na Wawelu.

Proszę mi wskazać co z tego jest plotką, co domysłem, co pomówieniem. Śmiało.

Wszyscy wydajecie wyrok na sąd biskupi ze na pewno wydał decyzje o nieważności małżeństwa dlatego ze to Kurski. A w domyśle ze na pewno za kasę.
Chodzi o to żebyś podał te fakty które powodują ze w twojej ocenia sąd biskupi popełnił błąd wydając decyzje. W świetle faktów tego nie jesteśmy w stanie ocenić. A z tego co wiem w prawie jest domniemanie niewinności. Tak wiec albo masz dowody ze sąd biskupi skłamał i za pieniądze udzielił decyzji stwierdzającej nieważność małżeństwa albo trzeba odwołać kłamstwa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2020 4:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL