Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 karpie 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
Nie miało to być obraźliwe, a jedynie przemówić do wyobraźni. Przecież to oczywiste, że jeśli twierdzę, że jesteś homo, mam obowiązek to udowodnić, a Ty niczego dowodzić nie musisz. Absurdem byłoby moje żądanie przeciwnych dowodów.
Formalne reguły dyskusji są jakie są i to, że Ci się to nie podoba, nie zmienia faktu, że na tym forum są one przestrzegane. Przejrzyj sobie dowolny temat, w którym ktoś stawia tezy. Oczywistym jest, że to na tej osobie spoczywa obowiązek ich udowodnienia.


Odpowiem w twoim stylu:

1) Na jakiej podstawie twierdzisz, że "takie są formalne reguły dyskusji"? Proszę o podanie konkretnych przepisów w tej sprawie.

2) Na jakiej podstawie twierdzisz, że "absurdem byłoby żądanie przeciwnych dowodów"? Czy to tylko twoja opinia, czy jakieś konkretne przepisy prawa, regulaminu itp.?

3) Jak udowodnisz, że nazywanie osoby, której w ogóle nie znasz "homoseksualistą" nie jest celowo obraźliwe? Według prawa jest to oczywiste i karalne pomówienie.

4) Udowodnij na podstawie konkretnych przykładów, że na tym forum wskazane przez ciebie reguły są przestrzegane. Czy istnieją przykłady temu przeczące?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 4:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Verbal napisał(a):
HeresJohnny napisał(a):
Barney napisał(a):
Czekam na Twój dowód o tym, że większość osób ma dwoje oczu.

Nie postawiłem takiej tezy. :wink:



Szkoda w sumie, można ją udowodnić :-D. Numerycznie.
Serio?
Musiałbyś wymienić blisko 4 miliardy ludzi z dwojgiem oczu. Powodzenia ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt mar 12, 2019 5:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
[quote="Barney]
Musiałbyś wymienić blisko 4 miliardy ludzi z dwojgiem oczu. Powodzenia ;)[/quote]
Kompletnie nie.Zrobię to inaczej.


Wt mar 12, 2019 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Nie jedzmy też jajek, bo nie wszystkie kury są szczęśliwe chyba,że będą! :PPPP

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt mar 12, 2019 5:55 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
G.HY. napisał(a):
Odpowiem w twoim stylu:

1) Na jakiej podstawie twierdzisz, że "takie są formalne reguły dyskusji"? Proszę o podanie konkretnych przepisów w tej sprawie.

2) Na jakiej podstawie twierdzisz, że "absurdem byłoby żądanie przeciwnych dowodów"? Czy to tylko twoja opinia, czy jakieś konkretne przepisy prawa, regulaminu itp.?

3) Jak udowodnisz, że nazywanie osoby, której w ogóle nie znasz "homoseksualistą" nie jest celowo obraźliwe? Według prawa jest to oczywiste i karalne pomówienie.

4) Udowodnij na podstawie konkretnych przykładów, że na tym forum wskazane przez ciebie reguły są przestrzegane. Czy istnieją przykłady temu przeczące?

A ja odpowiem w Twoim. Może zrozumiesz absurd tego, czego oczekujesz. Mógłbym pokusić się o uczciwą odpowiedź na Twój post, ale na to nie zasługujesz.

Przedstaw dowody na to, że się mylę co do reguł dyskusji.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Wt mar 12, 2019 6:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Ja bym w zwiazku z karpiami widzial kilka problemow ogolniejszych:
1. Zanik instynktu samozachowawczego w zwiazku ze skupianiem sie na rzeczach malo istotnych i zaniedbywanie tego co jest naprawde wazne.
2. Niedostateczne zaangazowanie w obronie uniwersalnych wartosci. Przytoczylem wczesniej link do wiersza niemieckiego pastora. Jakze aktualny w kazdym czasie.
3. Nie sposob nie udwolac sie do nauki Nauczyciela z Nazaretu. Alez z niego byl cwaniak gdy odwolywal sie np do zrywania klosow w szabat, drzazgi i belki w oku lub (skleroza - najwazniejszy fragment o przestrzeganiu glupich praw o ktorym myslalem rano umknal mi z pamieci - pomocy!)


Ostatnio edytowano Wt mar 12, 2019 8:17 pm przez robaczek2, łącznie edytowano 1 raz



Wt mar 12, 2019 8:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
Przedstaw dowody na to, że się mylę co do reguł dyskusji.


Kiedy to ja żądam głupio (bo w twoim stylu) dowodzenia to wtedy nazywasz to absurdem. Masz rację: twój sposób dyskutowania jest kompletnie absurdalny.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 8:16 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
G.HY. napisał(a):
Kiedy to ja żądam głupio (bo w twoim stylu) dowodzenia to wtedy nazywasz to absurdem. Masz rację: twój sposób dyskutowania jest kompletnie absurdalny.

Nie. Absurdem nie jest to, że żądasz ode mnie dowodu na moje twierdzenia, bo to jest słuszne. Absurdem jest właśnie domaganie się dowodu przeciwnego w stosunku do nieudowodnionej tezy, co chciałem Ci właśnie zobrazować moją odpowiedzią. Po raz kolejny: Jeśli ktoś stawia tezę(w tym przypadku o hipokryzji), ma obowiązek to udowodnić. Nie jest obowiązkiem drugiej strony dowodzenie przeciwne.
Jeśli w sądzie będziesz oskarżonym, a prokurator nie przedstawi dowodów na Twoją winę i stwierdzi, że jesteś nieuczciwy, bo nie przedstawiasz dowodów na swoją niewinność, będzie to absurd.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Wt mar 12, 2019 8:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Barney napisał(a):
[Serio?
Musiałbyś wymienić blisko 4 miliardy ludzi z dwojgiem oczu. Powodzenia ;)



Wracając do sprawy. Nie idzie o to by mielić oczywistość ale o ćwiczenie.
Nikt nie musi sprawdzać miliardów ludzi. Wystarczy sięgnąć do prowadzonych w większości krajów rejestrów wad wrodzonych oraz rejestrów dot. inwalidztwa narządu wzroku by potwierdzić numerycznie przewagę osobników dwuocznych.

Rzecz tym,że rozeznanie intuicyjne czasami jest zgodne ze stanem faktycznym ale nader często nie. I zwyczajnie trzeba to zaakceptować.
Przytoczenie kilku celebryckich nazwisk nie jest dowodem na nic. Podobnie jak reductio ad Hitlerum.


Śr mar 13, 2019 9:14 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Wracając do tematu ryb i ich "humanitarnego" zabijania.
A co z rybami z połowów morskich? Przecież nikt ich nie ogłusza.
Są wyciągane z wody i po prostu zdychają z braku tlenu, bo nie potrafią oddychać powietrzem.

Dlaczego karpie mają być specjalnie traktowana, a śledzie już nie?


Śr mar 13, 2019 10:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Dlatego nikt nie płacze nad losem śledzi czy homarów wrzucanych żywcem do wrzątku, a są ludzie, którzy walczą o "prawa" karpi.


Śr mar 13, 2019 10:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Stefan12 napisał(a):
Dlaczego karpie mają być specjalnie traktowana, a śledzie już nie?

Bo karp jest wigilijny.

Walka o dobrobyt karpii jest wyrazem walki z Bożym Narodzeniem, chrześcijańskim świętem.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr mar 13, 2019 10:16 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Juz wielokrotnie probowali dobierac sie do wedkarstwa, ale gdyby nie wedkarstwo to tez niewiele bylo by karpii, jak i innych ryb slodkowodnych w rzekach czy stawach.
Gdyby tak ta ich energie przekierowac na ochrone wod i oczyszczalnie sciekow, to mieli bysmy czysciutkie rzeki i strumienie z pstragami, a nie plynace szamba w ktorych nawet karp nie zawsze wytrzyma.
systematyczne trucie ryb w rzekach in nie przeszkadza i ryby moga cale zycie sie dusic w sciekach, ale w reklamowce juz nie.


Śr mar 13, 2019 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
sam2 napisał(a):
Juz wielokrotnie probowali dobierac sie do wedkarstwa, ale gdyby nie wedkarstwo to tez niewiele bylo by karpii, jak i innych ryb slodkowodnych .



Nie żartuj, zwłaszcza tak ponuro.


Śr mar 13, 2019 11:09 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Verbal napisał(a):
sam2 napisał(a):
Juz wielokrotnie probowali dobierac sie do wedkarstwa, ale gdyby nie wedkarstwo to tez niewiele bylo by karpii, jak i innych ryb slodkowodnych .



Nie żartuj, zwłaszcza tak ponuro.


Nie zartuje, bo przeciez wiekszosc wedkarzy o tym wie, choc w roznych krajach roznie z tym bylo.
A ostatnimi laty w Pols e wedkarze zarybiali jedynie po to by zywic kormorany, ktore trzebily rzeki z ryb co do jednej nawet narybek, bo kormoran choc rozmnozyl sie jak stada szpakow nadal byl pod scisla ochrona.


Śr mar 13, 2019 11:32 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL