Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:25 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sondaż wyborczy na Katoliku 

Wybory do Europarlamentu
1. Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 37%  37%  [ 13 ]
2.Wiosna Biedronia 17%  17%  [ 6 ]
3.Koalicja Europejska PO PSL SLD N. ZIELONI 11%  11%  [ 4 ]
4. PIS 29%  29%  [ 10 ]
5. Lewica Razem 3%  3%  [ 1 ]
6. Kukiz 3%  3%  [ 1 ]
7. Inne 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 35

 Sondaż wyborczy na Katoliku 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Inczuczuna napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W niedzielę wieczorem miałeś wyniki sondażowe, a w poniedziałek podawane przez PKW na podstawie kart głosowania. :)

Co może oznaczać że wyborcy PiSu odmawiali udziału w sondażu lub wstydzili się przyznać do swojego wyboru. :lol:

Kiedyś jeden socjolog wypowiadał się ze PiS jest zawsze niedoszacowany właśnie dlatego ze cześć ludzi nie przyznaje się ze głosuje na PiS. Powody są różne. Od kpin i wyzywania od ciemnogrodu aż do bycia cool ze nie głosuje się na tego Kaczora

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt maja 28, 2019 4:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Jozek napisał(a):
Sprawdziłem. Konfederacja miała nawet do 35% w grupie wiekowej 18 - 29. Tylko nieco ponad 20% osob z tej grupy raczyła zagłosować. 2 x nizsza frekwencja niz średnia krajowa. Wychodzi na to że elektorat Konfederacji to smrody internetowe i lenie. Dużo hałasu, malo konkretów. Miałem nadzieję że chociaż europoseł Sosnierz się ostoi.

A nie przyszło Ci do głowy, że może studenci, którzy mieszkają poza miejscem zameldowania i nie pomyśleli w czas, żeby załatwić w urzędzie odpowiedni świstek? Pamiętam jak swego czasu pół dnia spędziłam w urzędzie, żeby taki papier nabyć. Korwin w jednym wywiadzie zwrócił na to uwagę, że żałuje, że takiej kampanii informacyjnej dla młodych ludzi nie przeprowadzili.

Gdyby głosowanie było możliwe przez Internet, Konfederacja na pewno by weszła i to raczej nie z 6%, tylko 12%.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt maja 28, 2019 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
towarzyski.pelikan napisał(a):
Gdyby głosowanie było możliwe przez Internet, Konfederacja na pewno by weszła i to raczej nie z 6%, tylko 12%.

Zaklinanie rzeczywistości.


Wt maja 28, 2019 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
No ciekawe dlaczego PiS zlikwidował głosowanie korespondencyjne dla polaków za granicą. To było bardzo wygodne i nie trzeba było jeździć setki kilometrów do konsulatu lub ambasady, tylko przychodziła karta do głosowania z ambasady i tam się ją odsyłało po zaznaczeniu głosu.
Ile (set?) tysięcy nie zagłosowało i na kogo ze względu na koszty podróży?


Wt maja 28, 2019 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Kolejna teoria spiskowa?


Wt maja 28, 2019 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Wespecjan napisał(a):
Ile (set?) tysięcy nie zagłosowało i na kogo ze względu na koszty podróży?

To jednak jest margines wszystkich głosujących.
A tu masz małe opracowanie na ten temat
Partycypacja Polaków mieszkających za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt maja 28, 2019 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Inczuczuna napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ile (set?) tysięcy nie zagłosowało i na kogo ze względu na koszty podróży?

To jednak jest margines wszystkich głosujących.
A tu masz małe opracowanie na ten temat
Partycypacja Polaków mieszkających za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

Polacy za granica tak głosują jak i chodza do Kościoła: czyli śladowo.
Jednak w tym roku była wysoka frekwencja z jakiegoś powodu, może i by się udzieliła polakom za granicą. Nie dowiemy się. PiS utrudnił/zwiekszył koszt dla polaków na emigracji za oddanie głosu.


Wt maja 28, 2019 5:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
PiS zmobilizował swój elektorat.
PO tez zmobilizowała elektorat PiS. Dlatego taka frekwencja
Na emigracji raczej nie żyli nasza kampania wyborcza i nie podlegali presji ze trzeba iść na wybory żeby uratować świat przed PiS albo przed PO

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt maja 28, 2019 5:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Jockey napisał(a):
PiS zmobilizował swój elektorat.
PO tez zmobilizowała elektorat PiS. Dlatego taka frekwencja
Na emigracji raczej nie żyli nasza kampania wyborcza i nie podlegali presji ze trzeba iść na wybory żeby uratować świat przed PiS albo przed PO

Ale głosowanie polakom za granicą utrudnili

Obrazek

Pytanie, po co.


Wt maja 28, 2019 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Mądre słowa p. Cejrowskiego:

Cejrowski głosował na Konfederację. „Nie chodzi o to, by głosować na zwycięzców, ale zgodnie z sumieniem”

Jest dla mnie ważne jak mój głos zostanie oceniony na Sądzie Ostatecznym, a nie w dniu po wyborach, czy za rok. Działam w perspektywie ostatecznej, a nie politycznej, a w życiu chodzi mi o zbawienie duszy. Patrząc z takiej perspektywy, nie boję się przegrywać. Nie lubię przegrywać, ale nie uchylam się od przegranej, jeżeli walka o zwycięstwo miałoby stanąć na drodze zbawienia duszy

http://kontrrewolucja.net/kosciol/cejrowski-glosowal-na-konfederacje-nie-chodzi-o-to-by-glosowac-na-zwyciezcow-ale-zgodnie-z-sumieniem


Śr maja 29, 2019 1:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Bardzo ubolewam nad tą ordynacją wyborczą. Berkowicz dostał więcej głosów od dwóch innych kandydatów z KE, ale to oni dostali się do PE, bo w skali całej Polski Konfederacja nie przekroczyła progu 5%. To nie jest demokracja tylko demokratura.

Skoro mamy 52 miejsca w PE, należało podzielić Polskę na 52 jednomandatowe okręgi wyborcze mniej więcej po tyle samo mieszkańców, a zwycięzca takiego okręgu dostawałby się do PE. A nie jakieś progi wyborcze i niesprawiedliwe wyniki.

Prezydenta też wybieramy w największym JOW, jakim jest Polska.


Śr maja 29, 2019 3:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Dociekliwy napisał(a):
Bardzo ubolewam nad tą ordynacją wyborczą. Berkowicz dostał więcej głosów od dwóch innych kandydatów z KE, ale to oni dostali się do PE, bo w skali całej Polski Konfederacja nie przekroczyła progu 5%. To nie jest demokracja tylko demokratura.

Skoro mamy 52 miejsca w PE, należało podzielić Polskę na 52 jednomandatowe okręgi wyborcze mniej więcej po tyle samo mieszkańców, a zwycięzca takiego okręgu dostawałby się do PE. A nie jakieś progi wyborcze i niesprawiedliwe wyniki.

Prezydenta też wybieramy w największym JOW, jakim jest Polska.

Dopiero teraz doczytałeś jaka jest u nas ordynacja wyborcza? Jakby zrobić JOW to nikt z listy Konfederacji by się nie zakwalifikował bo u nas wybory to plebiscyt i mamy antyPiS i antyPO.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr maja 29, 2019 4:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Że taką mamy ordynację, wiem od dawna.

A teraz ktoś się dostał z Konfederacji?

Gdyby wprowadzono JOW, to utworzyłby się system dwupartyjny i bardzo dobrze. Dwie partie i cały wachlarz poglądów. Po jednej stronie lewica od centrum do skrajnej aż po ścianę, a po drugiej prawica od centrum do skrajnej aż po ścianę. Tacy demokraci i konserwatyści jak w USA.

Taki system spowodowałby również to, że do władzy dostawaliby się w większości ludzie o umiarkowanych poglądach prawicowych i lewicowych, więc centrolewica i centroprawica. Oczywiście zarówno po jednej jak i drugiej stronie mogliby się znaleźć tacy ludzie jak JKM czy Ikonowicz, ale byłoby ich zdecydowanie mało.

Chciałbym w końcu zacząć głosować na ludzi, a nie na partie.


Śr maja 29, 2019 5:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Trzeba zmienić Konstytucję. Jak się poszczęści, to PiS będzie miał wystarczającą liczbę głosów w następnej kadencji aby to zrobić.


Śr maja 29, 2019 5:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Gdyby PiS wprowadził JOW, to rządziłby może nie dożywotnio, ale partia usankcjonowałaby się "na zawsze" razem z PO. Tak jak ma to miejsce w USA, gdzie na zmianę rządzą Republikanie i Demokraci.

Mnie to pasuje. Do PiS dołączyliby Korwin, Narodowcy i reszta prawicy, a do PO reszta lewicy. A do Parlamentu dostawaliby się w większości ludzie o umiarkowanych poglądach.


Śr maja 29, 2019 5:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL