Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Protest niepelnosprawnych. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Leszcz napisał(a):
Kiedyś zrozumiesz, ze ŻADNA POMOC nikomu się nie należy.


Nie, nie zrozumiem. A Tobie nie życzę abyś Ty musiał zrozumieć że tej pomocy potrzebujesz bo sam sobie nie poradzisz. Nad Tobą nie wisi wizja znalezienia się na ulicy, tak więc możesz sobie ''kozakować''.

Cytuj:
Ja się niczego oprócz sprawiedliwościowi Bożej nie boje.


To otwórz Ewangelię i spójrz na postawę Chrystusa wobec biednych, pokrzywdzonych, chorych. Jezus nie wygłaszał tego typu mów jak kapitaliści - korwiniści. Jezus pomagał, nie pytając czy komuś się należy czy nie. Dobrze jest dopóki zdrowko się nie posypie i kiedy straci się wszystko co dawało fajne życie.

Cytuj:
Zero własnej produkcji, a 100% uzależnienie się. Do tego prowadza wszelkie "pomoce obligatoryjne", które nie wymagają TWORZENIA czegoś.


Czy Ty nic nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi? Rozumiesz że moja sytuacja jest zupełnie inna?

Cytuj:
A Ty na komputerze dobrze piszesz. Może byś jakaś prace dostał przez internet? Co robisz poza pisaniem na forum i pobieraniem renty?


Jestem kobietą. Jestem artystą, tak więc oddaję się pasji. Tworzę, także malując / tworząc na komputerze + tablet Wacom, jak również tworzenie muzyki, pisanie. Nie potrafię i nie jestem w stanie robić nic innego.

Poza tym, choroba ogranicza a każdy dzień jest walką, polem bitwy przez które muszę przejść. To co dla zdrowych jest takie oczywiste i proste, dla mnie staje się wejściem na K2.

Tak bardzo Cię to razi że pobieram rentę? Lepiej od razu wypić szklaneczkę prochów i zwolnić miejsce w społeczeństwie bo Leszcz nie będzie na pasożyta płacił z jego szlachetnych podatków?

Cytuj:
Możesz sobie licencjata/magistra np. zaocznie zrobić.


Tak, bez matury. Gdybym ją miała, a choroba nie pozwoliła na uzyskanie świadectwa maturalnego, to oczywiste jest że teraz starałabym się dostać na ASP, w jakikolwiek sposób.

Zaledwie rok temu odzyskałam świadomość na tyle aby zaczać w miarę normalnie funkcjonować. Oglądałeś film ''Przebudzenia''? 20 lat mam wyrwane z życia.

Schizofrenia nie ogranicza inteligencji, ale sprawia poważne trudności z koncentracją, skupieniem się na danej rzeczy.

Cytuj:
Zamiast biadolić na forum.


Moje wpisy tutaj nazywasz biadoleniem?
Znajdź proszę jakiekolwiek moje wątki gdzie oddaję się biadoleniu. Wręcz przeciwnie, staram się innych wspierać, nawet w mojej trudnej sytuacji.

Cytuj:
Czasu jak widać masz pod dostatkiem.


Każdy z nas będzie indywidualnie rozliczony z czasu jaki został mu dany. Brakuje bardzo postawy miłości w sercach ludzkich. Są tak bardzo zajęci wlasną ekonomią, przeliczaniem, iż człowiek staje się dla nich liczbą - pieniądzem, tylko to jest ważne i wartość człowieka liczona jest tylko w taki sposób.


So maja 12, 2018 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
To chyba tobie Leszcz sie wszystko myli - liberalizm powstaly z ideologii laissez-faire i "niewidzialnej reki rynku" to ideologia przeciwna keynsowskiej teorii ekonomicznej propagujacej stymulowanie popytu wsrod ludnosci czyli "rozdawnictwu pieniedzy" robionemu obecnie przez PiS.
To wlasnie idee liberalizmu doprowadzily do "zjedzenia ludzi przez owce" w Anglii, pracy dzieci w fabrykach i kopalniach i nieprawdopodobnej nedzy szerokich rzesz ludnosci przed I w. sw. i w konsekwencji do zwyciestwa ideologii totalitarnych w latach 30 tych - opartych przede wszystkim o obietnice zlikwidowania nedzy i "zaprowadzenia porzadku".
Zdaje mi sie ze idee neoliberalizmu rzadzace w obecnej gospodarce od lat 70 tych prowadza swiat w ta sama strone dzieki dzikiemu bogaceniu sie 1% i szybkiemu ubozeniu pozostalych 99% populacji.
Wynurzenia Korwina na ten temat to brednie durnia, ktory nie wie o czym mowi, ale na szczescie ludzie juz raz to przerabiali i niektorzy wiedza jak sie to skonczylo.

Wracajac do tematu to wiadomo ze panstwo na dorobku takie jak Polska nie ma mozliwosci zaspokoic potrzeb wszystkich grup spolecznych od razu, ale istnieje cos takiego jak hierarchia potrzeb, w ktorej niepelnosprawni i ich opiekunowie powinni stac blisko pierwszego miejsca, a reszta troche dalej.
W Polsce po 89r wydaje sie ze sa oni blisko konca tej hierarchii, zreszta w PRL bylo podobnie.
Dlatego ich protest nie jest dla mnie zadna polityka, tylko walka o to co powinno sie im nalezec, specjalnie w spoleczenstwie majacym sie za katolickie, specjalnie gdy rzadzi wiekszosc parlamentarna podobno blisko zwiazana z KRK, ktora w dodatku chce przeprowadzic ustawe zwiekszajaca ilosc niepelnosprawnych o jakies 1000 osob rocznie.


So maja 12, 2018 4:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 5:45 pm
Posty: 49
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
"Dlatego ich protest nie jest dla mnie zadna polityka, tylko walka o to co powinno sie im nalezec, specjalnie w spoleczenstwie majacym sie za katolickie, specjalnie gdy rzadzi wiekszosc parlamentarna podobno blisko zwiazana z KRK, ktora w dodatku chce przeprowadzic ustawe zwiekszajaca ilosc niepelnosprawnych o jakies 1000 osob rocznie."
Mądrze napisane!


So maja 12, 2018 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
aguar napisał(a):
"Dlatego ich protest nie jest dla mnie zadna polityka, tylko walka o to co powinno sie im nalezec, specjalnie w spoleczenstwie majacym sie za katolickie, specjalnie gdy rzadzi wiekszosc parlamentarna podobno blisko zwiazana z KRK, ktora w dodatku chce przeprowadzic ustawe zwiekszajaca ilosc niepelnosprawnych o jakies 1000 osob rocznie."
Mądrze napisane!


A skąd akurat taki pakiet, który już dziś, koniecznie musi być zrealizowany?
Dostali podwyższenie renty, a teraz "musi" być 500 dodatku. A jak dostaną, to - na podstawie podobnej demagogii jak powyżej - czemu nie powiedzieć ,że "gdy rzadzi wiekszosc parlamentarna podobno blisko zwiazana z KRK" to ""powinni" dostać 1000? Albo 3000?
Żadna kwota przecież nie jest za duża.

Powtarzam: dostali sporo, najwięcej w ciągu wielu lat. CO więcej, jest "mapa drogowa" na dalej. W środku roku budżetowego.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 12, 2018 7:45 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Zadowolony jestem z tego, że przy okazji protestu niepełnosprawnych wyszło na jaw, jakie w przedmiocie polityki społecznej jest zdanie neoliberalnego betonu, które wyraził poseł Żalek. :-D

Adam M. napisał(a):
To chyba tobie Leszcz sie wszystko myli - liberalizm powstaly z ideologii laissez-faire i "niewidzialnej reki rynku" to ideologia przeciwna keynsowskiej teorii ekonomicznej propagujacej stymulowanie popytu wsrod ludnosci czyli "rozdawnictwu pieniedzy" robionemu obecnie przez PiS.


Mądra polityka keynsistowska polega na stymulowaniu popytu podczas dekoniunktury, tak jak robią to Niemcy. Polskie władze wybrały inny, nierozsądny sposób - rozdają socjal podczas lepszej koniunktury, a w czasie jej pogorszenia byly i będą cięcia socjalne oraz dalsza podwyżka podatków.

Adam M. napisał(a):
Zdaje mi sie ze idee neoliberalizmu rzadzace w obecnej gospodarce od lat 70 tych prowadza swiat w ta sama strone dzieki dzikiemu bogaceniu sie 1% i szybkiemu ubozeniu pozostalych 99% populacji.


Neoliberalizm uczy jednak ludzi rozsądku. Nie jestem obdarzony talentami, nie mam majątku, słabiej sobie radzę w życiu, ergo nie powinienem mieć dzieci. Niech ten 1% się rozmnaża, skoro są to ludzie lepiej przystosowani do życia. Jest to w pewnym sensie realizacja społecznego darwinizmu.

Adam M. napisał(a):
W Polsce po 89r wydaje sie ze sa oni blisko konca tej hierarchii, zreszta w PRL bylo podobnie.


Polska ludowa stworzyła model aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, który Międzynarodowa Organiacja Pracy uważała za najlepszy na świecie. Możliwość samodzielnego zarabiania na własne utrzymania chociaż częściowo ograniczała konieczność wspierania osób niepełnosprawnych przez państwo. Dawało to wędkę, a nie rybę. Spółdzielnie inwalidów, będące jednostkami gospodarki uspołecznionej, musiały jednak zostać zlikwidowane po 1989 r., bez dotychczasowgo wsparcia państwa musiały przegrać w konkurencji. Spółdzielnie pracy osób zdrowych też są przeszłością.
Ponadto w kapitalistycznej Polsce praca była dobrem rzadkim. Wspieranie zatrudnienia niepełnosprawnych przez przymusowy, państwowy fundusz było i jest wątpliwe nie tylko z punktu widzenia ekonomicznego, ale i moralnego.

Jockey napisał(a):
Uważam ze duża rola do odegrania jest dla organizacji pozarządowych.


To właśnie neoliberałom marzyło się, aby pomocą ubogim zajmowały się dobrowolnie instytucje społeczeństwa obywatelskiego (fundacje, stowarzyszenia charytatywne, kościoły). Lecz do tworzenia i finansowania takich instytucji ludziom jakoś się w Polsce nie spieszyło. W pełni to rozumiem.
1% podatku PIT od wszystkich podatników stalo się podstawą finansowania III sektora. Ale ten 1% wynosił zaledwie 482 mln zł w 2016 r. To już Czartoryscy wiecej dostali od PiSu. :D
Ww. neoliberalne marzenie łączyło panią Thatcher i Bronisława komorowskiego. Komorowski przegrał wybory sromotnie, jak Wałęsa, zaś po śmierci "Żelaznej Damy" nie było żałoby. Przeciwnie, na ulicach strzelały korki od szampana. :-D


So maja 12, 2018 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Cytuj:
Polska ludowa stworzyła model aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, który Międzynarodowa Organiacja Pracy uważała za najlepszy na świecie.
Jasne. Na podstawie sprawozdań tejże Polski ludowej ;)
W PRL inwalidzi mogli wykonywać jedynie proste prace - że wspomnę przysłowiowy wyrób szczotek.
Cytuj:
Możliwość samodzielnego zarabiania na własne utrzymania chociaż częściowo ograniczała konieczność wspierania osób niepełnosprawnych przez państwo. Dawało to wędkę, a nie rybę. Spółdzielnie inwalidów, będące jednostkami gospodarki uspołecznionej, musiały jednak zostać zlikwidowane po 1989 r., bez dotychczasowgo wsparcia państwa musiały przegrać w konkurencji.
Spółdzielnie przekształciły się w zakłady pracy chronionej i mają się dobrze (chyba lepiej niż za PRL).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 12, 2018 9:38 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Barney napisał(a):
W PRL inwalidzi mogli wykonywać jedynie proste prace - że wspomnę przysłowiowy wyrób szczotek.


Trudno oczekiwać, że niepełnosprawni będą robić na budowie, zasuwać w waszym Amazonie albo na rowerku rozwozić jedzenie przez waszego uberka.
Opinii MOPu nt. polskiego modelu "rehabilitacji przez pracę" nie kształtowali wasi amerykański biznesmeni, ani wasi książęta i hrabowie, gardzący światem pracy i spółdzielczością, tylko związkowcy z całego świata. :P

Barney napisał(a):
Spółdzielnie przekształciły się w zakłady pracy chronionej i mają się dobrze (chyba lepiej niż za PRL).


Liczba spółdzielni inawalidów i spółdzielni niewidomych zmniejszyła sie już w latach 90-tych. Z 454 takich spółdzielni w 1989 r. do 2000 r. dotrwało tylko 356, do 2013 r. dotrwały zaledwie 184. Znaczna część z nich (71) była w 2013 r. w upadłości.
Tylko w latach 2008-2013 w powyższych spółdzielniach zlikwidowano 15.008 miejsc pracy. Łącznie zatrudnienie w ciągu 24 lat kapitalizmu zmniejszyło się w nich z 270.000 osób do zaledwie 18.900. :P


So maja 12, 2018 10:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Stacho napisał(a):
Barney napisał(a):
W PRL inwalidzi mogli wykonywać jedynie proste prace - że wspomnę przysłowiowy wyrób szczotek.


Trudno oczekiwać, że niepełnosprawni będą robić na budowie, zasuwać w waszym Amazonie albo na rowerku rozwozić jedzenie przez waszego uberka.
Po pierwsze - co ma znaczyć to "wasi"?
Jesteś komunistycznym aktywistą?

Po drugie - powoli (zbyt wolno!) niepełnosprawni wchodzą w prace wysoko kwalifikowane, które (np informatyka) są dla nich wprost wymarzone.

Cytuj:
Opinii MOPu nt. polskiego modelu "rehabilitacji przez pracę" nie kształtowali wasi amerykański biznesmeni, ani wasi książęta i hrabowie, gardzący światem pracy i spółdzielczością, tylko związkowcy z całego świata. :P
Książęta i hrabia zrobili dla świata pracy o wiele więcej niż komuniści, którzy skrzywdzili ludzi cieżko pracujących. Ale to na marginesie - gdzie dziś widzisz "książęta i hrabiów"? Zasnąłeś na etapie wczesnego komunizmu, dopiero się obudziłeś?

Cod o spółdzielni - spółdzielnie zniknęły, ale pojawiły się - wspierane mocno przez państwo -zakłady pracy chronionej. Ja wiem, ze dla lewaka prywatny zakład pracy chronionej to coś gorszego, ale na szczęście należysz do wymierającego gatunku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 12, 2018 11:05 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Barney napisał(a):
A skąd akurat taki pakiet, który już dziś, koniecznie musi być zrealizowany?

Już dość dawno zgodzili się na stopniowe wprowadzanie dodatku, więc wcale nie musi być "dziś".

Cytuj:
Dostali podwyższenie renty, a teraz "musi" być 500 dodatku.

Nie wiem, co czytasz ale ja od samego początku słyszałem o tym, że chcą 500 zł dodatku.

Komitet domaga się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego. (18.04.2018)

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/ ... wnych.html

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N maja 13, 2018 12:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Barney napisał(a):
Po pierwsze - co ma znaczyć to "wasi"?


No jak to jacy - pisowscy.

Barney napisał(a):
Jesteś komunistycznym aktywistą?


Moja sentymentalna fascynacja neoliberalizmem, a zwłaszcza terapią szokową, oraz przystosowawczy egoizm nie pozwalają mi na jakikolwiek aktywizm. Przeciwnie, skupiam się na realizacji potrzeb swoich i mojej rodziny. Wszelkich aktywistów uważam za szajbusów. Najbardziej tych narodowych. Ale protestujących niepełnosprawnych i ich rodziców rozumiem - walczą o swoje dochody. :lol:
Ponadto komuniści nie pozwoliliby mi kupić kolejnych 2 mieszkań (jedno chcę mieć na Miasteczku Wilanów). Populiści i Socjaliści też mogą mi realizację marzeń utrudnić.

Barney napisał(a):
Po drugie - powoli (zbyt wolno!) niepełnosprawni wchodzą w prace wysoko kwalifikowane, które (np informatyka) są dla nich wprost wymarzone.


Byłoby świetnie, gdyby niepełnosprawni zostali programistami - freelancerami, zamiast wyciągać ręce po pieniądze zebrane z podatków.
Ale łatwiej sięgać po cudze piemiądze, gdy władza obiecuje kolejne programy "plus".

Barney napisał(a):
]Książęta i hrabia zrobili dla świata pracy o wiele więcej niż komuniści, którzy skrzywdzili ludzi cieżko pracujących.


A co, gdzie i kiedy dla świata pracy zrobili? Może jakiekolwiek konkrety? Ja jednak suche fakty podałem. :P

Barney napisał(a):
Cod o spółdzielni - spółdzielnie zniknęły, ale pojawiły się - wspierane mocno przez państwo -zakłady pracy chronionej.


Każda forma pracy subsydiowanej rodzi sytuacje patologiczne i zbędne koszty. Pan profesor Balcerowicz i Korwin już dawno postulowali likwidację ZPChr.


N maja 13, 2018 1:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
equuleuss napisał(a):
Rozumiem, ale ludzie w trudnej sytuacji życiowej powinni mieć pomoc także od Państwa. Nie mam zamiaru obrażać Leszcza ani nikogo innego, ale proszę także o zrozumienie takich sytuacji jak moja.


Ale może ja bardziej rozumiem, niż tobie się wydaje!

Cytuj:
Choroba nie pozwoliła mi na realizację marzeń, na studiowanie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie myślałam o skończeniu kilku fakultetów, malarstwo, rzeźba, aby stać się niezależnym artystą, a także konserwator dzieł sztki z tytułem Magistra Sztuki. Jednak choroba nie pozwolila mi nawet na skończenie matury.


Ale w jaki sposób podchodzisz do tego problemu "na dzisiaj"? Co podjąłeś w tym zakresie?

Cytuj:
Państwo powinno wspomagać takie osoby w potrzebie, państwa opiekuńcze zapewniają obywatelom przeróżne dodatki, zapomogi, godne zasiłki, gdzie dana osoba żyje chociaż na podstawowym poziomie, ale nie musi żebrać i przymierać głodem.


Czy naprawdę uważasz, ze bez imienne "Państwo" Tobie pomoże? Tak, NAPRAWDĘ pomoże? Tzn. czy to PAŃSTWO pomoże Ci w samo-realizacji? Czy tylko kupi Tobie bułkę z masłem?

Cytuj:
Wystarczyłaby chociaż minimalna krajowa. Ale za 800pln nie da rady przetrwać. Państwo wydaje kolosalne sumy na rzeczy nie zawsze potrzebne,


Jak np. mieszkanie+, 500+ i inne. Tu sie zgodze.

Warto posłuchać (od 5:58):

https://www.youtube.com/watch?v=6hR5E6pa0uc

Cytuj:
ale niestety nie ma pomysłu na rozwiązanie sytuacji ludzi potrzebujących. Pozostało mi modlić się o śmierć.


Jak nie ma pomysłu? Jest MASA pomysłów.

Cytuj:
A do Leszcza - taka postawa straszliwie rani. Módlmy się za siebie zamiast ranić się nieprzemyślanymi słowami. Ja już jestem na skraju, po cóż pchać kogoś bardziej w stronę przepaści.


SAMĄ modlitwą świata się nie zmieni. Żyjemy w świecie duchowo-materialnym. Modlę się, ale także CZYNIĘ (nie musisz się z moją metodą zgadzać).


Cytuj:
Są państwa które wprowadzają bezwarunkowy dochód podstawowy. Dlaczego Państwo Polskie nie troszczy się o swoich obywateli. Czy to PO czy PiS, ciągle musimy oglądać ten sam cyrk, z podobnym przedstawieniem.


Państwa komunistyczne?

Cytuj:
Cóż z tego że klękają w kościołach. Ale czy naprawdę mają na uwadze dobro obywatela czy dobro tylko swoje własne? Oni mają już zapewnioną godną emeryturę, godne uposażenia, wynagrodzenia.


Eeee?

http://caritas.pl/dzialania/

http://pomagam.caritas.pl/

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


N maja 13, 2018 6:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Soul33 napisał(a):

Nie wiem, co czytasz ale ja od samego początku słyszałem o tym, że chcą 500 zł dodatku.

Komitet domaga się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego


W ogóle ten pomysł z 500+ to poracha. Po pierwsze przed wyborami obiecywano 500 zlotych na każde dziecko. Po drugie za to 500zł wszyscy musimy płacić. Wystarczy spojrzeć na akcyzę i podatek w benzynie/ropie


N maja 13, 2018 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Ja się pocieszam że choć sam na 500+ tracę, to dostają ci którzy potrzebują pieniędzy a płacą ci, którzy ich tak bardzo nie potrzebują. :P

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N maja 13, 2018 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Cytuj:
Po drugie za to 500zł wszyscy musimy płacić
Jak za wszystko. Quinque myślał, że zapłacą Marsjanie? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 13, 2018 8:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
Andy72 napisał(a):
Ja się pocieszam że choć sam na 500+ tracę, to dostają ci którzy potrzebują pieniędzy a płacą ci, którzy ich tak bardzo nie potrzebują.


Temat jest o walce niepełnosprawnych i ich rodziców z władzą o pieniądze.
O pieniądze, które się NALEŻĄ. Jak psu zupa. :lol:
Skoro obecna władza dała 500 zł na dziecko ludziom zamożnym, to zasłużyła sobie na to, aby w Sejmie krzyczano: daj, daj, daj, daj!
Tym bardziej, że pieniądze dodatkowe zdaniem rządu są. I to 30 mld zł. :-D


N maja 13, 2018 9:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL