Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 4:31 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym. Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.

Wręcz przeciwnie. Pieczyński kocha ciebie jak bliźniego i dlatego próbuje ci uświadomić, że wierzysz w "boskość" organizacji, która z Bogiem nie ma nic wspólnego.
Dla twojego dobra.


Wt paź 30, 2018 8:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Tomek44 napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym. Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.

Wręcz przeciwnie. Pieczyński kocha ciebie jak bliźniego i dlatego próbuje ci uświadomić, że wierzysz w "boskość" organizacji, która z Bogiem nie ma nic wspólnego.
Dla twojego dobra.

Tak, Tomek a widziałeś co Pieczyński wypisuje na swoim profilu na facebooku, nie wspominając o wibrujących zbiornikach energii? Co

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Wt paź 30, 2018 8:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Tomek44 napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym. Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.

Wręcz przeciwnie. Pieczyński kocha ciebie jak bliźniego i dlatego próbuje ci uświadomić, że wierzysz w "boskość" organizacji, która z Bogiem nie ma nic wspólnego.
Dla twojego dobra.

A może powiedz kto to w boskość ludzi kościoła wierzy.
Może warto najpierw zapoznać się co katolicy myślą o Kościele i czym jest Kościół
Po raz kolejny się ośmieszyłeś wykazując swoją ignorancja. Można powiedzieć jak zwykle.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 30, 2018 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jockey napisał(a):
A może powiedz kto to w boskość ludzi kościoła wierzy.
Może warto najpierw zapoznać się co katolicy myślą o Kościele i czym jest Kościół
Po raz kolejny się ośmieszyłeś wykazując swoją ignorancja. Można powiedzieć jak zwykle.

Na pewno Robur:
Cytuj:
Kapłana jest szafarzem Sakramentów potrzebnych do zbawienia. Skupienie antyklerykalnego ognia na człowieku jako takim, jego wadach, słabościach wyolbrzymionych do nieprawdopodobnych granic sprawia, że przestaje sie dostrzegać najważniejsze cechy kapłana. I o to w sumie chodzi, obedrzeć z Nadprzyrodzoności, ukazać - tam nic nie ma, jest tylko zwykły człowiek.
Gra idzie o życie wieczne, reszta to baju, baju na bazie baśniowego obrazu

:roll:

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 9:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
No i?
Co wynika z tego co napisał Robur?
I w czym to się nie zgadza z tym co napisałem ja?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 30, 2018 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jockey napisał(a):
No i?
Co wynika z tego co napisał Robur?
I w czym to się nie zgadza z tym co napisałem ja?

Robur wierzy, że kapłan ma pierwiastek nadprzyrodzony, a więc jest człowiekiem-Bogiem w przeciwieństwie np. do takiego Robura. Innymi słowy Robur wierzy w boskość kapłanów, na co zwrócił uwagę Tomek44, a Ty twierdzisz, że Tomek44 wykazał się ignorancją i się ośmieszył, a zatem nie zgadzasz się z jego tezą, że katolicy wierzą w boskość kapłanów. Tymczasem słowa Robura potwierdzają tezę Tomka.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Kapłan jest obdarowany przez Pana Boga najwyższą godnością wśród ludzi. Gdy podczas Mszy Świętej mówi:
HOC EST ENIM CORPUS MEUM (TO JEST BOWIEM CIAŁO MOJE)

HIC EST ENIM CALIX SANGUINIS MEI, NOVI ET AETERNI TESTAMENTI:
MYSTERIUM FIDEI:
QUI PRO VOBIS ET PRO MULTIS EFFUNDETUR IN REMISSIONEM PECCATORUM.
(TO JEST BOWIEM KIELICH KRWI MOJEJ, NOWEGO I WIECZNEGO PRZYMIERZA:
TAJEMNICA WIARY:
KTÓRY ZA WAS I ZA WIELU WYLANY BĘDZIE NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW)

to Słowo staje się ciałem.
Ofiara, która się spełnia na ołtarzu, jest tą Ofiarą, która się dokonała na Kalwarii. Ten sam Kapłan i Ofiara ta sama.

Kapłan również w Imię Trójcy Świętej ma możliwość udzielenia rozgrzeszenia:
ET EGO TE ABSOLVO A PECCATIS TUIS IN NOMINE PATRIS ET FILII, + ET SPIRITUS SANCTI

Kapłan może w Imię Pana Jezusa wypędzać demony.

To są te "skille", które ma kapłan, a których nie ma zwykły człowiek..
Choć oczywiście obecnie szerzy się różne takie dziwne nauki o powszechnym kapłaństwie ludu bożego itp. nowinki nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością..


Wt paź 30, 2018 10:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jockey napisał(a):
No i?
Co wynika z tego co napisał Robur?
I w czym to się nie zgadza z tym co napisałem ja?

Robur wierzy, że kapłan ma pierwiastek nadprzyrodzony, a więc jest człowiekiem-Bogiem w przeciwieństwie np. do takiego Robura. Innymi słowy Robur wierzy w boskość kapłanów, na co zwrócił uwagę Tomek44, a Ty twierdzisz, że Tomek44 wykazał się ignorancją i się ośmieszył, a zatem nie zgadzasz się z jego tezą, że katolicy wierzą w boskość kapłanów. Tymczasem słowa Robura potwierdzają tezę Tomka.

Bzdura. Zapoznaj się z tym kim jest kapłan. I czy aby na pewno jest człowiekiem Bogiem
Oczywiście, ze Tomek się ośmieszył. Dokładnie jak ty tym postem.
Czy są na tym forum jacyś przeciwnicy Kościoła którzy wiedza czym jest Kościół i kim jest kapłan?
Normalnie ignorantów nalot.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr paź 31, 2018 12:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Pieczyński stwierdził, że Jezus Chrystus „nigdy nie istniał”, ponieważ „został wymyślony przez Kościół Katolicki”, żeby „ogłupiać ludzi”. On sam z kolei jest osobą, „która wierzy w istnienie pewnej istoty wyższej, ale kategoryzowanie tej istoty wyższej i doktrynowanie tej istoty, jest poza możliwościami ludzkiego umysłu”.
Ja się pytam kim jest Pieczyński żeby kwestionować istnienie Jezusa Chrystusa??
Kogo ma na myśli ten aktor pisząc o istnieniu " pewnej istoty wyższej" ?
Ten człowiek ma problem ze sobą, a osoby które piszą o nim jako przewodniku duchowym, potrzebują modlitwy o uwolnienie!
Pieczyński twierdzi że ludzie są zmanipulowani przez Kościół. Tylko że ten sam Kościół o którym wspomina uczy miłować nieprzyjaciół swoich i się za nich modlić, kochać bliźniego jak siebie samego!
Sakramenty Święte zbliżają nas do samego Boga, poprzez przyjmowanie Ciała Chrystusa, przyznając się do własnych grzechów w konfesjonale jesteśmy z nich zmywani.
To tego potrzebny jest Kapłan! A kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Jedyne czego oczekuje Bóg to dostosowanie się do 10- ciu przykazań i uczestniczeniu w życiu Kościoła poprzez uczestnictwo we mszy, przyjmowaniem sakramentów świętych.
Jedyne co mogę zrobić prawdziwie po chrześcijańsku, to modlić się za Krzysztofa Pieczyńskiego żeby Miłosierny Ojciec wybaczył mu te wszystkie kalumnie i oszczerstwa rzucane w wspólnotę Kościoła, osób duchownych i wszystkich wierzących. Będę się modlić, bo tego mnie nauczono właśnie w moim Kościele! Nie będę rzucać w niego kamieniem, bo mimo swojego obłędu/ zniewolenia, jest istotą ludzką pepełniającą błędy i jak każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Ojca wszechmogącego.
Niech Pan obdarzy go łaską nawrócenia, aby mógł uniknąć otchłani piekielnej!


Śr paź 31, 2018 11:19 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Up
Pewnie najeździł się po wschodnich regionach i przerobili go. To atak nie tylko na instytucję Kościoła, ale na Boga, bo nie często nazywa Go Bogiem, a Istotą, mówi o energiach wszechświata itp. Ciekawe czy traktuje tą Istotę za Ojca swego.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Pieczyński stwierdził, że Jezus Chrystus „nigdy nie istniał”, ponieważ „został wymyślony przez Kościół Katolicki”, żeby „ogłupiać ludzi”. On sam z kolei jest osobą, „która wierzy w istnienie pewnej istoty wyższej, ale kategoryzowanie tej istoty wyższej i doktrynowanie tej istoty, jest poza możliwościami ludzkiego umysłu”.
Ja się pytam kim jest Pieczyński żeby kwestionować istnienie Jezusa Chrystusa??


A ja się pytam, skąd wzięłaś taką rewelację? Kogo tutaj cytujesz? Bo dam rękę uciąć, że Krzysztof Pieczyński nie kwestionuje istnienia Chrystusa. Ale mogę się mylić. Czekam na stoswny dowód :)
Cytuj:
Pieczyński twierdzi że ludzie są zmanipulowani przez Kościół. Tylko że ten sam Kościół o którym wspomina uczy miłować nieprzyjaciół swoich i się za nich modlić, kochać bliźniego jak siebie samego!

Nie przeczę, że uczy, ale pytanie czy robi to skutecznie? Sądząc po tutejszych katolikach, mam co do tego uzasadnione wątpliwości. Miłości tutaj jak na lekarstwo :roll:
Cytuj:
Sakramenty Święte zbliżają nas do samego Boga, poprzez przyjmowanie Ciała Chrystusa, przyznając się do własnych grzechów w konfesjonale jesteśmy z nich zmywani.

Zapomniałaś dodać "wierzę, że".
Cytuj:
To tego potrzebny jest Kapłan!

W to też tylko wierzysz.
Cytuj:
A kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Jedyne czego oczekuje Bóg to dostosowanie się do 10- ciu przykazań i uczestniczeniu w życiu Kościoła poprzez uczestnictwo we mszy, przyjmowaniem sakramentów świętych.

A gdzie w Biblii jest mowa o KK i jego sakramentach?
Cytuj:
Jedyne co mogę zrobić prawdziwie po chrześcijańsku, to modlić się za Krzysztofa Pieczyńskiego żeby Miłosierny Ojciec wybaczył mu te wszystkie kalumnie i oszczerstwa rzucane w wspólnotę Kościoła, osób duchownych i wszystkich wierzących. Będę się modlić, bo tego mnie nauczono właśnie w moim Kościele! Nie będę rzucać w niego kamieniem, bo mimo swojego obłędu/ zniewolenia, jest istotą ludzką pepełniającą błędy i jak każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Ojca wszechmogącego.
Niech Pan obdarzy go łaską nawrócenia, aby mógł uniknąć otchłani piekielnej!

I ja Tobie z całego serca życzę nawrócenia.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Up
Pewnie najeździł się po wschodnich regionach i przerobili go. To atak nie tylko na instytucję Kościoła, ale na Boga, bo nie często nazywa Go Bogiem, a Istotą, mówi o energiach wszechświata itp. Ciekawe czy traktuje tą Istotę za Ojca swego.

A to nazywanie Boga innym słowem niż Bóg to jest atak? Bóg to tylko nazwa. Liczy się to, co ta nazwa oznacza. A że pan Pieczyński jest głęboko uduchowiony, to wyrósł już z mylenia formy z treścią, to go stać na większą kreatywność w doborze słów określających Jedynego ;)

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 4:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6820
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie przeczę, że uczy, ale pytanie czy robi to skutecznie? Sądząc po tutejszych katolikach, mam co do tego uzasadnione wątpliwości. Miłości tutaj jak na lekarstwo :roll:

Żeby nie było że znowu biblijnie, cytat z piosenki (często w radiu nadają):
Cytuj:
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze

Tak mniej więcej... ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr paź 31, 2018 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
PeterW napisał(a):
Tak mniej więcej... ;-)

I na czym to polega Wasze "ciągnięcie ku górze"?

Nie pamiętam, żebym w jakimkolwiek innym miejscu Internetu doświadczyła takiego "ściągania w dół"/ "podcinania skrzydeł" jak na forach katolickich.

Tylko pojawi się na forum jakaś osoba z potencjałem, a chmara "miłujących" katolików zadepce ją na śmierć.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr paź 31, 2018 4:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
zb1024 napisał(a):
Up
Pewnie najeździł się po wschodnich regionach i przerobili go. To atak nie tylko na instytucję Kościoła, ale na Boga, bo nie często nazywa Go Bogiem, a Istotą, mówi o energiach wszechświata itp. Ciekawe czy traktuje tą Istotę za Ojca swego.

A to nazywanie Boga innym słowem niż Bóg to jest atak? Bóg to tylko nazwa. Liczy się to, co ta nazwa oznacza. A że pan Pieczyński jest głęboko uduchowiony, to wyrósł już z mylenia formy z treścią, to go stać na większą kreatywność w doborze słów określających Jedynego ;)

Bóg to Bóg, a nie jakaś Istota, Energia, czy co tam jeszcze.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr paź 31, 2018 5:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL