Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
No tak - najwyższa cena w hurcie za litr w całej UE to rzeczywiście jest OK :?
Kupujesz po cenach hurtowych? Wow :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 04, 2023 2:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
Unijne przepisy nie pozwalają bowiem na żadne obniżki VAT-u na paliwo, nawet tymczasowe. VAT na paliwo powinien być stały - w Polsce wynosi on 23%. Jedynie obniżony VAT na żywność nie spotkał się ze sprzeciwem ze strony Unii Europejskiej.

Ok, ale czy VAT musi być na poziomie 23%? Wiem, że w przypadku np. gazu, nie ma takiego wymogu, Polska jednak utrzymuje wyższą stawkę. Czy w przypadku paliw jest podobnie? Czy nie możemy po prostu trwale obniżyć stawki podatkowej na paliwa płynne?

lajkonik.2 napisał(a):
Jak ci się nie podobają ceny na Orlenie, to kupuj sobie paliwo Shellu, tam będziesz miał taniej i lepszej jakości.

A to Shell nie zaopatruje się też w Orlenie?

lajkonik.2 napisał(a):
Faktem jest, że (...)

Faktem jest, że cały ten akapit jest manipulacją.
Po pierwsze - podajesz ceny z czerwca, kiedy to drugie półrocze 2022 stało pod znakiem stałego spadku cen ropy
Po drugie - nie twierdziłem, że w innych państwach UE nie było drożej, bo było, ale twierdziłem, że w Polsce cena hurtowa litra była pod koniec roku najwyższa (w przypadku 95) i druga najwyższa (w przypadku ON) w całej Unii. Cena hurtowa litra wpływa - czego mam nadzieję jesteś świadom - na cenę detaliczną, a zatem była przestrzeń do tego, by płacić za paliwo mniej.
Po trzecie - poniekąd rozumiem tą propagandę, że gdzie indziej na świecie mają drożej (czyt. gorzej) - władza wszak musi czymś mamić ciemny lud, ale tak szczerze mówiąc, co mnie obchodzi, że Helmut płacił 1,93 euro za litr, a Kowalski 1,67? Ważniejsze ile Helmut może za swoją pensję tego paliwa wlać do baku, a ile Kowalski.

lajkonik.2 napisał(a):
Długo się nastałeś w kolejce żeby nakupić paliwa przed przywróceniem 23% vatu? :-P

Tak, tak, tylko geniusz wójta Pcimia uchronił nas od tego, że w noc sylwestrową pół Polski nie rzuciło się, by osuszyć stacje z rezerw paliwa...
Obrazek


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Barney napisał(a):
polexit napisał(a):
No tak - najwyższa cena w hurcie za litr w całej UE to rzeczywiście jest OK :?
Kupujesz po cenach hurtowych? Wow :mrgreen:

No tak, bo przecież cena w hurcie nie ma wpływu na cenę w detalu... :| Tak działa ekonomia wg wyborców PiS


Śr sty 04, 2023 4:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
...a w detalu jest jedna z najniższych w Europie. I tu się Twoje medrkowanie zapętla. Nie pierwszy raz zresztą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 04, 2023 6:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Wyborca PiS najwyraźniej nie ogarnia, że gdyby nie sztuczne utrzymywanie wyższych cen w hurcie, płaciłby mniej w detalu. Albo ma to gdzieś, bo po prostu lubi płacić więcej...


Śr sty 04, 2023 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Ok, ale czy VAT musi być na poziomie 23%? Wiem, że w przypadku np. gazu, nie ma takiego wymogu, Polska jednak utrzymuje wyższą stawkę. Czy w przypadku paliw jest podobnie? Czy nie możemy po prostu trwale obniżyć stawki podatkowej na paliwa płynne?


Z tego co ja wiem to wyższe stawki VAT na paliwo wracają od stycznia, bo Komisja Europejska zagroziła Polsce pozwem przed Trybunał Sprawiedliwości UE – wyjaśnia wiceminister finansów Piotr Patkowski. Wiceszef resortu finansów poinformował PAP, że Komisja Europejska bardzo wyraźnie wezwała Polskę do tego, aby podnieść stawki VAT na paliwo grożąc wszczęciem procedury naruszeniowej i pozwaniem Polski przed Trybunał Sprawiedliwości UE. Komisja Europejska twierdzi, że niższe stawki VAT na paliwo i w konsekwencji tańsze ceny paliwa dla Polaków groziłyby naruszeniem zasad wspólnego rynku UE. Komisja Europejska uznała, że w zakresie paliwa może być stosowana jedynie stawka podstawowa obowiązująca w danym państwie UE, a w Polsce to jest 23 proc.


polexit napisał(a):
A to Shell nie zaopatruje się też w Orlenie?


Nie wiem gdzie się zaopatruje. Nie interesuje mnie to.

polexit napisał(a):
Faktem jest, że cały ten akapit jest manipulacją.
Po pierwsze - podajesz ceny z czerwca, kiedy to drugie półrocze 2022 stało pod znakiem stałego spadku cen ropy


Dlatego podałem z czerwca ponieważ Ty podałeś z ostatnich miesięcy roku, a rok ma dwanaście miesięcy. więc należało by wyliczyć średnią z całego roku.

polexit napisał(a):
Po drugie - nie twierdziłem, że w innych państwach UE nie było drożej, bo było, ale twierdziłem, że w Polsce cena hurtowa litra była pod koniec roku najwyższa (w przypadku 95) i druga najwyższa (w przypadku ON) w całej Unii.


A przelicz jak te ceny wyglądały w sali całego roku. W ostatnim czasie sytuacja na rynku paliw mocno się skomplikowała. Ceny oleju napędowego już dawno oderwały się od cen ropy naftowej. – Rynek się rozregulował, wiele osób nie chce tego przyjąć do wiadomości i atakuje Orlen np. za wzrost cen diesla.

polexit napisał(a):
Cena hurtowa litra wpływa - czego mam nadzieję jesteś świadom - na cenę detaliczną, a zatem była przestrzeń do tego, by płacić za paliwo mniej.


No to będziesz płacił teraz mniej, bo 23% Vat nie wpłynął na podwyżkę ceny detalicznej. Na razie jest to więc całkiem udany ruch, rządzących, ponieważ udało się uniknąć chaosu społecznego. Takie jest moje zdanie.

polexit napisał(a):
co mnie obchodzi, że Helmut płacił 1,93 euro za litr, a Kowalski 1,67? Ważniejsze ile Helmut może za swoją pensję tego paliwa wlać do baku, a ile Kowalski.


No, a ile może Helmut, a ile kowalski?

polexit napisał(a):
Tak, tak, tylko geniusz wójta Pcimia uchronił nas od tego, że w noc sylwestrową pół Polski nie rzuciło się, by osuszyć stacje z rezerw paliwa...


No to jesteś szczęściarzem, bo byli tacy co stali żeby zdążyć przed noworoczna podwyżką VAT-u, która miała wywindować ceny benzyny, oleju napędowego i LPG. Jak się okazało - niepotrzebnie.


Śr sty 04, 2023 8:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
[autocenzura]

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 05, 2023 12:04 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
Komisja Europejska uznała, że w zakresie paliwa może być stosowana jedynie stawka podstawowa obowiązująca w danym państwie UE, a w Polsce to jest 23 proc.

To wiem. Pytanie czy stawka podstawowa na paliwa musi koniecznie wynosić 23%? W przypadku gazu nie musi, a tyle wynosi. Czy rząd nie mógłby ustalić po prostu podstawowej, stałej stawki na surowce i paliwa na nizszym poziomie?

Cytuj:
Nie wiem gdzie się zaopatruje. Nie interesuje mnie to.

To szkoda, bo tak się składa, że po połączeniu z Lotosem, Orlen jest monopolistą na hurtowym rynku paliw. I zaopatruje też stacje innych sieci.

Cytuj:
Dlatego podałem z czerwca ponieważ Ty podałeś z ostatnich miesięcy roku, a rok ma dwanaście miesięcy. więc należało by wyliczyć średnią z całego roku.

Podałem dla ostatnich miesięcy roku, bo od mniej więcej połowy roku cena ropy zaczęła spadać. Nikt przecież nie domagał się obniżki cen w hurcie, gdy cena surowca była wysoka.

Cytuj:
A przelicz jak te ceny wyglądały w sali całego roku.

J.w.

Cytuj:
W ostatnim czasie sytuacja na rynku paliw mocno się skomplikowała. Ceny oleju napędowego już dawno oderwały się od cen ropy naftowej. – Rynek się rozregulował, wiele osób nie chce tego przyjąć do wiadomości i atakuje Orlen np. za wzrost cen diesla.

Cena diesla to inna kwestia, wiadomo że produkuje się go w UE za mało, stąd taki wzrost cen.

Cytuj:
No to będziesz płacił teraz mniej, bo 23% Vat nie wpłynął na podwyżkę ceny detalicznej. Na razie jest to więc całkiem udany ruch, rządzących, ponieważ udało się uniknąć chaosu społecznego. Takie jest moje zdanie.

No niekoniecznie. Po chwilowej euforii samozadowolenia władz, że ceny nie wzrosły, Orlen 4 stycznia podniósł cenę w hurcie. Pewnie Obajtek się obraził, że nie doceniono jego wybitnych zasług...

Cytuj:
No, a ile może Helmut, a ile kowalski?

Oj, różnica jest spora. Jako, że Polska jest na trzecim od końca miejscu w UE jeśli chodzi o średnie wynagrodzenie, a Niemcy na 3 od przodu.
https://www.money.pl/gospodarka/zarobki ... 8288a.html
Tym samym statystyczny Helmut za swoją statystyczną pensję może zakupić 2269 litrów paliwa po "wysokiej" cenie 1,93 ojro. Tymczasem Kowalski za średnią pensję kupi 700 litrów "tańszego" paliwa po 1,67 ojro. No to Helmut chyba nie narzeka...

Cytuj:
No to jesteś szczęściarzem, bo byli tacy co stali żeby zdążyć przed noworoczna podwyżką VAT-u, która miała wywindować ceny benzyny, oleju napędowego i LPG. Jak się okazało - niepotrzebnie.

To, co szykuje Orlen można było przewidzieć już wcześniej, bo o trzymaniu podejrzanie wysokiej ceny przez Obajtka pisano już kilka tygodni przed nowym rokiem przewidując właśnie taki ruch w związku z nadchodzącą podwyżką VAT. Więc jak ktoś nie śledzi tylko rządowych mediów, mógł sobie darować szturm na stacje.


Wt sty 10, 2023 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
To wiem. Pytanie czy stawka podstawowa na paliwa musi koniecznie wynosić 23%? W przypadku gazu nie musi, a tyle wynosi. Czy rząd nie mógłby ustalić po prostu podstawowej, stałej stawki na surowce i paliwa na nizszym poziomie?


Wicepremier, szef MAP pytany we wtorek w Programie III Polskiego Radia o to, co stanie się z cenami paliw od nowego roku i czy ich zamrożenie zrekompensuje przywrócenie podatku VAT m.in. na paliwa i nawozy, wskazał: "Komisja Europejska (...) kazała nam przywrócić ten VAT w pełnej wysokości i musimy to wykonać".

Na początku listopada Komisja Europejska, odpowiadając na pytania PAP, poinformowała, że obecne ramy prawne nie pozwalają na zastosowanie zerowej stawki VAT na gaz ziemny i nawozy, natomiast paliwa silnikowe nie mogą korzystać z żadnej obniżonej stawki VAT, nawet tymczasowo.

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... cyjna.html

polexit napisał(a):
To szkoda, bo tak się składa, że po połączeniu z Lotosem, Orlen jest monopolistą na hurtowym rynku paliw. I zaopatruje też stacje innych sieci.


Z tego co ja zauważyłem, to przed połączeniem Orlenu z Lotosem , i po połączeniu, paliwa na Scheelu i BIPI zawsze były wyższe, i są wyższe niż na Orlenie.

polexit napisał(a):
Podałem dla ostatnich miesięcy roku, bo od mniej więcej połowy roku cena ropy zaczęła spadać. Nikt przecież nie domagał się obniżki cen w hurcie, gdy cena surowca była wysoka.


Z tego co ja wiem to na ceny hurtowe paliw, to nie tylko cena ropy ma wpływ, bo mają też wpływ przede wszystkim, podatki i opłaty nakładane na paliwa czyli akcyza, opłata paliwowa i VAT oraz opłata zapasowa, cena ropy naftowej oraz gotowych produktów na światowych giełdach, kurs dolara oraz warunki na rynku krajowym kształtowane przez konkurencję. Podobno ma być przeprowadzona kontrola w Orlenie. Zobaczymy co wykryją.

polexit napisał(a):
Cena diesla to inna kwestia, wiadomo że produkuje się go w UE za mało, stąd taki wzrost cen.


Ale to jest bardzo ważna kwestia. To ceny oleju napędowego maja znaczący wpływ na ceny w danym kraju. Przecież cały transport, jest oparty na oleju napędowym

polexit napisał(a):
Orlen 4 stycznia podniósł cenę w hurcie.


A w ostatnich dniach grudnia Orlen obniżył ceny w hurcie na paliwa o 12% . I co w tym dziwnego . Sytuacja rynkowa. Wolny rynek.

polexit napisał(a):
Oj, różnica jest spora. Jako, że Polska jest na trzecim od końca miejscu w UE jeśli chodzi o średnie wynagrodzenie, a Niemcy na 3 od przodu.
https://www.money.pl/gospodarka/zarobki ... 8288a.html
Tym samym statystyczny Helmut za swoją statystyczną pensję może zakupić 2269 litrów paliwa po "wysokiej" cenie 1,93 ojro. Tymczasem Kowalski za średnią pensję kupi 700 litrów "tańszego" paliwa po 1,67 ojro. No to Helmut chyba nie narzeka...


Nigdzie nie pisałem że nie ma różnicy. Ale ten Kowalski może kupić prawie drugie tyle co podałeś. Dwieście litrów więcej może kupić niż kupił 10 lat emu. Przeciętny Polak za średnią wypłatę brutto jest w stanie kupić 1280 litrów benzyny lub 1258 litrów oleju napędowego. Statystyczny Niemiec może z kolei pozwolić sobie na zakup 2324 litrów benzyny lub 2423 litrów oleju napędowego. To aż o 1044 i 1165 litrów więcej niż Polak.

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28067453 ... omimo.html

polexit napisał(a):
To, co szykuje Orlen można było przewidzieć już wcześniej, bo o trzymaniu podejrzanie wysokiej ceny przez Obajtka pisano już kilka tygodni przed nowym rokiem przewidując właśnie taki ruch w związku z nadchodzącą podwyżką VAT. Więc jak ktoś nie śledzi tylko rządowych mediów, mógł sobie darować szturm na stacje.


Nic nie trzeba było śledzić, ponieważ już pod koniec listopada i na początku grudnia, prezes Obajtek i premier Morawiecki, wyjaśniali że powrót 23% vat nie wpłynie na podwyżkę paliw na stacjach. A ci co nie wierzyli i chcieli zarobić to się rozczarowali.


Cz sty 12, 2023 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Patryk Jaki o KPO:

https://www.facebook.com/PatrykJaki/vid ... 03339/?t=0

Nie trzeba mieć konta na fb, żeby obejrzeć.


Cz sty 12, 2023 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A czy Patryk Jaki wystąpił już z SP, lub czy tez SP wystąpiła z kolacji z PiS?


Pt sty 13, 2023 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
https://www.wykop.pl/link/6617589/powia ... ajstarsze/

https://www.facebook.com/RosyjskaVKolumnawPolsce

Ale da korwinistów nie nie przemówi do rozsądku
W obecnych niebezpiecznych czasach, pudła rezonansowe Rosji powinny być ograniczane. A Korwin przez dekady był lansowany w Polsce, tak jak teraz w Rosji Girkin.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt sty 13, 2023 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
A czy Patryk Jaki wystąpił już z SP, lub czy tez SP wystąpiła z kolacji z PiS?

Nie wystąpił, tak jak i nie wystąpiła Anna Siarkowska, jednak z całej tej bandy szkodników wydają się najbardziej rozsądni.


Pt sty 13, 2023 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Andy72 napisał(a):
https://www.wykop.pl/link/6617589/powiazania-janusza-korwin-mikkego-z-rosyjska-agentura-wplywu-cz-1/najstarsze/

https://www.facebook.com/RosyjskaVKolumnawPolsce

Ale da korwinistów nie nie przemówi do rozsądku
W obecnych niebezpiecznych czasach, pudła rezonansowe Rosji powinny być ograniczane. A Korwin przez dekady był lansowany w Polsce, tak jak teraz w Rosji Girkin.

A wyznawcy kaczyzmu nadal zajmują się jakimiś bzdurami o urojonych ruskich agentach, gdy tymczasem popierany przez nich polskojęzyczny rząd sprzedawczyka i zdrajcy Morawieckiego, przehandlowuje naszą suwerenność w eurokołchozie, by móc się "skupić na zagrożeniu na wschodzie", jak orzekł premier.
https://m.pch24.pl/morawiecki-po-kapitu ... na-wojnie/
Czyli sprzedaliśmy się Brukseli w zamian za możliwość zadłużenia się, a pożyczone w ten sposób pieniądze będziemy zapewne przeznaczać na pomoc Ukrainie. A polski obywatel będzie pariasem w swoim kraju tyrając na nowe unijne podatki, którymi trzeba będzie spłacić jakoś to zadłużenie.
Jakby zapytał Zbyszek Stonoga - swędzą was już kukle, pisowcy?

koziels napisał(a):
polexit napisał(a):
A czy Patryk Jaki wystąpił już z SP, lub czy tez SP wystąpiła z kolacji z PiS?

Nie wystąpił, tak jak i nie wystąpiła Anna Siarkowska, jednak z całej tej bandy szkodników wydają się najbardziej rozsądni.

To prawda. Tym bardziej dziwi mnie to, że nadal firmują tą bandę swoimi nazwiskami.


Pt sty 13, 2023 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Taaaa..... "urojeni ruscy agenci"....
Najlepszy prezydent USA Ronald Reagan miał reklamę wyborczą "Bear in the woods"
„W lesie jest niedźwiedź. Dla niektórych ludzi niedźwiedź jest łatwy do zauważenia. Inni nie widzą go wcale. Niektórzy mówią, że niedźwiedź jest oswojony. Inni, że jest okrutny i niebezpieczny. Jestem pewien, kto ma rację, czy nie mądrzej jest być tak silnym jak niedźwiedź? Jeśli jest niedźwiedź.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sty 14, 2023 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Zadowolony jesteś, że PiS razem z KO, Lewicą i PSL (ich wstrzymanie się od głosu było de facto głosowaniem za) wypełni ten kamień milowy? Jeden z bardzo wielu kamieni milowych, następne czekają w kolejce. Co jeszcze PiS odda, żeby dostać pożyczkę?


So sty 14, 2023 12:59 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL