Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:00 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Twierdzą że Fatima była oszustwem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
PeterW napisał(a):
Jakież to złe są te tezy papieża..
A także nie wahają się twierdzić wbrew nauce Pisma Świętego, Kościoła i świętych Ojców, „że najlepszy stan społeczeństwa jest taki, w którym władzy nie przyznaje się obowiązku powstrzymywania ustawowymi karami przeciwników religii katolickiej, jeżeli nie wymaga tego pokój publiczny”.

Bo jak fajno jest widzieć efekty tych spostrzeżeń we Francji, Niemczech czy Anglii, gdzie musliny uważają za swoje święte prawo robić zamachy na "niewiernych" którzy mogą protestować jedynie przy pomocy kredek i zniczy..
natomiast Polacy-katolicy, wespół z krzyżakami, Rusami, Litwinami, dokonali genocydu Jaćwingów. Oczywiście w ramach "obrony Kościoła i wiary katolickiej".

PeterW napisał(a):
i że „jeżeli ludzkim sądem wolno będzie zawsze roztrząsać, to nigdy nie będzie brakowało tych, którzy odważą się sprzeciwiać się prawdzie i pokładać nadzieje w gadaninie ludzkiej mądrości, a jak wiara i mądrość chrześcijańska powinna unikać tej najbardziej zgubnej próżności, to wiadome jest z samej nauki Pana naszego Jezusa Chrystusa”

i

że: „wola ludu, którą nazywają opinią publiczną, lub objawiona w inny sposób, stanowi najwyższe prawo, niezależne od wszelkiego Boskiego i ludzkiego prawa, i że czyny dokonane w porządku politycznym, przez to samo nabywają moc prawa”.

No.. Bo niech żyją "małżeństwa" homoseksualne (ostatnio obiło mi się o oczy, że gdzieś tam stworzono "małżeństwo" trojga gejów), aborcja i eutanazja. Samo dobro uchwalone przez "lud"..

Jeśli tak tęsknisz za skutecznym uciskiem aparatu państwowego przeciwko zboczeniom i dewiacjom - to powinieneś zostać muzułmaninem i zamieszkać w kraju, w którym szariat jest faktycznie przestrzegany (chociażby Arabia Saudyjska).


Cz lip 06, 2017 8:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Tomaszu, naprawdę "dziwna" to dyskusja, kiedy walisz na oślep, a gdy Ci pokazać że nie wcelowałeś, zamiast przeprosić... walisz na oślep w inne miejsce, w nadziei, że trafisz.
W dodatku całkowicie zaniedbujesz fakt, że w chwili, kiedy papież wygłaszał te tezy (jak podkreślałem - o charakterze moralnym, nie politycznym), katolicyzm był prześladowany w USA, Wielkiej Brytanii o częściowo w innych krajach Zachodu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 06, 2017 7:03 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Barney napisał(a):
Tomaszu, naprawdę "dziwna" to dyskusja, kiedy walisz na oślep, a gdy Ci pokazać że nie wcelowałeś, zamiast przeprosić... walisz na oślep w inne miejsce, w nadziei, że trafisz.
W dodatku całkowicie zaniedbujesz fakt, że w chwili, kiedy papież wygłaszał te tezy (jak podkreślałem - o charakterze moralnym, nie politycznym), katolicyzm był prześladowany w USA, Wielkiej Brytanii o częściowo w innych krajach Zachodu.

Jest wręcz przeciwnie. Twoje propagandowe "gotowce" zerżnięte z internetu, które cytowałeś tutaj na forum, wbrew twojej opinii żadnemu zarzutowi nie zaprzeczyły.
Co więcej Ty się mnie pytałeś:
Cytuj:
Tomaszu, odpowiem, ale proszę też o odpowiedż na moje dwa pytania:

1. Skąd wziąłeś ten zarzut?
2. czy KIEDYKOLWIEK czytałeś tekst, który przytaczasz? ;)

i jednocześnie napisałeś:
Cytuj:
Za błędne uznaje papież następujące twierdzenia (numery pochodzą z Sylabusa - bo, oczywiście, wbrew temu co pisałeś, nie chodzi o encyklikę Quanta Cura, tylko o załączony do niej Sylabus):

co dowodzi, że:
1. albo Ty nie czytałeś encykliki Quanta Cura
2. albo Twoje propagandowe internetowe "gotowce", celowo pomijają tekst tej encykliki,
3. albo jedno i drugie.
Twoja reakcja na fragment encykliki Quanta Cura jest właśnie dowodem, że to niestety Ty walisz na oślep.

Odpowiadając zatem na twoje pytania:

Ad. 1
Zarzut wziąłem z treści encykliki Quanta Cura. A ok. 20 lat temu o tej encyklice i jej roli w 19 wiecznym społeczeństwie, a także o innych polityczno-religijnych doktrynach (nie tylko "moralnych") Grzegorza XVI i Piusa IX uczyłem się na studiach w ramach jednego z przedmiotów nauczania (historia doktryn politycznych i prawnych).

Ad. 2
Tak. czytałem tekst, który przytaczam.


Pt lip 07, 2017 7:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Aha, czyli jakiś nawiedzony Ci na studiach powiedział i już wiesz i nic do wiadomości nie przyjmiesz..
Co tam tekst, co tak kontekst, co tam fakty. Tomesk powiedział a kto przeciw, to uprawia propagandę.
Można i tak. Tylko czy to uczciwe?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 07, 2017 10:26 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Barney napisał(a):
Aha, czyli jakiś nawiedzony Ci na studiach powiedział i już wiesz i nic do wiadomości nie przyjmiesz..
Co tam tekst, co tak kontekst, co tam fakty. Tomesk powiedział a kto przeciw, to uprawia propagandę.
Można i tak. Tylko czy to uczciwe?

Czyli każdy, kto potrafi spojrzeć na fakty obiektywnie, a nie uprawiać propagandy katolickiej to jest "nawiedzony"?????
Widać, że wpadłeś w histerię.

(ciach ad personam i ostrzeżenie -J)


So lip 08, 2017 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Tomaszu, opanuj się i nie awanturuj. Rzuciłeś pod rząd kilka fałszywych oskarżeń, co do których wystarczyło sięgnąć to tekstu źródłowego i przeczytać w kontekście, by zdemaskować oszustwo.
A Ty, zamiast przeprosić, awanturujesz się, zarzucasz współdyskutantom dążenie do szariatu, piszesz o "propagandzie" i "gotowcach" i różne inne "śliczności".
A na koniec stwierdzasz, że to Ty jesteś "patrzący na fakty obiektywnie" ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 08, 2017 7:06 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Twierdzą że Fatima była oszustwem
Popłynęliście w bok tematu aż miło.
Mamy tu przykład pogardy dla mniej wartościowego narodu tubylczego ze strony owego dygnitarza.
W owym czasie św. s. Faustyna wieszczy upadek kleru. No i macie.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Śr wrz 13, 2017 2:15 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL