Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
MayKasahara napisał(a):
Barney napisał(a):
500+ jest jednym z czynników, który ma pomóc zminimalizować zagrożenie depopulacji. Jest to znacznie realniejsze zagrożenie niż bredzenie o przeciwdziałaniu zmianom klimatu.
Oczywiście nikt nie utrzyma dziecka za 500 zł (tym bardziej śmieszą mnie głosy, że ludzie "robią dzieci by mieć 500+" - spróbuj cwaniaczku jeden z drugim wyjść na zero na takim "interesie", nie mówiąc już o zarobieniu).

Program daje jednak pewne podparcie przeciw obawom, że się nie da utrzymać rodziny - pamiętam ten strach w pierwszych latach, gdy przyszło pierwsze dziecko, gdy któryś z pracodawców nie zapłacił mi za kilka miesięcy pracy, że nie utrzymam rodziny, że nie będę mógł zapłacić za prąd itd.

DLatego - choć moje dzieci są już dorosłe (i małe są szanse żebym dostał 500+ za czasy kiedy były małe ;) ) - popieram ten program.

A lamentacje osób, które są na tyle wygodne by nie mieć dzieci i żyją sobie dzięki temu na wysokim poziomie że niby dzieje się im krzywda, mam za bezczelność.


W swoim wpisie w zasadzie wskazujesz na czym polega problem i gdzie należy szukać rozwiązania - w walce z patologiami na rynku pracy.
Walka z patologiami na rynku pracy (jakimi?) nie ma chyba za bardzo związku ze sprawą.
Cytuj:
Bardzo wiele osób wypowiadających się przeciwko 500+ to rodzice.
i co z tego?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 13, 2019 11:58 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
No właśnie ma wszystko. Opisujesz wyżej swój strach, że nie utrzymasz rodziny w związku z wielomiesięcznymi opóźnieniami w płatnościach. Osoba, która zarabia dobrze, otrzymuje niezłe wynagrodzenie zawsze na czas, nie ma obaw o utrzymanie rodziny i nie potrzebuje do tego zasiłków. Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie, nie 500+.

Cytuj:
Cytuj:
Bardzo wiele osób wypowiadających się przeciwko 500+ to rodzice.
i co z tego?


No z tego to, że rozpisywanie się w tym kontekście o "osobach żyjących na wygodnym poziomie" dzięki temu, że nie mają dzieci - to bzdura. Przeciwko 500+ wypowiadają się i wielodzietni rodzice (tak!) i single. A wspieranie rodzin z dziećmi też nie może polegać na tym, by wycisnąć bezdzietnych jak cytrynę, co u nas powoli zaczyna się dziać, a to przegięcie w drugą stronę.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 2:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
MayKasahara napisał(a):
Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie, nie 500+.

Popieram. Jakie proponujesz rozwiązania, które to umożliwią? Przede wszystkim zaś: Jak przekonasz właścicieli firm i zarządy do tego, aby płacili więcej ludziom, którzy u nich pracują?


Wt sie 13, 2019 2:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Yarpen, odpiszę wieczorem albo jutro, bo to jest szeroki temat.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 2:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
MayKasahara napisał(a):
No właśnie ma wszystko. Opisujesz wyżej swój strach, że nie utrzymasz rodziny w związku z wielomiesięcznymi opóźnieniami w płatnościach. Osoba, która zarabia dobrze, otrzymuje niezłe wynagrodzenie zawsze na czas, nie ma obaw o utrzymanie rodziny i nie potrzebuje do tego zasiłków. Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie, nie 500+.
Ech, nie ma to jak teoretycy...
Zarabiałem doskonale, ale prowadziłem działalność gospodarczą. Problemy z bankructwami tych co nam wiszą kasę (zarówno klientami jak i pracodawcami) to nieodłączny element każdej gospodarki, a nie "patologia rynku pracy".
Można sobie krzyczeć że "Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie" ale to nie jest tak, ze ustanowimy że tak będzie i już. Równie dobrze można by napisać że "Kobiety potrzebują być ładne, nie powinno być brzydkich kobiet".
Owszem, obecne rządy wiele zrobiły z tym dobrego (acz na tle poprzednich - zwłaszcza afery z autostradami - każdy by błyszczał), ale to nie jest tak że da się zrobic ideał. 500+ ma pomagać uzyskać pewne (w sensie "jakieś niewielkie") podparcie, a nie zastępować ideał.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Bardzo wiele osób wypowiadających się przeciwko 500+ to rodzice.
i co z tego?

No z tego to, że rozpisywanie się w tym kontekście o "osobach żyjących na wygodnym poziomie" dzięki temu, że nie mają dzieci - to bzdura.
Dlaczego? Bardzo wielu wypowiadających się przeciw to właśnie takie osoby. Co więcej, są strrrasznie oburzone że "się zabiera z ich podatków".
Cytuj:
Przeciwko 500+ wypowiadają się i wielodzietni rodzice (tak!) i single.
Za też wypowiadają się rodzice i single. Co to za argument?
Cytuj:
A wspieranie rodzin z dziećmi też nie może polegać na tym, by wycisnąć bezdzietnych jak cytrynę, co u nas powoli zaczyna się dziać, a to przegięcie w drugą stronę.
Jaasne, single są po prostu wyciskane. Uciskane przez wychowujących dzieci. Żyjemy w tym samym kraju?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 13, 2019 2:47 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Nikt nikogo nie wyciska jak cytrynę. PiS nie podniósł stawek podatkowych, wręcz odwrotnie. Więc taka retoryka to dla lemingów.

500+ to transfer pieniędzy z podatków z powrotem do ludzi. Więc ludzie powinni być z tego zadowoleni.
Za czasów PO podatki były wyższe i żadne 500zł nie wracało.


Wt sie 13, 2019 2:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
MayKasahara napisał(a):
Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie, nie 500+.
Najwyraźniej żadna opcja polityczna nie potrafiła wymyśleć niczego co pomogło by Polakom mieć te "prace, z których będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie".

Wstąpienie do Wspólnoty Europejskiej na chwilę uciszyło problem, bo najbiedniejsi wyjechali w tym i młodzi, którzy nie widzieli perspektyw. To wygasiło bunt społeczny, ale wzmogło problem demograficzny. Platforma albo nie widziała problemu demografii, albo nie wiedziała co z tym zrobić albo jej to nie obchodziło. PiS też nie wie co zrobić by w Polsce powstawały "prace, z których będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie", więc zalepił problem 500+ i imigrantami z Ukrainy.
500+ przyniosło mizerne efekty pronatalistyczne, prawdopodobnie bez znaczenia a imigranci to wielka niewiadoma, bo mogą zacząc tworzyć problemy wewnętrzne, albo wyjechać z Polski na Ukrainę albo dalej na Zachód, tak więc to żadne rozwiązanie problemów demograficznych. Poza tym sprowadzanie taniej siły roboczej hamuje rozwój kraju ku produktom myśli i high tech, więc w zasadzie nawet uwstecznia. Dodatkowo pompujemy miliardy w obce wojska zamiast w badania i rozwój we własnym kraju. W zasadzie ta krytyka jest też powiedzeniem co robić, wystarczy postępować odwrotnie.


Wt sie 13, 2019 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Yarpen Zirgin napisał(a):
MayKasahara napisał(a):
Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie, nie 500+.

Popieram. Jakie proponujesz rozwiązania, które to umożliwią? Przede wszystkim zaś: Jak przekonasz właścicieli firm i zarządy do tego, aby płacili więcej ludziom, którzy u nich pracują?

Brak pracowników ich do tego zmusza. Emigracja zarobkowa swoje zrobila, 500 plis gdzie pewnie tez troche, czesć kobiet wolała zostać z malymi dziecmi niż pracować za 1500 w markecie, gdyby nie emigracja z ukrainy pensje byly by jeszcze wyzsze.


Wt sie 13, 2019 3:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Nie rozumiem tego tupania nogami wielu polaków na 500 plis gdzie w krajach europy zachodnien zasilki na dzieci czy inne sa zdecydowanie wyzsze i 500 plus to sa w ich perpektywie marne grosze. Nie wiem czy to taka pazerna mentalnosc polakow zeby tylko nikomu nic nie dac i niech sie dorabiaja. A 500 zl to tak naprawde w kosztach utrzymania dziecka to marne grosze.
Od 90 roku wszak panstwo nic nie dawalo najbiedniejszym ttlko zabieralo a teraz cos dostali inod razu straszny kwik i niewiadomo co.
Wystarczy tez troche zwiedzic swiata lub dobrze zeby zobaczyc ze ten calkowity kapitalizm nie jest dobry i np w USA gdzie takie cos.funkcjonuje poziom zycia a takze bezpieczenstwa pod wzgledem pracy czy poprostu wyladowania na bruku bo tam nikt sie Toba nie przyejmie jest zdecysowanie nizszy niz w Europie.


Wt sie 13, 2019 3:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Cytuj:
Ech, nie ma to jak teoretycy...
Zarabiałem doskonale, ale prowadziłem działalność gospodarczą. Problemy z bankructwami tych co nam wiszą kasę (zarówno klientami jak i pracodawcami) to nieodłączny element każdej gospodarki, a nie "patologia rynku pracy".
Można sobie krzyczeć że "Polacy potrzebują pracy, z której będą mogli utrzymać swoje rodziny na godnym poziomie" ale to nie jest tak, ze ustanowimy że tak będzie i już. Równie dobrze można by napisać że "Kobiety potrzebują być ładne, nie powinno być brzydkich kobiet".
Owszem, obecne rządy wiele zrobiły z tym dobrego (acz na tle poprzednich - zwłaszcza afery z autostradami - każdy by błyszczał), ale to nie jest tak że da się zrobic ideał. 500+ ma pomagać uzyskać pewne (w sensie "jakieś niewielkie") podparcie, a nie zastępować ideał.


Co to znaczy: "nie ma to jak teoretycy"? Uważasz, że jedynie Ty masz firmę? 8O 8O 8O Ja prowadząc działalność gospodarczą sporo energii poświęcam na weryfikację kontrahentów - i rezygnuję z niektórych zleceń właśnie po to, by się nie szarpać miesiącami z uregulowaniem jakiejś faktury na kilka tysięcy, ale i tak wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Rozwiązaniem w niektórych przypadkach może być płatność z góry, chociaż nie mam pojęcia, jak jest w Twojej branży ;) Tak czy tak - decydując się na działanie w biznesie wiem, z jakimi ryzykami muszę się liczyć i wiem, jakie środki muszę mieć odłożone "nie do ruszenia" właśnie na takie kryzysowe sytuacje, żeby zabezpieczyć płynność jakby co. Zasiłki na dzieci nie służą w ogóle temu, by zabezpieczać płynność firmy :/

I oczywiście nie chodzi o to, żeby cokolwiek "krzyczeć" ;) Lecz o pewną politykę rządu, która ma na celu przede wszystkim wspieranie pracy i przedsiębiorczości Polaków- w przeciwieństwie do uzależniania ich od pomocy społecznej, co ostatnio robi Pis.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 4:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
MayKasahara napisał(a):
Lecz o pewną politykę rządu, która ma na celu przede wszystkim wspieranie pracy i przedsiębiorczości Polaków- w przeciwieństwie do uzależniania ich od pomocy społecznej, co ostatnio robi Pis.
A ciekawi mnie czy jesteś za dotacjami unijnymi, dopłatami do rolnictwa z UE?


Wt sie 13, 2019 4:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
sachol napisał(a):
Wystarczy tez troche zwiedzic swiata lub dobrze zeby zobaczyc ze ten calkowity kapitalizm nie jest dobry i np w USA gdzie takie cos.funkcjonuje poziom zycia a takze bezpieczenstwa pod wzgledem pracy czy poprostu wyladowania na bruku bo tam nikt sie Toba nie przyejmie jest zdecysowanie nizszy niz w Europie.


"Znaczy co to znaczy?"
W Stanach poziom zycia jest nizszy czy wyzszy niz w Europie ?
Czy w USA naprawde "takie cos funkcjonuje ?"
Poziom bezpieczenstwa pracy jest wyzszy czy nizszy w Stanach niz w Europie ?


Wt sie 13, 2019 5:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Cytuj:
Dlaczego? Bardzo wielu wypowiadających się przeciw to właśnie takie osoby. Co więcej, są strrrasznie oburzone że "się zabiera z ich podatków".


Powinny skakać z tego powodu z radości.

Sachol,

Cytuj:
Nie rozumiem tego tupania nogami wielu polaków na 500 plis gdzie w krajach europy zachodnien zasilki na dzieci czy inne sa zdecydowanie wyzsze i 500 plus to sa w ich perpektywie marne grosze. Nie wiem czy to taka pazerna mentalnosc polakow zeby tylko nikomu nic nie dac i niech sie dorabiaja. A 500 zl to tak naprawde w kosztach utrzymania dziecka to marne grosze.
Od 90 roku wszak panstwo nic nie dawalo najbiedniejszym ttlko zabieralo a teraz cos dostali inod razu straszny kwik i niewiadomo co.


Mam do Ciebie prośbę o dwie rzeczy: 1)postaraj się pisać staranniej, bo robisz ogromną ilość błędów, co utrudnia czytanie, 2)zapoznaj się z poprzednimi wpisami w wątku, bo powtarzasz przekłamania, które były już wyjaśniane. Państwo NIC nikomu nie daje, państwo żeby jednym "dać", to najpierw musi komuś zabrać. Wyjaśniane było już również nie raz, że nigdzie w UE nie ma tak wysokich zasiłków na dzieci w stosunku do zarobków: https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/ ... h-UE.html/.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 5:07 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Wespecjan napisał(a):
MayKasahara napisał(a):
Lecz o pewną politykę rządu, która ma na celu przede wszystkim wspieranie pracy i przedsiębiorczości Polaków- w przeciwieństwie do uzależniania ich od pomocy społecznej, co ostatnio robi Pis.
A ciekawi mnie czy jesteś za dotacjami unijnymi, dopłatami do rolnictwa z UE?


Nie mogę zaprzeczyć, że Polska bardzo korzysta na tego rodzaju dopłatach i dzięki nich znacząco wzrosła zamożność polskiej wsi. Sama idea jednak wzbudza bardzo wiele moich wątpliwości.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 5:11 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Cytuj:
Jaasne, single są po prostu wyciskane. Uciskane przez wychowujących dzieci. Żyjemy w tym samym kraju?


Kilka postów wyżej wrzucałam dość szczegółową analizę, możesz zapoznać się z nią w tym artykule (nie chodzi o pomysł bykowego, tylko dane podane w tym artykule): https://oko.press/bykowe-wyjatkowo-nies ... zdzietnych

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 13, 2019 5:14 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL