Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Adam M. napisał(a):
Jestem zwolennikiem podejsci wiekszosci demokracji zachodnich - "prawo przed sprawiedliwoscia"

To jest wybitnie protestancka albo bizantyjska zasada, w kazdym razie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

Niech kazdy sobie przypomni ze najpierw byla sprawiedliwosc, odwieczny porzadek rzeczy (Logos) a pozniej przyszlo prawo (ludzkie), ktore zawsze jest stanowione przez grupe u wladzy i najczesciej jest robione w interesie tej grupy, jej "dolow" i zwolennikow.


Śr mar 07, 2018 5:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
A jak u ciebie z czytaniem ze zrozumieniem? Potrafisz? Bo z powyższego wpisu wnioskuję że raczej ciężko ci idzie.

Ja tylko atakuje stwierdzenia ze prawda to jakis rodzaj sredniej artmetycznej.

To poducz się z logiki. I zapoznaj się z pewnymi powiedzeniami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr mar 07, 2018 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Wespecjan napisał(a):
To jest wybitnie protestancka albo bizantyjska zasada, w kazdym razie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

Czy Ty każdą hipotezę wkładasz do jednej z dwóch szufladek: katolicka (dobra) lub protestancka (zła)? :-D

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 07, 2018 8:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To jest wybitnie protestancka albo bizantyjska zasada, w kazdym razie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

Czy Ty każdą hipotezę wkładasz do jednej z dwóch szufladek: katolicka (dobra) lub protestancka (zła)? :-D

Tyle że katolicyzm jest lepszy od protestantyzmu dla produktywności i bogacenia się ogółu ludzi (a nie tylko wybranych grupek), co pokazałem na przykładzie różnicy PKB landów niemieckich różniącch się wyznaniem.


Śr mar 07, 2018 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Wespecjan napisał(a):
Tyle że katolicyzm jest lepszy od protestantyzmu dla produktywności i bogacenia się ogółu ludzi (a nie tylko wybranych grupek), co pokazałem na przykładzie różnicy PKB landów niemieckich różniącch się wyznaniem.

A czy oprócz współwystępowania tych dwóch zjawisk potrafisz wskazać jakiś związek przyczynowo-skutkowy? Inaczej nie ma podstaw żeby stwierdzić to, co napisałeś.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 07, 2018 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Tyle że katolicyzm jest lepszy od protestantyzmu dla produktywności i bogacenia się ogółu ludzi (a nie tylko wybranych grupek), co pokazałem na przykładzie różnicy PKB landów niemieckich różniącch się wyznaniem.

A czy oprócz współwystępowania tych dwóch zjawisk potrafisz wskazać jakiś związek przyczynowo-skutkowy? Inaczej nie ma podstaw żeby stwierdzić to, co napisałeś.

Jak to nie ma podstaw, by twierdzić, że katolicyzm sprzyja większemu PKB skoro katolickie landy mają wyraźnie większe PKB w Niemczech, niż te protestanckie. Sprawa wyjaśnienia dokładnego mechanizmu to kwestia badań.


Śr mar 07, 2018 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Wespecjan napisał(a):
To jest wybitnie protestancka albo bizantyjska zasada, w kazdym razie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

Niech kazdy sobie przypomni ze najpierw byla sprawiedliwosc, odwieczny porzadek rzeczy (Logos) a pozniej przyszlo prawo (ludzkie), ktore zawsze jest stanowione przez grupe u wladzy i najczesciej jest robione w interesie tej grupy, jej "dolow" i zwolennikow.


Gdzie i kiedy "najpierw byla sprawiedliwosc" ?
Poza tym moze zdefiniujesz sprawiedliwosc ?
Wespecjan, ja nie jestem katolikiem, ale protestantem tez nie :).


Cz mar 08, 2018 1:59 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Ja jestem katolikiem.
Ale nie znalazłem w oficjalnym nauczaniu Kościoła żadnej informacji że sprawiedliwość ma być przed prawem. To jest jakaś demagogia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz mar 08, 2018 2:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Ja jestem katolikiem.
Ale nie znalazłem w oficjalnym nauczaniu Kościoła żadnej informacji że sprawiedliwość ma być przed prawem. To jest jakaś demagogia.


Nie demagogia tylko nauczanie KK. Dla katolika sprawiedliwość i metoda na sprawiedliwość czyli etyka katolicka, jest nadrzędna do świeckego prawa stanowionego, szczególnie gdy to prawo jest niesprawiedliwe lub stoi w sprzeczności z nauczaniem KK.
Faryzeusze też sugerowali Jezusowi, że prawo im pozwala się rozwodzić a on na to, że nie, bo nad prawem od początku stoi porządek świata czyli Logos.
En arche en ho Logos
Logos czyli Rozum, Słowo wypowiedziane i postanowione, Pradawny porządek rzeczy, Zamysł, Sprawiedliwość, Program, Zasada rządząca, Twórczy porządek, itd, itp, pewnie kilka stron tłumaczenia z greckiego mozna by zapisać czym jest Logos, ale sprowadza się do jednego: jest pierwszy i nadrzędny.

Ks profesor Janusz Królikowski był w Radiu Maryja 4 marca i powiedział jasno i bez ogródek: katolik ma święty obowiązek nie tylko nie wykonywać, ale sprzeciwić się niegodziwemu prawu państwowemu:
https://vocaroo.com/i/s0mzbKci0FhY

A tu do czego prowadzi prymat prawa stanowionego nad sprawiedliwością i etyką:
https://vocaroo.com/i/s1q3ICHAZhKy


Cz mar 08, 2018 3:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Adam M. napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To jest wybitnie protestancka albo bizantyjska zasada, w kazdym razie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

Niech kazdy sobie przypomni ze najpierw byla sprawiedliwosc, odwieczny porzadek rzeczy (Logos) a pozniej przyszlo prawo (ludzkie), ktore zawsze jest stanowione przez grupe u wladzy i najczesciej jest robione w interesie tej grupy, jej "dolow" i zwolennikow.


Gdzie i kiedy "najpierw byla sprawiedliwosc" ?
Poza tym moze zdefiniujesz sprawiedliwosc ?
Wespecjan, ja nie jestem katolikiem, ale protestantem tez nie :).

Ale to jest forum katolik.pl.


Cz mar 08, 2018 3:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Widzę ze mieszasz dwie kwestie. Prawo i niesprawiedliwe prawo.
To pierwsze.
Druga sprawa to nie chodzi o jakiegoś księdza nauczającego gdzieś tam bo jak wiadomo są różni księża rożne rzeczy glaoszacy które nie maja oparcia w nauczaniu katolickim. Jest jeden biskup popierający New Age ale czy to znaczy ze Kościół popiera New Age? Zobacz co głosił niejaki ks. Lemanski. Albo np. co mówi Bp. Pieronek lub księża związani z ruchem Jezus Królem Polski.
Pokaz mi w oficjalnym nauczaniu ze mamy sami sprawdzać czymcos jest sprawiedliwe a niesprawiedliwe prawo odrzucać.

Oczywiście podaj katolicka wykładnie co to takiego sprawiedliwość. Bo w Samych Swoich Kargul i Pawlak każdy miał swoją sprawiedliwość która musiała być po jego stronie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz mar 08, 2018 8:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Wespecjan napisał(a):
Jak to nie ma podstaw, by twierdzić, że katolicyzm sprzyja większemu PKB skoro katolickie landy mają wyraźnie większe PKB w Niemczech, niż te protestanckie. Sprawa wyjaśnienia dokładnego mechanizmu to kwestia badań.

Nie ma, ponieważ może to być przypadek, lub te zjawiska mają wspólną przyczynę. Nie mamy podstaw żeby stwierdzić, że jedno wynika z drugiego.
Popatrzmy np. na takie zestawienie:
Obrazek
Jak widać, w krajach w których mieszkańcy posiadają największe penisy, mają też najniższe IQ i na odwrót. Czy według Ciebie, stwierdzenie, że wysokie IQ skraca penisa lub długi penis obniża IQ, jest uzasadnione?
Nie, bo nie znamy żadnego związku przyczynowo skutkowego. Podobnie jest z katolicyzmem i bogactwem.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 08, 2018 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Widzę ze mieszasz dwie kwestie. Prawo i niesprawiedliwe prawo.
To pierwsze.
Druga sprawa to nie chodzi o jakiegoś księdza nauczającego gdzieś tam bo jak wiadomo są różni księża rożne rzeczy glaoszacy które nie maja oparcia w nauczaniu katolickim. Jest jeden biskup popierający New Age ale czy to znaczy ze Kościół popiera New Age? Zobacz co głosił niejaki ks. Lemanski. Albo np. co mówi Bp. Pieronek lub księża związani z ruchem Jezus Królem Polski.
Pokaz mi w oficjalnym nauczaniu ze mamy sami sprawdzać czymcos jest sprawiedliwe a niesprawiedliwe prawo odrzucać.

Oczywiście podaj katolicka wykładnie co to takiego sprawiedliwość. Bo w Samych Swoich Kargul i Pawlak każdy miał swoją sprawiedliwość która musiała być po jego stronie.


"Władza jest sprawowana w sposób prawowity tylko wtedy, gdy troszczy się o dobro wspólne danej społeczności i jeśli do jego osiągnięcia używa środków moralnie dozwolonych. Jeśli sprawujący władzę ustanawiają niesprawiedliwe prawa lub podejmują działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu."
Katechizm Kościoła Katolickiego, Rozdział Drugi, 1903.


Cz mar 08, 2018 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Boro napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jak to nie ma podstaw, by twierdzić, że katolicyzm sprzyja większemu PKB skoro katolickie landy mają wyraźnie większe PKB w Niemczech, niż te protestanckie. Sprawa wyjaśnienia dokładnego mechanizmu to kwestia badań.

Nie ma, ponieważ może to być przypadek, lub te zjawiska mają wspólną przyczynę. Nie mamy podstaw żeby stwierdzić, że jedno wynika z drugiego.
Popatrzmy np. na takie zestawienie:
Jak widać, w krajach w których mieszkańcy posiadają największe penisy, mają też najniższe IQ i na odwrót. Czy według Ciebie, stwierdzenie, że wysokie IQ skraca penisa lub długi penis obniża IQ, jest uzasadnione?
Nie, bo nie znamy żadnego związku przyczynowo skutkowego. Podobnie jest z katolicyzmem i bogactwem.

Jeśli pokazujesz, że nie rozumiesz sentencji "podstawa do twierdzenia", to albo trollujesz albo masz długiego penisa, tak czy siak, szkoda czasu.


Cz mar 08, 2018 3:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klimat dla biznesu, Równe szanse? (wydz.)
Krótko: jeśli nie rozumiesz tego, że kiedy dwa zjawiska występują jednocześnie, to wcale nie oznacza, że jedno musi wynikać z drugiego, to masz o wiele dłuższego penisa niż myślałem :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 08, 2018 4:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL