Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:26 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Ja? Człowiek? Mam sobie wyobrazić Boga? No chyba sobie kpisz. Poziom zaniżasz na tym forum.

Nie kłam, że nie wyobrażasz sobie Boga. Gdybyś nie wyobrażał sobie Boga, to nie miałbyś żadnego powodu, żeby się buntować przed jakimkolwiek "obrazem" Boga, np. jako Energii czy Istoty Nadprzyrodzonej. Skoro się sprzeciwiasz temu obrazowi, to musisz mieć w głowie inny, bardziej adekwatny.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Cytuj:
Ja? Człowiek? Mam sobie wyobrazić Boga? No chyba sobie kpisz. Poziom zaniżasz na tym forum.

Zb1024 spytaj Pelikana czy Pieczyński gdzieś napisał kim wg niego jest Bóg ;)


Śr paź 31, 2018 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Pelikanie gdzie ja napisałam że pałam jakąkolwiek agresją?
Proszę wkleić cytat mojej wypowiedzi, że jestem agresywna.

Nie twierdzę, że napisałaś, że pałasz agresją, tylko Ty twierdzisz, że nią pałałaś.

Skoro mój post, w którym ja Tobie życzyłam nawrócenia odebrałaś jako agresywny, to znaczy, że swój własny post, gdzie życzyłaś nawrócenia panu Pieczyńskiemu również pisałaś pod wpływem agresji. W przeciwnym razie, nie rozumiem skąd Ci się wzięła teza, że mój post o jednakowej wymowie co Twój, jest agresywny :|

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Pelikanie gdzie ja napisałam że pałam jakąkolwiek agresją?
Proszę wkleić cytat mojej wypowiedzi, że jestem agresywna.

Nie twierdzę, że napisałaś, że pałasz agresją, tylko Ty twierdzisz, że nią pałałaś.

Skoro mój post, w którym ja Tobie życzyłam nawrócenia odebrałaś jako agresywny, to znaczy, że swój własny post, gdzie życzyłaś nawrócenia panu Pieczyńskiemu również pisałaś pod wpływem agresji. W przeciwnym razie, nie rozumiem skąd Ci się wzięła teza, że mój post o jednakowej wymowie co Twój, jest agresywny :|

Kompletnie Cię nie rozumiem. Wklej tekst w którym mogłaś wywnioskować że pałam agresją.
A za Pieczyńskiego będę się modliła, żeby Bóg mu wybaczył i obdarzył łaską nawrócenia. Zrobię to z miłości do bliźniego :)
To że jesteś agresywna odczuwam po tonie wypowiedzi


Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2018 10:05 pm przez Jaśminowa, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 31, 2018 10:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
Ja? Człowiek? Mam sobie wyobrazić Boga? No chyba sobie kpisz. Poziom zaniżasz na tym forum.

Nie kłam, że nie wyobrażasz sobie Boga. Gdybyś nie wyobrażał sobie Boga, to nie miałbyś żadnego powodu, żeby się buntować przed jakimkolwiek "obrazem" Boga, np. jako Energii czy Istoty Nadprzyrodzonej. Skoro się sprzeciwiasz temu obrazowi, to musisz mieć w głowie inny, bardziej adekwatny.

A powiedz mi jakim cudem miałbym mieć obraz Boga w głowie? Jeśli Ty masz to opisz nam Go. Chętnie posłuchamy.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 10:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pelikan, Pieczyński twierdzi, że Kościół wprowadził matrycę, która mówi: jesteś grzesznikiem, jesteś nikim. Nie przeszkadza Ci, że jest to wierutne kłamstwo?


Śr paź 31, 2018 10:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Kompletnie Cię nie rozumiem. Wklej tekst w którym mogłaś wywnioskować że pałam agresją.
A za Pieczyńskiego będę się modliła, żeby Bóg mu wybaczył i obdarzył łaską nawrócenia. Zrobię to z miłości do bliźniego :)

Ale ja w ogóle nie wnioskowałam o Twojej agresji na podstawie Twoich postów. Ty mi taki wniosek nasunęłaś.
Cytuj:
To że jesteś agresywna odczuwam po tonie wypowiedzi

Podaj przykład takiego agresywnego tonu.
zb1024 napisał(a):
A powiedz mi jakim cudem miałbym mieć obraz Boga w głowie? Jeśli Ty masz to opisz nam Go. Chętnie posłuchamy.

Skoro nie masz obrazu Boga w głowie, to czemu nie podoba Ci się ta Energia i Istota Nadprzyrodzona (jak mniej więcej tak sobie wyobrażam Boga)?
feelek napisał(a):
Pelikan, Pieczyński twierdzi, że Kościół wprowadził matrycę, która mówi: jesteś grzesznikiem, jesteś nikim. Nie przeszkadza Ci, że jest to wierutne kłamstwo?

Jeśli pan Pieczyński do tego wniosku doszedł na podstawie analizy sposobu myślenia katolików, to ja się mu nie dziwię. Zgadzam się z nim w całej rozciągłości.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 10:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
A powiedz mi jakim cudem miałbym mieć obraz Boga w głowie? Jeśli Ty masz to opisz nam Go. Chętnie posłuchamy.

Skoro nie masz obrazu Boga w głowie, to czemu nie podoba Ci się ta Energia i Istota Nadprzyrodzona (jak mniej więcej tak sobie wyobrażam Boga)?

Nie podoba mi się jedynie, że Pieczyński tak nazywa Boga. Dlaczego nie mówi "Bóg"? Dla mnie ta nazwa jest naturalna, bo jest powszechna, ale i nie tylko. Po prostu tak zostałem nauczony, tak jest w Piśmie itd. Energia nie pasuje mi do Boga. Ot co. I teraz, jeśli Pieczyński unika nazywać swojego Stworzyciela Bogiem, to trochę mnie to dziwi. :) Mówi, że jest wierzący, ale mówiąc zamiast "Bóg", "Istota Nadprzyrodzona" nie dziwmy się, że jest dziwnie odbierany wśród katolików.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pelikanie ja nie będę niczego wklejać, Ty też tego nie zrobiłaś. Nawrócenia mi życzysz, bo chcę się za kogoś modlić.
To tak jak szczupły wysportowany mężczyzna życzy takiemu grubszemu żeby schudł i uniknął udaru, a ten grubszy mu odpowie Tobie życzę żebyś schudł!


Śr paź 31, 2018 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Nie podoba mi się jedynie, że Pieczyński tak nazywa Boga. Dlaczego nie mówi "Bóg"? Dla mnie ta nazwa jest naturalna, bo jest powszechna, ale i nie tylko. Po prostu tak zostałem nauczony, tak jest w Piśmie itd. Energia nie pasuje mi do Boga. Ot co. I teraz, jeśli Pieczyński unika nazywać swojego Stworzyciela Bogiem, to trochę mnie to dziwi. :) Mówi, że jest wierzący, ale mówiąc zamiast "Bóg", "Istota Nadprzyrodzona" nie dziwmy się, że jest dziwnie odbierany wśród katolików.

Ja mam pomysł, czemu unika słowa "Bóg", bo sporo takich osób w życiu spotkałam. Powodem, dla którego unikają tej nazwy są jej konotacje. "Bóg" im się kojarzy z takimi obrazami Boga, które się kłócą z ich wyobrażeniami. I ja walczę z tym zjawiskiem, próbując zachęcić tych ludzi do stosowania nazwy Bóg w celu nawiązania dialogu m.in. z katolikami, ale rozumiem też ich motywację właśnie przy okazji takich dyskusji jak ta. Bo sam fakt, że katolicy z taką awersją reagują na Energię i Istotę Nadprzyrodzoną, wskazuje na pewien konkretny obraz, jaki katolicy muszą mieć z tyłu głowy, mianowicie: Brodacza na chmurce.

Ja bym bardzo chciała się mylić co do mojego wyobrażenia tego, jaki obraz Boga mają katolicy, ale póki co, nie mam do tego podstaw. Mam nadzieję, że ktoś z tutejszych katolików w końcu rozwieje moje wątpliwości.
Jaśminowa napisał(a):
Pelikanie ja nie będę niczego wklejać, Ty też tego nie zrobiłaś. Nawrócenia mi życzysz, bo chcę się za kogoś modlić.
To tak jak szczupły wysportowany mężczyzna życzy takiemu grubszemu żeby schudł i uniknął udaru, a ten grubszy mu odpowie Tobie życzę żebyś schudł!

A co jeśli ten szczupły mężczyzna jest tak naprawdę grubszy od tego, któremu życzy schudnięcia? Bierzesz to w ogóle pod uwagę?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Oczywiście powstał off top. Może założę nowy wątek o Pieczyńskim, a moderację grzecznie poproszę o przeniesienie naszych wypowiedzi dot. tego pana?


Śr paź 31, 2018 10:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Cytuj:
A co jeśli ten szczupły mężczyzna jest tak naprawdę grubszy od tego, któremu życzy schudnięcia? Bierzesz to w ogóle pod uwagę?

Masz na myśli to że ten szczupły jest tzw. typem człowieka tofi?
Nie, ja celowo napisałam że jest szczupły i wysportowany. A jak wysportowany, to znaczy że tkanki tłuszczowej w organizmie ma zdecydowanie mniej niż ten grubasek.


Śr paź 31, 2018 10:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pieczyński: "Na naszych spotkaniach wysyłamy nawzajem do siebie światło i energię miłości, ale i do każdego, komu mamy ochotę ją przesłać. Szczególnie dzisiaj i jutro, temu oddajmy te 15 minut. Wysyłamy miłość i przyjmujemy ją. "
Wszystko ładnie pięknie. Jest światło, jest miłość, które to wysyłają sobie na 15 minutowych spotkaniach ( 8O ) Tyle, że Jezus mówi, że prawdziwa miłość to znoszenie cierpień, trudów dla osoby kochanej. A nie wysyłanie na spotkaniach, "budowanie zbiorników energii" i takie tam dziwactwa.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Masz na myśli to że ten szczupły jest tzw. typem człowieka tofi?
Nie, ja celowo napisałam że jest szczupły i wysportowany. A jak wysportowany, to znaczy że tkanki tłuszczowej w organizmie ma zdecydowanie mniej niż ten grubasek.

Chodzi mi o to, że być może tylko we własnych oczach jest szczuplejszy od tamtego. Przekładając na nasze: co jeśli Pieczyński jest bardziej wierzący niż Jaśminowa? :x
zb1024 napisał(a):
Pieczyński: "Na naszych spotkaniach wysyłamy nawzajem do siebie światło i energię miłości, ale i do każdego, komu mamy ochotę ją przesłać. Szczególnie dzisiaj i jutro, temu oddajmy te 15 minut. Wysyłamy miłość i przyjmujemy ją. "
Wszystko ładnie pięknie. Jest światło, jest miłość, które to wysyłają sobie na 15 minutowych spotkaniach ( 8O ) Tyle, że Jezus mówi, że prawdziwa miłość to znoszenie cierpień, trudów dla osoby kochanej. A nie wysyłanie na spotkaniach, "budowanie zbiorników energii" i takie tam dziwactwa.

A czym jest według Ciebie modlitwa w jakiejś intencji?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 10:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Nowy wątek. Nie zaśmiecamy tutaj.
viewtopic.php?f=11&t=29452


Śr paź 31, 2018 10:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL