Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 7:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Masz definicję.

Zanim odeślesz mnie do definicji, przeczytaj dokładnie to, co napisałem. Na wszelki wypadek jeszcze pogrubiłem, więc nie sądzę, żebyś mnie źle zrozumiał.
Jockey napisał(a):
Zarzuciłeś również totalitaryzm

Totalitaryzm – system rządów, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe.
Pasuje jak ulał.
Jockey napisał(a):
Pokaż mi kraj w Europie gdzie...

Jakiś czas temu pisałem o strategiach stabilnych. Ponieważ prawa przyrody są na całym świecie jednakowe, więc wszędzie kształtują się podobne mechanizmy. To nie oznacza, że nie należy z nimi walczyć.
Są jednak miejsca, gdzie ludzie traktowani są mniej jak niewolnicy.
Cytuj:
Jak chcesz to droga otwarta.

Nie bój się. Pozamykam tutaj kilka spraw i mnie nie ma :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt mar 02, 2018 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Ponieważ prawa przyrody są na całym świecie jednakowe, więc wszędzie kształtują się podobne mechanizmy. To nie oznacza, że nie należy z nimi walczyć.

Jak godzisz bycie darwinista spolecznym z deklaracja bycia chrzescijaninem?


Pt mar 02, 2018 4:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Nie jestem darwinistą społecznym. Dlaczego tak uważasz?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt mar 02, 2018 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Nie jestem darwinistą społecznym. Dlaczego tak uważasz?

Jesteś zwolennikiem Korwina, a on deklaruje się jako darwinista społeczny, gadasz o prawach przyrody w kontekście gospodarki oraz postulowałeś by "nie mieszać religii do ekonomii".


Pt mar 02, 2018 5:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Ehh... deklaruje się też jako brydżysta, czy to oznacza, że ja też muszę być brydżystą? :roll:
Prawa przyrody funkcjonują w każdym kontekście. Jednym z nich jest powszechność strategii ewolucyjnie stabilnych, o czym pisałem niedawno. A o mieszaniu religii do gospodarki pisałem, bo broniłeś swoich poglądów ekonomicznych pisząc, że jesteś katolikiem, co było nieco dziwne :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt mar 02, 2018 5:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Zanim odeślesz mnie do definicji, przeczytaj dokładnie to, co napisałem. Na wszelki wypadek jeszcze pogrubiłem, więc nie sądzę, żebyś mnie źle zrozumiał.
Ale co to zmienia czy małymi czy wielkimi.
PiS to socjaliści. Zawsze to twierdziłem. Zacięcie socjalne u nich było zawsze mocne. Wszak budować chcieli Polskę Solidarną a kontrze do Polski Liberalnej.
Komunizm to jednak całkowicie co innego niż socjalizm
Boro napisał(a):
Totalitaryzm – system rządów, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe.
Pasuje jak ulał.
W takim razie cała UE jest Państwem Totalitarnym. Już nawet nie mówię o USA
Boro napisał(a):
Jakiś czas temu pisałem o strategiach stabilnych. Ponieważ prawa przyrody są na całym świecie jednakowe, więc wszędzie kształtują się podobne mechanizmy. To nie oznacza, że nie należy z nimi walczyć.
Są jednak miejsca, gdzie ludzie traktowani są mniej jak niewolnicy.
Jak zwykle ogólniki i brak konkretów. To podaj te miejsca.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 02, 2018 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Ja uwazam poglady Korwina za zupelna mrzonke, a jego teoretyczne panstwo za zbyt minimalne jak na wspolczesne potrzeby przecietnego Kowalskiego, ktory woli sie opodatkowac na 50% dochodu by miec ( jako tako ) zabezpieczona egzystencje niz samodzielnie borykac sie z przeciwnosciami zycia. Wiekszosc ludzi ma mentalnosc bardzo zblizona do niewolniczej, Boro - porownaj ilosc ludzi preferujaca prace dla kogos i tych ktorzy chca podjac samodzielna dzialalnosc gospodarcza.

Panstwo do ktorego prowadzi Kaczynski uwazam tak jak ty za moze nie faszystowskie / komunistyczne ale za w pelni scentralizowane i etatystyczne do tego narzucajace jedna ideologie ( katolicka ) i wtracajace sie b. powaznie w zycie swoich obywateli. Taki PRL bis w nowym wydaniu najbardziej zblizajacy je do np wspolczesnych Chin, z pierwszym sekretarzem / prezesem, ktory jedyny jest w stanie laski uswiecajacej i wie po prostu wszystko.
No i wszystko zalezy od jego decyzji, co w przypadku Kaczynskiego zapewne musi byc b.meczace na dluzsza mete.
Nie chcialbym byc w jego butach ani przez chwile.


Pt mar 02, 2018 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Ale co to zmienia czy małymi czy wielkimi.

To, że kroki w kierunku komunizmu to jeszcze nie komunizm. Może i są bardzo daleko, ale kierunek jest wyraźnie obrany.
Jockey napisał(a):
W takim razie cała UE jest Państwem Totalitarnym.

Owszem. Są oczywiście państwa bardziej i mniej liberalne, ale kierunek władz UE jest również wyraźnie obrany.
Jockey napisał(a):
Jak zwykle ogólniki i brak konkretów. To podaj te miejsca.

To są ty tacy moi osobiści faworyci, więc konkretne miejsca nie mają znaczenia. Co do kształtowania się podobnych mechanizmów, to jakie konkrety chciałbyś żebym podał?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt mar 02, 2018 7:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Ehh... deklaruje się też jako brydżysta, czy to oznacza, że ja też muszę być brydżystą? :roll:
A z tego co wiem to brydżystą jest dobrym.
Wespecjan napisał(a):
Jesteś zwolennikiem Korwina, a on deklaruje się jako darwinista społeczny, gadasz o prawach przyrody w kontekście gospodarki oraz postulowałeś by "nie mieszać religii do ekonomii".
Ja też postuluję o to samo. Jednak korwinistą nie jestem. Boro postulował a następnie w innej rozmowie pomieszał religię, politykę i męczeństwo pierwszych chrześcijan.
Adam M. napisał(a):
Ja uwazam poglady Korwina za zupelna mrzonke, a jego teoretyczne panstwo za zbyt minimalne jak na wspolczesne potrzeby przecietnego Kowalskiego, ktory woli sie opodatkowac na 50% dochodu by miec ( jako tako ) zabezpieczona egzystencje niz samodzielnie borykac sie z przeciwnosciami zycia. Wiekszosc ludzi ma mentalnosc bardzo zblizona do niewolniczej, Boro - porownaj ilosc ludzi preferujaca prace dla kogos i tych ktorzy chca podjac samodzielna dzialalnosc gospodarcza.
Amen. Świat się kończy zgodziłem się z Adamem.

Adam M. napisał(a):
Panstwo do ktorego prowadzi Kaczynski uwazam tak jak ty za moze nie faszystowskie / komunistyczne ale za w pelni scentralizowane i etatystyczne do tego narzucajace jedna ideologie ( katolicka ) i wtracajace sie b. powaznie w zycie swoich obywateli.
To nawet nie jest katolickie. Na pewno jest to tzw. Polska Solidarna. Patrząc na to co się działo po okrągłym stole to się nie dziwię Kaczyńskiemu. A widząc co się w Polsce dzieje to długo jeszcze PiS będzie rządził. Jakoś wciąż opozycja nie ma pomysłu na Polskę. Wciąż chcą straszyć PiSem a to już nie działa.
Wtrącanie się w życie obywateli jest wszędzie. Może tylko bardziej zakamuflowane.
Adam M. napisał(a):
Taki PRL bis w nowym wydaniu najbardziej zblizajacy je do np wspolczesnych Chin, z pierwszym sekretarzem / prezesem, ktory jedyny jest w stanie laski uswiecajacej i wie po prostu wszystko.
Akurat PRL bis to była nazwa używana po 1989 na określenie IIIRP w wydaniu UD a potem UW (UD + KLD) a potem przerobiona na PO. I patrząc jak nomenklatura się uwłaszczyła na mieniu Polski to trudno się dziwić.
Kaczyński ruszył ciężki temat. Sądownictwo. Sędziowie jako kasta nadludzi zaczęła się już burzyć. Jak to mu się uda zmienić i uzdrowić to będę mocno zdziwiony. To prawdziwa stajnia Augiasza.
Adam M. napisał(a):
No i wszystko zalezy od jego decyzji, co w przypadku Kaczynskiego zapewne musi byc b.meczace na dluzsza mete.
No jakoś mam odmienne zdanie patrząc na to co się dzieje. Oczywiście, że Kaczyński jest głównym strategiem PiS. Ale na pewno jest tam w tym sztabie kilka osób. Jak na razie rozgrywa opozycję jak chce. I wszelkie kryzysy przerobił na coraz większe poparcie.
Adam M. napisał(a):
Nie chcialbym byc w jego butach ani przez chwile.
Ani ja. Tak patrząc tylko po ludzku to jest niszczony przynajmniej od czasów kłótni z Wałęsą. A to co się dzieje w mediach od 2005 roku to już przechodzi ludzie pojęcie.
On ma wizję państwa opartego na socjalu i to realizuje. Ja uważam, że większość jego pomysłów ekonomicznych jest zła. Ale tak jak wspomniałeś w Polsce jak i w Europie ludzie wolą bezpieczeństwo nawet kosztem wysokich podatków niż niskie podatki i samodzielność. Cóż Europa już dawno skręciła w lewo.

Boro napisał(a):
To, że kroki w kierunku komunizmu to jeszcze nie komunizm. Może i są bardzo daleko, ale kierunek jest wyraźnie obrany.
Nie komunizm a SOCJALIZM. Różnica kolosalna. Jak zamienimy to na socjalizm to się zgadzam.
Boro napisał(a):
Owszem. Są oczywiście państwa bardziej i mniej liberalne, ale kierunek władz UE jest również wyraźnie obrany.
No to w tym się zgadzamy bo ja UE nazywam TOTALITARYZMEM.
Boro napisał(a):
To są ty tacy moi osobiści faworyci, więc konkretne miejsca nie mają znaczenia. Co do kształtowania się podobnych mechanizmów, to jakie konkrety chciałbyś żebym podał?
Podałeś nibyfakty to podaj konkrety, że w tym a w tym to...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 02, 2018 7:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Adam M. napisał(a):
Wiekszosc ludzi ma mentalnosc bardzo zblizona do niewolniczej, Boro - porownaj ilosc ludzi preferujaca prace dla kogos i tych ktorzy chca podjac samodzielna dzialalnosc gospodarcza.

Naiwnie zakładacie, że każdy ma pomysły i zdolności do prowadzenia własnych działaności i biznesów, tylko nie chce, bo "jest leniem albo ma mentalność niewolnika".

Obudźcie się, dziś Trump wprowadził 25% cła na stal i aluminium do USA, bo wygrał wybory dzięki robotnikom i pracownikom, którzy potracili pracę bo przemysł się wyniósł z Ameryki w ramach "outsourcingu" i zostawił tych ludzi na lodzie. Wielu myślało: "Ameryka stoi na swoiej własnej działaności, gdzie większość to tylko biznesmeni i inwestorzy, gdzie jest dobry klimat do biznesu i łatwo mozna prowadzić własne firmy".

To są wszystko mrzonki i legendy, jest tak dużo ludzi pracujących na etacie, dla kogoś, bez własnych biznesów w USA, że wygrał Trump, ich kandydat.


Pt mar 02, 2018 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Jak zamienimy to na socjalizm to się zgadzam.

A czy socjalizm nie jest grą wstępną do komunizmu?
Jockey napisał(a):
No to w tym się zgadzamy bo ja UE nazywam TOTALITARYZMEM.

No i elegancko :wink: Teraz jeszcze tylko odpowiedz na pytanie, czy obecna władza nie idzie w podobnym kierunku co UE w kwestii kontroli obywateli? Zresztą traktat lizboński też sam się nie podpisał, ale to tak na marginesie.
Jockey napisał(a):
Podałeś nibyfakty to podaj konkrety, że w tym a w tym to...

Chętnie podam, ale nie jestem pewien czego oczekujesz. Przykładów mechanizmów czy krajów?
Cytuj:
Naiwnie zakładacie, że każdy ma pomysły i zdolności do prowadzenia własnych działaności i biznesów, tylko nie chce, bo "jest leniem albo ma mentalność niewolnika".

Wespecjanie, nie ma niczego złego w posiadaniu mentalności niewolnika. Ma ją jakieś 90% osób. Cenią sobie bezpieczeństwo ponad wolność, są zwolnieni z konieczności samodzielnego myślenia. To wszystko jest bardzo wygodne i piszę to bez krzty ironii. Problem polega na tym, że nikt nie chce postrzegać się jako niewolnika, choćby sam chciał nim zostać. Z tego powodu każdy niewolnik z wyboru czuje się niekomfortowo widząc wolnego człowieka i zaczynają się resentymenty i dążenie do zniewolenia wszystkich wmawiając im, że robi to dla ich własnego dobra. Tutaj właśnie zaczyna się mój problem z niewolnikami. Chcą narzucić swój wybór innym a ponieważ jest ich przeważająca większość, udaje się im to.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt mar 02, 2018 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Wespecjanie, nie ma niczego złego w posiadaniu mentalności niewolnika. Ma ją jakieś 90% osób. Cenią sobie bezpieczeństwo ponad wolność, są zwolnieni z konieczności samodzielnego myślenia. To wszystko jest bardzo wygodne i piszę to bez krzty ironii. Problem polega na tym, że nikt nie chce postrzegać się jako niewolnika, choćby sam chciał nim zostać. Z tego powodu każdy niewolnik z wyboru czuje się niekomfortowo widząc wolnego człowieka i zaczynają się resentymenty i dążenie do zniewolenia wszystkich wmawiając im, że robi to dla ich własnego dobra. Tutaj właśnie zaczyna się mój problem z niewolnikami. Chcą narzucić swój wybór innym a ponieważ jest ich przeważająca większość, udaje się im to.

Piszesz rzeczy które nie mają nic wspolengeo z rzeczywistościa ani z Pismem Św. Każdy ma różne talenta i motywacje. To nie żadna mentalność niewolnika nie pozwala zrobić z ludzi przedsiębiorców tylko zwyczajne różnice w zdolnościach i preferencjach. Wyobraź sobie co by było gdy tak każdy zakładał własne firemki, nowoczesny przemysł potrzebuje hierarchicznej struktury ludzi o różnych zdolnościach i różnych talentach.


Pt mar 02, 2018 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
On ma wizję państwa opartego na socjalu i to realizuje. Ja uważam, że większość jego pomysłów ekonomicznych jest zła. Ale tak jak wspomniałeś w Polsce jak i w Europie ludzie wolą bezpieczeństwo nawet kosztem wysokich podatków niż niskie podatki i samodzielność. Cóż Europa już dawno skręciła w lewo.

Kaczyński ani większość PiS to nie są socjaliści, ulegacie korwinowskim kalkom,
500+ było wprowadzone z 2 powodów i żaden nie był socjalny:
-atrakcyjnym programem konkretnej gratyfikacji wygrać wybory i utrzymać władzę do innych zmian, ale nie stricte socjalnych
-zastymulować komfort psychiczny do płodzenia i wychowywania dzieci
Socjalizm to cel, którym jest specyficzna redystrybucja dochodu, ja mam wiele pretensji do rządzącej ekipy między innymi o zbyt miekkie faje wobec żydów i amerykanów, o chęć likwidacji futerkowców, ale nie posądzam ich bycie ideologicznymi socjalistami.


Pt mar 02, 2018 8:53 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Fajne reakcje na demokratyzację życia społecznego w Polsce i tzw. pluralizację.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


So mar 03, 2018 2:33 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
A możesz jaśniej Smoku?
Bo my nie o demokratyzacji a o ekonomii rozmawiamy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So mar 03, 2018 3:17 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 173 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL