Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:25 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
merss napisał(a):
Osobiście nie lubię straszenia jakąś unią, bo odczytuję to jako próby skłócenia nie tylko Polaków z Polakami, ale i Ukraińcami. I jeszcze jedno: jeśli konfederat głosuje zgodnie z oczekiwaniami Rosji to Rosja to przyjmuje jako fakt podległości Rosji. Nie interesuje jej natomiast pokrętne tłumaczenie po fakcie. Czyn się liczy. Podległość Rosji oznacza brak tożsamości Polaka. Może nie ściągać z pleców koszulki biało - czerwonej. To tylko koszulka, wewnątrz to zdrajca
.
Straszenia - jak mówisz - unią polsko-ukraińską by nie było, gdyby takie pomysły nie krążyły w debacie i nie padały z ust wpływowych ludzi. Podnoszenie alarmu na takie zapowiedzi, nawet jeśli pozostają na razie na poziomie luźnych haseł, jest obowiązkiem patrioty.
Zgadzam się, że to próby nawiązywania do idei, które nie mają dziś racji bytu. Ale z drugiej strony obecna ekipa słynie z braku politycznego realizmu, który zastępuje sanacyjnymi mrzonkami, więc trzeba na nich uważać.

Co do uległości wobec Rosji - zastanawianie się co Rosja pomyśli i przyjmowanie rosyjskiej optyki jako rodzaju bata i cenzury w wewnętrznej debacie, uważam za chybiony pomysł. Rosja i tak uważa byłe państwa bloku sowieckiego za swoją strefę wpływów i nie zmienimy tego gryząc się w język. Wyrywanie się przed szereg i machanie szabelką nie jest wcale postawą lepszą. Nie przysporzy nam to szacunku i nie ostudzi rosyjskich zapędów.

Panowie Barney i Jockey: ostatnie, czego się po was spodziewałem to jakaś merytoryczna odpowiedź. I nie zawiedliście :mrgreen:

Barney napisał(a):
Tak poganie nazywają porządnych ludzi.
Jestem dumny z premiera w tej sprawie.
W dodatku jest to w naszym, dobrze pojętym i długowzrocznie widzianym interesie.

O, widze, że lepszy sort wytacza już ciężkie działa w dowodzeniu swojej moralnej wyższości. Nie wiem wprawdzie jak pisanie o frajerstwie jest "pogańskie", ale wiem że rzeczy należy nazywać po imieniu. A to, co zrobił Morawiecki jest podręcznikowym frajerstwem. Jak chce się pomagać, to należy to robić mądrze, a nie tak, że Rosja i tak na tym zarobiła, swoje ugrała UE, a my jak zwykle zostaliśmy z ręką w nocniku.

Poza tym pisanie, że się jest dumnym z człowieka, który z pełną świadomością działa na szkodę swojego kraju i jego obywateli, który czyni hojne gesty pod adresem Ukrainy kosztem bezpieczeństwa energetycznego Polski i kosztem majętności naszych rodaków świadczy o kompletnym zaburzeniu priorytetów i zaniku instynktu samozachowawczego, zapewne wskutek poważnego prania mózgu przez rządową propagandę. Dla takich osób można najwyraźniej obrócić kraj w perzynę byle tylko móc się puszyć jak to szlachetnie się zachowaliśmy. Bo przecież dla przebiegu wojny ten gest Morawieckiego nie miał większego znaczenia. Będzie miał za to wymierne skutki dla tysięcy polskich rodzin.

Jockey napisał(a):
o w mordę niewiedzialem ze PiS wywołał wojnę Rosji z Ukraina. No coś takiego. I kto by się spodziewał.

Mam prośbę Jockey - nie sil się na ironię, bo mi żenadometr wywala poza skalę. No chyba, że rzeczywiście właśnie to wyczytałeś z mojego posta - to byłoby jeszcze gorzej...


Wt lip 19, 2022 11:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Coraz ciekawiej się robi
https://wpolityce.pl/polityka/607324-br ... xzNDrYznqs

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 20, 2022 10:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A polexit z geopolityki i aktualnej pozycji ciągle nic nie rozumie...
Tylko pieniactwo i warcholstwo. Żadnej wartości.
Nie masz pojęcia, co jest dla nas teraz dobre i konieczne.
Całe szczęście że Ty i Tobie podobni nie macie żadnych szans o niczym decydować...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lip 20, 2022 11:14 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Straszenia - jak mówisz - unią polsko-ukraińską by nie było, gdyby takie pomysły nie krążyły w debacie i nie padały z ust wpływowych ludzi.

Nie myślisz w języku politycznym, ale urazowo.
Cytuj:
Podnoszenie alarmu na takie zapowiedzi, nawet jeśli pozostają na razie na poziomie luźnych haseł, jest obowiązkiem patrioty.

Algorytm czyta alarm, osoba refleksyjna filtruje o co chodzi.
Cytuj:
Zgadzam się, że to próby nawiązywania do idei, które nie mają dziś racji bytu. Ale z drugiej strony obecna ekipa słynie z braku politycznego realizmu, który zastępuje sanacyjnymi mrzonkami, więc trzeba na nich uważać.

Gadają głupoty? Mądrość polega na filtrowaniu informacji na tyle, ile się da. Głupoty powinny lądować na śmietniku a nie w pamięci.
Cytuj:
Co do uległości wobec Rosji - zastanawianie się co Rosja pomyśli i przyjmowanie rosyjskiej optyki jako rodzaju bata i cenzury w wewnętrznej debacie, uważam za chybiony pomysł.

To źle, bo wskazujesz, że nic nie rozumiesz z szachów polityki. Nie widzisz całości. Należy znać języki obce a także wiedzieć, że mamy do czynienia z językiem obcym, mimo że zdrajca bije się w piersi, że takiego patrioty to nie uświadczysz...polskojęzyczny zdrajca zawsze uwiarygadnia się patriotyzmem Patriota nie musi się uwiarygadniać, bo uważa, że czyny go określają .


Śr lip 20, 2022 2:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
A polexit z geopolityki i aktualnej pozycji ciągle nic nie rozumie...

Rozumie dość, by wiedzieć że postępując w tak głupi sposób, nie osiągniemy nic.

Cytuj:
Tylko pieniactwo i warcholstwo. Żadnej wartości.

Zabawne, że mówisz to Ty, który ma problem z merytoryczną odpowiedzią na poważne i konkretne zarzuty wobec szefa rządu i działań tegoż rządu, które mają wybitnie negatywny wpływ na naszą sytuację ekonomiczną i społeczną. Jak odniosłeś się do tego, że Morawiecki wiedząc o problemach z zaopatrzeniem w węgiel przed zimą, nie zrobił w tym kierunku niczego? Ano nie odniosłeś się. Jak odniosłeś się do tego, że wyszedł przed szereg i odciął nas od dostaw strategicznego surowca zanim zabezpieczył w tym względzie interesy polskich obywateli? Odniosłeś się tak, że powiedziałeś, że jesteś dumny. Z czego konkretnie? Że premier, który ma za zadanie zadbać w pierwszej kolejności o interes naszego kraju i narodu podejmuje działania, które są wbrew temu interesowi? Bierzesz w ogóle pod uwagę w tych swoich "geopolitycznych" rozważaniach, że działania takie jak te przybliżają nas o kolejny krok w kierunku gospodarczej katastrofy? Widzisz w tym interes Polski? Jak już Ukraina wygra tę wojnę, czy tam obroni się przed utratą niepodległości, a Polska będzie w gospodarczej ruinie, to będziesz mówił ludziom, którzy popadną w nędzę i utoną w długach, że dobrze się stało? Że ich kłopoty to konieczna ofiara? Idź do ludzi, którzy będą kombinować za co przeżyć kolejny dzień i pociesz ich, że wolna Ukraina i dobre relacje polsko-ukraińskie były tego warte. Zobaczysz reakcje.
Odnieś się do tego merytorycznie zanim zaczniesz zarzucać innym warcholstwo i pieniactwo.

Cytuj:
Nie masz pojęcia, co jest dla nas teraz dobre i konieczne.
Całe szczęście że Ty i Tobie podobni nie macie żadnych szans o niczym decydować...

Wiem na pewno, że doprowadzanie kraju do gospodarczej zapaści i pozbawianie naszych obywateli możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb nie jest dla nas ani dobre ani konieczne. Kropka. Próba obrony działań rządu w tej kwestii jest niepoważna. Jak wspomniałem - cała UE ustaliła początek obowiązywania embarga na sierpień i nic nas nie obligowało do tego, żeby wprowadzać je wcześniej. Moglibyśmy rzecz jasna zdobyć się na taki gest, gdyby rząd zabezpieczył uprzednio interesy Polski w sprawach dostaw węgla, bo to powinno być jego priorytetem. Natomiast dobrowolne odcinanie się od możliwości zaopatrzenia w tak ważny dla tysięcy polskich rodzin surowiec w sytuacji, gdy premier wiedział, że go brakuje, kwalifikuje Morawieckiego pod Trybunał Stanu, a nie do tego, żeby pisać peany pochwalne na jego cześć. Co przyszło Ukrainie z tej decyzji? Przecież w linku, który podałem masz jasno napisane, że za naszą wschodnią granicą zalega węgiel, za który polskie firmy już zapłaciły. Teraz rząd szuka na gwałt węgla gdzie indziej, za który przecież będzie też trzeba zapłacić, do tego dojdą koszty rekompensat i dopłat związanych z wysoką ceną surowca. Nie zyskała na tym sprawa ukraińska, a my jesteśmy stratni. Tyle osiągnięto... Doprawdy, jest z czego być dumnym.


Śr lip 20, 2022 3:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ty naprawdę nic nie kumasz...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lip 20, 2022 9:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
I jak zwykle unik i frazesik mędrca, co wie lepiej. A dlaczego? "Bo tak"... Typowe. Teraz do kompletu czekam jeszcze na Jockeya, który oznajmi mi, że "pluję na rząd" i jestem ruską onucą, albo coś w ten deseń :wink:


Cz lip 21, 2022 8:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Dlaczego, już tłumaczyłem. Teraz tylko przypominam, że Księżyc nie jest zbudowany z zielonego sera ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 21, 2022 11:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
Dlaczego, już tłumaczyłem. Teraz tylko przypominam, że Księżyc nie jest zbudowany z zielonego sera ;)

Zacytuj post. W którym to tłumaczysz. Bo nie chce mi się czytać 50 stron..


Pt lip 22, 2022 10:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Czyżby wyszukiwarka padła? Czy totalne lenistwo ogarnęło i zadanie wyszukania zrzuca się na kogoś. Jeszcze jakbyś czytała na bieżąco ten temat ale nie ładujesz w środku tematu i domagasz się konkretnego postu. Szczyt.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 22, 2022 10:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
sachol napisał(a):
Barney napisał(a):
Dlaczego, już tłumaczyłem. Teraz tylko przypominam, że Księżyc nie jest zbudowany z zielonego sera ;)

Zacytuj post. W którym to tłumaczysz. Bo nie chce mi się czytać 50 stron..
A dlaczego mi ma się chcieć?
Zwłaszcza, że wystarczy CI ostatnie kilka stron.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 23, 2022 3:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
sachol napisał(a):
Barney napisał(a):
Dlaczego, już tłumaczyłem. Teraz tylko przypominam, że Księżyc nie jest zbudowany z zielonego sera ;)

Zacytuj post. W którym to tłumaczysz. Bo nie chce mi się czytać 50 stron..
A dlaczego mi ma się chcieć?
Zwłaszcza, że wystarczy CI ostatnie kilka stron.

Skoro jesteś autorem to bez problemu to znajdziesz. Na ostnivh kilku stronach nie ma nic konkretnego prócz słonych przepychanyvh i wzajemnych oskarżeń z polexitem


So lip 23, 2022 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
sachol, przecież on od lutego powtarza jedną tezę - że kto nie popiera w całości działań polskojęzycznego rządu ws. Ukrainy, ten ruski troll, albo pożyteczny idiota, albo inny zestaw inwektyw. Konia z rzędem temu, kto wyjaśni, jak nieodebranie węgla, za który już ruskim zapłaciliśmy, ma pomóc sprawie ukraińskiej, albo zaszkodzić Rosji. Barney nam raczej tego nie wyjaśni, bo to się kupy nie trzyma, więc rżnie głupa.


So lip 23, 2022 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
jak nieodebranie węgla, za który już ruskim zapłaciliśmy


Może wyjaśnij kto zapłacił, i po co płacił jak wiadomo było że rząd nałoży embargo? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 30 marca 2022 r., że Polska będzie robiła wszystko, by odejść od rosyjskiej ropy do końca roku, i wyraził nadzieję, że w maju uda się zakończyć import węgla z Rosji Zaapelował też do UE o wprowadzenie podatku od rosyjskich węglowodorów. Z tego co ja wiem to spółki z udziałem Skarbu Państwa w bardzo małych ilościach korzystają z węgla importowanego.

polexit napisał(a):
ma pomóc sprawie ukraińskiej, albo zaszkodzić Rosji


Zaszkodzić Federacji Rosyjskiej zaszkodzi, ponieważ, "Polskie embargo na paliwa kopalne z Rosji oznacza dla budżetu rosyjskiego straty rzędu kilku lub nawet kilkunastu mld dol. rocznie, a unijne embargo na ropę, gaz i węgiel jeszcze mocniej uderzyłoby w budżet Rosji. W 2021 roku wartość eksportu tych surowców do UE stanowiła ponad 20 proc. budżetu Federacji" - szacuje Polski Instytut Ekonomiczny.


N lip 24, 2022 11:39 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 12, 2017 2:42 am
Posty: 176
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Niemcy i Polska raczej nie poradzą sobie bez surowców energetycznych z Rosji.

Niemcy to numer 1 jeżeli chodzi o import z Rosji a Polska numer 5.
Przyjdzie zima - będzie szok.
Ja rozumiem że atak na Ukrainę wszystkich boli , to ludzkie. Trzeba jednak pamiętać że miliony Polaków musi jakoś się ogrzać , mieć jakiś prąd w domu i paliwo do auta. W dzisiejszych czasach energetyka to podstawa gospodarki.
Unia daje nam kasę ale reguluje nasze wydobycie - teraz kryzys z Rosja. No cóż zobaczymy jak to się potoczy.


N lip 24, 2022 3:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL