Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Wespecjanie,

tabelkę w Excelu każdy potrafi stworzyć w kilka minut. ;)
Źródło, proszę.
Dla konsumenta GW i TVN daje tylko dane z wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_n ... _laureates


Pn sie 12, 2019 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

cóż, nie ukrywam, że zaskoczyłeś mnie. W mojej ocenie wierzący naukowiec, to taki sam gatunek, jak dajmy na to, prostolinijny i prawdomówny polityk, czyli stworzenie nie występujące w naturze.

(Ciachciacz);)

Poza tym, zawsze byliśmy dziwnym krajem i dlatego poszukałem danych z innych krajów. Znalazłem to:
http://racjonalista.tv/ilu-naukowcow-wierzy-w-boga/

" Wśród członków amerykańskiej National Academy of Sciences, zrzeszającej najwybitniejszych naukowców amerykańskich, wierzący w Boga stanowią tylko kilka procent. Wyniki badań opublikowano w „Nature” w 1998 r. (vol. 394, No 6691). Podaję dane dotyczące wiary w Boga osobowego. Oto one:

Wierzący w Boga – 7.0 %

Niewierzący w Boga 72.2 %

Nie mający pewności lub agnostycy – 20.8 % (Doubt or agnosticism)

Wyniki te dotyczą członków amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk (National Academy of Sciences) z dziedziny nauk przyrodniczych i matematycznych. Dodajmy, że wśród biologów wierzy w Boga 5.5 %, wśród fizyków i astronomów 7.5 %. Akademia liczy około 2000 członków, ok. 200 nagrodzonych Noblem."

Te dane są znacznie bliższe mojej intuicji, przypuszczam, że są typowe dla ogółu przedstawicieli światowej nauki.


Wt sie 13, 2019 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
(Ciachciacz)
Dlaczego (ciach i ostrzeżenie za wyzwiska -J) obrażasz ludzi nie mając zielonego pojęcia o czym mówisz? Polska nauka jest niedofinansowana, a sprzęt i odczynniku musi kupować zza granicy, bo swoje zakłady polikwidowano lub nie tworzono a które są horrendalnie drogie w porównaniu do posiadanych środków. Znajdź sobie ile PKB wydaje Polska na naukę i ile inne kraje. Kiedy Polacy wyjada za granice w nauce radzą sobie bardzo dobrze.

Każde przedsięwzięcie to łańcuch złożony z 3 ogniwek: plan, środki, praca. jeśli nie masz któregokolwiek z nich żaden projekt się nie powiedzie - od skoszenia ogródka, przez naprawę samochodu do badań i rozwoju.

Co do danych z racjonalisty, to sobie zobacz z jakiego przedziału czasowego go wzieli, bo się domyślam, że to ankieta z wycinka ówczesnej kadry a te z wiki, które wkleiłem to:

-reprezentują naukowców z okresu 100 lat (a nie z jednego rocznika)
-reprezentują naukowców z całego świata (a nie z jednej akademii)
-reprezentują poważne nauki przyrodnicze (a nie jakieś gender studies)
-reprezentują noblistów czyli wybitnych (a nie przeciętniaków)


Wt sie 13, 2019 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

masz rację, Wikipedia jest zdecydowanie lepszym źródłem informacji od "Nature"...(ciach należy powstrzymać się od powtarzaniu za Wespecjanin -J


Wt sie 13, 2019 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Wespecjan,

masz rację, Wikipedia jest zdecydowanie lepszym źródłem informacji od "Nature"...łajdaku.

Masz tam 114 referencji w tym artykuły naukowe i książki z wydawnictw topowych uniwersytetów na świecie.

Jak tam, jeśli fakty przeczą twoim wymysłom, tym gorzej dla faktów?


Wt sie 13, 2019 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Exeter, tak zapytam z ciekawości:

Gdyby się okazało, że większość naukowców wierzy w Boga, czy to byłaby dla Ciebie wystarczająca motywacja, żeby w Boga uwierzyć? Czy jesteś ateistą przede wszystkim dla prestiżu? Uważasz ateizm za przepustkę do wyższej klasy społecznej? Piszę bardzo obok tematu, ale strasznie mnie to nurtuje.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sie 13, 2019 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
towarzyski.pelikan,

Cytuj:
Gdyby się okazało, że większość naukowców wierzy w Boga, czy to byłaby dla Ciebie wystarczająca motywacja, żeby w Boga uwierzyć?

Nie, nie byłaby. Byłaby za to powodem, żeby przestać wierzyć naukowcom.
Cytuj:
Czy jesteś ateistą przede wszystkim dla prestiżu?

Równie dobrze mogłabyś spytać czy moja leworęczność jest dla prestiżu. ;)
Cytuj:
Uważasz ateizm za przepustkę do wyższej klasy społecznej?

Skądże. 8O
Pelikanie, wróćmy do początku tego wątku w dyskusji. Kolega Maciek zapytał mnie o ocenę wiary małego dziecka i profesora(naukowca), odpowiedziałem, że ten drugi ma obowiązek krytycznej oceny rzeczywistości i to co uchodzi dziecku, w jego przypadku byłoby infantylnym zaniedbaniem.
Z tego wynikła dyskusja o wierzących naukowcach.

Przedstawiłem jasno swoje stanowisko lecz jeśli trzeba powtórzę, naukowe podejście do świata wyklucza wiarę w osobowego Boga, gdyż wiara jest ślepa na dowody i argumenty i nie toleruje zwątpienia.
Hipotetyczny wierzący naukowiec po uzyskaniu w wyniku swoich badań dowodów zaprzeczających istnieniu Boga, natychmiast powinien odrzucić hipotezę Boga jako nieprawdziwą. Tymczasem człowiek głęboko wierzący odrzuci raczej wyniki badań jako sprzeczne z jego wiarą. Robiąc tak przestaje być naukowcem.
Spytasz, jak wobec tego możliwym jest dość wysoki procent pracowników nauki deklarujących się jako osoby wierzące? Uważam, że wynika to z daleko posuniętej specjalizacji i zaangażowania większości naukowców w badania wycinkowe, nie zmuszające do konfrontacji z kluczowymi pytaniami o naturę Wszechświata. Ci którzy zajmują się takimi zagadnieniami i siłą rzeczy są zmuszeni do zajęcia wobec nich stanowiska, z reguły są ateistami.


Wt sie 13, 2019 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Przedstawiłem jasno swoje stanowisko lecz jeśli trzeba powtórzę, naukowe podejście do świata wyklucza wiarę w osobowego Boga, gdyż wiara jest ślepa na dowody i argumenty i nie toleruje zwątpienia.

Wiara nie jest ślepa na argumenty i jak najbardziej toleruje zwątpienie. Natomiast na argumenty i zwątpienie zamknięta jest WIEDZA/PEWNOSĆ. Jeśli wierzę, że Bóg istnieje, to znaczy, że nie wiem, pewności nie mam, ale zakładam, że istnieje, bo mam ku temu lepsze argumenty.

Osoby wierzące w Boga osobowego nie odrzucają nauki, tylko Boga umieszczają w nadprzyrodzonej sferze świata, którą nauka się nie zajmuje, stąd metoda naukowa nie ma tutaj zastosowania.
Cytuj:
Hipotetyczny wierzący naukowiec po uzyskaniu w wyniku swoich badań dowodów zaprzeczających istnieniu Boga, natychmiast powinien odrzucić hipotezę Boga jako nieprawdziwą. Tymczasem człowiek głęboko wierzący odrzuci raczej wyniki badań jako sprzeczne z jego wiarą. Robiąc tak przestaje być naukowcem.

Nie ma takich badań, które by zaprzeczyły istnieniu Boga, ponieważ nauka nie dysponuje takimi narzędziami. Hipoteza Boga jest nie do obalenia. Zauważ, że kiedyś ludzie bogom przypisywali działania, które dzisiaj można wyjaśnić prawami natury i mimo że Bóg przestał być konieczny do wyjaśniania jakichś zjawisk przyrody, to ludzie cały czas wierzą. Bóg został wypchnięty poza świat materialny i macki naukowców Go nie sięgają.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sie 13, 2019 8:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
towarzyski.pelikan napisał(a):
exeter napisał(a):
Przedstawiłem jasno swoje stanowisko lecz jeśli trzeba powtórzę, naukowe podejście do świata wyklucza wiarę w osobowego Boga
To, oczywiście, świadczy o braku wiedzy na temat teorii poznania.
Przykro mi, ale przedstawiając się jako człowiek mający rzekomo "naukowe podejście do świata" łudzisz się.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 13, 2019 9:16 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Exeter, na swiecie jest wiele zjawisk, zdarzen i obserwacji ktorych nauka nie potrafi nawet ugrysc z zadnej strony bo jest zbyt uloma, albo nie ma ani fizycznych, ani technicznych mozliwosci by takie rzeczy wyjasnic, choc wiadomo ze one sa istnieja i sa potwierdzone.
Wiec dlaczego ateistom wlasnie Bog przeszkadza i zadaja dowodow na Jego istnienie?
Dlaczego zaden naukowiec nie zrobi realnego doswiadczenia i nie zacznie wierzyc i robic dokladnie tak jak Nauczaja Pisma?
Sam osobiscie moze wtedy doswiadczyc czym jest wiara.
Moze nawet doswiadczy czegos wiecej jak ze sie tak wyraze "pojdzie na calosc" rzeczywiscie bedzie chcial spelniac wszelkie nauki i Przykazania.
Po co pytac wierzacych skoro i tak nie da im wiary bez zadnych dowodow.
Niech zrobi realne doswiadczenie i rzeczywiscie wierzy i robi dokladnie tak jak zalecaja Pisma.
Niektorzy przeciez poswiecaja cale zycie jednemu kierunkowi i jednemu doswiadczeniu, wiec dlaczego nie podejma sie wlasnie takiego?


Wt sie 13, 2019 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Większego :co: niż exeter na tym forum nie ma.


Wt sie 13, 2019 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Viridiano,

Cytuj:
Nie jest to pierwszy taki artykuł i o niżu demograficznym wiadomo od dawna:
https://glos.pl/polska-w-pulapce-niskie ... s-ostrzega

Gdybym chciał być złośliwym zapytałbym - to 500+ nie działa? To po co wydajemy co roku 25 mld zł? A co ze słynną naprotechnologią? Co z zawierzeniem Maryi i Jej Synowi? Itd., itd.

.

Hmmm....Gdybyś chciał być złośliwym, ale nie jesteś, więc spoko, itd,itd.
Skoro człowiek przez grzech i brak zaufania Panu Bogu, był w stanie zepsuć szczęście raju, nie jest w stanie zepsuć daru płodności, jaki myślisz?
Co do zawierzenia- mylisz je z trasakcją- my Ci Panie Boże to, to Ty nam to, najlepiej natychmiast! Bo inaczej się czepiają.... Pan Bóg, to nie supermarket, gdzie w większości, o co poprosisz, otrzymujesz natychmiast. Zawierzając Maryi, mamy do spełnienia jeden, jedyny warunek" zróbcie wszystko, cokolwiek (On) wam powie". A my co ?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr sie 14, 2019 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Zacznę od ostatniego postu,

mareta

Cytuj:
Skoro człowiek przez grzech i brak zaufania Panu Bogu, był w stanie zepsuć szczęście raju, nie jest w stanie zepsuć daru płodności, jaki myślisz?

Pozwól sobie powiedzieć, że w omawianej kwestii rola Pana Boga jest znikomo mała - to nie człowiek jako jednostka, tylko ludzie jako społeczności, zakłócili odwieczny porządek, tak organizując życie zbiorowości, że kobiety nie chcą rodzić.
W poście do którego się odniosłaś zwracałem uwagę na fakt, że próby naprawy tej groźnej sytuacji zgodnie z receptą kościelno-prawicową skończyły się spektakularnym fiaskiem - wydaliśmy kupę kasy i nie mamy pozytywnych efektów.
Czy gdyby mechanik wziął od Ciebie 25 tys. zł za rzekomo konieczny remont silnika w samochodzie, który po "naprawie" pracowałby tak samo źle jak i przed, też uważałabyś, że nie ma o czym mówić?
A właśnie w takiej sytuacji jesteśmy po fiasku programu 500+.

Uważam i dałem temu wyraz, że Wasza, prawicowo-kościelna recepta na niską dzietność nie sprawdziła się, wobec czego uprzejmie proszę żebyście oddali władze w ręce tych, którzy zastosują sprawdzone rozwiązania tego problemu pochodzące z krajów wyprzedzających nas w rozwoju cywilizacyjnym. Zgodnie ze starą zasadą - nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.
My to zrobimy, a Wam już dziękujemy.
Cytuj:
Co do zawierzenia- mylisz je z trasakcją- my Ci Panie Boże to, to Ty nam to, najlepiej natychmiast! Bo inaczej się czepiają.... Pan Bóg, to nie supermarket, gdzie w większości, o co poprosisz, otrzymujesz natychmiast. Zawierzając Maryi, mamy do spełnienia jeden, jedyny warunek" zróbcie wszystko, cokolwiek (On) wam powie". A my co ?

Jeśli uznasz za stosowne wspierać starania Polaków o większą dzietność modlitwą i zawierzeniu Chrystusowi i Maryi, będziemy wdzięczni i na pewno nikt przeciwko temu nie zaprotestuje.
Proszę jedynie, żeby nie towarzyszyły temu próby odbierania Polkom prawa do swobodnego decydowania o swoim życiu.


sam2,

Cytuj:
Exeter, na swiecie jest wiele zjawisk, zdarzen i obserwacji ktorych nauka nie potrafi nawet ugrysc z zadnej strony bo jest zbyt uloma, albo nie ma ani fizycznych, ani technicznych mozliwosci by takie rzeczy wyjasnic, choc wiadomo ze one sa istnieja i sa potwierdzone.

Zgadza się, i co z tego wynika?
Cytuj:
Wiec dlaczego ateistom wlasnie Bog przeszkadza i zadaja dowodow na Jego istnienie?

Samie, ateista, to ktoś kto odrzuca istnienie Boga(ów). Jak ktoś/coś co według mnie nie istnieje, może mi w czymkolwiek przeszkadzać i jak mogę żądać dowodów potwierdzających jego istnienie? :-)
Cytuj:
Dlaczego zaden naukowiec nie zrobi realnego doswiadczenia i nie zacznie wierzyc i robic dokladnie tak jak Nauczaja Pisma?
Sam osobiscie moze wtedy doswiadczyc czym jest wiara.

Czyli co konkretnie miałby taki naukowiec zrobić?

Samie wybacz, nigdy nie dyskutowałem na forum na temat istnienia Boga i nie zmierzam robić tego w przyszłości. Nasza dyskusja dotyczyła czegoś innego i może wróćmy do głównego tematu.


Śr sie 14, 2019 6:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Exeter
Cytuj:
My to zrobimy, a Wam już dziękujemy.


Jak? Promując zboczenie (lbgt) czy rozdają za darmo prezerwatywy? Bądź czasem poważny..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 14, 2019 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
PeterW napisał(a):
Exeter
Cytuj:
My to zrobimy, a Wam już dziękujemy.


Jak? Promując zboczenie (lbgt) czy rozdają za darmo prezerwatywy? Bądź czasem poważny..

No cóż, przecież od wieków wiadomo, że rozpowszechnianie antykoncepcji i wprowadzenie aborcji na żądanie, to najlepsza metoda do zwiększenia liczby porodów i przywrócenia zastępowalności pokoleń. ;)


Śr sie 14, 2019 6:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL