Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 8:01 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Piszesz tak,jakby przedsiębiorca mógł dac dowolne stawki pracownikom. Otóż przyjmij do wiadomości, że nie może; przedsiębiorca, zwłaszcza niewielki, to człowiek który ledwie wiąże koniec z końcem.
Sztuczne ograniczanie napływu pracowników to sypanie piasku w tryby gospodarki; to także promowanie nieuctwa i braku aspiracji - to wreszcie najlepsza droga do drożyzny tego, co gospodarka wytwarza.
Czas porzucić leninowską wizję przedsiębiorcy jako gościa z grubym workiem złota, nie nie robiącego poza paleniem cygar - to najciężej pracująca grupa zawodowa. I najbardziej wykorzystywana; przez różne ZUSY i inne podobne.
Dodatkowe utrudnianie im prowadzenia działalności - której wszyscy potrzebujemy - przez sztuczne ograniczanie rynku pracy w imię tego, by różni, którym się nie chce dać z siebie więcej mogli bez wysiłku zarobić większe pieniądze to skrajna nieodpowiedzialność.

Masz mocno protestancki sposób myślenia.


N lut 11, 2018 3:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
To czy coś jest tanie wyznacza czy cię na to stać. Zacznij wreszcie patrzeć na rzeczywistość swoimi, własnymi oczami i tłumaczyć ją własnym, racjonalnym myśleniem, a nie łykać i powielać korwinowskie bon moty dla gimbazy.

Pouczasz innych a sam wymigujesz się od odpowiedzi na proste pytanie. Ja nie boję się konfrontacji swoich poglądów. Ty jak widać tak.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 11, 2018 12:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Masz mocno protestancki sposób myślenia.
Wespecjanie, Twoja argumentacja opiera się na etykietkach - a to korwinizm, a to "protestancki sposób myślenia".
Odbijając piłeczkę, musiałbym o Tobie napisać, że masz marksistowski sposób myślenia - i, co gorsze, miałbym rację.

Przedsiębiorstwo nie jest po to by dawać pracę - choć nie ma sprzeczności pomiędzy funkcją tworzenia bogactwa a dawania pracy (owa sprzeczność bywa raczej w dużych korporacjach).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 11, 2018 12:37 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney
Masz 100% racji.
Najwiecej do powiedzenia zawsze maja ci którzy od zawsze na posadzie siedzą i nigdy nie prowadzili działalności gospodarczej. Nawet nie pracowali jako freelancer. Maja jakieś teoryjki dalekie od codzienności biznesowej.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 12:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Dlatego zawsze się wkurzam, gdy mowa o "likwidacji umów śmieciowych". Ładnie byśmy wyglądali bez możliwości rozliczania się w ten sposób!
Przeróżni socjaliści-pięknoduchy nie zdają sobie sprawy, że ewentualne uniemożliwienie freelancerki spowodowałoby likwidacje setek tysięcy (jesli nie milionów) miejsc pracy i upadek wielu firm. W rezultacie wszyscy byśmy na tym stracili.
Zamiast uwolnić ubezpieczenia (po pierwsze: uwolnić od monopolu ZUS, po drugie uwolnić od przymusu ubezpieczeń), co realnie poprawiłoby zarówno sytuację pracowników jak i konkurencyjność przedsiębiorstw, brniemy w dysputy o tym jak zmusić pracowników i pracodawców do wrzucania więcej do śmietnika zwanego "ZUS" (już od kilkunastu lat nikt nawet nie udaje, że ów Zakład zagwarantuje jakieś emerytury umożliwiające przeżycie - przeciwnie, bezczelnie wychodzą urzędnicy i mówią żebyśmy się ubezpieczali dodatkowo bo inaczej nie będziemy mieli z czego żyć.).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 11, 2018 1:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Panowie Barney i Jockey, bardzo mądrze piszecie. Aż miło się czyta i piszę to zupełnie bez ironii. Mam do was jednak jedno pytanie. Jak można jednocześnie mieć takie poglądy i bronić polityki PiSu, która jest ich dokładnym przeciwieństwem?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 11, 2018 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wiesz, to może zacytuj jakieś teksty oficjalne PiS, gdzie będzie to przeciwieństwo widać.


N lut 11, 2018 2:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Dla mnie PiS był alternatywa na złodziejskie rządy PO.
PiS popieram w sprawach innych niż gospodarka.
Co do gospodarki to czekam na konkrety Morawieckiego. Jak na razie w sprawach gospodarczych nic nie zrobili.

Boro pokaz na kogo można by głosować kto ma szanse wygrać wybory i prowadzić politykę gospodarcza która będzie rozwijać nasza Ojczyznę. Kto rozliczyłby złodziejstwo PO. Zobacz jak to wyglada w Warszawie. W wyborach wybierałem pomiędzy PiS a Kukiz 15. Zdecydowałem się zagłosować na PiS tylko dlatego ze liczyłem na ukrócenie patologii i złodziejstwa. I częściowo jestem zadowolony. Liczyłem tez na oczyszczenie gospodarki z układów IIIRP i tutaj czekam.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Przeczytajcie (ze zrozumieniem, jeszcze raz) Rerum Novarum zanim bedziecie mnie etykietowac socjalista, marksista.


N lut 11, 2018 5:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Przeczytaliśmy dokładnie twoje wypowiedzi i jak ulał pasują do marksizmu

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Przeczytaliśmy dokładnie twoje wypowiedzi i jak ulał pasują do marksizmu

Bardzo chetnie moge zostac na forumowe potrzeby marksista czy komunista, rownowaga w forumowej przyrodzie powinna jakas byc.


N lut 11, 2018 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Dla mnie PiS był alternatywa na złodziejskie rządy PO.

tak właśnie betonuje się scena polityczna. Głosujemy na partię tylko dlatego, że jest duża i prawdopodobnie wygra. A wygra dlatego, że ludzie tak myślą. Kiedy ludzie zrozumieją, że PO i PiS to nie są jedyne możliwe wybory?
Jockey napisał(a):
Boro pokaz na kogo można by głosować kto ma szanse wygrać wybory i prowadzić politykę gospodarcza która będzie rozwijać nasza Ojczyznę. Kto rozliczyłby złodziejstwo PO.

Jeśli ludzie będą prezentowali taki taki schemat myślenia, to nie ma takiej. Ja głosowałem na partię, której program uważałem za słuszny a nie na taką, której największą zaletom jest to, że nie jest Platformą Obywatelską. Słabe osiągnięcie.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 11, 2018 5:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Miałem dość rządów PO.
Chciałem zmiany i rozliczenia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 6:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Boro napisał(a):
Jeśli ludzie będą prezentowali taki taki schemat myślenia, to nie ma takiej. Ja głosowałem na partię, której program uważałem za słuszny a nie na taką, której największą zaletom jest to, że nie jest Platformą Obywatelską. Słabe osiągnięcie.


No niestety - konfiguracja partii do wyboru jest taka jaka jest.
Kolesie którzy (jak ujawniono u Sowy) uważają Polskę za państwo teoretyczne, które jest kupą gruzów i polecają koledze, by wysłał swoje dzieci na zagraniczną uczelnię, bo u nas jest dno, a którzy bądź co bądź rządzą - nadają się jedynie na kopa w d...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 11, 2018 6:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Boro
Ale nie ma partii która w 100% będzie odpowiadała na moje oczekiwania. Trzeba wybierać mniejsze zło. Priorytetem było odsunięcie złodziei i aferzystów od koryta. Dodatkowo rozliczenia ich. I stworzenie systemu żeby Państwo nie było teoretyczne. W tej dziedzinie akurat PiS realizuje to co zapowiedział. Co moim zdaniem jest pozytywne. Nie podobają mi się ich działania w dziedzińie gospodarki. Ale cóż od czegoś trzeba było zacząć. Jak uzdrowią struktury Państwa to będzie czas na resztę. Akurat polityka zagraniczna w ich wykonaniu tez mi się podoba. Cała sprawa z IPN rownież.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2018 6:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL