Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 11:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
 Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Ale nie ma partii która w 100% będzie odpowiadała na moje oczekiwania.

Z tego co pisałeś wcześniej, to polityka PiS jest dokładnym zaprzeczeniem Twoich poglądów gospodarczych. Moich z resztą również.
Jockey napisał(a):
Priorytetem było odsunięcie złodziei i aferzystów od koryta.

Nie uważasz, że od partii rządzącej powinno się wymagać odrobinę więcej niż tego, żeby nie byli złodziejami i aferzystami? To dobry początek, ale jednak zbyt mało :wink:
Jockey napisał(a):
Nie podobają mi się ich działania w dziedzinie gospodarki.

Gospodarka to według mnie kluczowy aspekt sprawowania władzy. Żaden inny nie ma na nas tak dużego i bezpośredniego wpływu. Na drogim miejscu jest prawo. Tutaj PiS zawodzi równie mocno, co w kwestii gospodarki. Przepisy są coraz bardziej zawiłe, szczegółowe i przeciwko obywatelom.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 11, 2018 6:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wybór był prosty. Albo będzie rządzić PO i będzie ciąg dalszy patologii albo będzie rządził PiS i jest szansa na poprawę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ale co was obchodzi jaka partia rzadzi, czlowiek z pomyslem, zdolny, pracowity poradzi sobie ekonomicznie przy kazdej partii w IIIRP.


N lut 11, 2018 7:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Widzę marksista dalej teskńi za czasami IIIRP i jej poprzedniczki PRL
Wyobraź sobie ze podatki i wszelkie inne obciążenia tworzą klimat biznesowy. I ma to znaczenie. Ale co ty jako socjalista na emigracji możesz o tym wiedzieć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Wyobraź sobie ze podatki i wszelkie inne obciążenia tworzą klimat biznesowy. I ma to znaczenie

To typowa socjalistyczna postawa roszczeniowa, "jak inni cos mi zorganizuja to dopiero bede mial dobrze".
p. s. Jak bys nie zauwazyl IIIRP trwa nadal.


N lut 11, 2018 7:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zapoznaj się z tym czym była IIIRP i wróć.
Wlasńie PiS rozwala układ pookrągłostołowej zmowy zwanej IIIRP.

Co do reszty to zapisz się na jakiś kurs gdzie będziesz miał zajęcia z mikroekonomii i makroekonomii. Wtedy będziemy mieli płaszczyznę żeby rozmawiać. Bo widzę nie masz pojęcia o tym o czym mówimy a wypowiadasz się.
Jak popracujesz przez powiedzmy 3 lata jako freelancer albo podzielasz na własny rachunek przynajmniej 5 lat to porozmawiamy. Jak na razie to z twoich wypowiedzi widać ze ani wiedzy ani doświadczenia. Postępujesz w myśl zasady bardzo popularnej w Polsce. Nie znasz się i dlatego się wypowiadasz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 8:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Zapoznaj się z tym czym była IIIRP i wróć.
Wlasńie PiS rozwala układ pookrągłostołowej zmowy zwanej IIIRP.

Co do reszty to zapisz się na jakiś kurs gdzie będziesz miał zajęcia z mikroekonomii i makroekonomii. Wtedy będziemy mieli płaszczyznę żeby rozmawiać. Bo widzę nie masz pojęcia o tym o czym mówimy a wypowiadasz się.
Jak popracujesz przez powiedzmy 3 lata jako freelancer albo podzielasz na własny rachunek przynajmniej 5 lat to porozmawiamy. Jak na razie to z twoich wypowiedzi widać ze ani wiedzy ani doświadczenia. Postępujesz w myśl zasady bardzo popularnej w Polsce. Nie znasz się i dlatego się wypowiadasz.

Ja przez pół zycia pracowałem na gospodarstwie rolnym rodziców, które musiało na siebie zarobić, bez wakacji, ferii i zapłaty a ty mi każesz chodzić na zajęcia z ekonomii do oderwanych od rzeczywistosci gryzipiórków, w najlepszym razie po dośw w państwowych przedsiębiorstwach.


N lut 11, 2018 8:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Gospodarstwo rolne w Polsce to ma być przykład biznesu. Żarty.
KRUS i dopłaty. Brak podatków. Bez VATu. Inne regulacje. Brak konkurencyjności. Ile wynosi składka KRUS? Bo ZUS to ponad 1000 miesięcznie. O pracownikach nie wspominam bo koszty pracy są najwyższe z możliwych. Za pracownika płacisz prawie drugie tyle ile jemu płacisz netto.
Ale to wyjaśnia dlaczego masz takie socjalistyczne myślenie. Rolnicy w Polsce to jedna z bardziej roszczeniowych grup.
Zapewne wiesz ze jestem zwolennikiem likwidacji KRUSu i wprowadzenie rolników w ogólne zasady przedsiębiorczości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Gospodarstwo rolne w Polsce to ma być przykład biznesu. Żarty.
KRUS i dopłaty. Brak podatków. Bez VATu. Inne regulacje. Brak konkurencyjności. Ile wynosi składka KRUS? Bo ZUS to ponad 1000 miesięcznie. O pracownikach nie wspominam bo koszty pracy są najwyższe z możliwych. Za pracownika płacisz prawie drugie tyle ile jemu płacisz netto.
Ale to wyjaśnia dlaczego masz takie socjalistyczne myślenie. Rolnicy w Polsce to jedna z bardziej roszczeniowych grup.
Zapewne wiesz ze jestem zwolennikiem likwidacji KRUSu i wprowadzenie rolników w ogólne zasady przedsiębiorczości.

Widze, że nie masz chłope zielonego pojęcia jak wygląda praca i realia na wsi.


N lut 11, 2018 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Wlasńie PiS rozwala układ pookrągłostołowej zmowy zwanej IIIRP.

Nasuwa mi się: "Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi.
Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?" :wink:

To jest przecież ten sam układ...

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 11, 2018 9:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wiem.
I wlasnie dlatego o tym mowię. Nie jest to biznes.zeby było opłacalne to konieczne byłoby likwidować małe gospodarstwa a pozostawienie tylko dużych.
Oczywiście współzawodnictwo w ramach socjalistycznych republik UE nie ma sensu. To kolejny socjalizm, który musi upaść. Pytanie kiedy a nie czy upadnie. Ograniczenia typu dotacje czy ilości produkcji na dany kraj to kosmos.
Pierwsza rzecz żeby cokolwiek się zmieniło to likwidacja ZUS w takim kształcie jak jest dzisiaj. Likwidacja KRUS i wyrównanie przedsiębiorcy w mieście z tymi na KRUS. Obowiązki podatkowe równe dla wszystkich. Podatki im mniejsze tym lepsze. Obniżenie kosztów pracy. Zasady jakie mamy dzisiaj są zacofane i tylko uniemożliwiają szybki rozwój.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 9:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wlasńie PiS rozwala układ pookrągłostołowej zmowy zwanej IIIRP.

Nasuwa mi się: "Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi.
Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?" :wink:

To jest przecież ten sam układ...

Mylisz się. Układ byłych funkcjonariuszy WSI .... PiS jest im solą w oku.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Ha, wreszcie jakas ciekawa dyskusja i tylko minimalne wycieczki osobiste, az sie znowu zalogowalem zeby pogadac :).
Jako ze przez 30 lat pobytu w Kanadzie piec lat pracowalem u kogos a od 25 lat prowadze wlasnie mikro firme czyszczenia dywanow ( i okolic dywanowych ) sam wielokrotnie stalem przed roznymi pytaniami ktore zadajecie w tej dyskusji.
Ja bym nie napadal na Wespecjana, bo on pokazuje druga strone tego samego medalu, czyli pytanie kazdego pracownika zakladow VW po polskiej stronie Odry - dlaczego pracownicy tej samej firmy po niemieckiej stronie zarabiaja 70% wiecej ode mnie za ta sama prace ?
Z drugiej strony sam zatrudniajac pracownikow stalem przed problemem wysokosci ich plac jesli za sprawa gigantycznej konkurencji jaka jest w Toronto i okolicach oplata wytargowana za oferowane uslugi nie gwarantowala odpowiednio wysokiego zysku firmie.
A przeciez ten zysk to nie tylko moje pieniazki na przezycie np nastepnego miesiaca, ale rowniez pokrycie kosztow stalych firmy i roznych kosztow biezacych zwiazanych chocby z utrzymaniem maszyn, ktore w takiej firmie psuja sie co chwile.
Oczywiscie w rzeczywistosci kanadyjskiej prawo jest o wiele prostsze a oplaty sa o wiele nizsze i nie ma np obowiazkowego ubezpieczenia firmy a ubezpieczenie wlasne jest czescia prowincjonalnego ubezpieczenia i jako takie bezplatne, ale i tak nigdy latwo nie bylo.
Wracajac do Polskiej gospodarki to wydaje mi sie ze glownym pytaniem jest jak przekonac politykow ze nizsze i prostsze podatki dadza budzetowi wiecej pieniedzy ?


Pn lut 12, 2018 6:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
I na koniec napisałeś to o czym cały czas mówimy. Rządzący musza stworzyć klimat do rozwoju przedsiębiorczości. A jak na razie mamy same kłody. Od wielu lat funkcjonuje na własnym rozrachunku.
Co do VW to jest temat korporacji. Nie pracowałem chociaż miałem okazje pracować w dwóch ale jakoś nie dogadaliśmy się. Dzisiaj się z tego cieszę. W korporacjach jest tak dziwacznie ze jaka stawkę wynegocjujesz sobie na początku tak jz będziesz miał. Ale to jest całkiem inny temat. My rozmawiamy o tym czy rozwiązania typu zmusimy prawnie przedsiębiorców aby płacili więcej to nie będzie działać. Po prostu jak bedą musieli to zrobią redukcje i obowiązki zredukowanego przeniosą na innego pracownika.
Tak jak mieliśmy sytuacje z ozusowieniem tzw. śmieciówek. Czy państwo uzyskało cokolwiek? Watpię. Ludzie policzyli ze im się to nie kalkuluje i założyli jednoosobowe działalności gospodarcze i płaca przez 2 lata preferencyjny ZUS.
Kiedys wielu podwykonawców freelancerów pracowala na smieciowkach a dzisiaj maja działalności gospodarcze. ZUS płaca 500 zł a wcześniej płacić mieli w zależności od dochodu odpowiedni procent. Zakładając ze pensje miał 5000 brutto to ZUS od tego to około 900 a ZUS po stronie pracodawcy to dodatkowo koło 1000. Jak widać nawet na ZUS nie dla nowych firm i tak ma pracownik oszczędność. Pracodawca ma mniej problemów bo nie musi wyliczać składek i pamiętać o przelewach a na koniec roku o pitach. A pracownik zyskuje prawie 1500. I tak się kończy sprawa ZUS i zbyt dużych obciążeń. Jak stanowisko jest warte x tys. zł miesięcznie to pracodawca nie będzie dopłacał. Po prostu od tego co płaci pracownikowi odejmie ZUS i podatki. Kto straci? Pracownik.
Niestety taki mamy rynek. Jeśli konkurent np. wystawia ofertę usługi za powiedzmy 1000 zł to jeśli ja wystawie za 1500 to raczej przejdzie jego oferta a nie moja. Wielokrotnie startowałem w przetargach i wygrywa w Polsce najniższa cena. Ta cena jest ustalana przez rynek. Jak chcesz mieć zlecenie musisz pracować za ceny rynkowe. Taki jest los mikro i małych firm na naszym rynku. Juz pomijam ze aby funkcjonować to trzeba inwestować, i ze narzędzia nie są tanie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 12, 2018 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Zawsze i wszedzie w warunkach konkurencji tylko najnizsza cena przechodzi.
Bedac w takich warunkach zawsze probowalem bic konkurencje jakoscia pracy, zaangazowaniem w kazdy kontrakt od strony klienta ( komunikacja ) i stopniowa zwyzka ceny przy kontraktach wielokrotnych.
Oczywiscie najpierw trzeba sie bylo zalapac najnizsza cena.
Nie wszyscy, ale wiekszosc klientow polykala zwyzke ceny, majac kogos sprawdzonego z wysoka jakosci pracy.
Musnalem rowniez rynek ludzi zamoznych, gdzie byly prawdziwe pieniadze ale to dosc zamkniety klub gdzie potrzebne sa wieloletnie znajomosci i zaufanie lub ...fama.
Czyli rozkrecenie takiego wizerunku firmy ktory przekonywalby ludzi ze robie cos wyjatkowego, a na to nie mialem warunkow, rowniez psychicznych ( wychowanie i nauka w PRL ).
To wszystko obserwacje z pozycji malej firmy uslugowej robiacej to samo co dziesiatki innych, zupelnie inna rozmowa jest w przypadku znalezienia wlasnej niszy ( robisz b.dobrze cos czego nikt inny nie robi w danym segmencie rynku ) lub nowego rewelacyjnego pomyslu na produkt czy usluge, ktory sam realizujesz.
Polska od strony prawa dla malego businessu to duze rozczarowanie, mialo byc tak pieknie ( dozwolone co nie zabronione, rejestracja firmy natychmiastowa, niskie i proste podatki ) a wyszlo chyba gorzej niz w PRLu.
W mojej opinii pisowskie ustawy majace ograniczyc rozne wyludzenia i przekrety ( rowniez wyludzenia i karuzele VAT ) dalej ograniczaja wolnosc gospodarcza i bezpieczenstwo inwestowania i tak jak w ustawie o IPN wylewaja dziecko z kapiela.
Moze sa konieczne na tym etapie rozwoju Polski, ale beda musialy byc w przyszlosci modyfikowane.


Pn lut 12, 2018 8:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL