Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:31 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 karpie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
I tu i tu ostatecznym rezultatem jest zakonczenie zycia.

Nie jestem przeciwnikiem zabijania karpi. Jestem przeciwnikiem znęcania się nad karpiami, szczególnie gdy ma to wymiar podobny do uboju rytualnego i nie ma żadnego innego uzasadnienia. Chcesz zjeść karpia, kup zabitą w humanitarny sposób rybę, a nie taką, która musi przejść męki zanim trafi na stół.

Ja tylko odpowiedzialem na Twoje: co ma piernik do wiatraka. Bo moze nie zdawales sobie sprawy ze jednak ma.


N mar 10, 2019 9:16 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
robaczek2 napisał(a):
Ja tylko odpowiedzialem na Twoje: co ma piernik do wiatraka. Bo moze nie zdawales sobie sprawy ze jednak ma.

No, ale na nic nie odpowiedziałeś, bo Yarpen w swoim stylu trafił kulą w płot sugerując, że "obrońcy karpi" są przeciwko zabijaniu karpi, a to nieprawda. Wszystko się rozbija o sposób w jaki te karpie są zabijane oraz jak wygląda ich hodowla.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N mar 10, 2019 9:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
PeterW napisał(a):
Cytuj:
Anonim 10.03.2019 16:58
Prokurator powinien zostać zwolniony za zawracanie dupy dla sądu takimi sprawami .

Prokurator chyba nie bardzo miał wybór. To ta fundacja, a raczej jej działacze zasłużyli na jakieś sankcje. Przecież do jasnej anielki mowa jest o jedzeniu. To jakaś paranoja. Tylko czekać aż weganie zaczną oskarżać młynarzy i znęcanie się nad nasionkami które są brutalnie miażdżone.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


N mar 10, 2019 9:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
sugerując, że "obrońcy karpi" są przeciwko zabijaniu karpi.

Ja tego tak nie odebralem. Dalej - nie wydaje mi sie aby na naszej planecie istnial ktokolwiek sprzeciwiajacy sie zabijaniu karpi ot tak sobie. Albo kurczakow lub prosiaczkow. Oczywiscie nie dotyczy to gatunkow bedacych pod ochrona.


N mar 10, 2019 9:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
robaczek2 napisał(a):
Dalej - nie wydaje mi sie aby na naszej planecie istnial ktokolwiek sprzeciwiajacy sie zabijaniu karpi ot tak sobie. Albo kurczakow lub prosiaczkow.

O weganizmie nie słyszałeś? *

*Mam małą wątpliwość co do tego, czy dobrze zrozumiałem te dwa zdania.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N mar 10, 2019 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
O weganizmie nie słyszałeś? *

Tydzien temu wrocilem z czterodniowej wizyty u kuzyna, ktory jest wyznawca tego pogladu juz chyba od 10 lat ale nigdy nie twierdzil, ze to jest opcja ktorej wszyscy maja sie podporzadkowac. Musze przyznac ze dwa posilki w specjalnej restauracji byly nawet smaczne.


N mar 10, 2019 10:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
robaczek2 napisał(a):
Tydzien temu wrocilem z czterodniowej wizyty u kuzyna, ktory jest wyznawca tego pogladu juz chyba od 10 lat ale nigdy nie twierdzil, ze to jest opcja ktorej wszyscy maja sie podporzadkowac. Musze przyznac ze dwa posilki w specjalnej restauracji byly nawet smaczne.

Zapewniam Cię, że są tacy ludzie. Weganie bywają bardzo agresywni. Np. porównują mięsożernych do nazistów, a zabijanie zwierząt do holocaustu.
Mnie się zapala czerwona lampka, jak ktoś przy mnie mówi, że nie je mięsa.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N mar 10, 2019 10:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
robaczek2 napisał(a):
Tydzien temu wrocilem z czterodniowej wizyty u kuzyna, ktory jest wyznawca tego pogladu juz chyba od 10 lat ale nigdy nie twierdzil, ze to jest opcja ktorej wszyscy maja sie podporzadkowac. Musze przyznac ze dwa posilki w specjalnej restauracji byly nawet smaczne.

Należy odróżnić dietę od ideologii. Zgodnie z ideologią wegańską spożywanie pokarmów zwierzęcych, używanie przedmiotów pochodzenia zwierzęcego(np. galanterii skórzanej) itd. jest nieetyczne. Twój kuzyn zapewne nie wyznaje tej ideologii(albo nie jest ekstremistą), a jedynie trzyma się określonej diety.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N mar 10, 2019 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Dzieki Pelikanie i Johnny. Musze zmienic poglady. Wycofuje sie z "nie wydaje mi sie aby na naszej planecie istnial ktokolwiek sprzeciwiajacy sie zabijaniu karpi ot tak sobie."


N mar 10, 2019 10:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
towarzyski.pelikan napisał(a):
Mnie się zapala czerwona lampka, jak ktoś przy mnie mówi, że nie je mięsa.

O ile uważam, że u swoich podstaw weganizm wydaje się mieć spójne i dość przekonywujące uzasadnienie etyczne, całkowita rezygnacja z produktów zwierzęcych obecnie jest niewykonalna lub bardzo trudna, a sami weganie często przyjmują nieszczerą taktykę szerzenia tej ideologii, do tego stopnia że są skłonni kłamać(np. na temat szkodliwego wpływu nabiału i mięsa na zdrowie), albo przesadzać w porównaniach(holocaust i podobne) co im wcale nie pomaga.
Jeśli za ileś lat będziemy w stanie wytwarzać mięso, nabiał i inne pokarmy zwierzęce w laboratorium w takich ilościach, by być w stanie wyżywić całą populację, dalsza hodowla zwierząt w tym celu będzie nieetyczna.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N mar 10, 2019 10:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
Jeśli za ileś lat będziemy w stanie wytwarzać mięso, nabiał i inne pokarmy zwierzęce w laboratorium w takich ilościach, by być w stanie wyżywić całą populację, dalsza hodowla zwierząt w tym celu będzie nieetyczna.


Mam nadzieję, że nie uznasz takiej żywności za "Bio"?
Zawsze mnie serdecznie bawi to "Bio" przy drogiej żywności..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn mar 11, 2019 12:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
Jeśli za ileś lat będziemy w stanie wytwarzać mięso, nabiał i inne pokarmy zwierzęce w laboratorium w takich ilościach, by być w stanie wyżywić całą populację, dalsza hodowla zwierząt w tym celu będzie nieetyczna.

Nie jestem przekonana, czy takie odseparowanie ludzi od żywego źródła mięsa będzie im służyć. Taki hiperwrażliwy gatunek będzie cherlawy, niezdatny do przetrwania. Stracimy zdolność zabijania. Jak nas zaatakuje dzikie zwierzę, nie będziemy w stanie się obronić. Nie będzie nas na to stać. Zatracimy instynkt walki.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn mar 11, 2019 12:38 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
caly wic polega na tym by ludzi uzaleznic od zywnosci dostarczanej do sklepow.
By nik nawet nie wiedzial jak mozna zdobyc zywnosc innaczen niz kupic ja w sklepie.
Ba, nie tylko zywnosc, ale i wszelkie inne towary potrzebne w codziennym zyciu.
Specjalizacja ma na celu wyksztalcenie spoleczenstwa ktore nie bedzie potrafilo same wyciagac wnioski z posiadanych informacji, bo beda tylko szczatkowe i wylacznie w jednej dziedzinie.
Jedynie ktos kto bedzie mial dostep do wszystkich informacji i odkryc naukowych bedzie mogl rozumiec co sie dzieje i decydowac za innych.
To taki nowoczesny totalitaryzm, polaczony z dyktatura.


Pn mar 11, 2019 1:01 am
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
PeterW napisał(a):
Mam nadzieję, że nie uznasz takiej żywności za "Bio"?
Zawsze mnie serdecznie bawi to "Bio" przy drogiej żywności..

Nie bardzo rozumiem ten żart i co ma wspólnego z tym, co napisałem.

towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie jestem przekonana, czy takie odseparowanie ludzi od żywego źródła mięsa będzie im służyć. Taki hiperwrażliwy gatunek będzie cherlawy, niezdatny do przetrwania. Stracimy zdolność zabijania. Jak nas zaatakuje dzikie zwierzę, nie będziemy w stanie się obronić. Nie będzie nas na to stać. Zatracimy instynkt walki.

Jesteś teraz w stanie obronić się przed dzikim zwierzęciem? Np. wilkiem?
Obecnie jadasz dziczyznę, czy mięso zwierząt żyjących w niewoli, jak 99% populacji krajów rozwiniętych? Jeśli to drugie, co zmieni jadanie mięsa z laboratorium?

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Pn mar 11, 2019 7:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
HeresJohnny napisał(a):
PeterW napisał(a):
Mam nadzieję, że nie uznasz takiej żywności za "Bio"?
Zawsze mnie serdecznie bawi to "Bio" przy drogiej żywności..

Nie bardzo rozumiem ten żart i co ma wspólnego z tym, co napisałem.


Ty może nie jesteś fanem "naturalnej" żywności - nie kojarzę Cię z tym. Ale zauważ że teraz taka żywność: i "eko" i (zamiennie) "bio" jest bardzo trendi..
To że mnie określenie "bio" śmieszy to tylko taka dygresja na boku.
Wracając do samej żywności - to co proponujesz będzie baaaaardzo dalekie od wszelakiej naturalności.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn mar 11, 2019 9:28 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL