Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
 Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie próbuj wmawiać tutaj, że stwierdzenie, iż pociąg do tej samej płci jest niewłaściwie ukształtowany, to kwestia etyki. To jest kwestia biologii.

Jakieś argumenty? Ja twierdzę, że może służyć budowaniu związku, tak, jak w innych przypadkach, gdy cel prokreacyjny jest wykluczony. Twierdzisz, że pociąg do osób starszych czy niepłodnych jest niewłaściwy na gruncie biologicznym?


Yarpen Zirgin napisał(a):
Natura tego zaburzenia, a nie orientacji, jest taka, że uniemożliwia stworzenie prawidłowego związku.

Nie pisałem o prawidłowym/nieprawidłowym (etyka), ale o trwałym związku.


Pn paź 05, 2020 5:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie próbuj wmawiać tutaj, że stwierdzenie, iż pociąg do tej samej płci jest niewłaściwie ukształtowany, to kwestia etyki. To jest kwestia biologii.

Jakieś argumenty?

Znajdziesz je w podręczniku do biologii dla szkoły podstawowej/średniej, w rozdziałach na temat narządów płciowych i cyklu życia człowieka.
Zapraszam do przypomnienia wiadomości, bo ja podstaw nie tłumaczę.

Cytuj:
Ja twierdzę, że może służyć budowaniu związku,

Wiesz, można też twierdzić, że księżyc jest z sera, ale to jeszcze nie znaczy, że jest to zgodne z prawdą.

Cytuj:
Twierdzisz, że pociąg do osób starszych czy niepłodnych jest niewłaściwy na gruncie biologicznym?

Ok. Skoro zaczynasz polemizować z tym, co sobie wymyślasz, a potem mi przypisujesz, to ta rozmowa straciła sens.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Natura tego zaburzenia, a nie orientacji, jest taka, że uniemożliwia stworzenie prawidłowego związku.

Nie pisałem o prawidłowym/nieprawidłowym (etyka), ale o trwałym związku.

Najpierw trzeba się zastanowić czy związek jest prawidłowy, dopiero potem rozmyślać nad trwałością.


Pn paź 05, 2020 5:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Znajdziesz je w podręczniku do biologii dla szkoły podstawowej/średniej, w rozdziałach na temat narządów płciowych i cyklu życia człowieka.
Zapraszam do przypomnienia wiadomości, bo ja podstaw nie tłumaczę.

Masz dziwny sposób dyskutowania, każąc się domyślać co chcesz przekazać i to jeszcze imputując przy tym komuś, że nie wie, co jest w podręcznikach do biologii. Nie mam zamiaru się domyślać, co masz na myśli. Jeśli chcesz to dyskutować to napisz explicite swoje argumenty.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Ja twierdzę, że może służyć budowaniu związku,

Wiesz, można też twierdzić, że księżyc jest z sera, ale to jeszcze nie znaczy, że jest to zgodne z prawdą.

Niezgodne z prawdą jest, że pociąg seksualny do osób tej samej płci służy budowaniu związku homoseksualnego? Osobliwy pogląd.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Ok. Skoro zaczynasz polemizować z tym, co sobie wymyślasz, a potem mi przypisujesz, to ta rozmowa straciła sens.

Nie baw się w niedomówienia typu "to jest oczywistością z książek do biologii" zamiast precyzowania argumentów, to mniej będę musiał sobie dopowiadać.


Yarpen Zirgin napisał(a):
Najpierw trzeba się zastanowić czy związek jest prawidłowy, dopiero potem rozmyślać nad trwałością.

Prawidłowy czyli jaki? Co odróżnia prawidłowy związek od nieprawidłowego?


Pn paź 05, 2020 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Znajdziesz je w podręczniku do biologii dla szkoły podstawowej/średniej, w rozdziałach na temat narządów płciowych i cyklu życia człowieka.
Zapraszam do przypomnienia wiadomości, bo ja podstaw nie tłumaczę.

Masz dziwny sposób dyskutowania, każąc się domyślać co chcesz przekazać i to jeszcze imputując przy tym komuś, że nie wie, co jest w podręcznikach do biologii. Nie mam zamiaru się domyślać, co masz na myśli. Jeśli chcesz to dyskutować to napisz explicite swoje argumenty.

No cóż, to nie będziemy rozmawiać, bo ja nie tłumaczę podstaw.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Ja twierdzę, że może służyć budowaniu związku,

Wiesz, można też twierdzić, że księżyc jest z sera, ale to jeszcze nie znaczy, że jest to zgodne z prawdą.

Niezgodne z prawdą jest, że pociąg seksualny do osób tej samej płci służy budowaniu związku homoseksualnego? Osobliwy pogląd.

To jest chora sytuacja, a nie "związek". Dlatego nie ma mowy o jakiejkolwiek "budowie", a co najwyżej próbach wmawiania, że coś nienormalnego jest normalne.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Najpierw trzeba się zastanowić czy związek jest prawidłowy, dopiero potem rozmyślać nad trwałością.

Prawidłowy czyli jaki? Co odróżnia prawidłowy związek od nieprawidłowego?

Jeżeli tego nie wiesz, to zapraszam do lektury podręczników do biologii ze szkoły podstawowej i średniej, a dokładniej rzecz biorąc rozdziałów na temat narządów płciowych i cyklu życiowego człowieka. Ja podstaw nie tłumaczę, bo nie mam na to czasu.


Pn paź 05, 2020 5:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Jesteś impertynencki. Przychylam się do sugestii zakończenia tej wymiany zdań.


Pn paź 05, 2020 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
No niestety, ale rozmowa z kimś, kto nie ma pojęcia o podstawach biologii człowieka, przez co nie widzi dlaczego "związek" dwójki homoseksualistów nigdy nie będzie prawidłowy, nie ma sensu. Takiej osobie, jak widać na Twoim przykładzie, łatwo jest przeprać mózg w ramach gotowania żaby i nie zauważa, że pozwoliła na wciśnięcie sobie kitu promowanego przez piewców LGBT.


Pn paź 05, 2020 6:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Daruj sobie obrażanie mnie.


Pn paź 05, 2020 6:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Mówicie z innych płaszczyzn, więc dogadanie się by można uznać za cud. On po prostu nie rozumie jak można prezentować poglądy marksistowskie i być katolikiem. Ty bowiem piszesz o płci kulturowej, on biologicznej. Ty polaczysz sprzeczności, on nie połaczy. Jego człowiek w antropologii katolickiej jest istotą cielesno - duchową, twoja antropologia zawęża człowieka do cielesności, ma więc charakter redukcjonistyczny. On porusza się w cywilizacji łacińskiej, ty w cyliwizacji płynności, gdzie któluje opinia a nie twarda prawda i fałsz.
Państwo więc zalegalizuje LGBT, gdy opuści cywilizację łacińską z definicją małzeństwa, która obiecnie obowiązuje. Zmieni Konstytucję, gdy będzie społeczeństwo na to przygotowane a nastepnie wprowadzi legalizację związków nawet z ukochanym pieskiem, bo już dziś naciska się na przyznanie zwierzetom prawa osoby. Na przeszkodzie znów stoi definicja osoby, więc się to zmieni.
Marsista to człowiek, który zawsze wmawia człowiekowi o innych poglądach, że go źle traktuje. Na wzbudzaniu litości dobrze się wychodzi, bo odczucia biologiczne są silne.


Pn paź 05, 2020 6:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Z pewnej strony to jest dla mnie fascynujące: Jak można mówić, że jest się katolikiem, a jednocześnie przebierać sobie w nauczaniu Kościoła odrzucając każdy fragment, który nie pasuje do poglądów? Jeszcze mogę zrozumieć to, że ktoś ignoruje fakty naukowe, bo ignorancja postępuje w narodzie w zastraszającym tempie, ale prawdy wiary?
Niesamowite.


Pn paź 05, 2020 6:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Bo to jest niesamowite. Ks. Oko wyjaśniał w zalinikowanym wywiadzie, że były ksiądz Charamza potrafił popełniać najcięższe grzechy i z ust nie schodziły mu cytaty biblijne.


Pn paź 05, 2020 6:54 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Merss bardzo łagodnie to powiedziałaś.
Ja widzę to ostrzej. Anawim łyka jak młody pelikan lewacką propagandę o płci kulturowej i inne marksistowskie i neomarksistowskie bzdury i próbuje zmusić katolików do akceptacji. Więcej próbuje przekonać katolików ze Kościół powinien te bzdury akceptować.
Yarpen przedstawia wykładnie małżeństwa oparta na naszej cywilizacji łacińskiej zbudowanej na chrześcijaństwie. Podaje nie tylko nauczanie katolickie ale wszelkie założenia które obowiązywały od wieków.
To jest to o czym mówi się od lat a było jakby osia niezgody w czasie kampanii prezydenckiej czyli wojna kulturowa, wojna z wszystkim co dobre moralne a próba zaszczepienia czegoś co Biblia określa obrzydliwością.
Jak to mówi św Jan w apokalipsie obyś był zimny albo gorący.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 6:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Nieuczciwe jest szufladkowanie w taki sposób.
Twierdzę, że homoseksualność może być podłożem trwałych więzi, to jest w zasadzie fakt; możesz Yarpen co najwyżej jakoś pokrętnie tłumaczyć, że to nie jest prawdziwa więź, zatem nie jest to prawdziwy związek itd. ale to są jakies werbalizmy.
To nijak się ma do kwestii prawd wiary czy nauczania Kościoła. Przecież heteroseksualność jak najbardziej uznajesz jako umożliwiającą budowanie więzi, co nie zmienia faktu, że nauczanie Kościoła w szeregu przypadków zakazuje takich związków.

@Merss, ostatnio odniosłem wrażenie, że już zrozumiałaś, że każda istota żyjącą jest istotą duchowo-materialną. A jednak znowu piszesz o jakiś istotach cielesno-duchowych. To może znowu pytanie pomocnicze; w antropologii tomistycznej, jak człowiek umrze, to pozostaje po nim na tym łez padole: ciało ludzkie (część substancji człowieka) czy mieszanina różnych substancji?


Pn paź 05, 2020 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Yarpen tak gadasz o homoseksualistach a pewnie sam nim jestes.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn paź 05, 2020 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
margaritka napisał(a):
Yarpen tak gadasz o homoseksualistach a pewnie sam nim jestes.

Pudło. Od szesnastu lat jestem szczęśliwym mężem cudownej żony. Nie uskarża się.


Pn paź 05, 2020 7:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
margaritka napisał(a):
Yarpen tak gadasz o homoseksualistach a pewnie sam nim jestes.
Jak zwykle u lewicowców jak skończyły sie argumenty to leci adpersonam.

Anawim napisał(a):
Nieuczciwe jest szufladkowanie w taki sposób.

Nieuczciwie jest podawać się za katolika a siać lewicowe propagandowe treści

Anawim napisał(a):
Twierdzę, że homoseksualność może być podłożem trwałych więzi, to jest w zasadzie fakt; możesz Yarpen co najwyżej jakoś pokrętnie tłumaczyć, że to nie jest prawdziwa więź, zatem nie jest to prawdziwy związek itd. ale to są jakies werbalizmy.
kolejny przykład lewicowej nowomowy. Homoseksualizm to dewiacja. I jako taka powinna być rozpatrywana. A to ze lobby homosiow zrobiło naciski i teraz mamy orientacje to pokazuje jedynie upadek moralny społeczeństwa. Można powiedzieć ze realizują się słowa św Pawła ze nadejdą czasy gdy ludzie będą nazywać zło dobrem a dobro złem.

Anawim napisał(a):
To nijak się ma do kwestii prawd wiary czy nauczania Kościoła. Przecież heteroseksualność jak najbardziej uznajesz jako umożliwiającą budowanie więzi, co nie zmienia faktu, że nauczanie Kościoła w szeregu przypadków zakazuje takich związków.

Kościół sprzeciwia się nazywaniu związków dwóch homoseksualistów małżeństwem. Kościół mówi wprost ze te osoby idą na zatracenie. I w interesie osób dotkniętych homoseksualizmem jest to żeby powstrzymywały się od tego co robią. Jest tak ze utwierdzając je w tym ze wszystko jest ok niejako uczestniczymy w tym ich grzechu. Można powiedzieć ze dbamy o to żeby nie usłyszeli prawdy a prawda wyzwala. Jak przyjmiemy lewacką wersje to niejako akceptujemy to ze pewni ludzie idą na zatracenie i zachęcamy ich do tego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 7:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL