Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:55 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Bóg to Bóg, a nie jakaś Istota, Energia, czy co tam jeszcze.


Bo Bóg to Bóg a nie God, Gud, Gutt, Father, Jahwe, Ojciec Niebieski, Pan, Deus, Dominus, Adonai...

Co Ci tak przeszkadza ta Energia i Istota? Jak Ty sobie Boga wyobrażasz, jak staruszka z brodą na chmurce? :D To by wiele wyjaśniało...

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 5:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
Bóg to Bóg, a nie jakaś Istota, Energia, czy co tam jeszcze.


Bo Bóg to Bóg a nie God, Gud, Gutt, Father, Jahwe, Ojciec Niebieski, Pan, Deus, Dominus, Adonai...

Co Ci tak przeszkadza ta Energia i Istota? Jak Ty sobie Boga wyobrażasz, jak staruszka z brodą na chmurce? :D To by wiele wyjaśniało...

Tak, ale nie Istota Nadprzyrodzona, czy Energia, więc nie broń gościa.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 6:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Tak mniej więcej... ;-)

I na czym to polega Wasze "ciągnięcie ku górze"?

Nie pamiętam, żebym w jakimkolwiek innym miejscu Internetu doświadczyła takiego "ściągania w dół"/ "podcinania skrzydeł" jak na forach katolickich.

Tylko pojawi się na forum jakaś osoba z potencjałem, a chmara "miłujących" katolików zadepce ją na śmierć.

Jak głupoty piszesz to się nie dziw. Oprócz tego nie zadeptuje cię a jedynie wykazują twoja ignorancję w temacie. Jest sposób posiadać wiedzę wielokrotnie cię odsyłano do douczenia się śle ty twardo pozostajesz przy niewiedzy. Wiec nie dziw się.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr paź 31, 2018 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pelikanie który łykasz wszystko co Pieczyński pisze, oto moje źródło z którego wycięłam cytat. https://www.m.pch24.pl/czy-jest-na-sali ... 710,i.html
I nie bądź taka agresywna, mnie nawrócenie nie jest potrzebne, dziękuję za troskę :-P


Śr paź 31, 2018 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Tak, ale nie Istota Nadprzyrodzona, czy Energia, więc nie broń gościa.

Czyli Bóg jest istotą przyrodzoną? I Materią?

Ja Was katolików nie ogarniam...
Jaśminowa napisał(a):
Pelikanie który łykasz wszystko co Pieczyński pisze, oto moje źródło z którego wycięłam cytat. https://www.m.pch24.pl/czy-jest-na-sali ... 710,i.html

Aha. To już wiem, kto sieje dezinformację. Proszę o link do wypowiedzi pana Pieczyńskiego (wskazanie miejsca), gdzie padła kwestia przypisana przez autora tego artykułu. Ufam, że to sprawdziłaś?

Nie oglądałam tego programu, ale oglądałam mnóstwo innych, gdzie pan Pieczyński wypowiadał się o Jezusie Chrystusie jako kimś rzeczywistym, w związku z czym, jeśli nie ma schizofrenii, to najprawdopodobniej właśnie padł ofiarą medialnej manipulacji. Wycięto zapewne jego wypowiedź z kontekstu.
Cytuj:
I nie bądź taka agresywna, mnie nawrócenie nie jest potrzebne, dziękuję za troskę :-P

Nie wiedziałam, że Twoje życzenie nawrócenia dla p. Pieczyńskiego było powodowane agresją. Mało to chrześcijańskie chyba? :wink:

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Film Kler
Czy kto chciałby jeszcze dodać coś w temacie filmu?


Śr paź 31, 2018 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Cytuj:
Nie wiedziałam, że Twoje życzenie nawrócenia dla p. Pieczyńskiego było powodowane agresją. Mało to chrześcijańskie chyba? :wink:

Zgadzam się z Tobą, Twoja agresja po przeczytaniu mojego wcześniejszego postu jest bardzo niechrześcijańska. Wkleiłam link w którym jest cytat wypowiedzi Pieczyńskiego. Chyba nie wyssaliby tego sobie z palca co?
Robur ja nie mam już nic do powiedzenia na temat filmu Kler ponieważ go nie oglądałam i raczej nie zamierzam w najbliższym czasie.


Śr paź 31, 2018 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Post Re: Film Kler
A tymczasem....

https://www.press.pl/tresc/55103,_kler_-z-4_5-mln-widzow-i-blisko-dziewieciocyfrowych-przychodow

Trochę dziwi mnie wrzawa podnoszona w związku z filmem "Kler" przez środowiska katolickie. W końcu film opowiada o duchownych tego wyznania, a przecież od dawna wiadomo, że "nieważne, czy mówią dobrze, czy źle, byle po nazwisku". ;)

Mieć tak fantastyczną darmową reklamę i jeszcze narzekać? :-)


Śr paź 31, 2018 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Zgadzam się z Tobą, Twoja agresja po przeczytaniu mojego wcześniejszego postu jest bardzo niechrześcijańska.

Czyli moja agresja jest niechrześcijańska, a Twoja jest chrześcijańska. W jaki sposób stawiasz granicę? Co uchrześcijannia Twoją agresję?
Cytuj:
Wkleiłam link w którym jest cytat wypowiedzi Pieczyńskiego. Chyba nie wyssaliby tego sobie z palca co?

To już Ty musisz sama rozstrzygnąć. Ja niedawno wkleiłam link do wywiadu z nim, gdzie kilkukrotnie pan Pieczyński mówił o Chrystusie, np. tu:
Cytuj:
Ale to są informacje ogólnodostępne. Dlatego państwo watykańskie trzeba rozwiązać. I po rozwiązaniu go, chrześcijaństwo odrodzi się podobne do tego, czego uczył Chrystus. Bez papieży, bez chciwości, bez indoktrynacji, bez kasy, bez kłamstw, bez morderstw. Będą się spotykali na łące i będą opowiadali o tym, czego uczył Chrystus. Tylko to ma sens.

To teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy człowiek, który kwestionuje istnienie Chrystusa może jednocześnie twierdzić, że nieistniejący byt czegoś nauczał. Rozumiem, że media próbują zrobić z Pieczyńskiego człowieka niespełna rozumu, ale jakaś doza krytycznego myślenia nie zaszkodzi.

Ogólnie zachęcam, żeby z poglądami ludzi się zapoznawać z pierwszej ręki, a nie "Tata Marcina powiedział". Media lubią manipulować wypowiedziami w celu zniszczenia niewygodnych ludzi.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 9:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
Tak, ale nie Istota Nadprzyrodzona, czy Energia, więc nie broń gościa.

Czyli Bóg jest istotą przyrodzoną? I Materią?

Ja Was katolików nie ogarniam...

A możesz dorosnąć, gdy wchodzisz na forum?

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
A możesz dorosnąć, gdy wchodzisz na forum?

Skończyły się argumenty? Przepraszam, że zagięłam.

Cały czas masz szansę wyjaśnić Kim jest katolicki Bóg. Póki co wiemy, że nie jest istotą nadprzyrodzoną i niematerialną.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 9:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
A możesz dorosnąć, gdy wchodzisz na forum?

Skończyły się argumenty? Przepraszam, że zagięłam.

Cały czas masz szansę wyjaśnić Kim jest katolicki Bóg. Póki co wiemy, że nie jest istotą nadprzyrodzoną i niematerialną.

Nic mi się nie skończyło. Tylko z Tobą jest trudno rozmawiać. Mam wrażenie, że rozmawiam z przedszkolakiem.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Nic mi się nie skończyło. Tylko z Tobą jest trudno rozmawiać. Mam wrażenie, że rozmawiam z przedszkolakiem.

No popatrz! Mam takie samo odczucie, jak rozmawiam z Tobą. To teraz pogadajmy szczerze, jak przedszkolak z przedszkolakiem.

Jak sobie wyobrażasz Boga?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pelikanie gdzie ja napisałam że pałam jakąkolwiek agresją?
Proszę wkleić cytat mojej wypowiedzi, że jestem agresywna.


Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2018 9:57 pm przez Jaśminowa, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 31, 2018 9:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
Nic mi się nie skończyło. Tylko z Tobą jest trudno rozmawiać. Mam wrażenie, że rozmawiam z przedszkolakiem.

No popatrz! Mam takie samo odczucie, jak rozmawiam z Tobą. To teraz pogadajmy szczerze, jak przedszkolak z przedszkolakiem.

Jak sobie wyobrażasz Boga?

Ja? Człowiek? Mam sobie wyobrazić Boga? No chyba sobie kpisz. Poziom zaniżasz na tym forum.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 9:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL