Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Satanizm państwowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Byłbym zainteresowany jakimkolwiek argumentem, który nie opiera się na osobistym przekonaniu religijnym, ani nie odnosi do morderstwa zamiast do eutanazji. Choć jeden?

A jak definiujesz morderstwo?

Swoją drogą, ja podałam racjonalny argument przeciwko eutanazji. Źle wpływa na morale ludzkości. Stajemy się jako społeczeństwo mięczakami, którzy nie radzą sobie z cierpieniem i jest to uznawane za coś zupełnie normalnego, skoro jest to usługa zinstytucjonalizowana.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz wrz 12, 2019 8:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
towarzyski.pelikan napisał(a):
Swoją drogą, ja podałam racjonalny argument przeciwko eutanazji. Źle wpływa na morale ludzkości. Stajemy się jako społeczeństwo mięczakami, którzy nie radzą sobie z cierpieniem i jest to uznawane za coś zupełnie normalnego, skoro jest to usługa zinstytucjonalizowana.

Bardzo dobry argument :-) , można wyobrazić sobie że życie to taki maraton, w którym trzeba wziąć udział, nie może być za łatwo, bo w końcu będzie tak że "Życie przestało być sztuką i stało się sztuczką cyrkową"

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 12, 2019 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
towarzyski.pelikan napisał(a):
A jak definiujesz morderstwo?

Zabicie drugiego człowieka bez ważnego uzasadnienia, z premedytacją oraz dla osiągnięcia osobistej korzyści.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Swoją drogą, ja podałam racjonalny argument przeciwko eutanazji. Źle wpływa na morale ludzkości. Stajemy się jako społeczeństwo mięczakami, którzy nie radzą sobie z cierpieniem i jest to uznawane za coś zupełnie normalnego, skoro jest to usługa zinstytucjonalizowana.

Ten argument można zastosować równie dobrze przeciwko eutanazji jak i przeciwko wyrywaniu zęba bez znieczulenia, więc o ile go nie rozwiniesz albo nie przeformułujesz, to można go bez problemu obalić stosując argumentację nie wprost.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz wrz 12, 2019 11:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 10, 2019 8:37 pm
Posty: 15
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
A jak definiujesz morderstwo?

Zabicie drugiego człowieka bez ważnego uzasadnienia, z premedytacją oraz dla osiągnięcia osobistej korzyści.

Troche sprzeczne. Osobista korzysc (zwlaszcza gdy rozciaga sie na wiecej niz jedna osobe) bywa przedstawiana wlasnie jako wazne uzasadnienie.

Cytuj:
towarzyski.pelikan napisał(a):
Swoją drogą, ja podałam racjonalny argument przeciwko eutanazji. Źle wpływa na morale ludzkości. Stajemy się jako społeczeństwo mięczakami, którzy nie radzą sobie z cierpieniem i jest to uznawane za coś zupełnie normalnego, skoro jest to usługa zinstytucjonalizowana.

Ten argument można zastosować równie dobrze przeciwko eutanazji jak i przeciwko wyrywaniu zęba bez znieczulenia, więc o ile go nie rozwiniesz albo nie przeformułujesz, to można go bez problemu obalić stosując argumentację nie wprost.

Nawet gdybysmy uznali stosowanie znieczulenia za blad (co byloby absurdem), to zawsze mozemy ten "blad" naprawic i wyciagnac wnioski na przyszlosc. W przypadku eutanazji tej mozliwosci nie ma.


Pt wrz 13, 2019 7:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Zabicie drugiego człowieka bez ważnego uzasadnienia, z premedytacją oraz dla osiągnięcia osobistej korzyści.

Dość oryginalna definicja. Następnym razem radzę ją podać na samy wstępie, bo potocznie morderstwo=zabójstwo, więc Twoi rozmówcy mieli prawo Cię źle zrozumieć.
morderstwo «przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka»
Cytuj:
Ten argument można zastosować równie dobrze przeciwko eutanazji jak i przeciwko wyrywaniu zęba bez znieczulenia, więc o ile go nie rozwiniesz albo nie przeformułujesz, to można go bez problemu obalić stosując argumentację nie wprost.

Nie można, bo ja przecież nie jestem przeciwna uśmierzaniu bólu. Jest to sposób na radzenie sobie z cierpieniem, nie każdy ból jest do zniesienia. Do heroizmu też nie należy nikogo zmuszać.
Eutanazję uważam za uzasadnioną tylko tam, gdzie ból jest nieznośny i tego bólu nie da się w żaden sposób uśmierzyć.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 13, 2019 8:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
montagnard napisał(a):
Troche sprzeczne. Osobista korzysc (zwlaszcza gdy rozciaga sie na wiecej niz jedna osobe) bywa przedstawiana wlasnie jako wazne uzasadnienie.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Dość oryginalna definicja. Następnym razem radzę ją podać na samy wstępie, bo potocznie morderstwo=zabójstwo, więc Twoi rozmówcy mieli prawo Cię źle zrozumieć.
morderstwo «przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka»

Mam wrażenie, że jakąkolwiek definicję bym nie podał, to i tak usłyszałbym, że jest oryginalna :wink: Zabójstwo to każde pozbawienie życia. Nie każde zabójstwo jest morderstwem.

Na polskiej wikipedii nie ma oddzielnej definicji, ale na angielskiej już tak:
Murder is the unlawful killing of another human without justification or valid excuse, especially the unlawful killing of another human with malice aforethought.

Według mnie jest dosyć trafna. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości to polecam analizę na ten temat.
Cytuj:
Nie można, bo ja przecież nie jestem przeciwna uśmierzaniu bólu. Jest to sposób na radzenie sobie z cierpieniem, nie każdy ból jest do zniesienia. Do heroizmu też nie należy nikogo zmuszać.
Eutanazję uważam za uzasadnioną tylko tam, gdzie ból jest nieznośny i tego bólu nie da się w żaden sposób uśmierzyć.

Chyba nikt rozsądny nie zamierza wspierać eutanazji w przypadku depresji nastolatka albo chwilowego lub łatwego do uśmierzenia bólu. Niemniej jednak taką decyzję ma prawo podjąć tylko i wyłącznie cierpiąca osoba. My jako społeczeństwo powinniśmy stworzyć procedury, które nie dopuszczą do zbyt pochopnej decyzji np. właśnie w przypadku depresji.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt wrz 13, 2019 9:07 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Chyba nikt rozsądny nie zamierza wspierać eutanazji w przypadku depresji nastolatka albo chwilowego lub łatwego do uśmierzenia bólu. Niemniej jednak taką decyzję ma prawo podjąć tylko i wyłącznie cierpiąca osoba. My jako społeczeństwo powinniśmy stworzyć procedury, które nie dopuszczą do zbyt pochopnej decyzji np. właśnie w przypadku depresji.


Dla mnie lewactwo rozsądne nie jest, więc spodziewam się, że jak najbardziej będą to wprowadzać.
Poza tym, człowiek w depresji jest pełnosprawny, nie musi być wyręczany w samobójstwie przez innych.
Wprowadzenie procedury eutanazji spowoduje znacznie większą ilość śmierci, niż te które obecnie są powodowane przez samobójstwa.


Pt wrz 13, 2019 11:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
PeterW napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Przecież było wyraźnie oświadczenie woli o poddaniu się eutanazji.

Czy ty czytasz co wyślesz? Nie mogła zmienić zdania?

Właśnie po to jest takie oświadczenie, że gdy nie jesteś w stanie wyrazić zgody/zaprzeczyć, to właśnie to oświadczenie ma obowiązywać. Żeby było wiadomo, co robić. Mogła być np. sparaliżowana, nie móc mówić i życzyć sobie wtedy śmierci - dlatego zaznacza to wcześniej. Po to to jest.
A zmienić zdanie każdy może zawsze. Nawet gdy już eutanazja dobiega końca.

Cytuj:
Z innej mańki. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie umawiasz się z kobietą do łóżka. Ona chętna, Ty także. Po kolacji ona nagle stwierdza że nie ma już na to ochoty, no sorry, ale nie. Ty nie zważając na jej protesty

No właśnie - protesty. Czyli jednak była w stanie wyrazić zmianę swojej woli. Czyli analogia do dupy.

-----

@Andy
Miało być bez ideologii.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt wrz 13, 2019 1:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Jasne.. Jak staruszka zaczyna się wyrywać to nie jest to żaden protest, ani sprzeciw.. Trzeba ją przytrzymać bo się "zabieg" nie uda, na papierze przecież jest napisane że ma być..

To jak w analogicznej sytuacji (którą przytoczyłem) jak kobieta powie nie, to znaczy że żartuje? :|

Na prawdę przemyśl to trochę. Tu chodzi o życie, a właściwie uśmiercenie człowieka! Śmierć jest nieodwracalna! Nie wiem czemu co niektórzy (tak jak Ty) do życia i śmierci podchodzą z taką jakąś beztroską. Ot taki sobie zabieg. Co za różnica wyrwać ząb, czy uśmiercić staruszkę, która się wyrywa. Zabieg jak zabieg.. :roll:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 13, 2019 2:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Bo to nie dotyczy ich samych, tylko innych osób. Łatwiej jest szafować cudzym życiem.


Pt wrz 13, 2019 2:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
PeterW napisał(a):
Jasne.. Jak staruszka zaczyna się wyrywać to nie jest to żaden protest, ani sprzeciw.. Trzeba ją przytrzymać bo się "zabieg" nie uda

Nie - nie jest to sprzeciw, bo była w takim stanie, że i tak by się wyrywała. Nie wiedziała pewnie nawet, co się dzieje.
Wolę swoją wyraziła wcześniej i nie powiedziała w trakcie zabiegu, że rezygnuje.
A właśnie po to wyraża się wolę wcześniej, żeby była spełniona, gdy nie jest się w stanie wypowiedzieć.

Cytuj:
To jak w analogicznej sytuacji (którą przytoczyłem) jak kobieta powie nie

A staruszka coś powiedziała?

Cytuj:
Nie wiem czemu co niektórzy (tak jak Ty) do życia i śmierci podchodzą z taką jakąś beztroską.

Zacznijmy od tego, że w ogóle nie wiesz, czy w ogóle co niektórzy (tak ja ja) podchodzą do życia i śmierci "z taką beztroską".
Przede wszystkim ty ani tobie podobni nie jesteście stroną w tego typu sytuacjach. Was to nie dotyczy i nie macie prawa się wtrącać. Jeżeli jakieś osoby uzgodniły między sobą, co będą sobie nawzajem robić, to wam nic do tego.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt wrz 13, 2019 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bo to nie dotyczy ich samych, tylko innych osób. Łatwiej jest szafować cudzym życiem.

Cały dowcip polega na tym, że to wy szafujecie- jako osoby z boku określacie co wolno a czego nie.
Eutanazja to nie przymus. To wolny wybór.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt wrz 13, 2019 2:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Wiesz, chrześcijanin kieruje się Dekalogiem, a nie fałszywie pojętym miłosierdziem. Może pora przyjąć to do wiadomości?

Aha... Życzę Ci, aby jeżeli ktoś będzie chciał Cię zamordować, to świadkowie nie uznali, że to jest sprawa między Tobą, a zabójcą, przez co nie mogą się wtrącać.


Pt wrz 13, 2019 3:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Yarpen, mieszasz argumenty ze spraw calkowicie ze soba nie zwiazanych - zabojstwa czy morderstwa z eutanazja.
Skad wiesz z jakiego powodu staruszka wstala w trakcie picia kawy ze srodkiem usypiajacym?
Miala daleko posunietego Alzheimera i oprocz oskarzonej lekarki dwoch innych lekarzy stwierdzilo ze to jest moment w ktorym nalezy zastosowac jej wlasna wole wyrazona kilka lat wczesniej gdy jeszcze byla w miare przytomna.
Wyrazila wlasnie ta wole wowczas nie bedac pewna w jakim stanie umyslu bedzie gdy choroba sie rozwinie.
Masz jakiekolwiek osobiste doswiadczenia / wiedze zwiazana z dzialaniami ludzi cierpiacych na ta chorobe?
Uwazasz ze mozna twierdzenia ludzi z daleko posunieta demencja brac powaznie ?


Pt wrz 13, 2019 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Adam M. napisał(a):
Yarpen, mieszasz argumenty ze spraw calkowicie ze soba nie zwiazanych - zabojstwa czy morderstwa z eutanazja.

Nie widzę powodu, aby nie mieszać, bo to jest takie samo zabicie człowieka.


Pt wrz 13, 2019 4:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL