Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 7:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Katastrofa Smolenska - rocznica. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Jeszcze jedno.
Wybuch tak spektakularny jak na filmie fabularnym pt. "Smoleńsk" A. Krauzego musiałby znaleźć odzwierciedlenie w nagraniach dźwiękowych. Nie tylko jako słyszalne "bum", ale też krzyki przerażonych ludzi, które by się pojawiły po tym wybuchu. Tymczasem na nagraniach krzyki ludzi pojawiły się na kilka sekund przed "zakończeniem nagrywania", czyli uderzeniem skutkującym obrażeniami wielonarządowymi ciał ofiar.
@Tek de Cart - Lasek badał m. in. nagrania głosowe i inne (czarne skrzynki) z tego samolotu.


Wt kwi 11, 2017 8:53 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Oglądam wszystkie możliwe programy, wyjaśniające katastrofy lotnicze w różnych latach.
Nie ma wśród nich ani jednej, z równie dyletanckim wyjaśnieniem ich przyczyn.
Co wskazuje na wyjaśnienia wygodne dla wyjaśniającego, czyli żadne wyjaśnienia.
Wina pilotów jako przyczyna jest zbyt piękna by była prawdziwa.
Na tą winę składają się różne inne przyczyny, które zwykle wykluczają ich błąd.
Żaden pilot, czy kierowca celowo, jeśli nie jest samobójcą, nie doprowadza do wypadku.
Więc jaka to wina pilota, głupszego wyjaśnienia MAK nie mógł wymyślić, ale jaki kraj takie i reguły gry.
Poza tym samo ukrywanie wraku, by nie można było szybko rekonstruując z nich samolot,spostrzec rodzaj sił działających na te części.
Już jest dowodem wskazującym na sprawcę mataczenia w tej sprawie, więc sprawcę całego zdarzenia.
Jak już -Robur pisał, nic nie można tak ukryć, by nie dało się kiedykolwiek odkryć prawdy o tym.
Tomek44 obyś był tylko sceptykiem w tej dyskusji, bądź łatwowiernym temu co kto głosi.
Bo wypowiadasz zdecydowane opinie że czegoś nie było, tylko dlatego że weryfikacja ich jest jeszcze nie pełna.
Taki klakier opinii publicznej, nic nie wnosi do wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy.
Opinia publiczna nigdy nie jest wiarygodnym źródłem, do wyjaśniania czegokolwiek.
Z prostej przyczyny bycia elementem gry ( fałszu ).
W tego typu dochodzeniach ważne są, nawet niewiarygodne wyjaśnienia by wyeliminowawszy je, dojść do tych ostatecznie wiarygodnych.
Ja będąc młodym ukształtowanym przez komunistyczną propagandę, nie wierzyłem najpierw swemu ojcu, że w Katyniu wymordowano mnóstwo polskich oficerów przez władze sowieckie.
Ale było tak że nie wierzyłem tylko dlatego, że uznawałem autorytet nauczania uwczesnych władz, za ważniejszy aniżeli prawda z ust świadka mojego ojca.
Szybko zweryfikowałem jednak to, bo nawet nauczyciel historii, potwierdził nie oficjalnie, że mój ojciec mówił prawdę.
Inne informacje z innych źródeł mówiły także to samo, nawet źródła uwczesne partyjne także nieoficjalnie potwierdzały tą wersję wydarzeń.
Zalecał bym dużą ostrożność w ferowaniu wyroków w sprawach tak delikatnych, gdzie bez wątpienia giną ludzie którzy znają szczegóły tej prawdy.
Nic bardziej nie poniża człowieka jak pójście za fałszem, coś o tym z młodości wiem.
Poczekamy zobaczymy, co się tam w Smoleńsku na prawdę wydarzyło.
Zło jest zawsze ukrywane, prawda zawsze jest jawna, przez tych którzy za nimi idą.


Wt kwi 11, 2017 9:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6815
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Tomek44
Tobie się wydaje że jak jest wybuch, to ciała muszą być rozerwane? Obrażenia wielonarządowe chyba powstają w ogóle w wyniku silnego wstrząsu (obojętnie czy w wyniku upadku, zderzenia, czy zetknięcia z falą uderzeniową)..

Inna sprawa.. Takie waleczne bronienie że to tylko wypadek - nie zamach.. Przy tego typu katastrofach zakładać się powinno jak najgorsze, a nie jak tutaj - śledztwo było kierowane na udowodnienie przyczyn "naturalnych".
Mnie nurtuje jedno.. Dlaczego zasadnicze prowadzenie śledztwa oddano potencjalnemu podejrzanemu? W ten sposób na starcie założono że żadnego zamachu nie było - bo chyba tylko idiota powierza prowadzenie czynności wyjaśniających najbardziej podejrzanemu? Chyba tylko idiota mógłby przypuszczać, że winowajca (jeśli prowadzący to śledztwo by nim był) sam na siebie znajdzie dowody i dokładnie je udokumentuje i upubliczni??
Innymi słowy co wybierasz: Tusku i jego świta to banda idiotów, "tylko" umoczonych, a może tchórze pospolite? Jeśli to ostatnie, to po kiego grzyba nam do szczęścia UE i NATO? Bo chyba nie po to żeby cwaniaki z ekipy PO miały gdzie znajdywać lukratywne posadki?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 11, 2017 9:53 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
PeterW napisał(a):
Tomek44
Tobie się wydaje że jak jest wybuch, to ciała muszą być rozerwane?
Jak jest wybuch to co najmniej jest "bum". Jak jest "bum" - to słychać by to było w rejestratorach. Ponieważ nie było słychać "bum" w rejestratorach - to nie było wybuchu.
PeterW napisał(a):
Obrażenia wielonarządowe chyba powstają w ogóle w wyniku silnego wstrząsu (obojętnie czy w wyniku upadku, zderzenia, czy zetknięcia z falą uderzeniową)..

Nie doczytałeś.
"Wielonarządowe obrażenia ciała typowe dla wypadków komunikacyjnych
http://wpolityce.pl/polityka/315664-sa- ... ikacyjnych

Reszta to znowu bajki. Dużo tutaj bajkopisarzy....


Wt kwi 11, 2017 10:57 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6815
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Tomek44 napisał(a):
Reszta to znowu bajki. Dużo tutaj bajkopisarzy....


Proszę konkretnie. Czy nie założono od razu "zwykły" wypadek? Jeśli tak nie jest, czy rozsądne jest przekazywanie dowodów stronie która mogłaby być zainteresowana w zatarciu tych dowodów? Czy my jako rzekomo członkowie NATO i UE nie powinniśmy raczej działać w ramach tych struktur?
No to teraz czekam z zapartym tchem na bajkę...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 11, 2017 12:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
PeterW napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Reszta to znowu bajki. Dużo tutaj bajkopisarzy....


Proszę konkretnie. Czy nie założono od razu "zwykły" wypadek? Jeśli tak nie jest, czy rozsądne jest przekazywanie dowodów stronie która mogłaby być zainteresowana w zatarciu tych dowodów? Czy my jako rzekomo członkowie NATO i UE nie powinniśmy raczej działać w ramach tych struktur?
No to teraz czekam z zapartym tchem na bajkę...

"Z tego punktu usłyszałem ryk samolotu i zobaczyłem iskrę z samolotu. Zaczynam hamować, idzie bardzo nisko, myślałem, że spadnie na drogę, kołami w dół, tak jak się schodzi do lądowania. O drzewa się zaczepia, na te stronę przelatuje i tam w dole jakaś część samolotu upada. Wyrównałem. I tak jak on na tę stronę był przechylony to jak się zaczepił na tę stronę wyrównał. Tak trochę wyrównał, i tu poszedł i tam upadł. Oto, co widziałem na własne oczy" (kierowca miejscowego autobusu).
https://www.youtube.com/watch?v=oyPrYygsum8
"Anatomia Upadku" - pierwsza minuta filmu.
Nie ma mowy o wybuchu do momentu upadku!!!!

Tak samo pierwsza minuta "Anatomii upadku II"
https://www.youtube.com/watch?v=pqowmhFGNlQ
Tutaj opowiada chyba pilot Jaka, który wylądował wcześniej. Opowiada, ze słyszał narastanie dźwięków silników Tupolewa, następnie trzaski, huki, dudnięcia. Z czasem te dźwięki zaczęły się nakładać jedne na drugie, do tego doszedł dźwięk niszczonej konstrukcji, następnie było słychać jak jeden silnik zaczyna milknąć. Też nie ma mowy o wybuchu!!!

Tak więc Macierewicz opowiada wyłącznie bajki.


Wt kwi 11, 2017 2:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
PeterW napisał(a):
Czy nie założono od razu "zwykły" wypadek?

Na pewno nie założono od razu paranoicznej wersji zdarzeń - o której teraz mówi zagranica o polskim rządzie.
https://www.flightglobal.com/news/artic ... ai-435999/


Wt kwi 11, 2017 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
To ja jeszcze wkleje cos takiego :

http://www.wykop.pl/ramka/3178729/list- ... molenskiej

Czy to tez bzdury ?


Wt kwi 11, 2017 8:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:55 pm
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Dwunasty odcinek "Ucha Prezesa" był o Waszczykowskim, któremu Prezes tłumaczył, że w Brukseli Polska zwyciężyła UE (chodzi o te 27:1). Kiedy minister Witold zaoponował twierdząc, że na własne oczy w Brukseli widział porażkę polskiego rządu, wówczas Prezes strofując go, zadał mu pytanie: "komu pan wierzy: własnym oczom, czy moim słowom?". Skarcony Minister Witold odpowiedział: "Pana słowom".

Identyczny mechanizm manipulacji i ogłupiania stronników PIS-u występuje przy paranoicznej farsie o "zamachu smoleńskim". Nieważne, co mówią świadkowie, którzy nie widzieli wybuchu, nieważne co mówią rejestratory, które w ogóle nie zarejestrowały wybuchu i nieważne jakie logiczne wnioski zwykły człowiek może z tych dowodów wyciągnąć - ważne jest dla pisowców tylko to, co mówi Macierewicz i Kaczyński. A logiczna sprzeczność między dowodami a słowami Macierewicza i Kaczyńskiego też nie jest ważna.
Na tym polega paranoja, tragifarsa i obłęd smoleński.


Wt kwi 11, 2017 9:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Tomek44 napisał(a):
Identyczny mechanizm manipulacji i ogłupiania stronników PIS-u występuje przy paranoicznej farsie o "zamachu smoleńskim". Nieważne, co mówią świadkowie, którzy nie widzieli wybuchu, nieważne co mówią rejestratory, które w ogóle nie zarejestrowały wybuchu i nieważne jakie logiczne wnioski zwykły człowiek może z tych dowodów wyciągnąć - ważne jest dla pisowców tylko to, co mówi Macierewicz i Kaczyński. A logiczna sprzeczność między dowodami a słowami Macierewicza i Kaczyńskiego też nie jest ważna.
Na tym polega paranoja, tragifarsa i obłęd smoleński.

Z tego co wiem,rządowa podkomisja A.Macierewicza i dr. Berczyńskiego mówi o tym,że wybuch termobaryczny jest prawdopodobny. Przemawia za tym siła z jaką drzwi wbiły się w ziemię, a także fakt,że ciała ofiar katastrofy miały liczne oparzenia.
Prezentacja podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=cC_vkgCEa34
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt kwi 11, 2017 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa Smolenska - rocznica.
Po co to całe bicie piany? Nie pomoże ani trochę w wykryciu sprawców,ani w odzyskaniu najmniejszego nawet fragmentu wraku samolotu.
Jako się kiedyś mówiło - mowa, trawa! :aniol:
I jeszcze ten "fachowiec"
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... id=UE12DHP

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt kwi 11, 2017 11:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL