Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
mniszek_pospolity napisał(a):
Już takie dziwy na świecie mamy: rodzic1, rodzic2, bo nie można używać pojęć "ojciec", "matka", żeby się czasem ktoś pokrzywdzony nie poczuł...

Jak się zastanowić to ten sposób może bardziej obraźliwy. Bo niby dlaczego jeden z rodziców jest tym nr 1, czyli domyślnie ważniejszym? A normalny sposób nie wartościuje żadnego rodzica: ojciec i matka są tak samo ważni.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt wrz 20, 2019 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
No jasne, że tak... tylko niestety "machina" ruszyła i teraz mamy to co mamy. Jak dla mnie ruch LGBT w dużej mierze pragnie wywrócić cały świat, porządek do góry nogami. Im bardziej kontrowersyjnie i dziwnie, tym lepiej.

Kiedyś był taki rysunek z facetem, który przyszedł z jakimś zwierzęciem (koń, pies?, nie pamiętam) i mówi do tego zwierzaka: "poczekaj, jeszcze tylko ci państwo i my następni" - wskazywał na dwóch facetów, którzy wzięli ślub cywilny - tak to wyglądało.

Myślę, że na tym by się nie skończyło. Tak jak zresztą Rabiej zapowiadał po czym się z tego wycofywał. Najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa i w końcu adopcje...

Tylko takim "rewolucjonistom obyczajowym" zawsze będzie mało i za chwilę zaczną postulować o możliwość zawarcia związku z 12-letnią dziewczyną/chłopcem.

Dajesz kciuk, tracisz całą rękę. Wszelkie ustępstwa na rzecz tego ruchu obnażą tylko słabość społeczeństwa. Bo oto wychodzi na to, że mniejszość ma prawo narzucać i realizować swoje postulaty wobec większości...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt wrz 20, 2019 3:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
I dlatego trzeba pilnować, aby ludzie, którzy mają chęć takie "cuda" wprowadzić w życie, nigdy nie znaleźli się u władzy w RP.


Pt wrz 20, 2019 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia napisał(a):
To jest zła analogia. Na otyłość mamy wpływ. Na orientację seksualną nie. To tak, jakby wstawianie ramp dla niepełnosprawnych przy miejscach użyteczności publicznej miało promować niepełnosprawność jako normę. Tu nie ma co promować, ci ludzie tacy są, czy tego chcą, czy nie. My możemy im co najwyżej ułatwić życie, lub je utrudnić.

Na orientację seksualna również mamy jakiś wpływ. Tak jak wspomniałam, wpływ na oreintację ma m.in. wychowanie dziecka, a w tym obecność prawidłowych wzorców kobiety i mężczyzny, albo nie, np. faceci wychowywani przez samotne matki często wykształcają orientację homoseksualną albo biseksualną, ponieważ nie wychodzi im z kobietami, nie czują się męsko. To jest prawdziwa tragedia życiowa, do której dokładają się orędownicy małżeństw homo.
Cytuj:
Założenie: małżeństwo zawiera się po to, by założyć rodzinę
Fakt: dwoje bezpłodnych osób nie jest w stanie założyć rodziny
Wniosek: dwoje bezpłodnych osób nie ma po co zawierać małżeństwa

Jeśli to jest chochoł, pokaż, gdzie przeinaczyłam twoje rozumowanie.

Błąd: dwoje bezpłodnych osób może założyć rodzinę. Pewnie nie słyszałaś nigdy o adopcjach?
Wniosek błędny.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 20, 2019 3:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 07, 2019 2:09 pm
Posty: 110
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kravia napisał(a):
W formie ślubu cywilnego. Można to nazywać "związkiem partnerskim", jeśli mamy aż taki problem z definicją małżeństwa.

Nie można.

Można.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Bogu dzięki, że osoby LGBT i "pożyteczni idioci", którzy im służą, nie mają możliwości zmiany tych definicji, które są zawarte w Konstytucji RP. Zaś to, że jakaś część świata zgłupiała i dała sobie wmówić, że można przedefiniować małżeństwo i rodzinę tak, jak to chcą piewcy ideologii LGBT, nie oznacza jeszcze, że w Polsce też musimy podążyć tą drogą. :)

Wypowiedzi niemerytoryczne będę w tym wątku ignorować, tak tylko ostrzegam, żebyś się później nie dopytywał.

feelek napisał(a):
Jeszcze raz. Związki osób LGBT są w Polsce legalne. Nikt tego nie zabrania.

Są legalne. Nie mogą być sformalizowane tak, jak związki hetero. Lepiej?

Inczuczuna napisał(a):
Oczywiście że ma. Jest to fundament przetrwania tego państwa. Idea że związki homoseksualne są jak najbardziej normalne jest dla każdego społeczeństwa i państwa po prostu samobójcza.

Możesz rozwinąć?

Inczuczuna napisał(a):
Ludzie którzy swój związek traktują poważnie nie potrzebują formalnego potwierdzenia w postaci ślubu. Ci co postulują za ustawą o związkach partnerskich nie głoszą takich szczytnych haseł, a raczej bardzo przyziemne: dziedziczenie, wspólne rozliczanie z podatków itp. Tylko że państwo nie ma absolutnie żadnego interesu w tym żeby dawać im takie przywileje.

Nie rozmawiamy tutaj o ruchu LGBT, tylko o tym, w jaki sposób państwo może usprawiedliwić swoją dyskryminację związków jednopłciowych.

mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
A ojciec adopcyjny nie jest ojcem.

Nie jest jedynie biologicznym ojcem, tak samo zresztą z matką.

Ojciec, z definicji, to ten, co spłodził dziecko. Ale widzę, że trzymasz się sztywno definicji tylko wtedy, gdy ci to pasuje.
mniszek_pospolity napisał(a):
Dziecko potrzebuje dwóch wzorców: męskiego i kobiecego.

Ale my nie rozmawiamy tutaj o dzieciach. Tylko o dorosłych ludziach, którzy chcą sformalizować swój związek.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Na orientację seksualna również mamy jakiś wpływ.

Masz wpływ na swoją orientację seksualną? Przecież homoseksualizm był stygmatyzowany i tępiony na świecie od lat, ci ludzie nieraz ginęli za zbrodnię kochania osoby tej samej płci. Po co, skoro wystarczyło zmienić orientację?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Cytuj:
Założenie: małżeństwo zawiera się po to, by założyć rodzinę
Fakt: dwoje bezpłodnych osób nie jest w stanie założyć rodziny
Wniosek: dwoje bezpłodnych osób nie ma po co zawierać małżeństwa

Jeśli to jest chochoł, pokaż, gdzie przeinaczyłam twoje rozumowanie.

Błąd: dwoje bezpłodnych osób może założyć rodzinę. Pewnie nie słyszałaś nigdy o adopcjach?
Wniosek błędny.


Ok, no to zmodyfikujmy rozumowanie:
Założenie: małżeństwo zawiera się po to, by założyć rodzinę
Fakt: dwoje osób homo jest w stanie założyć rodzinę (np. przez przysposobienie dziecka partnera)
Wniosek: dwoje osób homo spełnia warunki, by zawrzeć małżeństwo


Pt wrz 20, 2019 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Żadania LGBT to agresja na kulturę społeczeństwa w którym żyją.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 20, 2019 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Cytuj:
Wypowiedzi niemerytoryczne będę w tym wątku ignorować,


Zapomniałaś tylko dodać, że niemerytoryczne w Twojej ocenie. Jak coś Ci nie będzie pasować, to sobie to pominiesz i przejdziesz wybiórczo dla wygodnych według Ciebie fragmentów poszczególnych postów. W ten sposób to taka dyskusja trochę jest bez sensu, bo jak sobie będziesz wybierać pojedyncze zdania, a ominiesz szerokim łukiem cały przekaz, to będziemy się wszyscy kręcić "wkoło Macieju"... /:

Odpowiadając na główne pytanie tego wątku: Nie, państwo nie powinno zalegalizować związków LGBT. Mamy Konstytucję, mamy demokrację. Zdecydowana większość Polek i Polaków sprzeciwia się "małżeństwom homoseksualnym", więc póki co taki postulat to czysta utopia.

Osobom homoseksualnym w Polsce nikt niczego nie zabrania. Studiują, pracują, chodzą na piwo, do kina i na dyskoteki, mają nawet swoje nocne lokale, mogą obchodzić urodziny, iść na wesele i oglądać serial "M jak miłość" jeżeli przyjdzie im na to ochotę.

Natomiast rodzina to nie tylko podstawowa komórka społeczna, ale i fundament narodu. Jak już dawno słusznie zauważono: jak ktoś zechce zniszczyć naród w Polsce, to najpierw uderzy w Kościół. Z jednej strony jest rozdział Kościoła od państwa, a z drugiej w Polsce miliony są katolikami, mają takie a nie inne wychowanie, światopogląd. To co już dawno panoszy się na zachodzie pod szumną nazwą "ruchu LGBT" w Polsce wiele nie osiągnie, bo uderzając w tradycyjne wartości Polaków, wiarę katolicką i konserwatywne poglądy uderzają w większość obywateli.

Kiedyś już zadałem to pytanie na forum. Czemu służą te marsze LGBT? No czemu? Jak Karvia chce jest to "walka o uprawnienie", o to, żeby mogły być małżeństwa homoseksualne.

Tylko, że na zachodzie Europy mają już legalizację związków homoseksualnych. Ba, mają nawet prawo do adopcji dzieci.

Dlaczego więc wciąż maszerują? O co teraz walczą i z kim skoro wszystkie ich postulaty zostały już dawno temu spełnione?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt wrz 20, 2019 5:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia napisał(a):
Masz wpływ na swoją orientację seksualną? Przecież homoseksualizm był stygmatyzowany i tępiony na świecie od lat, ci ludzie nieraz ginęli za zbrodnię kochania osoby tej samej płci. Po co, skoro wystarczyło zmienić orientację?

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy rżniesz głupa?
Cytuj:
Na orientację seksualna również mamy jakiś wpływ. Tak jak wspomniałam, wpływ na orientację ma m.in. wychowanie dziecka, a w tym obecność prawidłowych wzorców kobiety i mężczyzny, albo nie, np. faceci wychowywani przez samotne matki często wykształcają orientację homoseksualną albo biseksualną, ponieważ nie wychodzi im z kobietami, nie czują się męsko. To jest prawdziwa tragedia życiowa, do której dokładają się orędownicy małżeństw homo.

Cytuj:
Ok, no to zmodyfikujmy rozumowanie:
Założenie: małżeństwo zawiera się po to, by założyć rodzinę
Fakt: dwoje osób homo jest w stanie założyć rodzinę (np. przez przysposobienie dziecka partnera)
Wniosek: dwoje osób homo spełnia warunki, by zawrzeć małżeństwo

Błąd: dwoje osób homo nie może założyć rodziny, bo rodzina to matka (kobieta), ojciec (mężczyzna) i dziecko/dzieci
Wniosek: dwoje osób homo nie spełnia warunku, by zawrzeć małżeństwo

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 20, 2019 5:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bogu dzięki, że osoby LGBT i "pożyteczni idioci", którzy im służą, nie mają możliwości zmiany tych definicji, które są zawarte w Konstytucji RP. Zaś to, że jakaś część świata zgłupiała i dała sobie wmówić, że można przedefiniować małżeństwo i rodzinę tak, jak to chcą piewcy ideologii LGBT, nie oznacza jeszcze, że w Polsce też musimy podążyć tą drogą. :)

Wypowiedzi niemerytoryczne będę w tym wątku ignorować, tak tylko ostrzegam, żebyś się później nie dopytywał.

No wiem, że rzeczywistość Cię kole w oczy i ją ignorujesz (tak jak zignorowałaś zapis Konstytucji na temat ochrony małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety), ale nie widzę powodu, aby udawać, że jest inna.


Pt wrz 20, 2019 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia napisał(a):
Możesz rozwinąć?
Mogę. Słowo klucz: demografia.
Kravia napisał(a):
Nie rozmawiamy tutaj o ruchu LGBT, tylko o tym, w jaki sposób państwo może usprawiedliwić swoją dyskryminację związków jednopłciowych.
Nie ma żadnej dyskryminacji. Są co na najwyżej niewielkie przywileje dla normalnych związków mężczyzny i kobiety. A państwo takie związki wspiera bo ma w tym interes: następne pokolenia członków społeczności i obywateli państwa. Znowu chodzi o demografię. To przecież jest jasne jak słońce i proste jak budowa cepa (cep składa się z bijaka i dzierżaka).

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt wrz 20, 2019 7:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
A dlaczego małżeństwo miałoby ograniczać się do związku 2 ludzi? Czemu człowieka z psem nie mógłby się ożenić?


Pt wrz 20, 2019 7:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 07, 2019 2:09 pm
Posty: 110
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Wypowiedzi niemerytoryczne będę w tym wątku ignorować,

Zapomniałaś tylko dodać, że niemerytoryczne w Twojej ocenie. Jak coś Ci nie będzie pasować, to sobie to pominiesz i przejdziesz wybiórczo dla wygodnych według Ciebie fragmentów poszczególnych postów.

Nie, nie o to chodzi, czy mi coś pasuje, czy nie. Jeśli coś nie odnosi się do tematu, tylko ma służyć ponabijaniu się ze mnie, to co ja mam odpowiedzieć na taką wypowiedź? Dyskusja nie jest o mnie, chociaż niektórzy próbują sprowadzić ją na takie tory.
mniszek_pospolity napisał(a):
Odpowiadając na główne pytanie tego wątku: Nie, państwo nie powinno zalegalizować związków LGBT. Mamy Konstytucję, mamy demokrację. Zdecydowana większość Polek i Polaków sprzeciwia się "małżeństwom homoseksualnym", więc póki co taki postulat to czysta utopia.

A możesz podać jakieś argumenty przeciwko małżeństwom homoseksualnym?
mniszek_pospolity napisał(a):
Dlaczego więc wciąż maszerują? O co teraz walczą i z kim skoro wszystkie ich postulaty zostały już dawno temu spełnione?

O, widzisz, to jest właśnie niemerytoryczna wypowiedź. Nie odnosi się do pytania, tylko odciąga temat w tym kierunku, który ciebie bardziej interesuje.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy rżniesz głupa?

No i skończyła się miła wymiana argumentów :( Nie rżnę głupa i potrafię czytać. To ty zapomniałaś, jak wyglądał twój argument:
Ja: Dlaczego państwo nie powinno zezwolić na małżeństwa homoseksualne?
Ty: Bo to sprawiłoby wrażenie, że homoseksualizm to coś normalnego
Ja: A co w tym złego?
Ty: Bo to byłoby jak promowanie otyłości. Jak będziemy udawać, że otyłość jest ok, to ludzie mogą uznać, że to jest dobre i mniej dbać o sylwetkę.
Ja: Ale piętnowanie otyłości ma sens, bo mamy na to wpływ. Na homoseksualizm wpływu się nie ma.
Ty: Mamy wpływ na homoseksualizm - trzeba tylko dobrze wychować dziecko.

Zgubiłaś wątek. Ja cię próbowałam nakierować z powrotem do kontekstu, a ty mnie obrażasz. Wyjaśnię jeszcze raz: piętnowanie homoseksualizmu nie sprawi, że geje pomyślą sobie: "nie no, w sumie niefajnie być gejem, przejdę na heteroseksualizm". To tak nie działa. Więc po co utrzymywać przesłanie, że homoseksualizm jest czymś nienormalnym? Czemu ma to służyć?

towarzyski.pelikan napisał(a):
Błąd: dwoje osób homo nie może założyć rodziny, bo rodzina to matka (kobieta), ojciec (mężczyzna) i dziecko/dzieci
Wniosek: dwoje osób homo nie spełnia warunku, by zawrzeć małżeństwo

Podsumowując: osoby tej samej płci nie mogą założyć rodziny, bo rodzina z definicji składa się z osób dwóch płci. Czyli co, jedyne co stoi na drodze do legalizacji małżeństw homo, to definicja rodziny?

Inczuczuna napisał(a):
Mogę. Słowo klucz: demografia.

"Idea że związki homoseksualne są jak najbardziej normalne" powoduje zmniejszenie dzietności? Jak?

Inczuczuna napisał(a):
Nie ma żadnej dyskryminacji. Są co na najwyżej niewielkie przywileje dla normalnych związków mężczyzny i kobiety. A państwo takie związki wspiera bo ma w tym interes: następne pokolenia członków społeczności i obywateli państwa. Znowu chodzi o demografię. To przecież jest jasne jak słońce i proste jak budowa cepa (cep składa się z bijaka i dzierżaka).

Jeśli są przywileje, to jest i dyskryminacja. Przeczytałeś mojego pierwszego posta w tym wątku? Do tego argumentu już się odniosłam. Gdyby chodziło o demografię, przywileje dostawałyby pary z dziećmi. A nie każda para, która ma kompatybilne genitalia, niezależnie od chęci i zdolności do spłodzenia potomka.

Stefan12 napisał(a):
A dlaczego małżeństwo miałoby ograniczać się do związku 2 ludzi? Czemu człowieka z psem nie mógłby się ożenić?

Bo pies nie może podpisać umowy cywilnej.


Pt wrz 20, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia, podaj jeden argument, co się niby w społeczeńśtwie poprawi?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 20, 2019 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia
Homoseksualiści w związkach homoseksualnych, jakby nie kombinowali dzieci mieć nie będą. Natomiast pary o kompatybilnych narządach płciowych, nawet jeśli nie planują się rozmnażać, to zawsze mogą te plany zmienić, albo rozmnożyć się niechcący.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt wrz 20, 2019 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Kravia napisał(a):
dyskryminację

?


Pt wrz 20, 2019 8:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL