Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Polska hodowla zwierząt futerkowych 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
[code][/code]
Adam M. napisał(a):
Wespecjan, chyba zyjesz na jakiejs innej kuli ziemskiej niz reszta ludzi, niedobor i wysoka cena wody beda jednym z przeklenstw naszych dzieci.
Tak jak metrowa warstwa końskich odchodów na ulicach Londynu, czym straszono 150 lat temu ekstrapolując zwiększenie liczby dorożek ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr mar 14, 2018 9:10 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Tak tylko chciałbym zaznaczyć, że zwierzęta nie mają praw( i nie powinny mieć), ale mają duszę( zwierzęcą).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Śr mar 14, 2018 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Ja chciałbym zaznaczyć, że murzyni nie mają i nie powinni mieć praw. Mają za to duszę (oczywiście murzyńską).

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 14, 2018 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Maciek napisał(a):
Tak tylko chciałbym zaznaczyć, że zwierzęta nie mają praw( i nie powinny mieć), ale mają duszę( zwierzęcą).
W sensie arystotelesowskim (duszę zmysłową) tak.

Nie mają praw, ale my mamy obowiązek by o nie dbać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr mar 14, 2018 3:03 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Boro, ale murzyn to człowiek. :cfaniak:


Zgadzam się z Tobą, Barney.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Śr mar 14, 2018 3:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Maciek napisał(a):
Boro, ale murzyn to człowiek.

Kwestia punktu widzenia. Na pewno znajdę się społeczności, które uważają inaczej.
Tyle samo sensu mają podobne stwierdzenia na temat zwierząt. To, że coś się nam wydaje i potakujemy sobie w zamkniętym gronie, nie oznacza jeszcze, że coś jest prawdą.
Zwierze to takie samo stworzenie jak człowiek, tylko nieco głupsze. Kusi mnie aby napisać, że podobnie jak murzyn :wink:

Do czego zmierzam: Byłbym ostrożny w stawianiu się w roli władcy przyrody i uważania się za gatunek panów. Kojarzy mi się to z rasą panów, która stawiała się w roli władców innych ras. Wszakże murzyni naprawdę są od nas nieco głupsi i gorzej zorganizowani.
Nasza świadomość rozwinęła się już na tyle, że nie akceptujemy patrzenia z góry na inne rasy. Za jakiś czas dojrzejemy może do tego aby nie zadawać cierpienia żadnym stworzeniom.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 14, 2018 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Boro napisał(a):

Do czego zmierzam: Byłbym ostrożny w stawianiu się w roli władcy przyrody i uważania się za gatunek panów.


Człowiek jest na szczycie w przyrodzie. To fakt. Żadne zwierzę nie może równać się z człowiekiem. Może być tylko od człowieka masywniejsze i silniejsze fizycznie, mieć ostre kły, ale to prymitywna przewaga. Człowiek góruje intelektem, możliwością abstrakcyjnego myślenia, możliwością tworzenia i to daje mu nieporównywalną przewagę.

Załóżmy że cywilizacja człowieka osiąga poziom III w skali Kardaszewa i zarządza energią całej galaktyki. Może podróżować do wybranego miejsca we wszechświecie i zakładać kolonie, tworzyć strefy Dysona wokół gwiazd.


Śr mar 14, 2018 11:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Boro napisał(a):
Zwierze to takie samo stworzenie jak człowiek, tylko nieco głupsze. Kusi mnie aby napisać, że podobnie jak murzyn :wink:
Nic podobnego.

Cytuj:
Do czego zmierzam: Byłbym ostrożny w stawianiu się w roli władcy przyrody i uważania się za gatunek panów. Kojarzy mi się to z rasą panów, która stawiała się w roli władców innych ras.
Nie odpowiadam za Twoje skojarzenia.
Cytuj:
Wszakże murzyni naprawdę są od nas nieco głupsi i gorzej zorganizowani.
Naprawdę? A którzy "Murzyni"? (tak, piszemy ten wyraz wielką literą).
Jest to kolejny stereotyp (po "niższym IQ") wynikający z badania Murzynów pod względem kryteriów ustawionych przez obcą im kulturę.
Nie, nie jestem politycznie poprawny i nie uważam, by kultury afrykańskie były lepsze czy "tak samo dobre" jak ta nazywana "europejską". Ale nie wynika to z tego że Murzyni są głupsi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz mar 15, 2018 10:58 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
equuleuss napisał(a):
Człowiek jest na szczycie w przyrodzie.

Jest najinteligentniejszym zwierzęciem, ale czy to daje mu jakiekolwiek prawa? Jeśli tak, to najinteligentniejsza rasa również powinna dominować nad mniej rozwiniętymi, a z tym się chyba nie zgadzamy.
Barney napisał(a):
Nic podobnego

Kiedy Ty w końcu zrozumiesz, że nie jesteś na tyle dużym autorytetem, żeby zwalniało Cię to z używania argumentów?
Pozostaja mi tylko odpowiedzieć na Twoim poziomie: A właśnie, że tak! :P
Barney napisał(a):
Nie, nie jestem politycznie poprawny i nie uważam, by kultury afrykańskie były lepsze czy "tak samo dobre" jak ta nazywana "europejską". Ale nie wynika to z tego że Murzyni są głupsi.

Murzyni są statystycznie mniej inteligentni niż Europejczycy, czego dowodzą liczne badania naukowe. Są też niżej na drabinie ewolucji, na co wskazują np. badania genu MCPH1. Co z tego wynika? Według mnie nic, ale ustalmy fakty.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 15, 2018 12:41 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn mar 12, 2018 6:06 pm
Posty: 82
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Barney
ja tego nie rozumiem. Tyle razy Ci wykazałam ze nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. Skąd te wieczne przekonanie że jesteś posiadaczem ostatecznej prawdy?
Porównujesz ubój rytualny do samobójstwa przez przecięcie żył, domyślam eis w okolicy nadgarstka. Wiec przecięcie słabo unerwionej skóry i powierzchownych naczyń. Przy oboju rytualnym
-rana jest w obszarze silnie unerwionym, m.in zaopatrywanym przez nerwy czaszkowe.
-przecięta jest tchawica, przełyk (z n. błędnym) i mięśnie. Sam obszar rany jest bardzo duży, to nie kosmetyczne nacięcie na nadgarstku.
-przytomne zwierze jest najpierw obracane w klatce obrotowej, następnie wciąż przytomne i żywe podciągane za tylna kończynę do góry. Takie szarpniecie łamie kości lub wyrywa je ze stawu. Może złamać kręgosłup. Przypomnę że przy normalnym uboju zwierze jest nieprzytomne.

Co co treści pokarmowej w mięsie -Twoja odpowiedz świadczy ze nie rozumiesz o co chodzi. Trudno, moja wina, mogłam nie zakładać że rozmawiam z kimś logicznie rozumującym. Treść pokarmowa w żwaczu -czyli flaczkach nie jest w stanie zanieczyścić mięsa. Żwacz jest szybko wyjmowany, a przełyk zawiązywany -właśnie żeby nic nie ciekło. Tym niemniej gdy pocieknie -zanieczyszczone mięso należy wyciąć. jak cała tusza zapaprana - cała niezdatna.
W czasie uboju rytualnego ta treść jest aspirowana do dużych naczyń i zanieczyszcza mięso od środka. żeby ją znaleźć trzeba by tusze pociąć na plasterki. Ew. posiew. Co doświadczalnie robiono - i właśnie wyszło zanieczyszczenie 100% ćwiartek przednich (grawitacja) i 60% tylnych.
Nie mogę odpowiadać od razu -czekam na zatwierdzenie postów.


Cz mar 15, 2018 2:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Mazliczku, widzę że się nie dogadamy.
Po pierwsze dlatego, że coraz głębiej przejawiasz klasyczny syndrom współczesnego "ekologa" - tj. łączenie niechęci do ludzi z roztkliwianiem się nad zwierzątkami. Mówiąc prościej - zaczynasz być cham... niegrzeczna.

Co do meritum - najwidoczniej nie masz pojęcia o uboju rytualnym. Jedną z naczelnych zasad jest właśnie czystość - gdyż najmniejsze zanieczyszczenie powoduje niekoszerność mięsa.
To prawda, że przecięcie nadgarstka to co innego niż przecięcie tętnic szyjnych - bowiem po przecięciu nadgarstka człowiek żyje daleko dłużej, przy przecięciu obu tętnic szyjnych traci przytomność w ciągu pojedynczych sekund (a może nawet mniej).
Wreszcie co do podciagania zwierzęcia - w klasycznym uboju rytualnym albo nie następuje, albo następuje długo po tym, jak zwierzę straci przytomność.

To prawda, że każdy ubój, jesli obejrzeć z niego film jest dla przeciętnego człowieka trudny do patrzenia. Ale ubój rytualny pod względem cierpień zwierzęcia praktycznie nie różni się od zwykłego.
A już na pewno od uboju gospodarskiego w przeciętnym gospodarstwie.

Dla pewnych grup (Żydzi, Islam) jest to bardzo ważna sprawa. Zawsze można znaleźć jakiś pretekst by zakazać - ale nie chciałbym, żeby np. za 20 lat zakazano Mszy Świętych podając góry powodów i dowodząc, że alkohol szkodzi zdrowiu.

Dla mnie roztkliwianie się nad losem zwierząt w sytuacji, gdy "nie ma czasu" na zajęcie się sprawą mordowanych dzieci poczetych jest hipokryzją i działaniem pod publiczkę.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz mar 15, 2018 3:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Boro napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Człowiek jest na szczycie w przyrodzie.

Jest najinteligentniejszym zwierzęciem, ale czy to daje mu jakiekolwiek prawa? Jeśli tak, to najinteligentniejsza rasa również powinna dominować nad mniej rozwiniętymi, a z tym się chyba nie zgadzamy.


I panuje człowiek nad zwierzętami bo nawet taki przywilej i taką funkcję i taki nakaz dostał od Boga. Co do ras w ludzkim wymiarze, czyli rasa biała, żółta, czarna, wszyscy są ludźmi, należą więc do jednej rasy i gatunku - człowiek - różniąc się tylko poszczególnymi cechami, kolorem skóry, oczu, włosów, ogólnie wyglądu.

Cytuj:
Murzyni są statystycznie mniej inteligentni niż Europejczycy, czego dowodzą liczne badania naukowe. Są też niżej na drabinie ewolucji, na co wskazują np. badania genu MCPH1. Co z tego wynika? Według mnie nic, ale ustalmy fakty.


Są mniej inteligentni niż Europejczycy, bowiem często nie potrafią nawet czytać i pisać, słaba edukacja, to zupełnie inna kultura i inna mentalność. A nawet jeśli stoją nieco niżej, to nadal należą do gatunku ludzkiego. Pośród przedstawicieli rasy białej wskażnik IQ jest także różny.


Cz mar 15, 2018 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
equuleuss napisał(a):
I panuje człowiek nad zwierzętami bo nawet taki przywilej i taką funkcję i taki nakaz dostał od Boga.
Według mnie opieranie się wyłącznie na świętych księgach jest niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że źle zrozumieliśmy intencje autora (słowa są tylko cieniem faktów).
Poza tym religii jest wiele, więc wszystko powinniśmy weryfikować wychodząc od podstawowych i uniwersalnych wartości. Wiele zła na świecie się dzieje dlatego, że ludzie na ślepo wykonują to, co wydaje im się, że Bóg powiedział.
equuleuss napisał(a):
Są mniej inteligentni niż Europejczycy, bowiem często nie potrafią nawet czytać i pisać, słaba edukacja, to zupełnie inna kultura i inna mentalność.

Inteligencja to coś niezależnego od wykształcenia. Żeby mieć pewność, że nie mamy do czynienia z czynnikami kulturowymi w USA badano IQ adoptowanych dzieci. Czarne miały IQ niższe średnio aż o kilkanaście punktów.
equuleuss napisał(a):
A nawet jeśli stoją nieco niżej, to nadal należą do gatunku ludzkiego.

To w 100% prawda, ale zauważ, że segregacja rasowa to po prostu kolejny krok dzielenia świata na "my i oni". Traktowanie murzynów jak ludzi teraz jest oczywiste ale kiedyś tak nie było. Sądzę, że na podobnej zasadzie nasza świadomość dojrzeje do postrzegania zwierząt jako czujące i zdolne do cierpienia istoty.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 15, 2018 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Boro napisał(a):
Murzyni są statystycznie mniej inteligentni niż Europejczycy, czego dowodzą liczne badania naukowe. Są też niżej na drabinie ewolucji, na co wskazują np. badania genu MCPH1. Co z tego wynika? Według mnie nic, ale ustalmy fakty.

Ostatnio pieprzysz dużo darwinistycznych głupot smyku, może czas by cię moderatorzy uspokoili.


Cz mar 15, 2018 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Wisz, że jesteś zbyt głupi żeby wygrać ze mną dyskusję na argumenty, więc uciekasz się do uwag personalnych. Za każdym razem :-(
Jesteś jak małpa, która nie znając zasad rozrzuca szachy i uznaje, że wygrała. Lepiej idź pozaczepiaj innych ignorantów...

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 15, 2018 9:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL