Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
 marsz niepodległości 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Barney napisał(a):
No proszę - najpierw że nie ma argumentów, a jak są argumenty, to szkoda że je wypracowałem...
A że to są fakty, których nie umiesz podważyć, to już mało ważne, nie?
I kto tu wyrabia sobie zdanie na podstawie nie potwierdzonych źródeł? ;)

Ciekaw jestem jak odniesiesz się do takich kwestii jak prawo (jak najbardziej islamskie) skazujące konwertytów z Islamu na karę śmierci, wsparcie licznych kaznodziei (tych baaardzo waznych) islamskich dla pedofilii lub prawa pozwalające (a nawet nakazujące) np. bicie kobiet?

To też "medialne wymysły"?

Daj spokój, przecież widać że ma się do czynienia z ignorantką (em?), albo jakąś, której spodobał sie jakiś "arabski książę".


So lis 25, 2017 9:33 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lip 12, 2007 8:43 pm
Posty: 51
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
propagowanie pogardy, szerzenie negatywnych obrazów w odniesieniu do jakiejkolwiek grupy narodowe czy religijnej jest ZŁEM, jest pożywką uprzedzeń .. innymi słowy nie da się tego czytać

Wespecjan, jeszcze chwila i zrobisz ze mnie ... ??? naprawdę aż tak źle z Tobą?


So lis 25, 2017 9:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
zziuta napisał(a):
propagowanie pogardy, szerzenie negatywnych obrazów w odniesieniu do jakiejkolwiek grupy narodowe czy religijnej jest ZŁEM, jest pożywką uprzedzeń .. innymi słowy nie da się tego czytać

Wespecjan, jeszcze chwila i zrobisz ze mnie ... ??? naprawdę aż tak źle z Tobą?

Powiedzmy ugodowo... jesteś idealistką?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 25, 2017 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Nie odpowiedziałaś na pytanie, więc przypominam, bo może zapomniałaś?

Barney napisał(a):
jak odniesiesz się do takich kwestii jak prawo (jak najbardziej islamskie) skazujące konwertytów z Islamu na karę śmierci, wsparcie licznych kaznodziei (tych baaardzo waznych) islamskich dla pedofilii lub prawa pozwalające (a nawet nakazujące) np. bicie kobiet?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 25, 2017 10:17 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Zziuta- typowy lewak, przedstawiciel płci feministycznej, wymaga logiki której i tak nie zrozumie z powodu skażenia mózgu lewactwem w stopniu ciężkim. Profilaktyka wymaga załadować Zziute w wór, wywieźć na Arabską Pustynię gdzie zostanie uratowana przez Arabów którym jądra puchną...zakończenie myślę wspaniałe i Zziuta z radością pragnęłaby takiej romantycznej przygody :-D


Naród ma prawo demonstrować swój patriotyzm i miłość do Ojczyzny ale co walnięte na ryj lewactwo może o tym wiedzieć...


So lis 25, 2017 11:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
King napisał(a):
Zziuta- przedstawiciel płci feministycznej,


Nie bardzo, bowiem co powiedziałaby feministka na sytuację kobiet w Islamie? A te kobiety są bite, gwałcone, Koran usprawiedliwia a wręcz nakazuje gwałt na kobiecie, są palone żywcem, oblewane kwasem, poniżane, poddawane obrzezaniu, morderstwa honorowe. A niewolniece seksualne islamskich bojowników? A ten raj muzułański zupełnie nie pasujący do idei feminizmu, chyba że dla lesbijek.

Zdarzyło mi się rozmawiać z muzułmanami mieszkającymi w islamskich krajach, nie dało się normalnie pogadać, próbowali mnie nawracać na islam, ale sposobem, mają swoje sposoby, takija...

My chrześcijanie modlimy się za tych którzy nie szanują naszej wiary czy kpią z niej, natomiast w ich zachowaniu widać agresję, chęć pomsty, kiedy taka sytuacja dotyczy islamu, miałam okazję to zaobserwować.

A kiedyś weszłam w miejsce gdzie byli zwolennicy Anjema Choudary, i tak sobie allahu abkbarowali no to ja im tekst że Jezus Chrystus jest jedynym prawdziwym Bogiem i Królem Krolów. Jeden z nich znalazł mnie potem i poczęstował wiązanką - you fucking human pig i inne...

Pedofilia jest tam obecna w zatrważającym wymiarze. Bowiem nie podlega karze jak u nas, nie jest potępiana jak u nas, ale jest praktykowana.

Ateizm jest karany karą śmierci w 13 krajach islamskich. Za posiadanie Biblii jest także przewidziana kara śmierci, na przykład w Arabii Saudyjskiej. Są miejsca gdzie krzyżuje się chrześcijan, nadal, w dzisiejszych czasach.

Media pokazywały zdjęcie martwego chłopca który utonął, ale raczej nigdy w mediach nie pokazano ciałka chrześcijańskiej trzyletniej dziewczynki z uciętą głową. Bo to nie jest poprawne politycznie.


N lis 26, 2017 4:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
zziuta napisał(a):
propagowanie pogardy, szerzenie negatywnych obrazów w odniesieniu do jakiejkolwiek grupy narodowe czy religijnej jest ZŁEM, jest


Złem jest islam. O ile jeszcze tego nie zauważyłaś. Chrześcijanie modlą się za muzułmanów aby opamiętali się i zeszli z tej drogi fałszywej religii nienawiści.


N lis 26, 2017 4:40 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lip 12, 2007 8:43 pm
Posty: 51
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Peter, dziękuję za uprzejmość. Twój post wywołał uśmiech ..

Jednak gdybym była moderatorem tej dyskusji to poszłabym z tą uprzejmoscią nieco dalej ..

Zwróć uwagę że Wespecjan, który nawet nie zna mojego imienia i nigdy ze mną wcześniej nie rozmawiał pozwolił sobie przypuścić że zakochałam się w Arabkim księciu", mówiąc bardzo oględnie, bo jego przypuszczenie nasuwa dalsze skojarzenia.. King zamiast dyskutować przykleja mi łatki, innymi słowy stygmatyzuje mnie. To też nie jest głosem w dyskusji, to nie jest żadnym argumentem. Być może King w taki sposób radzi sobie z rzeczywistością której nie rozumie.
Nawiasem mówiąc mam już tyle życiowych doświadczeń że moje zdanie o "lewactwie", czyli jak rozumiem lewicowych poglądach jest określone jako bezsprzecznie negatywne.
Inny rozmówca wspomina o islamie i pedofilii.. Z tym byłabym bardzo ostrożna.. Czy nie był to nasz, katolicki problem przez wiele lat?

Inny rozmówca, nick na litere "B" naczytał się czegoś i podsuwa mi pytania o prawie islamskim.. że podobno biją żony (?). Znam co najmniej trzy panie tego wyznania, szczęśliwe mężatki i matki.. A czy "B" ma takie doświadczenie? Czy rozmawiał kiedyś z Muzułmaninem? Czy odwiedził kiedyś kraj muzułmański?
I jeszcze raz: to forum czytają młodzi ludzie. Propagowanie nienawiści jest złem. Stoi w sprzeczności z religią której pierwszą zasadą jest miłość Boga i bliźniego.


N lis 26, 2017 9:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
zziuta napisał(a):
Inny rozmówca, nick na litere "B" naczytał się czegoś
Owszem. Koranu.
zziuta napisał(a):
i podsuwa mi pytania o prawie islamskim..
...na które migasz się od odpowiedzi...
Cytuj:
że podobno biją żony (?). Znam co najmniej trzy panie tego wyznania, szczęśliwe mężatki i matki.. A czy "B" ma takie doświadczenie? Czy rozmawiał kiedyś z Muzułmaninem? Czy odwiedził kiedyś kraj muzułmański?
Po pierwsze: tak, rozmawiałem i tak, odwiedziłem.
Po drugie - niby co miałoby z tego wynikać?
"Czy rozmawiał" - rozumiem, że ów muzułmanin miałby mi w rozmowie powiedzieć: "a wiesz, przy okazji: dzisiaj zbiłem żonę"?
"Czy odwiedził" - rozumiem, że sądzisz, że biją te żony na ulicy?

Może sięgnijmy do świadectwa kogoś, kto nie czerpie wiadomości z tego, że "spotkał kiedyś muzułmanina" albo "odwiedził kiedyś kraj islamski" tylko musiał żyć w systemie sterowanym przez Islam?

Ayaan Hirsi Ali, somalijska muzułmanka:
"Na własne oczy widziałam niezaprzeczalny związek z przesłaniem koranicznym, które nakazuje przemoc wobec nieposłusznych kobiet, a czynami popełnianymi przez mężczyzn w krajach muzułmańskich.

Ugruntowane jest to w hadisach i koranie, który ci mężczyźni cytują, kiedy ktokolwiek próbuje im się postawić i krytykować ich zachowania. Te wersety/hadisy są cytowane nawet przez same ofiary, same usprawiedliwiają przemoc, którą otrzymują.
Te same ofiary wracają do swoich oprawców obiecując poprawę własnego zachowania w przyszłości. Prowadzi to do tego, że umysły ofiar są wyprane do takiego stopnia, że one same zgadzają się na istnieje doktryny, która jest odpowiedzialna za ich nieszczęsny los."


==============================================
Bardzo ważne: Nie czepiałbym się, gdyby oni po prostu bili żony, jeśliby robili to [b]wbrew Islamowi (w końcu bywają tacy i katolicy, i ateiści, i prawosławni którzy żony biją).
Problem jednak w tym, że bicie żon jest zgodne z Islamem.
To samo dotyczy zabijania odchodzących od Islamu i pedofilii[/b]

ISLAM I KOBIETY
KORAN: 4:34 „Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!”

KORAN: 38:44 "I weź w rękę garść trawy, i smagaj nią, i nie złam twojej przysięgi!" I znaleźliśmy go cierpliwym. Jakże to wspaniały sługa! Zaprawdę, on był pełen skruchy
(przekład polski jest tu ocenzurowany - oczywiście nie chodzi o "trawę" lecz o giętkie witki (w angielskim "wiązki", w niemieckim "cieńsze gałęzie" w hiszpańskim "pęk gałązek").
ZASTOSOWANIE:
Zgodnie z wolą Allacha, gdy mąż wzywa żonę do łóżka, aby odbyć z nią stosunek płciowy, kobieta nie może mu się sprzeciwić bez względu na to, w jakim jest stanie. Nie ma znaczenia, czy jest chora, obrażona na męża czy niedysponowana.
Al-Bukhari cytuje następujące słowa Mahometa: „Jeśli mężczyzna zaprasza żonę do swojego łoża, a ona odmawia, anioły przeklinają ją do samego poranka”1.
Żona muzułmanina musi być zawsze gotowa do zaspokojenia potrzeb cielesnych swojego męża lub – jeśli się sprzeciwi – może zostać przez niego zbita i będzie przeklęta przez anioły Allacha.
Warto podkreślić, że słowo „nieposłuszeństwo” w powyższym cytacie odnosi się do każdego przejawu niepodporządkowania ze strony kobiety, a nie tylko do odmowy współżycia płciowego. Kobieta, która nie jest posłuszna swojemu mężowi, powinna być najpierw przez niego upomniana, a następnie – zgodnie z przykazaniem Allacha – może być przez niego wychłostana. Prawnicy muzułmańscy twierdzą wprawdzie, że jeśli żona sprzeciwia się mężowi w „zwykły” sposób, należy ją tylko napomnieć2, jeśli jednak „odnosi się do męża z nienawiścią i odmawia zaspokojenia jego potrzeb seksualnych, zaleca się zastosowanie surowszych środków”. Mąż może nieposłuszną żonę wygnać ze wspólnego łoża, a jeśli i to nie pomoże, ma prawo ją zbić lub wychłostać. Prawo islamskie zezwala również, by żonie, która odmówi współżycia, mąż mógł odmówić wyżywienia, ubioru i mieszkania, zapewnienie czego jest w krajach islamskich i w zwykłych okolicznościach jego obowiązkiem. Muzułmanka musi być całkowicie poddana władzy swojego męża; musi być uległa i wypełniać wszystkie jego polecenia z wyjątkiem tych tylko, które byłyby sprzeczne z jej wiarą.

KORAN: 2:223 „Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie
ZASTOSOWANIE:
Najczęściej stosowane metody bicia żony są różne w różnych regionach geograficznych. W prawniczych księgach islamskich wymienia się niemal wszystkie: klapsy, kopnięcia, uderzenia pięścią, chłostę, bicie kijem lub rózgą. Każdy mężczyzna, zgodnie ze swoim sumieniem, wykształceniem, kulturą i wychowaniem, może ukarać swoją nieposłuszną żonę tak, jak uważa za właściwe.6 Bez względu na to, jaka forma przemocy przyjęła się w danym regionie, wszyscy zgadzają się co do jednego: nieposłuszna żona, która odmawia zaspokojenia pragnień seksualnych swego męża, musi być ukarana biciem.

"Kobieta podeszła do Proroka błagając, żeby ten nakazał jej mężowi przestać ją bić. Jej skóra była pokryta sińcami, była bardziej zielona niż szata, którą miała na sobie. Mahomet nie potępił jej meża, ale nakazał jej powrót do niego i poddanie się jego seksualnej chuci.’"
(Bukhari 72:715)

Według prawa islamskiego, gwałt na muzułmance jest nielegalny, jednak nie obejmuje to nie-muzułmanki, jeśli została ona schwytana w bitwie lub zakupiona jako niewolnica.

'Pożądaliśmy ich [branek], ponieważ cierpieliśmy z powodu nieobecności naszych żon, ale jednocześnie pragnęliśmy dostać za nie okup. Zdecydowaliśmy zatem współżyć z nimi, ale zachowując al-azl [stosunek przerywany]. Ale powiedzieliśmy sobie: Dlaczego to czynimy, kiedy Posłaniec Allacha jest z nami? Dlaczego go nie zapytamy? Zapytaliśmy więc Posłańca Allacha (niech pokój będzie z nim!), a on powiedział – Nie ma znaczenia czy to robicie, ponieważ wszystkie dusze, które mają się narodzić do dnia Sądu Ostatecznego i tak się narodzą" ("Sahih Muslim'', t. VIII, nr 3371)

Trudno nie zestawić tego z danymi z krajów, które przyjęły imigrantów: np. w Szwecji 70-80% gwałtów dokonywanych jest właśnie przez nich.


Ktoś powie: w wielu starożytnych księgach, nie tylko w Koranie, stosunek do kobiet pozostawia wiele do życzenia.
Jest to półprawda. Po pierwsze, Koran nawet na tle starożytnym pod tym wzgędem jest przerażający.
Po drugie (i ważniejsze): nikt nie usiłuje stosować rozwiązań starożytnych w tym względzie, prócz Islamu.
To jest żywa i aktualna nauka dla islamistów.


Współczesna fatwa przypominająca kobiecie: "nie ma prawa opierać się mężowi, tylko odpowiadać na jego żądanie za każdym razem przywołuje tekst z Koranu: (2:223)"Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich, kiedy tylko chcecie i jak chcecie"

Wielki islamski uczony al-Ghazali ("drugi najlepszym muzułmanin po Mahomecie’) pisze o żonach: ‘Zostają w domu i zajmują się sprawami domowymi. Nie powinno za często wychodzić z domu, nie powinny być zbyt dobrze poinformowane, nie powinny się za wiele komunikować z sąsiadami i powinny odwiedzać ich tylko w ostateczności. Żona powinna troszczyć się o męża i zaspokajać każdą jego potrzebę. Powinna być czysta i gotowa na zbliżenie w każdym momencie.’

Jak widać, jest to nauka AKTUALNA.

Nam to się w głowie nie mieści, że np. można zastrzelić 16-latkę za umalowanie ust szminką, jak w Iranie.

W przypadku gwałtu w kraju muzułmańskim, kobieta potrzebuje czterech świadków, by udowodnić własną niewinność. Skoro gwałty na ogół nie odbywają się w obecności czterech świadków, udowodnienie zbrodni jest niemożliwe.

Oto fatwa wydana (za islamską troną Islamweb.net), odnosząca się do gwałtu ojca na córce.:

‘Zakazane jest oskarżanie o gwałt własnego ojca bez dowodów. Szariat ustala specjalne reguły do udowodnienia Ziny (cudzołóstwo), które nie są potrzebne w przypadku innych wykroczeń.
Zina nie jest potwierdzona, dopóki cudzołożnik nie przyzna się lub nie zostanie zeznana przez czterech zaufanych świadków (mężczyzn).
Zeznanie kobiet nie jest akceptowane. Zatem świadectwo córki i jej matki nie jest dostateczne, zwłaszcza że sam ojciec wszystkiemu zaprzecza.
Jeśli ta córka nie dysponuje żadnymi dowodami, nie powinna w ogóle oskarżać ojca o gwałt, ani wzywać go do sądu.’


Prawo islamskie odrzuca badanie DNA jako rzetelną technikę śledczą i dowód w zbrodni. Tak więc nawet jeśli ofiara oskarży mężczyznę o gwałt, ten może nawet zaprzeczyć, że w ogóle miał miejsce.
Australijski Szejk Feiz:
"Nikt nie ponosi za to winy prócz jej samej. Pokazała swoje piękno światu, prowokując mężczyznę i jego instynkt."
Mało tego - zgwałcona kobieta może zostać skazana (nawet na smierć) za "hańbę" jaką "ściągnęła na rodzinę".

"Troszcz się o swojego męża, jak potrafisz najlepiej, i spełniaj jego najskrytsze życzenia. Jeśli ci rozkaże, stój przed nim przez całą noc ze skrzyżowanymi rękami, i wiedz, że od tego zależy twoje dobro w tym życiu i w następnym. Nie przysparzaj mu zmartwień. Nawet gdy nazwie „dzień” – „nocą”, musisz się z nim zgodzić"
/Ashraf 'Ali Thanawi, Bihisti Zewar, BK IV/

=====================================================
Istnieje praktyka w Islamie, która nazywa się taqiyya (religijne kłamstwo mające na celu ochronę/promocję islamu wśród niewiernych).
Jestem ciekaw, Zziuto, czy jesteś ofiarą tagiyyi, czy też sama ją uprawiasz? Jedno z dwojga...


====================================================
I jeszcze jedno: jest niezwykle interesujące, że odniosłaś się (wykrętnie, ale jednak) wyłącznie do bicia żon, a ja pytałem także o akceptację dla pedofilli oraz o akceptację dla mordowania ludzi za to, że odeszli od Islamu.

Nawiasem mówiąc: Mieliśmy tu nawet na kiedyś na forum konwertytę na Islam, którego poprosiłem o to, by odciął się od mordowania konwertytów. Odrzucił moją sugestię argumentując, że jak ktoś odchodzi od słusznej wiary w Allacha, to trzeba z nim postępować według prawa Islamu i zabijać.


Opowiadasz dyrdymały o moim rzekomym "szerzeniu nienawiści" ale jakoś nie potrafiłaś zaprzeczyć żadnemu z faktów jakie podałem w poprzednich mailach.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 26, 2017 12:55 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
equuleuss napisał(a):
King napisał(a):
Zziuta- przedstawiciel płci feministycznej,


Nie bardzo, bowiem co powiedziałaby feministka na sytuację kobiet w Islamie?


Podejrzewam że nic by nie powiedziało to coś(feministka), jeszcze by obwiniała kobietę...Ryczą jak wściekłe w przypadku białego, heteroseksualnego Katolika, Prawosławnego, Protestanta, Świadka Jehowy czy Ateisty ale dla Islamistów robią wyjątek, przymilają się. Nie ma się co dziwić, normalny facet nie tknąłby czegoś takiego(feministki) więc patologia szuka wśród patologii to czego jej brakuje. Czy żal by było bitej i gwałconej przez islamistę feministki? po prostu ma to na co zasługuje.


Zziuta chcesz dyskutować? o Bogu który ,,urodził się w Izraelu'' :D humor poprawiony po czymś takim, nieprecyzyjne twierdzenie prowadzące do fałszywych wniosków.
Skoro propagowanie nienawiści jest złem to nie wypowiadaj się pochlebnie o islamie. Rozumiem też że twoja brama dla imigrantów otwarta i im ogłasza że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza? :D


N lis 26, 2017 2:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
King napisał(a):
Podejrzewam że nic by nie powiedziało to coś(feministka), jeszcze by obwiniała kobietę...Ryczą jak wściekłe w przypadku białego, heteroseksualnego Katolika, Prawosławnego, Protestanta, Świadka Jehowy czy Ateisty ale dla Islamistów robią wyjątek, przymilają się.
Bo islamista to sojusznik który może pomóc zniszczyć znienawidzone chrześcijaństwo. Nie chcą zauważyć tylko że razem z naszą cywilizacją. Opamiętają się ale jak zwykle u lewicy będzie już za późno.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lis 26, 2017 2:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Tak a może nawet wtedy nie będzie opamiętania przynajmniej dla niektórych. Na pewno jednak stoją za tym potężne siły rządzące zza kulis, tacy islamiści czy lewaki to takie pionki, niby wydaje się że niczego wspólnego ze sobą nie mają ale jednak coś ważnego się znajdzie...nienawidzą Boga Prawdziwego i normalnych Ludzi.


N lis 26, 2017 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
King napisał(a):
nienawidzą Boga Prawdziwego i normalnych Ludzi.


Jak by wyjął te słowa z ust islamisty :D


N lis 26, 2017 5:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:19 pm
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Problemem w Islamie jest to że oni są trochę jak protestanci. Nie ma tam jakiegoś "arabskiego papieża" który by poustanawiał dogmaty i wyklnął heretyków.
Z protestantami nie ma w zasadzie większych problemów. Dlaczego nie ma? Bo mają dobre Pismo i trudno by było zinterpretować je tak aby usprawiedliwić mordowanie niewiernych itd.
Oczywiście niektóre denominacje głoszą różne herezję, ale raczej nie zezwalają na pedofilię.

Niestety, Islam ma Koran a nie Biblię przez co mogą w nim wyczytać zupełnie różne rzeczy. To tak jak u protestantów: jest tam wiele szkół i nurtów.
Przez to może odchodzić do takich skrajności że jakiś imam brytyjski naucza rzeczy typu "Homoseksualizm jest OK! Róbta co chceta!" a inny jego kolega po fachu może nauczać że już życzenie chrześcijaninowi "Wesołego Bożego Narodzenia!" albo prowadzenie samochodu przez kobietę jest wielkim grzechem...

Przez taką różnorodność jedni muzułmanie są bardzo fajni a inni to budzą strach nawet u innych mahometan.


N lis 26, 2017 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: marsz niepodległości
Jakub Trela napisał(a):
Dlaczego nie ma? Bo mają dobre Pismo i trudno by było zinterpretować je tak aby usprawiedliwić mordowanie niewiernych itd.


Muzułmanie nie mogą interpretować sobie Koranu tak jak chcą. Oni wierzą że Koran jest napisany bezpośrednio ręką Boga, oryginał jest w niebie a kopia jest na ziemi i nie wolno poddawać Koranu do interpretacji tak jak Biblię, a tym bardziej Koran nie jest poddawany krytycznej analizie tak jak Biblia.

To raczej prostestanci interpretują Biblię po swojemu. W Koranie słowa o zabijaniu niewiernych, nakazy zabijania niewiernych i narzucania Islamu są wyraźne, nie trzeba tego nawet interpretować, to jest wyraźnie napisane, jednoznacznie i dobitnie.

Cytuj:
Przez to może odchodzić do takich skrajności że jakiś imam brytyjski naucza rzeczy typu "Homoseksualizm jest OK! Róbta co chceta!"


Homoseksualizm raczej jest zakazany w islamie. Bywa sytuacja że jeden imam wyda fatwę a inny kolejną, jeden z imamów wydał fatwę że w czwartki geje mogą się spotykać na seks bo w czwartek Allah nie patrzy.

Nekrofilia

Bardzo wpływowy Imam – Zamzami Abdelbari z Maroka wydał fatwę głoszącą, iż nekrofilia jest „Halal”, czyli religijnie akceptowalną praktyką w Islamie. Powiedział, że mąż ma prawo do stosunku ze swą martwą żoną. Imam stwierdził, że małżeństwo pozostaje aktualne nawet po śmierci, która nie przerywa małżeńskiej więzi. Jako dowód przytoczył koraniczny werset, który głosi, że wyznawcy Islamu pójdą do raju wraz ze swymi żonami. Dodał, iż mąż może umyć ciało swej martwej żony i odbyć z nią stosunek. Powiedział również, że kobieta ma takie samo prawo, lecz zawiódł w wyjaśnieniu – w jaki sposób kobieta ma poradzić sobie w odbyciu stosunku ze zwłokami swego męża.


Pedofilia

Dr. Salih bin Fawzan – dostojnik kościelny oraz członek najwyższej rady religijnej Arabii Saudyjskiej wydał fatwę, twierdzącą że nie ma minimalnego wieku dla małżeństwa i dziewczynki mogą być zaślubiane „nawet jeśli są w kołysce”. Fazwan upiera się, że nigdzie w Szariacie nie ma ustalonego limitu wiekowego dla poślubienia dziewczyny i tak, jak inni liczni muzułmańscy uczeni – opiera się on o Koran – wers 65:4. Omawia on małżeństwo z kobietami które nie zaczęły jeszcze miesiączkować (wiek poprzedzający dojrzewanie) oraz przypomina, że Mahomet (islamski wzór do naśladowania) poślubił Aishę gdy miała 6 lat, a skonsumował małżeństwo (lub w dzisiejszym języku zgwałcił ją) – gdy miała 9 lat. Fawzan kończy swoją fatwę ostrzeżeniem dla osób, które popierają prawne ustanowienie minimalnego wieku dla zawierania małżeństwa, iż jest to podważanie woli boskiej i niezgodne z prawem szariatu.


Przemoc wobec kobiet

30 stycznia 2004 magazyn „Rose El-Youssef Magazine” zamieścił artykuł o aferze, wywołanej w Hiszpanii wobec fatwy Szejka Muhammada Kamala Mustafa. Jest to urodzony w Egpicie imam meczetu hiszpańskiego miasta Fuengirola, a także mufti muzułmańskiej społeczności w Hiszpanii. Pan Muhammad wywołał skandal swoją książką: „Kobieta w islamie”. W książce tej było wiele „kwiatuszków”, między innymi ogłosił, że bicie żony jest zgodne z zasadami szariatu. Na stronach 86-87 Mustafa oznajmia: „Bicie (żony) nigdy nie może być przesadne, w ślepej złości celem uniknięcia poważniejszych obrażeń”. Dodaje „Jest zabronione bicie jej po wrażliwych częściach ciała, takich jak twarz, piersi, brzuch i głowa. Za to powinna być bita w ramiona i nogi, używając rózgi, która nie może być sztywna, lecz cienka i lekka aby nie powstawały rany, blizny siniaki”. Autor książki po medialnej wrzawie został osądzony w Hiszpanii, ale wyrok był śmieszny (2000 euro i więzienie w zawieszeniu). Książki nadal dostępne są w hiszpańskich bibliotekach, czytelniach i meczetach.
(Notatka : W podobnym zdarzeniu turecka państwowa fundacja religijna opublikowała książkę emerytowanego duchownego Kemala Gurana: „Przewodnik muzułmanina” (2000) który zaleca bicie żony, lecz przestrzega: „nie uderzaj kobiety w twarz, lecz bij z wyczuciem gdzie indziej”.


Niewolnictwo

Jeden z najwyżej postawionych uczonych Arabii Saudyjskiej – Shaykh Saleh Al-Fawzan (to nie ten sam Fawzan z fatwy nr2, zbieżność nazwisk) wydał fatwę, twierdzącą że: „Niewolnictwo jest częścią Islamu .Niewolnictwo jest częścią jihadu i jihad pozostanie tak długo, jak długo jest Islam”. Atakował muzułmańskich uczonych, którzy twierdzili inaczej. „To ignoranci, nie uczeni. Są zaledwie pisarzynami. Ktokolwiek opowiada takie rzeczy – jest niewierny”. W czasie tej fatwy al-Fawzan był członkiem kolejno: starszej rady duchownych (najwyższej instytucji religijnej Arabii Saudyjskiej), rady edyktów religijnych i naukowych, imamem księcia Mitaeba meczetu w Rijadzie oraz profesorem na muzułmańskim uniwersytecie Imam Mohamed Bin Saud.


Myszka Miki

myszka_mikiFatwa Muhammada Al-Munajida: „Przynieście mi głowę Myszki Miki, jednego z żołnierzy szatana”. Autor fatwy zarządził, że sympatyczna myszka oraz jej kuzyni muszą zostać „zabici w każdym przypadku”. Obecnie Muhammad Al-Munajid uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych uczonych w Islamie. Myszka Miki to oczywiście symboliczny obraz cywilizacji zachodniej, do której obecnie ciągną setki tysięcy muzułmańskich „uchodźców”…


Szczepionka

Polio (choroba Heinego-Medina) w cywilizowanych krajach jest chorobą opanowaną i stosunkowo niegroźną. Jednakże choroba nadal „ma się dobrze” się w Indiach, Nigerii, Afganistanie, Pakistanie oraz kilku innych krajach Azji i Afryki. Dlaczego? Przez fatwę przeciwko szczepieniom na polio, wydaną przez muzułmańskich duchownych z Pakistanu. Fatwa zabroniła sczepić dzieci przeciwko polio, gdyż stwierdzono, iż szczepionka jest zasadzką „niewiernych”, która sterylizuje muzułmanów. Pomimo wielokrotnych dowodów, iż szczepionka na polio jest bardzo skuteczna – fatwa wciąż bywa przestrzegana w niektórych muzułmańskich krajach, uniemożliwiając całkowite pozbycie się wirusa polio ze świata.


Karmienie piersią dorosłego faceta

Na koniec fatwa, która nawet w krajach islamskich uznana została za idiotyczną (a to nie bułka z masłem, zwłaszcza, gdy fatwę ogłasza duży autorytet). W maju 2007 Ezzat Attiya (kolejny wysoko postawiony w kairskim al-Ahzar) zastanawiał się, w jaki sposób niespokrewnieni mężczyzna i kobieta mogą razem pracować w tym samym biurze, skoro islam zakazuje przebywania sam na sam niespokrewnionym i niebędącym w związku małżeńskim mężczyznom i kobietom. Jego odpowiedź: niech nakarmi go piersią pięć razy. Właśnie tak dorosła kobieta karmiąc piersią dorosłego współpracownika miała rozładować całe seksualne napięcie w biurze. Ta kobieta będzie teraz przyrodnią matką współpracownika i dlatego mogą pozostawać sami.
Zarządzenie Attiya zostało masowo wyśmiane i szybko potępione również przez własną społeczność. Zawieszono go pózniej w pracy oraz napiętnowano w arabskich gazetach, szybko wycofał się z tego mówiąc, iż była to „zła interpretacja szczególnego przypadku”.


Pn lis 27, 2017 3:56 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL