Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
bergamotka napisał(a):
W stadzie wilków zazwyczaj samiec alfa to wcale nie ten największy i najsilniejszy. Największy osiłek jest z reguły samcem beta - ma za małe zdolności organizacyjne i przywódcze by przewodzić stadu, ale siła fizyczna daje mu wysokie miejsce w stadzie.
I myślę że wśród ludzi raczej tak było. Samce najsilniejsze wiodły najbardziej ryzykowny tryb życia - bo to oni siłą rzeczy najbardziej angażowali się w polowania i na nich spoczywała obrona grupy. Przy takim trybie życia tępe osiłki szybko raczej ginęły niż płodziły potomków na lewo i prawo.

Wilki :co: są mądrzejsze?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn sie 12, 2019 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
mareta napisał(a):
Wilki :co: są mądrzejsze?

Od psów? ;) Możliwe.


Pn sie 12, 2019 6:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)


Pn sie 12, 2019 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)

Wręcz przeciwnie, wilki mają proste życie i klarownymi zasadami które się nie zmieniają.
My ludzie, ciągle kombinujemy jak konie pod górę i sami stwarzamy sobie problemy. To raczej nie świadczy o naszej mądrości.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn sie 12, 2019 6:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Przepraszam, ale na chwilę tylko się wtrącę.
exeter napisał(a):
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)

Exeter, ale Mądrość (przez wielkie eM) pochodzi od Boga w Trzech Osobach!
Potrafisz wyjaśnić to, że dziecko opóźnione w rozwoju, stwierdza że Bóg istnieje, a profesor o złożonym życiu społecznym stwierdza, że Bóg to wymysł ludzki? :-|

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pn sie 12, 2019 7:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

Cytuj:
Exeter prosimy jeszcze więcej twoich mądrości*

*dokarmiam trolla...

Proszę uprzejmie - jestem miłym trollem. :)

Napisałeś - "Nie chcecie katolicyzmu, będziecie mieć islam cweliki. Natura nie znosi próżni, także religijnej."
Nie znam wyrażenia którym się do nas zwróciłeś, zakładam, że jest kulturalne, gdyż szczery chrześcijanin nie użyłby obraźliwego, prawda?
A teraz ad rem. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie chcę Katolicyzmu?
Nic co napisałem na forum podczas mojej długiej na nim obecności nie upoważnia do takiego twierdzenia, ponadto wielokrotnie zwracałem się do wierzących, widząc w nich ludzi ideowych i sojuszników w moich staraniach o ochronę życia - ziemskiego życia.
Dawałem wyraz mojej trosce o stan polskiego Kościoła, dryfującego w niebezpiecznym kierunku, ale to absolutnie nie znaczy, że jestem wrogiem religii i ludzi wierzących. Przeciwnie, gdybym nim był, siedziałbym wygodnie nic nie mówiąc, jedynie obserwując jak pędzicie wprost do przepaści.

(Ciachciacz - troling)


Pn sie 12, 2019 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Inczuczuna,

Cytuj:
exeter napisał(a):
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)

Wręcz przeciwnie, wilki mają proste życie i klarownymi zasadami które się nie zmieniają.
My ludzie, ciągle kombinujemy jak konie pod górę i sami stwarzamy sobie problemy. To raczej nie świadczy o naszej mądrości.

Porównujesz je z nami, słuszniej byłoby porównać wilki np. z kurami, wtedy zobaczyłbyś czy mają proste życie.

Ludzie ciągle kombinują i dlatego znajdują się na szczycie biologicznej drabiny. A czy jesteśmy mądrzy? Wystarczająco żeby znaleźć żarcie i przygruchać sobie kogoś do towarzystwa na noc. Natomiast obawiam się że jesteśmy za głupi żeby udźwignąć ciężar własnego sukcesu i chronić życie na Ziemi. Podobnie jak wielu szczęściarzy wygrywających szóstkę w Totka nie potrafi szczęścia przekuć w życiowe powodzenie.


Pn sie 12, 2019 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Maciek,

Cytuj:
Przepraszam, ale na chwilę tylko się wtrącę.
exeter napisał(a):
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)

Exeter, ale Mądrość (przez wielkie eM) pochodzi od Boga w Trzech Osobach!
Potrafisz wyjaśnić to, że dziecko opóźnione w rozwoju, stwierdza że Bóg istnieje, a profesor o złożonym życiu społecznym stwierdza, że Bóg to wymysł ludzki?
:-|


Nie przepraszaj Maćku, po to wchodzimy na forum by pogadać.

Nie wiem od kogo pochodzi Mądrość przez wielkie M, czyli inteligencja, obecna powszechnie w przyrodzie i nie potrzebująca naszych wielkich mózgów by przejawiać się w zachowaniu wielu stworzeń. Natomiast wiem, że profesora od dziecka różni między innymi zdolność do krytycznej oceny rzeczywistości.
Jeśli powiesz dziecku o Bogu, będzie bezkrytycznie w to wierzyło, pan profesor przyłoży do takiego stwierdzenia swoje szkiełko i oko.


Pn sie 12, 2019 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Jeśli powiesz dziecku o Bogu, będzie bezkrytycznie w to wierzyło, pan profesor przyłoży do takiego stwierdzenia swoje szkiełko i oko.
Ludzie także dochodzą do Boga rozumem.


Pn sie 12, 2019 7:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Exeter, tak jak Wespecjan napisał, to się nie wyklucza i rozumowo jak najbardziej stwierdzapotwierdza się istnienie Boga w Trójcy Przenajświętszej. Ale nie o to mi chodziło w tamtym wtrąceniu się, ale już nie będę rozwijał, bo to zbyt dalekie odejście od założenia wątku. Sajonara, do następnego.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pn sie 12, 2019 8:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
A są takie z tych samych powodów, które i nas uczyniły mądrymi - mają złożone życie społeczne. :)

To najwyżej koincydencja. Termity chociażby mają bardzo złożone życie społeczne - bardziej niż kury czy wilki - a jakoś specjalnie nie zbystrzały :mrgreen:


Pn sie 12, 2019 8:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
bergamotka,

Cytuj:
Termity chociażby mają bardzo złożone życie społeczne - bardziej niż kury czy wilki - a jakoś specjalnie nie zbystrzały :mrgreen:

To prawda. Lecz owady społeczne tworzą "mózg zbiorowy", sterujący całością przy pomocy bodźców chemicznych. Taka zbiorowość zachowuje się jak jeden złożony organizm.
Jego łączna mądrość, czy jak wolisz, inteligencja, jest godna podziwu, ale jednostki z których się składa mają bardzo małe móżdżki a co za tym idzie, znikomą autonomię i elastyczność zachowań.


Wespacjan,

Cytuj:
Ludzie także dochodzą do Boga rozumem.

Tego nie neguję. Trudno mi na ten temat dyskutować, gdyż nie znam teologii i spuścizny "Ojców Kościoła". Moja intuicja podpowiada, że takie przypadki stanowią doświadczenie jednostkowe. Argumenty pośrednie za istnieniem Stwórcy jednych przekonają, u innych wzbudzą wątpliwości. Można powiedzieć, że są one uzasadnieniem dokonanego wcześniej wyboru.

Prawdopodobnie to jest przyczyną znanego powszechnie faktu, że niewielu wybitnych naukowców przyznawało się do wiary w Boga.


Pn sie 12, 2019 8:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Prawdopodobnie to jest przyczyną znanego powszechnie faktu, że niewielu wybitnych naukowców przyznawało się do wiary w Boga.

viewtopic.php?p=1130841#p1130841


Pn sie 12, 2019 9:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjanie,

tabelkę w Excelu każdy potrafi stworzyć w kilka minut. ;)
Źródło, proszę.


Pn sie 12, 2019 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
To prawda. Lecz owady społeczne tworzą "mózg zbiorowy", sterujący całością przy pomocy bodźców chemicznych. Taka zbiorowość zachowuje się jak jeden złożony organizm.

No i jeśli już to zależność jest w drugą stronę. Im większy potencjał zwierząt, większe zdolności percepcyjnyjne, tym bardziej skomplikowane tworzą więzi społeczne. Delfiny które uchodzą za najbardziej inteligentne ssaki - po człowieku - wg badaczy wiodą bardzo intensywne i skomplikowane życie - i to miejscami znacznie odbiegające od ich "uśmiwchniętego" wizerunku.


Pn sie 12, 2019 9:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL