Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:27 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dobra Zmiana - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dobra Zmiana - wydzielony
PiS przeprowadza w Polsce dobrą zmianę. Program polityczny PiS jest zgodny z katolicką nauką społeczną. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz sie 03, 2017 5:12 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2016 2:49 am
Posty: 118
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I pewnie dlatego biskupi poparli prezydenta w odmówieniu podpisu ustaw.
Z ta zgodnością programowa PiS to bym tez nie przesadzał.
PiS jest na pewno partia mająca zasady socjalne. Wiele lat temu nazywali to Polska solidarna w opozycji do Polski liberalnej. Teraz uszczęśliwiają nas swoimi wizjami. Pytanie tylko czy budżet to wytrzyma. Patrząc na gorączkowe poszukiwania kasy to możemy być świadkami małego krachu?


Pt sie 04, 2017 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jarosław Kurski na TT napisał...Upokarzając Niemcy, zrywamy ostatnią przyjazną nić łączącą nas z Europą...
Zadałam mu pytanie:"czy pisał pan to klęcząc, czy leżąc plackiem przed szkopami"; odpowiedzi nie otrzymałam, ale ponad 60 polubień uzyskałam.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So sie 05, 2017 4:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Brygida napisał(a):
Jarosław Kurski na TT napisał...Upokarzając Niemcy, zrywamy ostatnią przyjazną nić łączącą nas z Europą...
Zadałam mu pytanie:"czy pisał pan to klęcząc, czy leżąc plackiem przed szkopami"; odpowiedzi nie otrzymałam, ale ponad 60 polubień uzyskałam.

Już 95 użytkowników TT polubiło moje pytanie, a od Kurskiego z GW nadal czekam na odpowiedź.
Oczywiście komentarz Kurskiego dotyczył wspaniałej oprawy Legii W-wy dotyczącej PRAWDY o ludobójstwie Polaków w tym kilka tysięcy dzieci na początku sierpnia 1944r.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So sie 05, 2017 4:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ciekawe czy św. Brygida jest z ciebie dumna? Zwłaszcza z tego określenia "szkopami", które jednocześnie zdradza fakt że nie potrafisz miłować (byłych już) nieprzyjaciół. Kościołowi wystawiasz złe świadectwo, nie po raz pierwszy zresztą już, na tym forum. Za mocno żyjesz polityką i sporami między dwoma zwaśnionymi frakcjami. A dla chrześcijanina szukać sposobności do spóru to powinno być coś, co uchodzi za niestosowne.

W życiu duchowym chodzi o to, aby wyzbywać się szeroko rozumianych pożądliwości, dla osiągnięcia wewnętrznego pokoju, w którym zamieszka Bóg.

Jest to o niebo lepsze i korzystniejsze, nie tylko dla każdego człowieka ale dla przede wszystkim dla całej naszej ojczyzny, która się bardzo podzieliła.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So sie 05, 2017 6:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Podpisuję się pod słowami Jozka. Weź sobie Brygido do serca te napomnienie i zasmuć się ku nawróceniu. Nie masz się z czego chlubić, chwalisz się tym bowiem, że dostałaś polubienia od tych, którzy myślą wg ducha "tego świata". Powinien to być raczej powód do wstydu dla Ciebie, a nie do chluby.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So sie 05, 2017 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jozek napisał(a):
Ciekawe czy św. Brygida jest z ciebie dumna? Zwłaszcza z tego określenia "szkopami", które jednocześnie zdradza fakt że nie potrafisz miłować (byłych już) nieprzyjaciół. Kościołowi wystawiasz złe świadectwo, nie po raz pierwszy zresztą już, na tym forum. Za mocno żyjesz polityką i sporami między dwoma zwaśnionymi frakcjami. A dla chrześcijanina szukać sposobności do spóru to powinno być coś, co uchodzi za niestosowne.

W życiu duchowym chodzi o to, aby wyzbywać się szeroko rozumianych pożądliwości, dla osiągnięcia wewnętrznego pokoju, w którym zamieszka Bóg.

Jest to o niebo lepsze i korzystniejsze, nie tylko dla każdego człowieka ale dla przede wszystkim dla całej naszej ojczyzny, która się bardzo podzieliła.

Napisał Jozek, który widzi drzazgę, a nie widzi belki we własnym oku.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So sie 05, 2017 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Metanoja napisał(a):
Podpisuję się pod słowami Jozka. Weź sobie Brygido do serca te napomnienie i zasmuć się ku nawróceniu. Nie masz się z czego chlubić, chwalisz się tym bowiem, że dostałaś polubienia od tych, którzy myślą wg ducha "tego świata". Powinien to być raczej powód do wstydu dla Ciebie, a nie do chluby.

Jest już 133 polubień, a odpowiedzi od Jarosława Kurskiego nadal nie ma.
Powodem do wstydu byloby dla mnie, gdybym akceptowała służalczość w stosunku do Niemców, którzy dokonali ludobójstwa na kobietach, dzieciach i starcach 5 sierpnia 1944 r w W-wie na Woli.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So sie 05, 2017 9:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Brygida napisał(a):
Metanoja napisał(a):
Podpisuję się pod słowami Jozka. Weź sobie Brygido do serca te napomnienie i zasmuć się ku nawróceniu. Nie masz się z czego chlubić, chwalisz się tym bowiem, że dostałaś polubienia od tych, którzy myślą wg ducha "tego świata". Powinien to być raczej powód do wstydu dla Ciebie, a nie do chluby.

Jest już 133 polubień, a odpowiedzi od Jarosława Kurskiego nadal nie ma.
Powodem do wstydu byloby dla mnie, gdybym akceptowała służalczość w stosunku do Niemców, którzy dokonali ludobójstwa na kobietach, dzieciach i starcach 5 sierpnia 1944 r w W-wie na Woli.


Brygido, pozwól mi powiedzieć jak z mojej perspektywy wygląda Twój wpis, którym się chlubisz. Nie jest to wyraz osobistego braku akceptacji postawy w stosunku do Niemców (jak to mówisz), ale wyraz zgorszenia, wobec to którego ujawniła się postawa szemrania, którego wyrazem jest Twój właśnie post, który dostaje lajki od współszemrzących wraz z Tobą. Czy przyniosło to jednak jakieś zbudowanie komukolwiek? Raczej zgorszenie (tych słabszych we wierze), tym razem Twoją postawą.
Tak to już właśnie jest że najpierw się człowiek gorszy, a potem wynika z tego szemranie. Wiele jest tego przykładów w Biblii. Warto to prześledzić przeszukując Słowo Boże pod hasłem szemranie i przyglądając się postawom zgorszonych.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So sie 05, 2017 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Mieszkamy w wolnym kraju, w którym każdy ma prawo mówić i wyznawać to w co wierzy. Nie jest jednak dobrze, jeśli ktoś deklaruje że kocha Polskę, a działa na jej niekorzyść. To taki przytyk do obecnej syt. politycznej. Taki sposób działania, dyskredytuje taką osobę i obciąża moralnie. Spotyka się ona również z zarzutem obłudy. Czas szybko obnaża fałszywość takich podstaw, a w dłuższej perspektywie dyskredytuje takie osoby i ostatecznie odchodzą one ze świata polityki. Janusz Palikot chamsko walczył z krzyżem na sali sejmowej, krzyż pozostał, Palikota usunięto. Tak chyba właśnie Brygido postrzegasz dziennikarzy, publicystów i polityków liberalno lewicowych. I trudno się temu dziwić.

Szkopuł w tym, że ty sama również należysz do związku/grupy, nazywanej Kościołem. Osoby należące do tej wspólnoty deklarują, że najważniejszy jest dla nich Jezus i Jego nauczanie.A jesli ktoś postępuje odwrotnie od tego co deklaruje, to jego postawa niczym nie różni się od tej, jaką przyjmują wspomniani wyżej panowie.


Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.


Rozumiesz to co napisałem ?

Możesz pisać o swoim zaangażowaniu w obronę wartości w które wierzysz, ale jako katoliczka:
> albo zmień styl i forme wypowiedzi na łagodniejszą,
> albo zdejmij z avatara św. Brygidę i przestań deklarować się jako katolik.

Postaraj się zrozumieć, że większym wrogiem Kościoła jest ciepły katolik, niemoralnie postępujący ksiądz, aniżeli Nergal, "Klątwa" i cały liberalno lewicowy trend.I oby nikt z nas po śmierci, nie usłyszał kiedyś słów od Boga:

"Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich." To wszystko. Dalej postępuj tak jak ci serce podpowiada.Wsłuchaj się w nie, na modlitwie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So sie 05, 2017 10:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jozek napisał(a):
Możesz pisać o swoim zaangażowaniu w obronę wartości w które wierzysz, ale jako katoliczka:
> albo zmień styl i forme wypowiedzi na łagodniejszą,

czyli "ciepłą"
Jozek napisał(a):
Postaraj się zrozumieć, że większym wrogiem Kościoła jest ciepły katolik

Zatem Jozek zdecyduj się.
Istnieje coś takiego jak syndrom sztokholmski, a więc stan solidarności z gwałcicielem. Taka postawa tylko zło rozzuchwala.
Chwała kibicom Legii, że nie ulegli tzw. poprawności politycznej, która fałszuje historię..
Niemcy nam za zbrodnie wojenne nie zapłacili, nie zadośćuczynili. Na domiar złego próbują obarczyć swoimi winami naród polski. Nie sprzeciwianie się takim praktykom jest współuczestniczeniem w złu. Zbrodnia wymaga kary, a nie głupkowatej pobłażliwości..


So sie 05, 2017 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
watchman napisał(a):
czyli "ciepłą

o ile poprzez to wyrażenie masz na myśli - dobro. Można, a nawet trzeba bronić wyznawanych wartości, czy też ogólnie rozumianej sprawiedliwości społecznej, ale w naszym wypadku należy to czynić nie zapominając o wartościach nadrzędnych. Wszystko można sprowadzić do jednego:

Baczcie na swe języki świńskie, bośmy są katoliki rzymskie.

Tu nie ma zakazu wypowiedzi,ale zawarty nakaz dobrych manier i przyzwoitości.

Cytuj:
Zatem Jozek zdecyduj się.
Istnieje coś takiego jak syndrom sztokholmski, a więc stan solidarności z gwałcicielem. Taka postawa tylko zło rozzuchwala.
Chwała kibicom Legii, że nie ulegli tzw. poprawności politycznej, która fałszuje historię..
Niemcy nam za zbrodnie wojenne nie zapłacili, nie zadośćuczynili. Na domiar złego próbują obarczyć swoimi winami naród polski. Nie sprzeciwianie się takim praktykom jest współuczestniczeniem w złu. Zbrodnia wymaga kary, a nie głupkowatej pobłażliwości..


Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja nie pisałem o tym kto ma słuszność w tym sporze, ale o tym jaką wypadało by przyjąć postawę w dyskusji. Przede wszystkim nie gardzić drugim człowiekiem i nie dać mu tego odczuć. A o tym jacy potrafią być Niemcy, to doskonale wiem z własnego doświadczenia.


Napiszcie mi jednak jak najczęsciej kończą się dysputy okołopolityczne w mediach społecznościowych ? Nawet jeśli ty, potrafisz zapanować nad emocjami, większość ludzi już tego nie potrafi. Czasem mądra wstrzemięźliwość, również potrafi być cnotą przynoszącą większy pożytek.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So sie 05, 2017 11:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Oceniając konkretny akt prawny pod tym kątem przekroczyli próg pomiędzy definiowaniem zasad a udziałem w procesie politycznym.

Biskupi mogą wypowiadać się w sprawach ustrojowych, gdy dotykają one pewnych fundamentalnych kwestii. Na przykład taki typ ustroju, w którym pełnię władzy sprawuje partia jest zdecydowanie przez Kościół potępiany. Trójpodział władz natomiast, jako właściwy i słuszny typ ustroju, jest oficjalnym nauczaniem przedstawionym już w encyklice Leona XIII, a potem w encyklice JP2.

Może więc biskupi uznali, że nadszedł ten moment, w którym trzeba przypomnieć nauczanie i wesprzeć jedynego polityka, który jest katolikiem i może pewne ustawy zatrzymać.

Resztę naświetlił o. Gużyński:
Cytuj:
Ojciec Paweł Gużyński był gościem Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock. Dominikanin mówił między innymi o tym, że według niego dla Kościoła nadchodzą trudne czasy. - To myśmy po części wytworzyli tę sytuację, do której doszło, że wolności obywatelskie są zagrożone - zwracał uwagę.

Ojciec Paweł Gużyński w mocnych słowach powiedział, co myśli o politycznym zaangażowaniu Kościoła. - Kościół w tej chwili jest zakładnikiem tego układu politycznego, stał się stroną w sporze politycznym. Pozwolił wyrosnąć wewnątrz Kościoła takiej sile politycznej, która jest związana z Radiem Maryja, z tym całym środowiskiem. Pod płaszczykiem religijności, modlitwy, głoszenia Ewangelii, czy czego tam jeszcze, niestety wyrosła nam wewnątrz Kościoła realna siła polityczna z ojcem dyrektorem na czele, który jest jednym z głównych rozgrywających - mówił.

Jak ocenia, Kościół wiele traci na tym politycznym zaangażowaniu. - Już nie jesteśmy tym, kim być powinniśmy, czyli ludźmi poza strefą bezpośredniego sporu politycznego, co odbiera nam możność bardzo często swobodnego działania. Ja, jako ksiądz, powinien wychodzić i móc mówić swobodnie, zarówno do ludzi, z prawej, lewej strony, w centrum, gdziekolwiek. Bo przekaz ewangeliczny nie jest przekazem politycznym - podkreślał.

Dominikanin skrytykował też postawę Kościoła wobec sytuacji, jaka rozegrała się wokół reformy sądownictwa. - To myśmy po części wytworzyli tę sytuację, do której doszło, że wolności obywatelskie są zagrożone. I teraz nagle gasimy pożar. I to nie jest ciekawa sytuacja.
http://www.tvn24.pl/o-guzynski-kosciol- ... 502,s.html

(podkreślenie moje)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 05, 2017 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
watchman napisał(a):
Jozek napisał(a):
Możesz pisać o swoim zaangażowaniu w obronę wartości w które wierzysz, ale jako katoliczka:
> albo zmień styl i forme wypowiedzi na łagodniejszą,

czyli "ciepłą"
Jozek napisał(a):
Postaraj się zrozumieć, że większym wrogiem Kościoła jest ciepły katolik

Zatem Jozek zdecyduj się.
Istnieje coś takiego jak syndrom sztokholmski, a więc stan solidarności z gwałcicielem. Taka postawa tylko zło rozzuchwala.
Chwała kibicom Legii, że nie ulegli tzw. poprawności politycznej, która fałszuje historię..
Niemcy nam za zbrodnie wojenne nie zapłacili, nie zadośćuczynili. Na domiar złego próbują obarczyć swoimi winami naród polski. Nie sprzeciwianie się takim praktykom jest współuczestniczeniem w złu. Zbrodnia wymaga kary, a nie głupkowatej pobłażliwości..

Zgadzam się całkowicie jako Polka i jako katoliczka.
Mentorski ton Jozka w ogóle mnie nie przekonuje, powtarzam, widzi drzazgę w oku bliźniego, a nie widzi belki we własnym oku.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N sie 06, 2017 12:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jozek napisał(a):

Rozumiesz to co napisałem ?

Możesz pisać o swoim zaangażowaniu w obronę wartości w które wierzysz, ale jako katoliczka:
> albo zmień styl i forme wypowiedzi na łagodniejszą,
> albo zdejmij z avatara św. Brygidę i przestań deklarować się jako katolik.


Jozek, udający mędrca poucza mnie, a to, że wypomina mi avatar św. Brygidy jest nie tylko bezczelnością, ale niewiedzą. Czy wiesz kim była i co robiła św. Brygida Szwedzka, moja patronka i równiez patronka Europy???
Upominała nawet Papieża, Ty mądralo na pewno tego nie wiesz, albo wiesz i udajesz, że nie wiesz.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N sie 06, 2017 12:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL