Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 4:06 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Podziały i bańki informacyjne - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jaśminowa napisał(a):
Derayes nie mogę pojąć, jak można zablokować znajomych na Facebooku, albo odizolować się od rodziny, ze względu na politykę i poglądy?
Myślisz, że Pan Jezus zachowywałby się podobnie, odrzucając ludzi, bo nie kochają jego rodziców i nie modlą do nich?.

Jaśminowa ale co cię obchodzi z kim Derayes utrzymuje kontakty a z kim nie. Jego życie jego decyzje. Ja bym tak nie postępował ale to moje życie i moje decyzje.
Co do pana Jezusa to nie zawsze był potulnym barankiem a czasami mowil do kogoś grobie pobielany, czasami brał bata i chłostał w obronie świątyni. Wiec argument o Jezusie nie do końca jest trafiony. Jezus przyjmował grzeszników którzy chcieli sie nawrócić i cos zmienić w życiu. Nikogo nie wolno skreślać ale to nie znaczy ze wszystkich mamy głaskać po główkach.

Polityka niestety dzieli i po części jest to wina samych polityków. Zasada dzieł i rządź wciąż aktualna. A ten konflikt trwa w zasadzie od 1989. Wprawdzie nie było wtedy PO ani PiS ale byli wykluczeni i wykluczający. Sam pamietam jak stygmatyzowała ludzi Gazeta Michnika. Jesteśmy podzieleni od dawna. W późniejszym czasie nabierało to mniej lub bardziej ostre formy. A od porażki Tuska w wyborach prezydenckich mamy totalne zaostrzenie konfliktu.
Trochę mnie dziwi postawa Polaków bo zachowują sie moim zdaniem irracjonalnie. Daukszewicz w listach do pana hrabiego napisał kiedyś na gorze sie kłócą a na dole trzeba żyć. I raka powinna być nasza postawa. Niestety wielu daje sie manipulować mediom. Prym oczywiście wiedzie TVN i GW. A to co robią w histerii po wygranej PiS to juz nie mieści sie w żadnych normach przyzwoitości.
Dystans i odrywanie na jakiś czas od mediów znacznie poprawia kontakty z ludźmi. W rodzinie najlepiej nie poruszać tematów politycznych. Życie jest ciekawsze niż sama polityka i wojny w które politycy próbują nas wciągnąć. Ja mam w rodzinie zwolenników wszystkich opcji politycznych i gdybyśmy rozmawiali o polityce to mogłoby sie to skończyć jedna wielka awantura np. w święta.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 21, 2017 10:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey oczywiście że nie obchodzi mnie to, kogo Derayes ma na liście znajomych, a kogo nie. Dziwi mnie jedynie wrogie podejście do ludzi.


So sty 21, 2017 11:02 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
To jest efekt mediów. Jak ktoś nie ma dystansu do polityki to właśnie tak to się kończy. Jest jeszcze efekt wykluczania przez lata z debaty publicznej. Co robiła GW od początku istnienia. Efekty widać w całym naszym kraju. Nawet się cieszę, że przez przypadek wyszło moje oderwanie od zajmowania się polityką krajową. Z boku wszystko inaczej wygląda. Wojna w PO PiS również. Widać też dokładnie jak postępują media mainstreamowe

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 21, 2017 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Józek napisał

Cytuj:
Kolejne osoby wpisują to powyższe + własne. Zwycięzca to osoba z największą ilością odpowiedzi. Wysilcie trochę łepetyny, bo to całkiem zabawna odmiana będzie, która pomoże oczyścić atmosferę z politycznego szamba, którym wszyscy za bardzo przesiąknęliśmy.


Dodałbym - życie we własnej bańce informacyjnej.

Mamy tu całkowite potwierdzenie tego co pisze autor. Podziały wśród znajomych, rodzin są, faktem. Jest kwestią kultury jak sobie z tym radzić. Media rzeczywiście dzielą, lecz te podziały są z reguły emocjonalne, a mało merytoryczne. Rzecz polega na znalezieniu konsensu pragmatycznego.

Jockey napisał
Cytuj:
To jest efekt mediów


Owszem, tylko po co brać to na serio?


So sty 21, 2017 1:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
A mógłbyś najpierw zapoznać się z całym moim wpisem zanim jak Świadek Jehowy wyrwiesz coś z kontekstu i będziesz to komentować tworząc wrażenie, że ja tam myślę. Uczono mnie, że to się nazywa manipulacja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 21, 2017 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Jockey napisał

Cytuj:
To jest efekt mediów. Jak ktoś nie ma dystansu do polityki to właśnie tak to się kończy. Jest jeszcze efekt wykluczania przez lata z debaty publicznej. Co robiła GW od początku istnienia. Efekty widać w całym naszym kraju. Nawet się cieszę, że przez przypadek wyszło moje oderwanie od zajmowania się polityką krajową. Z boku wszystko inaczej wygląda. Wojna w PO PiS również. Widać też dokładnie jak postępują media mainstreamowe



Owszem, tylko po co brać to na serio?


So sty 21, 2017 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Ciekawa bańka medialna.

https://www.facebook.com/NagrodaZlotego ... =3&theater

Dzień jak co dzień.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt sty 24, 2017 8:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Ale zacny temat :wink: Oprócz korzystania z wątpliwych źródeł, zwróciłbym jeszcze uwagę na przyjmowanie powszechnej w naszym środowisku opinii za coś pewnego i udowodnionego. Równie częste i równie zwodnicze zjawisko.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt sty 24, 2017 9:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
https://www.facebook.com/NagrodaZlotego ... =3&theater

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz sty 26, 2017 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Coś takiego .......

45% Amerykanów wierzy bardziej Trumpowi, a 42% dziennikarzom.

http://www.breitbart.com/big-journalism ... han-media/

Wygląda to na przełamanie monopolu medialnego, przynajmniej w USA.


Pt mar 03, 2017 9:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Robur napisał(a):

45% Amerykanów wierzy bardziej Trumpowi, a 42% dziennikarzom.

.



Z przyczyn technicznych badanie należy uznać za mało wiarygodne.



Podziały wśród Polaków zaczęły się dawno przed wojenką PO-PIS


Pt mar 03, 2017 3:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Od 1989. I okrągłego stołu gdzie pewna cześć opozycji zdradziła ideały solidarności i ułożyli się z czerwonymi. I tak trwa to do dzisiaj. Inne szyldy partyjne ale podział wciąż ten sam. Na tych co dopchali się do koryta przez zdradę ideałów i na tych którym godność osobista nie pozwalała paprać się w ... i iść na układy z okupantem i jego sługusami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 03, 2017 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Jockey napisał(a):
Od 1989. I okrągłego stołu



To tylko jedna z osi podziału, generalnie mało ważna - jeśli przyjąć np perspektywę 50-70 lat , akcentowana z uwagi na moc polityczną i jej krótkoterminowe odniesienia do rzeczywistości. Głębokie podziały datują się od 45 r najmniej , jeśli nie wcześniej.


So mar 04, 2017 9:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Verbal napisał

Cytuj:
Z przyczyn technicznych badanie należy uznać za mało wiarygodne.


Być może, nawet odwrotny w rzeczywistości wynik niewiele tu zmienia. Istotnym jest samo postawienie tematu - Trump kontra media. Od czasów Busha juniora, a szczególnie Obamy media stały się w USA jednostronne zideologizowane, nie oceniają obu kandydatów, jedynie opowiadają się po jednej stronie. Trump to przerwał, na co odpowiedzią były oskarżenia o "fałszywki" niezależnych internetowych stron. Trump jest pierwszym prezydentem, który nie podlizuje się mediom, komunikuje się ze społeczeństwem bezpośrednio. W Twitterze napisał wprost:


The FAKE NEWS (failing @nytimes @NBC, News, @ABC, @CBS, @CNN) is not my enemy, it is enemy of the enemy American People! :D

https://twitter.com/realdonaldtrump/sta ... 3516632065


Jest to przełamanie pewnej bańki informacyjnej, mówienie wprost. Oznacza to, że bez względu na zapatrywania zabiera im robotę i jego postępowanie trafia na podatny grunt społeczny.


So mar 04, 2017 1:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podziały i bańki informacyjne - wydzielony
Verbal napisał(a):
Jockey napisał(a):
Od 1989. I okrągłego stołu



To tylko jedna z osi podziału, generalnie mało ważna - jeśli przyjąć np perspektywę 50-70 lat , akcentowana z uwagi na moc polityczną i jej krótkoterminowe odniesienia do rzeczywistości. Głębokie podziały datują się od 45 r najmniej , jeśli nie wcześniej.


Po prostu Polacy nie sa jeszcze jednym narodem, z czego jednak nie zdaja sobie sprawy.
Glebokie podzialy to wynik niedokladnego sklejenia ludnosci polskiej z 3 roznych zaborow ktore trwaly 150 lat i smiem twerdzic ze to te roznice sa nadal aktualne. Jesli spojrzycie na mapke ostatnich wyborow parlamentarnych to wystepowanie ludzi wybierajacych PiS pokrywa sie dosc dokladnie z mapa bylego Krolestwa Polskiego :).
Ludnosc tych obszarow byla w czasie zaborow poddana wplywowi cywilizacji turanskiej, dominujacej w panstwie rosyjskim, niezaleznie od jego ustroju politycznego.
Pozostale 2 zabory to ludnosc pozostajaca pod wplywem cywilizacji lacinskiej z ktorej zrodzil sie system demokracji pluralistycznej.
Nie dziwota ze ludzie z obu biegunow nie bardzo moga sie dogadac, mimo ze mowia jednym jezykiem.


N mar 05, 2017 8:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL