Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
Leszcz napisał(a):
Przeciez i te rakiety i ten ISIS jest rezultatem NASZYCH wyborow.

Tak, tak NASZYCH, tych codziennych.


Możesz wyjaśnić w jakim sensie? Bowiem rzucasz straszliwe oskarżenia na innych, ot tak. Owszem, powinniśmy wziąć różaniec w rękę i modlić się przeciwko złu, ale takie rzucanie haseł w stylu że ISIS i ataki rakietowe to wynik moich/naszych(?) wyborów i to codziennych... to ja pytam, jakich wyborów?


Wt kwi 17, 2018 12:13 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
equuleuss napisał(a):
Leszcz napisał(a):
Przeciez i te rakiety i ten ISIS jest rezultatem NASZYCH wyborow.

Tak, tak NASZYCH, tych codziennych.


Możesz wyjaśnić w jakim sensie? Bowiem rzucasz straszliwe oskarżenia na innych, ot tak. Owszem, powinniśmy wziąć różaniec w rękę i modlić się przeciwko złu, ale takie rzucanie haseł w stylu że ISIS i ataki rakietowe to wynik moich/naszych(?) wyborów i to codziennych... to ja pytam, jakich wyborów?

A chocby takich jak pogon za kasa, by miec wiecej niz inni, co powoduje podwyzki cen, a w rezultacie ci ktorym wystarczalo choc nie gonili za kasa, bedzie brakowac i tez beda zmuszeni tak jak inni gonic za kasa.
Jedziesz autem do kolezanki, zamiast sie przespacerowac, to zwiekszasz zapotrzebowanie na paliwo, ktorego popyt wlasnie powoduje wojny o pola naftowe, by tez robic kase.
Wszelkie kolonie byly tez wykozystywane by sciagac tansze towary by ci ktorzy ich zadaja mogli zyc w sumie na koszt tych wykozystywanych w koloniach i robienia kasy.
Cale zlo wlasnie bierze sie z pazernosci i lenistwa.
Wybierajac wladze, tez kierujemy sie checia kozysci dla nas samych, a to odzwierciedla sie w tym kogo wybieramy i jakie sa ich decyzje.


Wt kwi 17, 2018 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
sapper napisał(a):
A chocby takich jak pogon za kasa, by miec wiecej niz inni


Pieniądze, jak dla mnie, mogą nie istnieć na tym świecie, byłoby lepiej. Wolę żyć z pasją niż gonić za pieniędzmi.

Cytuj:
Jedziesz autem do kolezanki


Nie mam samochodu. Nawet nie mam prawa jazdy. Jak również koleżanki.

Cytuj:
to zwiekszasz zapotrzebowanie na paliwo, ktorego popyt wlasnie powoduje wojny o pola naftowe, by tez robic kase.


Masz samochód? Pozbyłeś się go z tego powodu? Ci którzy mają smochody są źli i przyczyniają się do terroryzmu ISIS i wojen na świecie? To jakiś absurd. Może przestać oddychać bo kradniemy tlen i wydychamy - uwaga - duwtlenek węgla! Przyczyniamy się do globalnego ocieplenia tylko dlatego że oddychamy i żyjemy. W ramach dobra dla świata ludzkość ma wstrzymać oddech?

Cytuj:
Wszelkie kolonie byly tez wykozystywane by sciagac tansze towary by ci ktorzy ich zadaja mogli zyc w sumie na koszt tych wykozystywanych w koloniach i robienia kasy.


Czy Polska ma jakieś kolonie? Czy ja mam jakieś kolonie? Chyba że w Pucku.

Cytuj:
Wybierajac wladze, tez kierujemy sie checia kozysci dla nas samych, a to odzwierciedla sie w tym kogo wybieramy i jakie sa ich decyzje.


A któraż to władza tak rozdaje Polakom, rzucając ochłapy z pańskiego stołu? I co to za absurdalne stwierdzenie? To czym ludzie mają kierować się wybierając władzę? Nie mogą chcieć dobra własnego, aby lepiej im się żyło?


Wt kwi 17, 2018 3:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
Jak widac nie pozostawiasz miejsca na dyskusje, wiec sie nie odniose do tego co piszesz.


Wt kwi 17, 2018 6:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
Adam M. napisał(a):
Rosja nie robi nic dobrego dla Syrii wspierajac jej oficjalny rzad - to jej morsko lotnicza baza wypadowa na Morzu Srodziemnym od lat 60 tych ktorej nie chce oddac muzulmanom, jak nie chciala oddac innej bazy Krymu Ukraincom.


Rosjanie potrafi dogadać się z syryjskimi opozycyjnymi gangami, bo Rosja ma dobre relacje z Turcją. Dżihadyści wraz z rodzinami odjeżdżają w "zielonych autobusach" na terytoria kontrolowane przez opozycję. Tak poddali się islamiści w płd-wsch. części Aleppo, w Dumie, dzisiaj w al-Dumajr, z propozycją ewakuacji do Rosjan zgłosili się bardzo długo juz oblegani milicjanci z Rastan (ich przywódcą był zdrajca gen. Tlass, którego rodzina przez lata stanowiła część elity "reżimu"). W ten sposób uniknięto tak ogromnych zniszczeń, jakie miały miejsce w poprzednim okresie wojny, gdy rządowi syryjskiemu pomagał Hezbollah i Irańskie Siły Strażników Rewolucji.

equuleuss napisał(a):

Byłeś wśród nich że jesteś tak świetnie poinformowany? Skąd możesz to wiedzieć.


Czeczeńcy dostali się do Syrii, aby walczyć z tamtejszym rządem w szeregach islamskich gangów, a póżniej przyłączyli się do najsilniejszego i najbardziej bezwzględnego gangu - ISIS. Ta okoliczność została potwierdzona zarówno przez Kurdów, jak i przez stronę rządową. Czeczeńców Z ISIS zabijali w Syrii zarówno oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (Kurdowie,), sprzymierzeni z nimi Amerykanie, jak również żołnierze syryjscy i Rosjanie.
Dlatego jest to w pełni wiarygodna informacja.

equuleuss napisał(a):
Kto to jest - wasi? Kogo bracia?


Czeczeńcy to pisowscy bracia. Polska prawica dbała o nich bardziej niż o Polaków. :wink:

equuleuss napisał(a):
Bojówkarze ISIS są wysposażeni w karabiny kałasznikowa. Dobrze ich Rosja zbroi.


A to już zupełne pudło, ale trudno trafić, gdy jest się zaślepionym nienawiścią do drugiego człowieka. Bandytom z ISIS odbierano najwięcej broni produkcji chińskiej (43,5% odebranej broni). ISIS posługiwało się bronią zagrabioną z magazynów Syryjskiej Armii Arabskiej, Armii Irackiej oraz bronią odebraną innym bandytom (dawnej wolnej armii syryjskiej i Al-Kaidzie - dezrterom). Była to głównie broń technologii radzieckiej, bo broń dla armii syryjskiej dostarczały państwa Układu Warszawskiego, a później Chiny. Na nowsze rosyjskie uzbrojenie Syrii po 1991 r. stać nie było.


Wt kwi 17, 2018 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
equuleuss napisał(a):
Możesz wyjaśnić w jakim sensie?


A w takim ze ktos tu pisze: Rosjanie to, Amerykanie to a tamto, Czeczenscy to, Syryjczycy to... itd. itp.

Zaraz, zaraz to teraz KAZDY Rosjanin to i tamto? KAZDY Amerykanin to i tamto?

Latwo jest wrzucac ludzi "Rosjan itp." razem, a jak ja tu o NASZEJ odpowiedzialnosci za te wydarzenia to nagale: :no: :no: :beksa: :co: :co:

Wiec o czym my tu piszemy?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Wt kwi 17, 2018 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
sapper napisał(a):
Jak widac nie pozostawiasz miejsca na dyskusje, wiec sie nie odniose do tego co piszesz.


Miejsce na dyskusję istnieje, tylko nie wiem czy masz cokolwiek do dodania. Sam nie mieszkasz w Polsce, tak wiec sam także wyruszyłeś za lepszym życiem dla siebie i rodziny.

Stacho napisał(a):
Czeczeńcy to pisowscy bracia. Polska prawica dbała o nich bardziej niż o Polaków.


Skąd takie przekonanie ze jestem jakimś pisowcem?

Cytuj:
A to już zupełne pudło, ale trudno trafić, gdy jest się zaślepionym nienawiścią do drugiego człowieka.


Dlaczego przypisujesz mi nienawiść do drugiego człowieka i na jakiej podstawie to opierasz?

Cytuj:
Bandytom z ISIS odbierano najwięcej broni produkcji chińskiej (43,5% odebranej broni).


Gdziekolwiek ich widać, machają kałasznikowem.

Cytuj:
Była to głównie broń technologii radzieckiej, bo broń dla armii syryjskiej dostarczały państwa Układu Warszawskiego, a później Chiny.


ISIS to nie Syria.

Leszcz napisał(a):
Latwo jest wrzucac ludzi "Rosjan itp." razem, a jak ja tu o NASZEJ odpowiedzialnosci za te wydarzenia to nagale: :no: :no: :beksa: :co: :co:


Jaka jest moja osobista odpowiedzialność za te wydarzenia, za wojnę w Syrii i atak chemiczny? Możesz to wykazać?


Śr kwi 18, 2018 3:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
equuleuss napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
equuleuss - wyświechtane frazesy bez poparcia ich czymkolwiek typu

Co masz na poparcie putinowskiej propagandy? Przerażające ilu jest zwolenników arcywroga Polski - Rosji.
Przerażające ilu jest zwolenników rusofobii i arcywroga Polski - USA (co udowodniłem powyżej).

Dlaczego zadajesz mi to infantylne pytanie:

equuleuss napisał(a):
Co masz na poparcie putinowskiej propagandy?
Gdybyś potrafił szanować opinie adwersarzy - przeczytałbyś co mają do powiedzenia. Jeśli zaś przeczytałeś i mimo tego zadajesz powyższe pytania to albo nie zrozumiałeś tekstu albo masz w głębokim poważaniu zawarte w nim treści, zadając pytania całkowicie z nimi nie związane. Nigdzie bowiem nawet słówkiem nie wykazałeś, ze cokolwiek z tego co napisałem może podpadać pro putinowską propagandę. Jakbym dziecięce okrzyki słyszał typu "a Jasiu jest gupi!"


Śr kwi 18, 2018 4:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
equuleuss napisał(a):
Jaka jest moja osobista odpowiedzialność za te wydarzenia, za wojnę w Syrii i atak chemiczny? Możesz to wykazać?


A co to jakaś matematyka, dowód mam Ci jaki wyprowadzić?

Oczywiście nie jest to BEZPOŚREDNIA odpowiedzialność (tzn. guzika nie nacisnąłeś), ale jest prawda ze my WSZYSCY ZGRZESZYLIŚMY, a grzech (każdy) a także zło rozprzestrzenia się.

Dlatego zamiast debatować nad przyczyną i powodami "rakiet w Syrii" polecam spojrzeć w lustro. Czy już WSZYSTKO uporządkowałeś w swoim życiu, że tam aureolkę widać?

Generalnie to można sobie dyskutować o "d..ie Maryny", ale czy warto? Widzisz, osobiste podejście do problemu może faktycznie wpłynąć na to że te rakiety nie miałby... celu.

Tzn. zamiast o "d..ie Maryny" zacznijmy uczyć ludzi (tych nam bliskich), żeby żyli jak "trza".

Jeśli nie ma w tym wydarzeniu naszej odpowiedzialność/współudziału to jaki jest celu tej dyskusji? Przecież... nie masz w niej (tej sytuacji w Syrii) udziału/wpływu na to co się tam dzieje. Jak masz ten wpływ... to i ponosisz odpowiedzialność :). Na ile? A to sobie sam oblicz.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr kwi 18, 2018 6:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak USA, Wlk Brytanii i Francji na Syrię.
Cytuj:
Jockey napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
Dlaczego amerykanie nie dostarczyli dowodów na RZEKOME zorganizowanie ataku chemicznego na ludność cywilną w Dumie? Czy jeśli przywódca Państwa bardzo dobrze radzi sobie z tłumieniem rebelii, potrzebuje ataku na cywilów wiedząc, że oczy całego Świata zwrócone są w jego stronę śledząc jego poczynania? Jeśli masz broń chemiczną i chcesz jej użyć, a właśnie walczysz z rebelią - dlaczego nie używasz jej do tłumienia opozycji, tylko atakujesz własne społeczeństwo niewinnych cywilów?

Sprawa śmierdzi moim zdaniem. Uważam, że przyczyną tego ataku jest osłabienia pozycji USA, Izraela i krajów zachodu w regionie. Dlaczego trwa konflikt w Syrii? Gaz i ropa, chęć zagarnięcia tych złóż, ot - możliwa odpowiedź.

Jakbym czytał Putinowska propagandę.


Jockey - propagande to lykaja wszyscy jak nie z jednej strony to z drugiej - jak powiedzial pewien madry czlowiek Ludzie tak naprawde nic nie wiedza co dzieje sie odgornie i do tego jeszcze nie wiedza ze nie wiedza... A im lepiej odgorni manipuluja przecietnymi ludzmi tym latwiej ugrac im swoje.Coz w tym naszym nie dzieje sie najciekawiej - Ci na gorze przeciwko zwyklym ludziom - uzywaja nas jako narzedzia ... im wiecej ludziom namieszaja w glowach tym latwiej osiagna swoje.


Śr cze 06, 2018 11:40 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL