Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Adam M,

Cytuj:
to jest argumentacja sprowadzajaca sprawe do absurdu.
Poza tym nie chodzi o typowe w Polsce szukanie winnego, ani nawet nie o pieniadze tylko o dojscie do prawdy.

Dzięki Adamie, dokładnie to pragnąłem przekazać.

PeterW,


Cytuj:
exeter napisał(a):
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród. Co mają o tym myśleć spadkobiercy ofiar? Oni pozostawili u nas swoją kulturę i tradycję, swoje święte miejsca, ale też swoje majątki. Polskie państwo mówi im, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to co się stało i nie zrobi niczego, żeby zadośćuczynić złu.


Posuwasz się za daleko. Zapominasz o jednym zasadniczym drobiażdżku. Ziemie polskie były wtedy pod władaniem Niemców. Nie Polaków, a właśnie Niemców. Cała odpowiedzialność spada na okupanta, bo on ma w swoich rękach aparat przemocy i on ustala takie czy inne prawa i to on wymusza na mieszkańcach wykonywanie tego prawa. Okupantem byli Niemcy. Nie krasnoludki, nawet nie naziści, ale Niemcy. Dotrze to w końcu czy nie?
Doucz się lekcji historii (rzetelnie!) i nie bredź już.

Dzięki wielmożny za pouczenie, co ja bym bez Ciebie zrobił? ;)

Adam wyjaśnił Ci, dlaczego tego typu argumentacja jest zwykłym mataczeniem i zdejmowaniem z siebie odpowiedzialności.

Inczuczuna,

Cytuj:
exeter napisał(a):
A gdzie widzisz te wyjątki? W próbach kneblowania badań historycznych podejmowanych przez obecną władzę?
Widzę jak zmienia się narracja historyczna dotycząca IIWŚ. Za mojego życia Polska i Polacy zaczynamy być traktowani jako już nie jako współwinni ale wręcz autorzy holokaustu.

W kraju niczego takiego nie dostrzegam, a jeśli coś takiego rozpoczęło się poza granicami, to nastąpiło to w wyniku krótkowzrocznych i bezdennie głupich prób obecnej władzy zablokowania wolności badań historycznych ustawą.
Musimy przejść przez proces poznawania prawdy o wydarzeniach jakie miały miejsce w okupowanej przez Niemców i Sowietów Polsce i zrozumieć, że nie sprowadzały się one jedynie do heroicznej walki i ratowania Żydów.
Musimy zrobić to teraz, gdyż z oczywistych względów nie dało się przejść przez niego w PRLu, a i w wolnej Polsce temat długo traktowany był jako tabu.
Im bardziej mataczymy i im dłużej się opieramy, tym bardziej wychodzimy w oczach innych na naród sprawców. I to jest ciężki grzech obecnej władzy.
Cytuj:
exeter napisał(a):
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród.
Piszesz o Białorusinach , bo oni procentowo stracili największy odsetek ludności. Nie mówi się o tym. Białorusini nie mają żadnych roszczeń w stosunku do Polski.

Nie rób sobie żartów z takiego tematu, proszę.
Cytuj:
Nie mówimy tu i spadkobiercach. Pieniędzy domagają się żydzi z USA. Nie dlatego że są krewnymi tylko dlatego że są żydami. A USA łamiąc porozumienie jakie zawarło w tej sprawie z władzami PRL naciska nas byśmy to robili. Obawiam się nasz rząd , jaki by nie był, nie będzie miał dość jaj żeby im powiedzieć żeby się walili. I prawdopodobnie czeka nas kolejna podwyżka podatków.

Polska jest jedynym krajem należącym do bloku państw podległych sowieckiej Rosji, który po 1989 nie przyjął ustawy reprywatyzacyjnej i nie zwrócił majątków dawnym właścicielom, niezależnie od ich narodowości i wyznania. Z jednym wyjątkiem, spełniono wszystkie roszczenia majątkowe Kościoła RK.
Trudno się dziwić amerykańskim Żydom, którym najpierw polskie rządy obiecywały reprywatyzację a potem odsuwały ją na "święty nigdy".
Cytuj:
Jeśli masz pełną świedomość to wiesz że nie ma symetrii w naszych relacjach z żydami.

Nie wiem, jak mam to zdanie rozumieć.
Cytuj:
Ale chcesz żeby te pieniądze, do których nie mają praw. Po co? Dlaczego? W imię czego?

Jeśli nie mają praw, to nie będą mieli pieniędzy. Czyż to nie oczywiste?
Problem Inczuczuno polega na tym, że oni te prawa, i dokumenty je poświadczające, mają. :wink:


So lut 16, 2019 10:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6812
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
exeter napisał(a):
Dzięki wielmożny za pouczenie, co ja bym bez Ciebie zrobił? ;)

Adam wyjaśnił Ci, dlaczego tego typu argumentacja jest zwykłym mataczeniem i zdejmowaniem z siebie odpowiedzialności.

Ja wohl Herr exeter

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 16, 2019 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
exeter napisał(a):
W kraju niczego takiego nie dostrzegam, a jeśli coś takiego rozpoczęło się poza granicami, to nastąpiło to w wyniku krótkowzrocznych i bezdennie głupich prób obecnej władzy zablokowania wolności badań historycznych ustawą.
Długo przed tą ustawą jeśli spytałbyś zwykłego Niemca, mógłbyś się dowiedzieć że Niemcy nigdy nie wojowali z Polską. Pod Grunwaldem to nie byli Niemcy tylko Krzyżacy, rozbiory to nie Niemcy tylko Prusy a IIWŚ to też nie Niemcy tylko naziści. Wiem że trudno w to uwierzyć. To trzeba usłyszeć na własne uszy.
exeter napisał(a):
Musimy przejść przez proces poznawania prawdy o wydarzeniach jakie miały miejsce w okupowanej przez Niemców i Sowietów Polsce i zrozumieć, że nie sprowadzały się one jedynie do heroicznej walki i ratowania Żydów.
Im bardziej mataczymy i im dłużej się opieramy, tym bardziej wychodzimy w oczach innych na naród sprawców. I to jest ciężki grzech obecnej władzy
Musimy dojść do prawdy bez ciągłych oskarżeń o antysemityzm jeśli prawda jest niewygodna dla żydów, a te oskarżenia pojawiają się stale. Wiem że obecna władza ci się nie podoba ale nie pieprz głupot. Po 1989 roku żadna władza nie podchodziła do sprawy poważnie i rzetelnie.
exeter napisał(a):
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród.
To nie jest wydarzenie bezprecedensowe. Jaćwingowie, Aborygeni tasmańscy, Chińczycy mordowani przez Mongołów w czasie ich ekspansji, Tutsi mordowani za naszego życia Rwandzie , czy południowy Sudan, takie przykłady najbardziej znane. Masowe mordy towarzyszą ludzkości od czasów kiedy ludzkość zaczęła się zabawiać w wojny. A i bez wojen też się zdarzało niszczenie całych narodów. Ot choćby podczas kolonizacji Ameryk.
exeter napisał(a):
Nie rób sobie żartów z takiego tematu, proszę.
Nie robię sobie żartów. To wyczytałem w jakieś książce Normana Davisa, chociaż niewykluczone że pomyliłem nację. Zresztą sam Davis pisał sporo o trudnościach w dokładnym oszacowaniu kto zginął i jak go zakwalifikować.
Cytuj:
Jeśli nie mają praw, to nie będą mieli pieniędzy. Czyż to nie oczywiste?
Problem Inczuczuno polega na tym, że oni te prawa, i dokumenty je poświadczające, mają. :wink:
Nie jest to oczywiste i śmiem wątpić.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


So lut 16, 2019 11:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Narracja "brązowych nosów" jest taka: atak ruskich na terytorium, na którym przebywa choćby jeden żołnierz USA, to atak na USA, więc za każdą cenę musimy mieć jak najwięcej marines na terenie Polski.

Nie ma na razie tematu zapłacenia przez Polskę roszczeń "żydowskich" za mienie zagrabione Żydom w czasie IIWŚ (ustawa 447), a gdyby nawet temat się pojawił, to zapłacimy cwaniakom występującym w imieniu zamordowanych Żydów -nawet jak nie ma ich spadkobierców prawnych - bo tego żąda USA, nasz gwarant bezpieczeństwa przeciwko ruskim.

A co będzie, jak zapłacimy biliony cwaniakom, a marines odlecą z Centralnego Portu Lotniczego, to się "brązowe nosy" nie zastanawiają. No bo USA są niezdolne do wyrolowania "sojusznika" i na wieczność będą chronić Polskę przed ruskimi.

Ale należy głosować na PIS, bo kwik świń oderwanych od koryta przewyższa wszelką rozkosz.


N lut 17, 2019 1:26 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
A nadto śmieszy mnie to straszenie ruskimi ze strony "brązowych nosów" i ze strony prawdziwych Europejczyków, ludzi światłych i na poziomie.

Dlaczego Putin miałby najechać Polskę - no poza tym, że jest z definicji uosobieniem zła absolutnego jak Hitler i Stalin razem wzięci? :-D


N lut 17, 2019 1:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Tym bardziej, że jak dotąd od czasu zgarnięcia Krymu ( terenu strategicznego dla Rosji) jakoś nie idą po resztę Ukrainy. A zresztą Ukraina jest dla mnie wymownym znakiem czy to czasem USA nie były wspólnie z innymi sygnatariuszem grarancji jej nienaruszalnosci graniec za cenę rozbrojenia atomowego ?


N lut 17, 2019 8:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Tak razem z GB i Rosja.
Gwarancje mniej warte niz papier na ktorym je spisano.
Putin jednakowoz nie musi najezdzac Polski zeby miec ja pod swoim wplywem, dlatego watpie zeby to zrobil.


N lut 17, 2019 7:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Podobno za konferencję antyirańską w Warszawie, gdzie obrażano nas tak często, Polska zapłaciła 2 mln zł. A na pomoc niepełnosprawnym środków niema. Tak rządzi PIS.


Wt mar 19, 2019 1:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Ależ Ty kłamiesz... Zerknijmy na dane z 2017:

W 2017 r. z budżetu państwa przekazano ponad 16,05 mld zł na pomoc niepełnoprawnym i ich opiekunom. (...) Wydatki z budżetu państwa na świadczenia w 2017 r. to ponad 16,05 mld zł. Pomoc udzielana jest w różnej formie: zasiłków, świadczeń, dotacji, miejsc opieki dziennej i całodobowej oraz zajęć skierowanych do tej właśnie grupy.
Źródło.


Wt mar 19, 2019 1:41 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Od razu, że kłamię. Nawet nie wiem, ile jest w budżecie środków na pomoc niepełnosprawnym.
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego niepełnosprawni ciągle domagają się większej pomocy?
A tak w ogóle filozofia, żeby zabrać do budżetu ludziom i potem im oddać w podatkach, to myślenie socjalistyczne PO|PIS. Zobaczysz, ile Twój rząd będzie musiał kasy oddać poszczególnym grupom społecznym czy zawodowym. Teraz da nauczycielom, potem górnikom etc. Populizm i socjalizm.


Śr mar 20, 2019 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Ku przypomnieniu.

Kłamstwo to świadome mówienie (pisanie) nieprawdy. Przed kłamstwem są także błędy, niedoczytania, zapomnienia, niedotarcie do właściwego źródła, oparcie na fałszywym etcet.
Kłamstwo jako świadomą nieprawdę należało by wykazać.


Marboj napisał

Cytuj:
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego niepełnosprawni ciągle domagają się większej pomocy?


Według powiedzenia daj palec wezmą rękę. Dotyczy to każdego dawania komukolwiek, zawsze będzie za mało. Skoro domaganie się przynosi skutki, to dlaczego się nie domagać?


Śr mar 20, 2019 1:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
marboj:
marboj napisał(a):
Od razu, że kłamię. Nawet nie wiem, ile jest w budżecie środków na pomoc niepełnosprawnym.

Ciekawe... Pięć godzin wcześniej wiedziałeś:
marboj napisał(a):
Podobno za konferencję antyirańską w Warszawie, gdzie obrażano nas tak często, Polska zapłaciła 2 mln zł. A na pomoc niepełnosprawnym środków niema. Tak rządzi PIS.

No to teraz pytanie: Kłamałeś twierdząc, ze środków nie ma, czy kłamiesz teraz pisząc, że nie wiesz ile jest w budżecie RP pieniędzy na ten cel?



Robur:
Robur napisał(a):
Ku przypomnieniu.

Kłamstwo to świadome mówienie (pisanie) nieprawdy. Przed kłamstwem są także błędy, niedoczytania, zapomnienia, niedotarcie do właściwego źródła, oparcie na fałszywym etcet.
Kłamstwo jako świadomą nieprawdę należało by wykazać.

Ku przypomnieniu: Chociażby niecały rok temu miał miejsce sławetny, rzekomo niepolityczny, protest części niepełnosprawnych w Sejmie. Jakoś nie wierzę, że marboj przegapił zarówno ten fakt, jak i przeróżne wyliczenia na temat wysokości pomocy niepełnosprawnym przez RP, które wtedy prezentowały media.


Śr mar 20, 2019 9:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Oj tam
Marboj pewnie jak to ma w zwyczaju wypowiada się bez sprawdzania faktów i bez analizy czy przypadkiem nie myli się.

A protest niepełnosprawnych będzie tak samo jak nauczycieli z ZNP w czasie kampanii wyborczej. Przecież wiadomo ze Broniarz to nie działacz związkowy a polityk. Tak samo zreszta jak ta pani od niepełnosprawnych.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr mar 20, 2019 9:12 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Yarpen,
ale dziecinadę robisz, jeśli sprawia Ci to przyjemność, to obrażaj mnie do woli. Ale dobrej woli w rozmowie i poszanowania drugiego człowieka to Ty nie masz, niedojrzały chłopaku - spójrz na Jockeya i ucz się od niego.


Jeśli piszę, że na niepełnosprawnych środków nie ma, a są na bezsensowne konferencje międzynarodowe, gdzie obrażają Polaków za nasze pieniądze, a "brązowe nosy" udają, że nic się nie stało, to kieruję się doniesieniami medialnymi o powtarzających się protestach matek niepełnosprawnych dzieci.
Nie wiem, ile pieniędzy idzie z budżetu na tzw. pomoc niepełnosprawnym, ale widząc protesty osób niepełnosprawnym najbliższych, które na co dzień się nimi opiekują, widzę, że pomoc ta jest niewystarczająca. Słyszałem w czasie tych protestów, że matki chcą konkretnej kasy co miesiąc i że nie dostały, bo pieniędzy w budżecie było za mało. A na takie imprezy, jak konferencja w Warszawie pieniądze są.

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, piszę o tym, co widzę. A widzę cykliczne protesty matek w Sejmie. Tak było za PO, tak jest za PIS. PIS, będąc w opozycji, obiecał matkom, że pomoże i widocznie nie pomógł, skoro protestują.

Tak więc zadam Ci Yarpen pytanie: PIS kłamie matki niepełnosprawnych dzieci?


Śr mar 20, 2019 9:55 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Jockey napisał(a):
Oj tam
Marboj pewnie jak to ma w zwyczaju wypowiada się bez sprawdzania faktów i bez analizy czy przypadkiem nie myli się


Czy Ty za wiele nie wymagasz od forumowiczów, moderatorze? :D
Artykuły naukowe mam tu pisać czy co? :D :D :D


Śr mar 20, 2019 10:01 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL