Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:12 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Zakaz handlu w niedzielę 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
jestem przeciwko zakazowi, Co ze studentami, którzy tylko w niedzielę mają czas by sobie dorobić ?


N paź 21, 2018 4:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Jestem za zakazem PRACY w niedziele. Dlaczego akurat tylko ludzie pracujący w handlu mają mieć wolne? Czym handel różni się od innych branż?

W Jerozolimie nawet komunikacja miejska nie funkcjonuje w soboty, które w Izraelu są dniami wolnymi od pracy.


N lis 25, 2018 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Jest jak najbardziej sprawiedliwie. Nie ma zakau handlu tylko zakaz wykorzystywania pracowników. Właściciel jak najbardziej może stać za ladą. U nas na osiedlu np. kwiaciarnia jest otwarta. Zarząd marketów jak chce może usiąść na kasie i sprzedawać albo właściciel.
Radzę poczytać historię. Za komuny w PRL wszystko było zamknięte i w sobote i w niedzielę i nikomu nie przeszkadzało. Nikt się nawet nie zająknął na ten temat.


N lis 25, 2018 2:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Ja jestem za tym, żeby pracodawcy nie wykorzystywali pracowników nie tylko w niedziele, ale również w pozostałe dni tygodnia.


N lis 25, 2018 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Doprecyzowując, właściciel marketu nie może sprzedawać towarów pod marką i firmą marketu. Ustawa zezwala na handel właścicielom sklepu tj. osobom fizycznym prowadzącym sklep we własnym imieniu i na własny rachunek. Tak więc kto usilnie chce to może w niedzielę handlować. Właściciele marketów na tej zasadzie że jak założą własną działalność to we własnym imieniu i własnym towarem mogą jak najbardziej handlować.


N lis 25, 2018 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Jockey napisał(a):

Czy waszym zdaniem to był dobry ruch. Czy raczej strzał w kolano rzadu PiS.

Powiem szczerze nie mam jednostronnego poglądu na ten temat. Nie będę bawił się w krytykę tych co w zakazie widzieli szansę na zapełnienie kościołów. Widzę to z ludzkiego ale też z ekonomicznego punktu widzenia. Soboty są handlowe. Koniec kropka. Jeśli ktoś w tygodniu nie ma szans na zrobienie dużych zakupów może to zrobic w sobotę. W niedzielę nie musi. Takich co nawet w soboty pracuja do późna można chyba policzyć na palcach ręki Nie biorę tu pod uwagę pracowników tychże sklepów. Odpada więc argument o kosmicznych wręcz stratach z tytułu zamknięcia sklepów w niedzielę, więc dobrze, że ludziska mają ustawowo wolny jeden wspólny dzień, choćby na wspólny obiad. Z drugiej strony sporo osób lubi sobie własnie rodzinnie wyjść chocby do galerii handlowej nie tyle do sklepów co np na lody. Jak tu pogodzić jedno z drugim? Jak wyważyć by robiąc jedno dobre nie zrobic drugiego złego? Czy jest miejsce na kompromis czy potrzeby jednych nalezy nad potrzeby drugich przedłożyć. Ja choc mówiłem, że nie mam jednoznacznego zdania delikatnie skłaniam się ZA zakazem handlu w nieedzielę.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Pt lis 30, 2018 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Swan napisał(a):
Powiem szczerze nie mam jednostronnego poglądu na ten temat. Nie będę bawił się w krytykę tych co w zakazie widzieli szansę na zapełnienie kościołów. Widzę to z ludzkiego ale też z ekonomicznego punktu widzenia. Soboty są handlowe. Koniec kropka. Jeśli ktoś w tygodniu nie ma szans na zrobienie dużych zakupów może to zrobic w sobotę. W niedzielę nie musi. Takich co nawet w soboty pracuja do późna można chyba policzyć na palcach ręki Nie biorę tu pod uwagę pracowników tychże sklepów. Odpada więc argument o kosmicznych wręcz stratach z tytułu zamknięcia sklepów w niedzielę, więc dobrze, że ludziska mają ustawowo wolny jeden wspólny dzień, choćby na wspólny obiad. Z drugiej strony sporo osób lubi sobie własnie rodzinnie wyjść chocby do galerii handlowej nie tyle do sklepów co np na lody. Jak tu pogodzić jedno z drugim? Jak wyważyć by robiąc jedno dobre nie zrobic drugiego złego? Czy jest miejsce na kompromis czy potrzeby jednych nalezy nad potrzeby drugich przedłożyć. Ja choc mówiłem, że nie mam jednoznacznego zdania delikatnie skłaniam się ZA zakazem handlu w nieedzielę.

Rozumiem Twój dylemat, też nie mam klarownego zdania w tej kwestii.

Jako wolnościowiec jestem za tym, żeby docelowo państwo nie traktowało obywateli jak dzieci, którym trzeba wydzielać przestrzeń do życia zakazami, dla ich własnego dobra.

Gdyby osoby pracujące obecnie w handlu miały przed sobą jakieś realne alternatywy: supermarkety walczą między sobą o pracownika, proponując mu bardziej korzystne i elastyczne warunki pracy albo supermarket mogą z łatwością wymienić na inne miejsce pracy, to byłby problem z głowy. Każdy kto pracuje w niedziele, sam się na to zgodził z własnej nieprzymuszonej woli, akceptując taki zawód i takiego pracodawcę.

Jednak rzeczywistość nie jest tak różowa. Zatem choć samą ideę "zakazu handlu w niedzielę" uważam za złą, to jednak sytuacja zawodowa osób pracujących w handlu takie rozwiązanie w moich oczach usprawiedliwia.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt lis 30, 2018 3:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL