Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:47 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Medycyna a rak 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2016 2:49 am
Posty: 118
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Medycyna a rak
W naszej kochanej Ojczyźnie GMO i tym podobne wynalazki są raczej złe widziane. Ale podobno chociaż teoretycznie ich nie ma to jednak są. Brak odpowiedniej ustawy nie reguluje tych spraw. Chyba ze się mylę i nie zauważyłem zmiany w prawie.
Wlasnie wypadł mi taki artykuł http://www.infozdrowie.com/14-pokarmow- ... duja-raka/
O związkach m. in. GMO na zachorowalność na raka.
A może mamy racje ze jesteśmy jako naród przeciwni GMO chociaż wielu naukowców pochwała. Środowisko naukowe jest mocno podzielone w tej kwestii. Ale jeśli jest prawda to co w artykule to te praktyki powinny być zakazane.
Co o tym sądzicie?


So lut 18, 2017 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medycyna a rak
GMO to technologia. Fakt, że żywność była modyfikowana w zasadzie o niczym nie świadczy. Istotne jest to na czym owe zmiany polegały. Każdy produkt trzeba badać i rozeznawać osobno. Zupełnie jak w przypadku narkotyków :P

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So lut 18, 2017 8:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medycyna a rak
Po pierwsze sądzę że autorka tego artykułu mogłaby się bardziej wysilić i popoprawiać po google-translate. Przez co mam wrażenie że nie za bardzo wie o czym pisze..
Cytuj:
Bisfenol A (BPA) prążkowane puszki – składnik znajduje się w twardych tworzywach sztucznych i żywicy. Służy do okrywania puszek metalowych.


Z BPA robi się tworzywa sztuczne tzw. poliwęglany. Owszem, może się znalezć w tworzywie, jako nieprzereagowana pozostałość. Nie wiem, czy jest stosowany do pokrywania puszek (ten poliwęglan, nie BPA), bo bardziej się nadaje na przezroczyste opakowania, reflektory samochodowe, płytki CD, DVD itp. Bardziej bym unikał tych przezroczystych pudełek (ale tych takich jakby ze szkła) do przechowywania bezpośrednio żywności.

Cytuj:
Azotany i azotyny – utwardzone i wędzone środki spożywcze działają jak konserwanty

Hm.. No jak mam być szczery to nie bardzo rozumiem. Azotany i azotyny nie są utwardzonymi i wędzonymi środkami spożywczymi..

Cytuj:
Grillowane mięso – policykliczne węglowodory aromatyczne lub PHAs produkowane są przez niektóre typy spalania takie jak spalanie węgla lub drewna.


No tu zgadzam się, aczkolwiek nie policykliczne węglowodory aromatyczne tylko węglowodory poliaromatyczne. (EDIT.. Sam się walnąłem - wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne - tak po polsku). Naftalen, ten na mole to też taki węglowodór..
Aaa.. Prawdziwie wędzone mięso, ryby, sery też mogą mieć tę przypadłość.

Cytuj:
Cukier – komórki nowotworowe żywią się cukrem. Dlatego należy unikać produktów, które zawierają cukier. Głównie są to: makarony, węglowodany, pieczywa.


Cukier tak w ogóle to węglowodan.. Tak jak ten do cukrzenia, mąka, celuloza..
Poza tym.. "Komórki nowotworowe się żywią.." Te normalne - Też!

Cytuj:
Nieorganiczne owoce i warzywa – tradycyjnie uprawiane rośliny częstowane są: pestycydami i herbicydami.
............
Zdecydowanie polecam nie kupować warzyw i owoców w marketach.


Ech to ta nowomowa.. "Nieorganiczne owoce i warzywa".. Zrobione są ze stali czy jak? Poza tym można nie kupować w marketach, ale te kupowane na targu to.. takie same owoce i warzywa - w 99% pochodzą z tego samego źródła..

Z tego "artykułu" wynika że nic nie jest zdrowe, wręcz zabójcze..
Chyba z nerwów zapalę sobie papierosa.. ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 18, 2017 9:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:19 pm
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medycyna a rak
I tak Europa i Ameryka Północna ma nadprodukcję źywności.
Może poczekać parę lat, a nawet dekad aż wykaże się jednoznacznie czy żywności GMO jest "be" czy też nie.

Niektórzy ludzie lubią straszyć się "chemią" w jedzeniu. Pewnie gdyby chcieć się zastosować do tych wszystkich zaleceń należałoby zzielenieć i żywić się poprzez fotosyntezę.

Mówiąc o straszeniu rakotwórczym jedzeniem nie można wspomnieć o DHMO.
http://chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hiho ... _DHMO.html
Niektóre artykuły dotyczące zdrowego jedzenia wydają mi się po części do tego podobne.


So lut 18, 2017 10:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL