Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Globalizm kulturowy - wydzielone 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Globalizm kulturowy - wydzielone
Cytuj:
Jeśli ktoś lubi niezdrową, śmieciową korporacyjną żywność, to na pewno w ogóle mu nie przeszkadza wyniszczanie małych/średnich gospodarstw, które produkują żywność zdrową. A jeśli jeszcze ten ktoś w nosie ma ducha patriotyzmu w wykonaniu chłopa przywiązanego do polskiej ziemi, to chętnie i rękę przyłoży do tego, żeby ludzi ze wsi masowo ściągać do kosmopolitycznych miast-molochów.


To są o wiele bardziej skomplikowane zjawiska niż piszesz. To, że konkretne dziecko nie widzi się w zawodzie rolnika, nie jest tożsame z brakiem patriotyzmu lokalnego, obojętnością na to, co się spożywa czy wyniszczeniem małych/średnich przedsiębiorstw. Zauważ, że wszystkie takie zjawiska przebiegają dwukierunkowo - w pewnym momencie Polacy zachłysnęli się zalewem fast foodów i żywności "korporacyjnej" i zaczęły tworzyć się różne ruchy slow food, ekologiczne jarmarki, rozpowszechniła się moda na produkty bio i weganizm. I osoby, które dotychczas nie miały nic wspólnego ze wsią, zaczęły właśnie pracować w tej branży.

Cytuj:
Skoro żywności się produkuje za dużo, jak piszesz, to czemu Polska ściąga żywność z zagranicy? Czy rzeczywiście chodzi o to, ze żywności się produkuje za dużo, czy może o to, że za dużo jej się ściąga z zagranicy?


Funkcjonowanie w społeczeństwie względnego dobrobytu powoduje, że ludzie wybrzydzają i wolą sprowadzać kontrowersyjne w ostatnim czasie avocado z Meksyku niż wcinać buraki. Nie ma zagrożenia głodem, jest nadmiar opcji do wyboru i chodzi o to, by w tym nadmiarze świadomie wybierać etyczne i powodujące możliwie niewiele szkód (społecznych, ekologicznych i innych) opcje.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


N gru 23, 2018 10:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
MayKasahara napisał(a):
Np. zachować ciągłość logiczną, przyczynowo-skutkową myślenia (spalenie karteczki w kominku nie ma realnie żadnego wpływu na nic, chyba że taki, że sam sobie sygnalizujesz że coś jest dla Ciebie ważne.)

Przecież na tym polegają właśnie rytuały, że działają wtedy, kiedy człowiek wierzy, że mają realny wpływ na jego życie. Takim rytuałem jest choćby ceremionia ślubna praktykowana na naszym europejskim podwórku. Jest tak skutecznym rytuałem, że nawet niekatolicy często bardzo chcą wziąć ślub kościelny. Tak samo jest z celebrowaniem nadejścia Nowego Roku. Czemu ludzie balują w Sylwestra i stawiają sobie postanowienia noworoczne? Ponieważ są idiotami, którzy nie potrafią logicznie myśleć? Skądże. Rytuały ułatwiają człowiekowi realizację celów i marzeń. Europejczycy może nie palą karteczek, ale zdarza im się drzeć fotografie (choć to może już przezytek w epoce cyfrowej) albo usuwać zdjęcia z facebooka np. po rozstaniu z partnerem. Po co to robią? Żeby zapomnieć, żeby symbolicznie zakończyć pewien etap życia.
Cytuj:
Sama podkreślałam, że warto podważać także prawdy oczywiste - sęk w tym, że najczęściej zwolennicy teorii spiskowych odrzucają jakiekolwiek weryfikowanie czegokolwiek, więc już po zasygnalizowaniu swoich tez okopują się na swoich pozycjach i żądają przyjęcia ich na wiarę, tym różnią się od naukowców badających mało prawdopodobne hipotezy. Takie teorie spiskowe, jak przykładowo, szczepionki wywołujące autyzm czy smugi kondensacyjne, były już wyjaśniane setki razy, a ich zwolennicy nie przedstawiają żadnych nowych argumentów - bazują tylko na lęku i braku wiedzy.

Smugami nigdy się nie interesowałam, więc nie będę się odnosić, natomiast jest szereg badań naukowych, które wskazują na związek szczepień z autyzmem czy chorobami neurodegeneracyjnymi.
Kiedy je podsyłam proszczepionkowcom, to:
a) nie chcą klikać
b) mówią, że wszystko zostało sfałszowane
c) mówią, że to bzdury, bo ich znajomy lekarz tak twierdzi

Jakoś nie mogę w tym dostrzec racjonalnej postawy.

Kilka miesiecy temu przypadkiem zainteresowałam się tematem szczepionek, kiedy jedna znajoma na facebooku opublikowała skład szczepionek, czym wywołała lawinę hejtu. Taka silna reakcja emocjonalna świadczy o tym, że audytorium nie interesują fakty, tylko ideologia. Jak zaczęłam zglębiać temat, ku swemu zdumieniu odkryłam, że proszczepionkowy entuzjazm jest wynikiem luk w wiedzy.
Cytuj:
Nie, nie trzeba brać na wiarę,możesz kształcić się w wybranej dziedzinie, badać i weryfikować. Fakt, że jest to często bardzo trudne i pracochłonne, nie oznacza, że nauka polega na przyjmowaniu czegokolwiek na wiarę.

Oczywiście, że możesz się kształcić nawet w kilku dziedzinach i wszystko weryfikować, ale nierealne jest, żebyś wykształciła się w każdej dziedzinie i była w stanie zweryfikować cały dorobek naukowy. Większość osób, które nie są zwiazane ze światem nauki, nie weryfikuje żadnych badań, więc ilekroć się na nie powołuje, przyjmuje te tezy na wiarę, ufając w autorytet naukowca, który te badania wykonał.
Cytuj:
Ale potem, żeby koncepcja praw dziecka mogła w ogóle powstać, a później się upowszechnić, potrzebna była nie jakaś "technologia", tylko stopniowo rozwijane podglebie kulturowe i edukacyjne, najpierw praca filozofów "na górze", a później praca pozytywistyczna, "u podstaw". Bardzo często w takich przypadkach społeczności tradycyjne podchodziły nieufnie do takich wynalazków jak np. nowoczesna edukacja. A także i dzisiaj znajdują się ludzie, którzy np. bronią "prawa" do bicia dzieci, bo dyscyplina wpajana siłą musi być.

Nie można się dziwić, że społeczności tradycyjne podchodziły nieufnie do takich wynalazków, ponieważ dziecko wychowane po nowoczesnemu nie nadaje się do pracy w systemie tradycyjnym. Trzeba było przekonać jakoś społeczeństwo do przejścia z porządku agrarnego do porządku industrialnego. Posłużono się w tym celu nośnymi hasłami liberalno-emancypacyjnymi, przedstawiając tradycyjne obyczaje, metody wychowania i kulturę pracy jako system zniewolenia.

Nie jestem zwolenniczką bicia dzieci, ale tzw. bezstresowe wychowanie, w którym dziecko jest świętą krową, z którą trzeba się obchodzić jak z jajkiem, nie służy ani tym dzieciom, ani społeczeństwu. Dziecko musi zostać wychowane tak, aby było zaradne życiowo i pozyteczne dla innych ludzi, a to wymaga twardej ręki. Jeśli rodzice nie potrafią zbudować autorytetu nie uciekając się do argumentów siłowych (a jest mnóstwo takich ludzi), to najprostszym rozwiązaniem jest klaps. Do niedawna to była norma i nikt tego nie traktował jako przemocy, a dziś za klapsa to mogą rodzicom dziecko odebrać...

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt gru 28, 2018 12:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
MayKasahara napisał(a):
To są o wiele bardziej skomplikowane zjawiska niż piszesz. To, że konkretne dziecko nie widzi się w zawodzie rolnika, nie jest tożsame z brakiem patriotyzmu lokalnego, obojętnością na to, co się spożywa czy wyniszczeniem małych/średnich przedsiębiorstw.

Nie chodzi o konkretne dziecko, tylko podejście ogółu społeczeństwa, które:
- stawia nacisk na prawa dziecka/człowieka, pomijając kwestie obowiązków
- popiera bezpośrednio lub pośrednio poprzez wybory konsumenckie produkcję niezdrowej żywności
- ilość produkowanej żywności (niska cena) przedkłada nad jakość (wyższa cena)
- podporządkowuje się konsumpcyjnemu stylowi życia (oszczędzanie na jedzeniu przy jednoczesnej rozrzutności, jeśli chodzi choćby o odzież czy gadżety)
- nie przywiązuje wagi do pochodzenia nabywanego produktu (a więc czyj kapitał wspiera, polski czy zagraniczny)

To wszystko prowadzi do niszczenia małych i średnich gospodarstw produkujących zdrową, ekologiczną żywność, z tego względu, że to się najzwyczajniej w świecie nie opłaca. A biorąc pod uwagę fakt, że rynek jest zdominowany zagranicznymi marketami z importowaną żywnością, to na dodatek w ten sposób sukcesywnie pozbywamy się suwerenności żywnościowej.
Cytuj:
Zauważ, że wszystkie takie zjawiska przebiegają dwukierunkowo - w pewnym momencie Polacy zachłysnęli się zalewem fast foodów i żywności "korporacyjnej" i zaczęły tworzyć się różne ruchy slow food, ekologiczne jarmarki, rozpowszechniła się moda na produkty bio i weganizm. I osoby, które dotychczas nie miały nic wspólnego ze wsią, zaczęły właśnie pracować w tej branży.

Żywność ekologiczna ze względu na wysokie ceny jest zarezerwowana dla elit. Przeciętnego Kowalskiego nie stać na produkty z wyżej półki. Idą do marketu i biorą to, na co ich stać. Gdyby producentów ekologicznej żywności było więcej, mechanizmy rynkowe by wyregulowały te ceny w taki sposób, żeby taka żywność była na kieszeń przeciętnego Kowalskiego.
Cytuj:
Funkcjonowanie w społeczeństwie względnego dobrobytu powoduje, że ludzie wybrzydzają i wolą sprowadzać kontrowersyjne w ostatnim czasie avocado z Meksyku niż wcinać buraki. Nie ma zagrożenia głodem, jest nadmiar opcji do wyboru i chodzi o to, by w tym nadmiarze świadomie wybierać etyczne i powodujące możliwie niewiele szkód (społecznych, ekologicznych i innych) opcje.

Nie piszę o sprowadzaniu do Polski egzotycznych owoców czy warzyw, tylko o imporcie produktów dostępnych w Polsce - mięso, jabłka, kapusta , maliny itp. Sprowadza się je do Polski całymi tirami do zagranicznych marketów. Jak mi nie wierzysz, to rozejrzyj się w marketach, jaki jest kraj pochodzenia produktów, które widnieją na pólkach.

Tak więc to jest wierutna bzudra, że w Polsce się nadprodukuje żywność. Owszem, polscy rolnicy często są zmuszeni wyrzucać zapasy produktów sezonowych, ponieważ nie ma chętnych do skupu. Pierwszeństwo mają producenci zagraniczni...

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt gru 28, 2018 12:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie piszę o sprowadzaniu do Polski egzotycznych owoców czy warzyw, tylko o imporcie produktów dostępnych w Polsce - mięso, jabłka, kapusta , maliny itp.


Te produkty akurat są zazwyczaj polskiego producenta. Nawet szparagi widziałam w sumie tylko polskie.


Pt gru 28, 2018 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Albo polskiego producenta, albo pakowane w Polsce:
http://www.portalspozywczy.pl/owoce-war ... 59063.html
Cytuj:
Auchan sprzedaje niemieckie ziemniaki jako "wyprodukowane w Polsce"
Opakowanie ziemniaków, a na nim napis "Wyprodukowano w Polsce". Na tym samym opakowaniu przyklejona etykieta i napis: "Kraj pochodzenia: Niemcy". To ziemniaki sprzedawane pod marką własną w Auchan. Sprawę opisała "Wirtualna Polska".

- Firmy wykorzystują patriotyzm konsumencki Polaków i dobrą opinię, jaką cieszy się polska żywność – komentuje Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej, koordynator ogólnopolskich protestów przeciwko fałszowaniu produktów rolniczych.
Sieć Auchan w odpowiedzi przesłanej Wirtualnej Polsce określa zaistniałą sytuację jako całkowicie normalną.

– Wszystkie dane na opakowaniu są poprawne. Ziemniaki są z Niemiec, natomiast ich mycie, kalibrowanie oraz pakowanie odbyło się w Polsce - w związku z tym pojawia się na etykiecie napis 'Wyprodukowano w Polsce" – wyjaśnia Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR w firmie.

Podkreśla także, że podobne oznaczenia można znaleźć w innych produktach zakupionych zagranicą.

Inne przykłady:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Do tego dochodzi też uprzywilejowane pozycjonowanie zagranicznego i jakże błyszczącego towaru na półkach:
https://www.facebook.com/projektAGROuni ... =3&theater

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt gru 28, 2018 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
towarzyski.pelikan napisał(a):
patriotyzm obywatelski rozumiany jako wywiązywanie się z obowiązków


Ogólnie nie postrzegam tego nawet jako patriotyzmu.

Cytuj:
kupując produkt, nie myśli o tym, czy jest polski, tylko o tym, czy jest dobry, czy jej się podoba, czy jest w dobrej cenie etc


Tylko że takie podejście że trzeba wcinać tylko polskie pyry to jest już nacjonalizm a nie patriotyzm. Są dobre rzeczy także spoza granicy i dlaczego ich nie kupować?

Cytuj:
państw narodowych


A po co nam państwa narodowe? Aby hodować sobie nacjonalizm?

Cytuj:
a w serszym kontekście - z odzieraniem świata z metafizyki


Metafizyką to jest to że ojczyzną chrześcijanina jest Niebo. A tam nie ma państw narodowych ani jakichkolwiek państw. Tam jest Wspólnota.


So gru 29, 2018 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
falcon wędrowny napisał(a):
Tutaj się z Panią zgodzę,Pani pelikan.
Obserwuję to i zauważam.Ciekawi mnie dlaczego tak jest i nie jest inaczej.
(Należę do tych,którzy uwielbiają kobiety,ale nie trawią ich natury )
Nazywam to po swojemu,,jałowością poglądów,, (trafnie-nie trafnie.Mniejsza o to.Ważne,że wiem o co mi chodzi)
Choć nie używam i nie wykorzystuję tego w bezpośrednich rozmowach z kobietami ze zrozumiałych względów.
Cieszy mnie i dziwi zarazem fakt,że możliwym jest znaleźć wspólny język (może za dużo powiedziane)z kobietą na temat kobiet. :lol:

Teraz mogę się narazić feministkom, ale moim zdaniem to wynika z różnicy w rolach biologicznych kobiet i mężczyzn.
Warto sobie zadać pytanie, co jest główną motywacją w życiu kobiet i męzczyn z czysto biologicznego punktu widzenia. W przypadku kobiet będzie to doświadczenie macierzyństwa, rozumianego jako poświęcenie się opiece nad potomostwem, a w przypadku mężczyzn będzie to chęć pozostawienia po sobie potomka. Innymi słowy, kobieta chce poświęcić swoje życie dziecku (żyć życiem swojego dziecka), natomiast mężczyzna chce kontynuować swoje życie w dziecku (dziecko ma żyć jego życiem). I jak to się ma teraz do tożsamości narodowej...
Kobiecie nie zależy na zachowaniu tożsamości rozumianej jako dziedzictwo tradycji/kultury, w której wyrastała, ponieważ tożsamość kobiety nie dąży do zachowania trwałej struktury. Kobiece ego jest płynne, elastyczne i ma to uzasadnienie biologiczne. Kobieta-matka musi być gotowa całkowicie poświęcić się drugiemu człowiekowi, obdarzyć go bezwarunkową miłością.
Tymczasem mężczyzna ma przekazać dalej swoje geny. To on jest dawcą tożsamości. To mężczyzna nadaje dziecku strukturę, co w naszej kulturze zachowało się choćby w tradycji nadawaniu żonie i dziecku nazwiska męża, a w formularzach urzędowych wciąż można się spotkać z "seksistowskim" pytaniem o imię ojca przy pomijaniu imienia matki. Tożsamość dziecka jest określana nie bez powodu w relacji do ojca. Ego mężczyzny nie jest tak elastyczne jak ego kobiety. Mężczyzna za wszelką cenę będzie chciał swoje ego (dziedzictwo) zachować, aby osiągnąć sukces reprodukcyjny.

Stąd też się bierze fakt, że kobietami łatwiej jest manipulować, chętniej ulegają modom i podporządkowują się obowiązującym normom.
Cytuj:
Tutaj będę powściągliwy w ocenie,gdyż nad wyraz często zdarza mi się być kobietą.

Masz rację, że w tej kwestii każdy tak naprawdę kieruje się pragmatyzmem, ale można zauważyć tendencję, że jednak mężczyźni częściej będą zwracać uwagę na pochodzenie produktu, nawet jeśli wcale nie są patriotami. Zaobserwowałam, że mężczyźni wręcz instynktownie zerkają na tablice rejestracyjne samochodów, zwracając uwagę na to, jakiej narodowości jest auto, doskonale się orientują w pochodzeniu marek samochodowych, dobrze rozpoznają flagi i zwracają na nie uwagę, lepiej się orientują w historii i geografii, potrafią i lubią czytać mapy oraz bardziej się interesują polityką. Kobiece zaintersowania są bardziej uniwersalne i zamiast się przejmować np. marką czy pochodzeniem auta, zwracają uwagę na kolor i kształt albo zamiast lokalizować miejsce pobytu na mapię lub rozmyślać nad walkami, które się toczyły tutaj x lat temu wolą się skupić na samym miejscu, doświadczając atmosfery tu i teraz, w oderwaniu od uwarunkowania geograficzno-historycznego.
equuleuss napisał(a):
Ogólnie nie postrzegam tego nawet jako patriotyzmu.

Ja w zasadzie też nie, ale to jest dość typowy sposób rozumienia patriotyzmu przez środowiska lewicowe. Wielu ludzi w ogóle nie czuje pojęcia "naród", traktują je jak abstrakcję. Dla nich patriotyzm ma znaczenie czysto obywatelskie. Patriota to wzorowy obywatel. Osoby myślace w ten sposób, mają tendencje kosmopolityczne. W ogóle im nie przeszkadza wizja zniesienia granic pomiędzy poszczególnymi państwami i utworzenie jednej wspólnej ojczyzny. Przeciwnie, uważają to naturalny i nieuchronny etap w rozwoju społeczeństw i upatrują w tym samych korzyści. Im mniej podziałow, tym mniej wojen.
Cytuj:
Tylko że takie podejście że trzeba wcinać tylko polskie pyry to jest już nacjonalizm a nie patriotyzm. Są dobre rzeczy także spoza granicy i dlaczego ich nie kupować?

Nie widzę nic złego w kupowaniu produktów niepolskich, ale pod warunkiem, że nie szkodzi to interesowi narodowemu. To znaczy: w momentach kryzysowych, kiedy dobro narodowe wymaga bardziej uważnego zwracania uwagę na pochodzenie produktów, a ten polski produkt nie jest wcale jakościowo gorszy od produktu zagranicznego, uważam, że patriota powinien w miarę możliwości wybierać produkty polskie.
Cytuj:
A po co nam państwa narodowe? Aby hodować sobie nacjonalizm?

A co złego w nacjonalizmie?
Cytuj:
Metafizyką to jest to że ojczyzną chrześcijanina jest Niebo. A tam nie ma państw narodowych ani jakichkolwiek państw. Tam jest Wspólnota.

Racja. Tylko że nieba chrześcijanin doświadczy na tamtym świecie. A tutaj na tym świecie ojczyzną chrześcijanina jest konkretne miejsce na mapie.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So gru 29, 2018 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zaobserwowałam, że mężczyźni wręcz instynktownie zerkają na tablice rejestracyjne samochodów, zwracając uwagę na to, jakiej narodowości jest auto


Ja tak mam. :)

Cytuj:
doskonale się orientują w pochodzeniu marek samochodowych, dobrze rozpoznają flagi i zwracają na nie uwagę, lepiej się orientują w historii i geografii, potrafią i lubią czytać mapy oraz bardziej się interesują polityką.


Tu też tam mam. :)

Cytuj:
A co złego w nacjonalizmie?


Faszyzm, nazizm. Nacjonalizm sprawia raczej negatywne wrażenie i jest jakby zaprzeczeniem idei chrześcijańskiej a także zaprzeczeniem postawy prawdziwego patriotyzmu, nacjonalizm jest już ekstremistyczną skrajnością, można by to tak określić.


N gru 30, 2018 2:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
equuleuss napisał(a):
Faszyzm, nazizm. Nacjonalizm sprawia raczej negatywne wrażenie i jest jakby zaprzeczeniem idei chrześcijańskiej a także zaprzeczeniem postawy prawdziwego patriotyzmu, nacjonalizm jest już ekstremistyczną skrajnością, można by to tak określić.

Prawda, że ludzie mają złe skojarzenia z nacjonalizmem, ale to wynika ze stereotypowego uogólnienia, w ramach którego nacjonalizm się sprowadza do faszyzmu albo nazizmu.

Ziemkiewicz to fajnie tłumaczył, że z najconalizmem jest jak z muzyką ludową. Sam sformułowanie muzyka ludowa niewiele mówi o tej muzyce, bo każdy lud będzie miał inną muzykę ludową. Nacjonalizm zawsze będzie inny, zależnie od danego narodu i od epoki.

Choć wielu narodowców i patriotów unika określania się mianem nacjonalistów, żeby nie budzić tych negatywnych skojarzeń, a zamiast tego np. posiłkują się pojęciem "nacjokratyzmu".
http://naiwarszawa.pl/naukowe-podstawy- ... cjokratyzm

Nacjonalizm/nacjokratyzm wcale nie stoi w sprzeczności ani z patriotyzmem, ani z chrześcijaństwem, a niejeden narodowiec powie, że jest dokładnie na odwrót - prawdziwy patriota i chrześcijanin będzie nacjonalistą, ponieważ w miłości, oddaniu się Ojczyźnie wyraża swoją miłość do Boga.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N gru 30, 2018 1:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
towarzyski.pelikan napisał(a):
A co złego w nacjonalizmie?

No cóż
Cytuj:
Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury. Nacjonalizm ponadto przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów, zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm
Będąc nacjonalistą, zakładasz, że twój naród powinien mieć większe prawa, niż inne narody. Tak to rozumiem. Dlatego nie jest to najlepsza postawa moim zdaniem.


N gru 30, 2018 2:02 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana

Cytuj:
Będąc nacjonalistą, zakładasz, że twój naród powinien mieć większe prawa, niż inne narody. Tak to rozumiem. Dlatego nie jest to najlepsza postawa moim zdaniem.


Taka postawa istotnie nie jest najlepsza.
Problem w tym,że nie chodzi tutaj o prawa,ale o interesy.
,,Cienka czerwona linia,,
Nacjonalizm (zdrowo rozumiany) jest dobry moim zdaniem i potrzebny.


N gru 30, 2018 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana, polecam Ci ostrożnie podchodzić do obiegowych definicji w wikipediach i innych tego typu źródłach, które są często bardzo zmanipulowane.

Pod tym linkiem znajdziesz fragment opracowania prof. Bartyzela
http://myslkonserwatywna.pl/prof-bartyz ... atriotyzm/

Cytuj:
Nasz nieszczęsny Epidiaskop tak się zagubił, że nie tylko zapomniał o nauczaniu Ojca Świętego Piusa XI i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, ale w swojej ignorancji co do znaczenia pojęć politycznych przyjął za swoje – zapewne bezwiednie, lecz cóż z tego – spiżowe dystynkcje Wielkiego Nauczyciela Józefa Stalina (patriotyzm dobry – nacjonalizm zły, internacjonalizm dobry – kosmopolityzm zły) i wyznaje je wraz z “całą postępową ludzkością”.

Nacjonalizm nie jest bowiem przeciwieństwem patriotyzmu z tego względu, że nie stanowi jakiegoś niewłaściwego spotęgowania tego drugiego, albowiem desygnaty obu pojęć, choć zachodzą na siebie, to nie pokrywają się ze sobą. W związku z powyższym przytaczam odpowiedni fragment mojego własnego opracowania na ten temat pt. Pojęcie, geneza i próba systematyki głównych typów nacjonalizmu (...)


Oraz przedwojenna definicja nacjonalizmu:
https://gloria.tv/article/1hRvGXaxGLCaCb6DASzeWSxYg
Cytuj:
NACJONALIZM ~ oznacza kierunek polityczny, którego przewodnią zasadą jest służenie interesowi narodu, jako całości. Uważając naród za osobę moralną, za organizm polityczny wyższego rzędu, posiadający własne zadania i cele, a więc własną rolę historyczną do spełnienia.
Nacjonalizm dąży do zapewnienia narodowi największej spoistości i siły, do podporządkowania jego interesowi interesów podrzędnych i ubocznych i do ułatwienia mu jego historycznego pochodu (p. naród).
Nacjonalizm żąda więc państwa narodowego, stałości i spoistości władz, ciągłości politycznych zamierzeń, harmonijnej kombinacji ścierających się wewnętrznie czynników dla osiągnięcia dobra powszechnego, zdecydowanej i jasnej postawy zewnętrznej dla należytego wykonania przeznaczonej narodowi roli historycznej.
Nacjonalizm przeciwny jest internacjonalizmowi, rozbijającemu jedność narodu, wyrywającemu z pod panowania narodu podrzędne grupy, klasy i organizacje celem sztucznego łączenia ich z analogicznymi czynnikami, należącemi do składu innych narodów. Stąd stanowisko wrogie, jakie nacjonalizm zajmuje wobec socjalizmu (p. socjalizm).
Dla nacjonalizmu naród jest odrębnym i swoistym organem, który w wielkiem ugrupowaniu narodów ma własny cel do spełnienia. Ten cel ogółowi uświadomić i jemu służyć — oto program nacjonalizmu.
Nacjonalizm jest równoznaczny z polityką narodową.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N gru 30, 2018 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Cienką czerwoną linię można łatwo przekroczyć i była przekraczana już w historii, do czego to prowadziło można sobie zobaczyć na przestrzeni wieków. Nie postrzegam nacjonalizmu jako czegoś dobrego. Nie odnajduję się w czymś takim. Nawet nie czuję się patriotą ani za bardzo Polakiem. Po prostu mieszkam na terenie tego kraju i mówię tym językiem.


N gru 30, 2018 3:16 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
O matko, ile głupot w tym wątku. Do wszystkiego się nie odniosę teraz, nie mam czasu, ale zaintrygowała mnie jedna rzecz.

Była mowa o tym, że to mężczyzna/nacjonalista dba o zachowanie kultury narodowej, to dlaczego na poziomie kultury wysokiej praktycznie żadnych nacjonalistów nie widać? Dlaczego nie działają w muzeach i operach, dlaczego nie odnoszą sukcesów literackich, malarskich, filmowych? Chyba w ten sposób najlepiej dbać o kulturę, a nie wykrzykując hasła na marszach...

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


N gru 30, 2018 6:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Prowadzi do tego:
Feministka przebrana za Maryję "abortuje dzieciątko Jezus" przed katedrą w Tucuman w Argentynie.

Obrazek

Na ten "performance" używając świńskich wnętrzności pokusiła się feministka Marina Veronica Breslin psycholog zatrudniona na Wydziale do spraw Dzieci, Młodzieży i Rodziny przy rządzie prowincji Tucuman.


N gru 30, 2018 6:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL