Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
pachura napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a):
Już przy sprawie abpa Paetza zadałem pytanie: Kleryk to ile ma lat? Dwadzieścia. To co to za pedofilia niby jest?
Widzisz, kleryk w seminarium jest nikim - jak szeregowiec w armii, jest całkowicie zależny od przełożonych. Zada zbyt dociekliwe pytanie, nadepnie komuś na odcisk - zaraz wyleci z seminarium z wilczym biletem bo hierarchia stwierdzi że "nie ma w sobie iskry Bożej". No i musi wówczas kompletnie zmieniać swoje plany życiowe, nie mówiąc o tym że jego wiara otrzymuje gigantyczny cios...
Dlaczego wiara? Bóg mu zadał ten cios? Jeśli w związku z takim zdarzeniem ma jakieś zachwiania odnośnie wiary, to raczej niezbyt dobrze to świadczy o młodej osobie, która w przyszłości chce zostać księdzem? Ja tutaj upatrywałbym raczej utratę zaufania odnośnie prawidłowości działania instytucji, a nie wiary jako takiej.


Śr wrz 19, 2018 6:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
WeźSieTato napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem o kim piszesz.
Wiesz doskonale, tylko krygujesz się jakbyś kij połknął, bo ktoś ośmielił się literkę zjeść? Na jakim etapie jest Twoja dojrzałość, by takie fochy publicznie strzelać?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Fochy o literkę? Nie o zgubioną literę chodzi. Zaś skoro pytasz mnie o dojrzałość, to najpierw zastanów się nad swoją, skoro pisząc o papieżu nie używasz jego imienia, tylko piszesz per "Bergoglio". Wybacz, ale jest pewien poziom, poniżej którego obiecałem sobie, że nie będę schodził, a Ty właśnie do niego dobiłeś. Pogadamy dalej jak zaczniesz pisać poprawnie o papieżu.
Chwileczkę. Dla Ciebie to jest Papież, dla mnie człowiek noszący imię i nazwisko.

Nic mnie nie obchodzą Twoje pomysły. W świecie obowiązują pewne zasady kultury, które zasadniczo obowiązują wszystkich ludzi. Skoro jesteś taki, że nie zamierzasz się do nich stosować i odmawiasz nazywania papieża imieniem, które przyjął po wyborze na urząd Namiestnika Chrystusa i od tej chwili nawet komuniści go używają, to nie mamy o czym rozmawiać. Jak pisałem: Jest pewien poziom, poniżej którego nie schodzę. Jak nauczysz się kultury i szacunku dla innych, to daj mi znać pisząc ponownie tego posta, ale tym razem zgodnie z z zasadami savoir vivre'u.


Śr wrz 19, 2018 6:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
Yarpen Zirgin napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
[quot e="WeźSieTato"]
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem o kim piszesz.
Wiesz doskonale, tylko krygujesz się jakbyś kij połknął, bo ktoś ośmielił się literkę zjeść? Na jakim etapie jest Twoja dojrzałość, by takie fochy publicznie strzelać?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Fochy o literkę? Nie o zgubioną literę chodzi. Zaś skoro pytasz mnie o dojrzałość, to najpierw zastanów się nad swoją, skoro pisząc o papieżu nie używasz jego imienia, tylko piszesz per "Bergoglio". Wybacz, ale jest pewien poziom, poniżej którego obiecałem sobie, że nie będę schodził, a Ty właśnie do niego dobiłeś. Pogadamy dalej jak zaczniesz pisać poprawnie o papieżu.
Chwileczkę. Dla Ciebie to jest Papież, dla mnie człowiek noszący imię i nazwisko.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Nic mnie nie obchodzą Twoje pomysły.
Moje pomysły? Jakie? To jest powszechnie akceptowana forma zwrotu w publicystyce, a nie jakieś tam moje pomysły.


Yarpen Zirgin napisał(a):
W świecie obowiązują pewne zasady kultury, które zasadniczo obowiązują wszystkich ludzi. Skoro jesteś taki, że nie zamierzasz się do nich stosować i odmawiasz nazywania papieża imieniem, które przyjął po wyborze na urząd Namiestnika Chrystusa i od tej chwili nawet komuniści go używają, to nie mamy o czym rozmawiać.
Niczego nie odmawiam, a to, że użyłem prawidłowego zwrotu nagle w oczach niejakiego Yarpena Zirgina staje się naruszeniem zasad kultury. Jakiej? Kultury wymyślonej przez rzeczonego Yarpena. Dlaczego należy się do wymyślonych przez niego zasad stosować? Bo tako rzecze Yarpen Zirgin.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak pisałem: Jest pewien poziom, poniżej którego nie schodzę. Jak nauczysz się kultury i szacunku dla innych, to daj mi znać pisząc ponownie tego posta, ale tym razem zgodnie z z zasadami savoir vivre'u.
Wciąż obniżasz poziom. Nigdzie nie zdradziłem braku kultury, jak również szacunku dla innych i nie będę wychodził na przeciw dyrdymałom kogoś kto zdradza brak elementarnej wiedzy odnośnie prawidłowości w publicystyce.


Śr wrz 19, 2018 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
W publicystyce, wbrew Twoim urojeniom, o głowie Kościoła katolickiego pisze się "papież Franciszek", a nie, jak to się ubzdurało pewnej grupie niekulturalny (mówiąc delikatnie) ludzi, "pan Bergoglio" czy "Bergoglio". Do rozmowy o innych kwestiach pogadamy jak się zaczniesz stosować do reguł panujących w cywilizowanym świecie, a nie wymyślonych w kręgach chamskich ateuszów.


Śr wrz 19, 2018 7:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
W momencie wyboru na Stolicę Piotrową Jorge Mario Bergoglio nie stracił swoich dotychczasowych imion i nazwisk.

Obrazek

Od kiedy to używanie czyjegoś oficjalnie noszonego nazwiska jest niezgodne z zasadami savoir vivre'u, np. w sytuacji unikania powtarzania tych samych słów w wypowiedzi?

"Papież Franciszek potrafi przygotować wyśmienite kalmary i doskonałą pieczeń. Przez lata był mistrzem gotowania. Od dzieciństwa lubi włoską kuchnię, która dominowała w jego rodzinnym domu w Buenos Aires za sprawą dziadków, emigrantów z Piemontu. O ulubionych daniach i zwyczajach kulinarnych Jorge Bergoglio opowiada wydana we Włoszech książka "Przy stole z papieżem Franciszkiem", którą napisał dziennikarz Roberto Alborghetti." (PAP)

Yarpen Zirgin napisał(a):
W publicystyce, wbrew Twoim urojeniom, o głowie Kościoła katolickiego pisze się "papież Franciszek", a nie, jak to się ubzdurało pewnej grupie niekulturalny (mówiąc delikatnie) ludzi, "pan Bergoglio" czy "Bergoglio".
To tylko Twoje odczucie, czy jeszcze czyjeś?


Śr wrz 19, 2018 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
To jest fakt. Jak nie wierzysz, to przejrzyj sobie gazety, książki i inne publikacje, które odnoszą się do osoby papieża od chwili jego wyboru na Stolicę Piotrową.


Śr wrz 19, 2018 9:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
WeźSieTato napisał(a):
Dlaczego wiara? Bóg mu zadał ten cios? Jeśli w związku z takim zdarzeniem ma jakieś zachwiania odnośnie wiary, to raczej niezbyt dobrze to świadczy o młodej osobie, która w przyszłości chce zostać księdzem?

Przedstawiam hipotetyczną sytuację a Ty już taki skory do obwiniania potencjalnej ofiary? Niezłe. A jak molestowanie kleryków świadczy o wierze "arcybiskupa seniora"? Może góry przenosić, czy raczej nie?


Śr wrz 19, 2018 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
Powiedzmy tak.
Nazwiska wobec papieża używają najczęściej jego przeciwnicy, co wzbudza kontrowersje. W Polsce obowiązuje tradycyjny zwyczaj zwracania się do kogoś według najwyższego stanowiska jakie kiedykolwiek piastował. Do byłych premierów, ministrów zwracamy się per premierze, ministrze. To dobry zwyczaj ponieważ wymusza pewien szacunek dla kogoś i pozwala się wznieść ponad osobiste animozje, co dalej jest objawem pewnej szlachetności ducha.

Przyjmijmy dla potrzeb forum, że dla katolików i uczestników forum właściwym będzie zwrot papież Franciszek lub samo Franciszek. Mówienie u nas po nazwisku nie jest błędne, lecz pozbawia osobę papieża dozy szacunku wynikającej z pełnionego urzędu.
Ostatecznie, jeśli katolicy nie będą szanować własnego papieża mimo istniejących kontrowersji, to kto go ma szanować? Nie strzelajmy samobójów.


Śr wrz 19, 2018 9:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
pachura napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
Dlaczego wiara? Bóg mu zadał ten cios? Jeśli w związku z takim zdarzeniem ma jakieś zachwiania odnośnie wiary, to raczej niezbyt dobrze to świadczy o młodej osobie, która w przyszłości chce zostać księdzem?
Przedstawiam hipotetyczną sytuację a Ty już taki skory do obwiniania potencjalnej ofiary? Niezłe.
Niby, które użyte prze ze mnie słowa mogą prowadzić do wniosku, że kogoś o coś obwiniam? Odniosłem się tylko do Twojej sugestii odnośnie rzekomego "gigantycznego ciosu w wiarę" hipotetycznego kleryka, które to przejawia się w niesłusznym wyrzuceniu z seminarium. Niby dlaczego wiara rzeczonego kleryka miała by być w tak straszliwy sposób rażona? Jeśli w związku z niesprawiedliwością, która go spotkała nagle zaczyna zastanawiać się, czy Bóg istnieje, to przepraszam - ale co to za "materiał" na przyszłego kapłana?

pachura napisał(a):
A jak molestowanie kleryków świadczy o wierze "arcybiskupa seniora"? Może góry przenosić, czy raczej nie?
Grzech oczywiście może wypływać z braku wiary lub jej chwiejności. Nie jest chyba jednak kryterium na bazie którego możemy oceniać jej siłę lub brak. Z pewnością jednak można mówić o spadku zaufania do działań instytucji Kościoła.


Śr wrz 19, 2018 11:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
Rozumiem, że używanie nazwiska zamiast przybranego imienia może komuś źle się kojarzyć, bo ma takie, a nie inne doświadczenia, ale nie miałem przecież na myśli sytuacji, gdy przy pisaniu o papieżu (na przykład, choć nie tylko) używa się jego nazwiska jako podstawowego podmiotu wypowiedzi, bo to rzeczywiście może wskazywać na negatywny stosunek piszącego do opisywanego. Chodzi mi o sytuację, gdy w tekście co chwila musimy przywołać podmiot i zgodnie z zasadami językowymi powinno się go ubierać w różne słowa (tu np. "papież", "Franciszek", "Ojciec Święty", "Bergoglio" "Głowa Kościoła", "Biskup Rzymu"). I argentyńskie nazwisko Franciszka właśnie jest jak najbardziej w takich sytuacjach używane w "gazetach, książkach i innych publikacjach". I nie pozbawia go to absolutnie "dozy szacunku", jak to niektórzy sobie, nie wiedzieć czemu, imaginują.

Robur, nikt na tym forum nie zwraca się bezpośrednio do papieża, tylko piszemy o nim w trzeciej osobie. A pisać można jak wyżej. O byłym premierze czy ministrze, zwłaszcza jeśli publikacja dotyczy jego bieżącej działalności na innym "odcinku", nikt nie pisze "premier Belka" czy "minister Budka", bo to oczywiste wprowadzanie w błąd czytelnika.


Cz wrz 20, 2018 12:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
WeźSieTato napisał(a):
Holmes napisał(a):
Po prawdzie, jeśli ktoś jest ateistą, to nic innego mu nie zostaje, szlachetność będzie pustym, bezsensownym sentymentalizmem, a wstrzemięźliwość byłaby przeciw rozumowi.
:o Na czym opierasz to swoje naiwne przekonanie, że szlachetność dla ateisty jest bezsensownym sentymentalizmem? Wyobraź sobie, że ateizm nie implikuje amoralizmu, jak również nie odziera człowieka z jego dążeń do czynienia dobra i prowadzenia życia nacechowanego szlachetnymi uczynkami.

Ateista wierzy, że życie kończy się w chwili śmierci, tak więc należy robić wszystko aby przeżyć je w sposób możliwie najbardziej wartościowy. Im więcej dobra uczyni, tym pamięć o nim będzie trwalsza. Jednak nie wszyscy kierują się takimi pobudkami. Widzą po prostu, że prowadzenie szlachetnego, godziwego życia jest dalece bardziej trafnym wyborem, niż idiotyczne szkodzenie sobie i innym na zasadzie "hulaj dusza piekła nie ma".

Wyobraź sobie, że nie tylko z pobudek nacechowanych strachem (piekło) lub nagrody (Niebo), człowiek potrafi dokonywać właściwie etycznych wyborów w swym życiu.

Wstrzemięźliwość i inne aspekty poświęcania się w jakimś celu nie są obce ateistom. Czy ateista może żyć do śmierci w celibacie? Tak. Czy to zrobi? Nie znam takich i o takowych nie słyszałem. Najpewniej w zdecydowanej większości przypadków nie żyją we wstrzemięźliwości do śmierci i być może nikt ze świadomego wyboru tego nie robi, bo nie widzi sensu w walce z naturą.


Wszystko mogą, tylko po co?

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Cz wrz 20, 2018 7:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
ad Stary Kiemlicz

Uwagi moje nie były skierowane personalnie do ciebie. Po prostu coś się pojawia, trzeba zareagować, przyjąć jakieś rozwiązanie. W żaden sposób nie neguje twojego podejścia, przyjmuje natomiast rozwiązanie na bazie polskiej tradycji. Istotnym jest, np sensowny tytuł w postaci Głowa Kościoła, Biskup Rzymu etcet, tak aby nie pozostawać przy samym nazwisku. Chodzi o to, aby o drobiazgi nie toczył się jałowy spór. Są problemy naprawdę poważne... :(


Cz wrz 20, 2018 9:29 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
Ogolnie to uzywajac nazwiska swiadczy to o tym ze mowimy o przywatnej osobie i nie mozna mieszac pelnionych funkcji z prywatnym zyciem.
Jesli ktos pisze o Papiezu, to znaczy ze pisze o danej osobie jako Papiezu i jego funkcji.
Podobnie tez wyglada sprawa wszelkich innych zawodow i funkcji.
Jesli Franek Kowalski jest Policjantem, i zwracamy sie do niego jako Policjanta to rozmowa staje sie automatycznie sluzbowa i wszelkie informacje mu przekazane w takiej rozmowie daja mu prawo do uzycia ich jako Policjant.
Jesli zwracamy sie do niego Franek bo go znamy to automatycznie rozmowa jest prywatna i informacje w niej przekazywane sa prywatne.
To nie jest tylko sprawa grzecznosciowa, bo nadaje znaczenie mowionym czy pisanym tresciom.
Podobnie sprawa wyglada gdy znamy personalnie szefa firmy i mowimy mu po imieniu w pracy, to wtedy sa to prywatne pogaduszki w godzinach pracy, czyli lamanie regulaminu pracy.


Cz wrz 20, 2018 11:14 am
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
Yarpen Zirgin napisał(a):
W publicystyce, wbrew Twoim urojeniom, o głowie Kościoła katolickiego pisze się "papież Franciszek", a nie, jak to się ubzdurało pewnej grupie niekulturalny (mówiąc delikatnie) ludzi, "pan Bergoglio" czy "Bergoglio".
Pleciesz bzdury i błądzisz w oparach życzeniowego myślenia. Nie będę dublował lub w innych słowach przedstawiał Ci co jest prawidłowe w publicystyce, bo dość wyczerpująco przedstawił to wyżej Stary Kiemlicz. Przeczytaj, zastanów się i przemyśl swoje bezpodstawne ataki personalne zdradzające Twój poziom kultury słowa oparty na niewiedzy.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Do rozmowy o innych kwestiach pogadamy jak się zaczniesz stosować do reguł panujących w cywilizowanym świecie, a nie wymyślonych w kręgach chamskich ateuszów.
Ty tu jakąś łaskę komuś próbujesz robić? Naucz się traktować adwersarzy z szacunkiem to być może znajdziesz partnerów w dyskusji. "Chamscy ateusze" - kto to taki i niby dlaczego stosujesz takie określenia pisząc pod moim adresem? Zresztą - nawet nie chcę tego wiedzieć, wolę argumenty od bełkotu.


Cz wrz 20, 2018 3:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
WeźSieTato napisał(a):
Chwileczkę. Dla Ciebie to jest Papież, dla mnie człowiek noszący imię i nazwisko.
A dla mnie jesteś opiekaczem

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Cz wrz 20, 2018 11:50 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL